Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

nurielka

Veľká ryba bola lapená:) ten príbeh bol neobyčajný, absolútne odlišný ako som čakala,ale čakal by niekto niečo iné? Pustí vás to do sveta fantázie, zrazu aj vy máte pocit, že sa z vás môže stať spisovateľ a rozprávač historiek. Veď vymýšľať si dokáže každý, aj malé dieťa. A aj preto som s dojatím sledovala a hltala historku za historkou, smiala sa a mračila, smútila.. a dúfala, že tá fantázia je skutočná. A bola?:) ()

Hooya

Neobyčejně krásný film a velká Timova trefa do mého srdce. Krásný příběh, krásně zpracovaný a krásně pohádkovou atmosférou obalený. ()

nikushaa

Pútavý, krásny, zaujímavý, kúzelný – proste úžasný príbeh o mužovi, ktorý príbehy rád rozprával. Nech zneli akokoľvek neuveriteľne – sem tam sa v nich čarodejnica, vlkolak či obor vyskytli - ja som im verila a či im uveríte aj vy, je len na vás :) A nielen vďaka príhodám Edwarda Blooma vás film pohltí, ale aj vďaka jeho skvelej atmosfére. Vo Veľkej Rybe nechýba farebnosť, trošku viac fantázie, či množstvo krásnych filmových scén a láska :) Ewan McGregor bol v hlavnej úlohe dokonalý a podarilo sa mu vytvoriť ďalšieho nezabudnuteľného hrdinu :) Fantastické – 5* ()

cogi

Nemám moc ráda filmy, kde je smýšené mystero s normálním filmem. Bud je film celý fantasy nebo celý normální film, přesto tento snímek se mi z tohoto hlediska líbil. Ale něco mi ve filmu chybělo, přišlo mi, že tam není taková ta šťáva, která vás donutí se znovu podívat na film. Velká ryba mě moc neláká se na ni podívat znovu. Hodně věcí bylo i nevyřešených. Dala bych tři a půl hvězdičky, kdyby to šlo. ()

candy_daze

Nejmíň a zároveň nejvíc pohádková Burtonovka a musím říct, že asi jedna z mých nejoblíbenějších, protože už mám plné zuby animovaných Jacků Skellingtonů a Mrtvých nevěst. Krása Velké ryby spočívá hlavně v tom, že se prolíná s realitou a dodává větší nádech tajemství, než všechny ty animáky dohromady. Proto je pro mě kouzelnější než jinak celý Burton. Tenhle filmový příběh byl pro mě daleko dojemnější než všechny nátlakové, prvoplánovité filmy, snažící se hrát na city. Dost dojmů, jdeme k (slavným) pojmům. Nemůžu si pomoct, ale čím dál tím víc zbožňuju Ewana McGregora a vím, že to říkám stále častěji, ale tady si opravdu nedokážu v jeho roli představit nikoho jiného. On prostě umí být kouzelný a do kouzelného filmu patří, há! Také mě potěšilo vidět zase Alberta Finneyho, kterého na plátně moc často nepotkám a mírně jsem se uchechtávala nad Stevem Buscemim v roli básníka, stejně tak nad Dannym DeVitem v roli principála a vyvíte čeho :) ()

ihonzik

Tim Burton si snad myslel, že mu bude stačit retrospektiva á la Forrest Gump mixnutá s přítomností, Ewan McGregor, trocha barevného fantaskna a Danny Elfman, který už vykrádá sám sebe, aby natočil výborný film. Je to tak, stačilo... ()

VerenaLord

Krásný film pod taktovkou výborného Tima Burtona. Herecky velice zajímavě a dobře obsazené (McGregor zde zazářil téměř ve stejné kvalitě jako v Moulin Rouge a Helena Bonham Carter mě naprosto okouzlila). Neuvěřitelný příběh, ve kterém se mísí prvky fantasy s Forrestem Gumpem, velice dojemné. ()

Mandalorian

Stáhnul jsem tento snímek s tím, že jsem netušil, o co jde, ale věděl jsem, že to režíroval Burton. Opravdu jsem toho nelitoval. Tim Burton je dnes už solidní zaručení kvality. Shlédli jsme film s přítelkyní, která se také bavila a shodli se na tom, že jde o skvělý film. Každopádně 100%. Není tam nic k nechápání, ale budete se na to chtít podívat znova, to vám zaručuju. :-D ()

Koprska

Pohádka, sen, pohlazení po duši... Jedno veliké ,,story of my life". Bez přehnaného růžového cukrování je dokonale vyladěná romantika, která je spjatá s překvapením.... A ta nádherná poklidná hudba... ()

ClayGirl

Burton je můj nejmilejší režisér a vždy ví, jak si mě získat. Big fish je taková oddechovka na úrovni. Ewan McGregor hrál sice velmi dobře, ale nevím proč, mám vůči němu asympatie, zatímco Albert Finney mi hodně sedl. Jeho filmová žena byla roztomilá v obou podobách. A Helena! Je naprosto nadpozemská, maximálně si ji užívám v každém jejím filmu, i když tady měla jen drobnější roli. ()

palmrus

Filmy Tima Burtona mě vždycky připadaly jako trochu trhlý pohádky, tak sem od Velký ryby moc nečekal. Film mě ale hodně mile překvapil. Pohádkou to zase zavánělo, ale Velká ryba je spíš pohádkový příběh kterému se s trošičkou fantazie i dá věřit. Takže moc pěkná pohádka. ()

joker30

Su to také velmi slusne 4* asi tych 86% ktore su aj ako celkove hodnotenie. Sympaticki herci , zaujimavy pribeh, originalny, pekny zaver a aj pekne zobrazeny vztah otca a syna. Zatial bola len jedna projekcia a nevylucujem ze pri inej naladovej konstalacii si vybudujem k tomuto snimku este lepsi vztah a bude to aj za 5*. Stalo sa , odstupom casu naozaj filmy vyzreju urcitym smerom bud hore alebo dole a tento si tych 5 hviezd zasluzi. 90% ()

S.Robie

Některé příběhy v životě jsou tak neuvěřitelné a skoro až snové, že se mohou stát opravdu jen v tomto neopakovatelném, časem omezeném a jedinečném životě... A nakonec si uvědomíme, že ty nejobyčejnější věci, jako je láska a přátelství, jsou právě ty nejhodnotnější a nejkouzelnější... BRAVO TIME... ()

albionlady

Mám rada (pôsobivé) príbehy :)."A man tells his stories so many times that he becomes the stories. They live on after him, and in that way he becomes immortal." ()

redwik

Tak trochu sa mi to podobalo na Forresta Gumpa. Príbeh o človeku, ktorý rozpráva svoj neuveriteľný a dojemný príbeh životom. Avšak tu sa stretávame aj s fantasy prvkami, ktoré celý príbeh iba obohacujú. To, či je príbeh fakt alebo fikcia je nehané na divákovi. Avšak, občas mi dej prišiel nesúrodý, akoby režisér zabudol na tú či onú vec. Ale inak pekné, na to, že filmy Tima Burtona nejak obzvlášť nemusím. ()

anulka

Celkovo...Big Fish je úžasné majstrovské dielo. Aj keď dostal len jednu nomináciu na Oscara za hudbu. Tento film je o živote, láske a priateľstve, povedaný najkúzelnejšou cestou. Odporúčam aj knihu. ()

greedo95

Skvělý film! Nejvíc vás zaujme jeho různorodost a neustálá překvapení. Když tento snímek vidíte poprvé, tak opravdu nevíte co se všechno ještě může stát. Tim Burton dokazuje svou genialitu stejně jako v mnoha dalších filmech. Ewan hraje skvěle. A velmi příjemné pro mě bylo, když se na scéně objevil můj oblíbený herec Steve Buscemi. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney