Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

simplejack

Strašně mi tento snímek připomíná Forresta a mam ho o moc moc radši než Zemeckisův masterpiece. Big fish má kouzelnou atmosféru, Butronův podpis je to hodně výrazný a celý snímek se dá jednoduše popsat dvěma slovy: Naprosto kouzelný. ()

Ceberus

Burtonovsky absurdnější pohádka, ale vítaná změna oproti zavedeným filmovým stereotypům. Ewan McGregor byla výborná volba, se svým výborně nacvičeným úsměvem. ()

BLADER

Váhal som medzi 4 a 5, ale nakoniec sa musím prikloniť k najvyššiemu hodnoteniu, pretože tento film je skutočne skvelý. ()

Candid

Krásný poetický film, který se mi dostal pod kůži. Když budu někdy potřebovat zlepšit náladu pěkným filmem, určitě sáhnu po Velké rybě. Mimochodem nemůžu nezmínit, že Alison Lohman je opravdu celá Jessica Lange. ()

bono22vox

necekane normalni, presto kouzelny film od Tima Burtona. O filmu Velká ryba se říká, že je pro Burtona tím čím byl Příběh Alvina Straighta v tvorbě Davida Lynche: neburtonovský Burton. Jenže podobně jako Příběh Alvina Straighta při bližším ohledání vykazuje míru bizarnosti a nerealnosti srovnatelnou s ostatními Lynchovými filmy, je i Velká ryba co do obraznosti a nezřetelné hranice mezi realitou a fantazií vpravdě burtonovské dílo. Krásný film o vyprávění příběhů je obrazy překypující oslavou fantazie a vypravěčů... doporučuji nesnažit se Burtona ani jeho hrdiny chytit za slovo a raději jejich příběhy spolknout i s navijákem... ()

ER

Geniální balancování na hraně fikce a skutečnosti. Vlastně je to jen o pohledu,kdy pod slupkou se skrývá úplně jiný obsah, než by jste čekali. Přesto Vám obsah zachutná a je Vám v danou chvíli jedno, co jíte. Tim Burton je sám velký vypravěč, ale zatímco v jiných jeho počinech vidíme zaměření na "duchařinu", tady je to spíše fantasy o fantazii. Majstrštyk, který se mu bude těžko překonávat. ()

marek86

Velká ryba je podle mého jeden nádherný příběh s vynikajícím a neuvěřitelně charizmatickým Evanem McGregorem v hlavní roli. Je to pohádkový příběh pro dospělé, který nám Tim Burton tak krásně vypráví. A já ho tak rád poslouchám. Moje hodnocení 9/10. ()

barajda

Tohle je pro mě nejlepší film vůbec. Pokaždé když ho vidím, mě znovu překvapí. Vždycky zapomenu, jak a co se v něm vlastně děje a jsem nadšená, když to mohu znovu objevovat. ()

sarfian

Tento film sa mi ťažko hodnotí a ťažko komentuje. Miestami by som mu dal 5 hiezdičiek a miestami by bola moc aj 1 hviezdička. Niečo ako Forrest Gump trochu inak a trochu chaoticky. Jednoducho ma ten film chvílami perfektne bavil a na to zasa nudil a stále dokola. No ten koniec bol bezchybný. ()

Mira90

Jakkoli to nemusí vypadat jako klasický Burtonův film, při bližším ohledání cáká ,,burtonovina" z každého záběru. Zajímavý příběh s pohádkovým nádechem, kterému jste schopni po skončení filmu bezezbytku uvěřit. ()

greigor

Krásný film, který vás bude bavit hned od začátku. Pokud jste viděli Stardust, tak počítejte s něčím podobným. Herci a hlavně McGregor jsou skvělí, rozhodně stojí za zhlédnutí:). 5* ()

High.Hopes

Krásné. Dojemné. Roztomilé. Laskavé. Příjemné. Hluboké. Půvabné. Okouzlující. Rozkošné. Milé. Báječné. Fascinující. Pozitivní. Skromné. Čarovné. Láskyplné. Opojné. Křehké. Silné. Výjimečné. Oslnivé. Nezaměnitelné. Nádherné. Srdečné. Záhadné. Romantické. Nevšední. Citlivé. Přívětivé. Hořkosladké. Promyšlené. Líbezné. Hravé. Vlídné. Zábavné. Originální. Podivínské. Sentimentální. Malebné. Naivní. Pestré. Podmanivé. Prosvětlené. Ohromující. Pohádkové. Neuvěřitelné. Strhující. Oduševnělé. Kouzelné. Fantastické. Jemné. Poetické. Barevné. Poutavé. Úsměvné. …a mnohem víc. ()

renoarko

Krásny veľký príbeh, v ktorom svet fantázie, plný neskutočných farbistých zážitkov naráža na prílišnú normálnosť a nudnosť reálneho sveta. Film funguje v dvoch rovinách, v jednej sa nám predstavuje mladý Edward Bloom alias Ewan McGregor (jeho prihlúply zamilovaný úsmev bol perfektný) ako muž, ktorý žije svoj život naplno, hľadá svoju lásku a snaží sa pomáhať ostatným , druhá rovina nám ponúka obraz už zostarnutého Edwarda (Albert Finney), ktorý je pre chorobu pripútaný na lôžko a už žije iba zo svojich spomienok (divák často nevie, čo sú spomienky a čo iba fikcia, natoľko sa s nimi zžil). Hoci ho má okolie pre jeho povahu a rozprávačskú schopnosť rado, so svojim synom má komplikovaný vzťah. Diváka zrejme oveľa väčšmi zaujme fantázijná časť príbehu, v ktorom vystupujú obri, čarodejnice a iné bizarné postavičky ako realistická časť, ktorá je len plná starostí. Emotívny záver ma , musím sa priznať, dokonca rozplakal. Veľká ryba medzi filmami. ()

Proserpina

Trošku menej poznateľný Burtonov rukopis, poznala by som, že je to od neho iba podľa Heleny Bonham Carter, ním často obsadzovanej herečky. Zaujalo ma striedanie dvoch rovín - jednej akoby reálnej, ktorej reprezentantom je hlavne Edwardov syn Will; a druhej fantazijnej, ktorá sa odohráva na podivných miestach ako Spectre a v ktorej vystupujú všetky zvláštne postavy od obra Carla, cez čarodejnicu s Okom, ktoré vám prezradí ako zomriete až po cirkusantov. V záverečných titulkoch potešil Pearl Jam (a počas filmu aj Buddy Holly a Elvis Presley). Na päť hviezdičiek tomu ale niečo chýbalo. ()

denisek34

Tak tenhle film mě opravdu dostal :)) Na začátku filmu jsem si říkala: „Proč tak vysoké hodnocení?“. Neříkám, že by se mi nelíbil, ale nebyl nic extra. Připadal mi jako taková zvláštní splácanina. Hezky zpracované příběhy, které vypráví starý tatínek svému okolí a synovi, který tyto příběhy nemůže vystát, protože od něj celý život neslyšel nic jiného. Od určitého okamžiku však do sebe začalo všechno tak pěkně zapadat a už jsem se vezla. Pořád to ale nebylo na 5 hvězdiček. Přibližně poslední půlhodinka ale vše dohnala. Burton nezklamal. Opravdu nádherný závěr. Stojí za to si na něj ty 2 hodinky počkat :) ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney