Clive Owen hraje detektiva, který žije ve světě, kde neexistuje soukromí či anonymita. Životy všech jsou transparentní, vysledovatelné a kontrolované příslušnými orgány. Vypadá to na konec zločinnosti. Avšak když narazí na mladou ženu (Amanda Seyfried), o které nejsou vedeny žádné záznamy, začne si uvědomovat, že to nemusí být konec zločinnosti, ale teprve začátek. (ČSFD)

Gogo333

Námět a obsazení mě zaujalo. Film docela slušně vypadá, ale dějově mi to přišlo trochu prázdné a moc to neutíkalo. Film není zas tak špatný, jen chybělo něco málo, aby byl dobrý. Takhle časem zapadne. 60% ()

SpaceOdyseus

Ja vul si myslel, ze ta nejnudnejsi vec ve filmech je, kdyz protagoniste civi na obrazovky monitoru. A pritom civeni na monitor bez monitoru je mnohem vetsi peklo! Skvely namet tu zabilo nudne provedeni. Mohla to byt techno-noir detektivka, misto toho jsme dostali pseudo scifko se slabym scenarem a mdlym audiovizualem. ()

Disease

Future noir/cyberpunk/dystopie. Vizuál studený stejně jako svět, ve kterém si lidi vidí až do talíře. Motivaci Anon naprosto chápu. ()

Mitin

Dávám o hvězdu navíc za zpracování, styl mi často připomínal hru Observer, kde se využívá podobné "UI". Kdybych nebyl fanoušek cyberpunku a neupoutal mě námět s vizuálem, asi bych to rychle vzdal. Konec filmu mě už upřímně ani nezajímal.. ()

Magika82

Pokud sklidím profesionální knižní kritiku a recenze čtenářů v takové podobě, že je mé dílo nejen navrženo na ocenění Knihy roku, známým režisérem zařazeno na seznam budoucích zfilmovaných knižních děl, že již mne daná kniha profesionálními kritiky zařadila (jejich slovy: katapultovala) mezi přední spisovatele tak náročného žánru, jakým je Umělecká literatura faktu, je to nepopsatelný pocit. Zvláště vědomí toho, že jsou to čtenáři pro něž píši, oni jsou pro mne těmi nejdůležitějšími, a na oplátku si mohu přečíst jejich recenze, které zahřívají mé srdce a dávají mému mozku podněty k hledání dalšího podnětu ke zpracování... Kdybych se však zachovala jako Andrew Niccol, a domnívala se, že se musím držet toho co mne tak obrazně vyneslo vzhůru, brzy bych bolestně dopadla na tvrdou zem... Snaha o držení se jedno úspěšného tématu i dalším dílem, je neudržitelná. Pokud samozřejmě nejde o volná či přímá pokračování stejného tématu. Ale i tak, úspěch je zároveň trestem. Neboť je jím nastavena laťka, pod kterou už žádný autor nikdy nesmí spadnout... Což je právě případ tohoto snímku a jeho režiséra a scénáristy, tedy autora v jedné osobě. Chtěl-li těžit z úspěchu a tedy nastavené laťky v podobě díla In Time, měl se na přeskok oné laťky připravit... Několik kaluží umělé krve a menších i větších odhalených ňader, nezachrání zpackané kroky na dobrém podkladu (námětu). Divák de facto nemá možnost ztotožnit se, či spíše porozumět charakterově jakékoli postavě, když žádná nemá žár života. Pouze kalkulace, chlad, a odstup s navíc předvídatelným vývojem děje. Nad kriminálně zpracovaným tématem ne nepodobným mnohem propracovanějšího počinu Equilibrium r. 2002, by zajisté zalomila rukama i královna žánru krimi, Agatha Christie... Výsledný pokus A. Niccola zdolat laťku nastavenou dílem In Time, skončil jejím krkolomným podskočením.... Nicméně, za snahu 20% a za snahu Netflixu dalších 20%. Dohromady tak 40% a dvě hvězdy... Snad se z této chyby Andrew Niccola poučí. ()

filipvrbik

Docela vydařená sci-fi kriminálka, mám však jeden problém a sice, že je do oči bijící, že to nešlo do kin- aneb působí to na mě jako seriál. Taky to,že se v chatu objeví Anon - a film se jmenuje Anon, celkem prozrazuje děj. Ale jinak jako super nápad světa jak z 1984 (krysy) a možná ještě horšího, hekři se už samozřejmě dali čekat, Amanda Seyfried (podobný snímek jako In Time, nejen stylisticky) a Clive Owen tvoří sympatický pár a konec je povedený a tedy potěšil...80% ()

WayDott

40%.... moc nezaujalo. Myšlenka dobrá, ale asi to nešlo reálně vložit do filmu. Dvě hodiny se koukat na 5 vteřinový záznamy... Ke konci tam ani ona nevysvětlila, jak se dokázala schovat - chceš to vědět, poskládej si to z ostatních lidí :-D ()

bobstock

Po 4 letech se nám znovu ukázal v celovečeráku můj oblíbený futuro scénárista a režisér A.Niccol se svoji další vybroušenou designovkou tísnivé budoucnosti, tentokrát v minimal verzi. A nemůžu mluvit o zklamání, ale také ne úplně o úspěchu. Příběh osekaný na pár postav odehrávající se na liduprázdném poloostrově Manhattan, popisuje informační síť doslova v našich hlavách, kterou už populace nějakou dobu používá, jestli dobrovolně nebo za výhružek kdoví. Detektiv Sol náhodou na ulici narazí na osobu pohledné brunetky, u které nevidí popis, jméno, věk, vztah, zaměstnání, velikost bot, oblíbené jídlo, televizní pořad atd. znáte to :) no a zrovna náhodou se tu objevují vraždy lidí s upravenými záznamy hackerem a podezřelý je na světě. Je tu navozena studená atmosféra ponuré budoucnosti v namodralém filtru, ve které nepotřebujete monitor, ale potřebujete hodně silné nervy pokud se vám někdo nabourá do nervových vláken očí. Detektivní případ o pár postavách s lehkou filozofií, jak nebezpečná je neustále sledující technologie, a kde začíná a končí svoboda a soukromí toho druhého. 65% ()

M1k9

It's not that I have something to hide, I have nothing I want you to see. Popravdě tento typ sci-fi filmů mi vyhovuje úplně nejvíce. Méně akce, méně efektů, ale mnohem více hlubokých myšlenek a filozofických otázek, které nedají spát. Jestli se to dá aplikovat na dnešní svět, to už je na každém. Někdo to vidí a někdo ne. Tématem filmu je otázka soukromí. Jak moc je soukromí důležité? Jak moc si ho střežíme? Jak moc nám ho za našimi zády berou? Filmu se dá vytknout, že je poměrně monotónní a tmavý. Opakování stejné hudby tomu taky nepomáhá. Cílem bylo vytvořit velmi specifickou melancholickou atmosféru.  7/10 ()

Fifer

Své dva nejlepší filmy (Gattaca, Truman show) Niccol už zřejmě nepřekoná. Snaží se, ale nedaří se. Je to solidní epizoda Black Mirror, ale nic víc. Amanda Seyfried má asi být záměrně chladná. Hackerka, která se tu objeví, tu zmizí. Jenomže tím pádem vlastně moc nefunguje chemie mezi ní a Owenem. Ke konci se ve filmu přihodí klasický zvrat a odhalení jedné záporné postavy, ale nikdy se nedozvíme reálnou motivaci. Ta motivace je sice slovně vysvětlena, ale moc to nefunguje. Spíš je to jen "překvapivý" zvrat pro zvrat. Zklamal mě taky konec, určitě šlo vymyslet zajímavější scénu, jak ukončit film, než že si dva lidé povídají a slovně shrnují to, co měl akcí ukázat film. A to nemluvím o klasických nelogičnostech. Vím, že jsem "hacknutý" a mám halucinace. Co udělám? Sednu do auta a jedu do práce, supr nápad, ne? I přes tuhle kritiku mě film bavil. Jak ale píší ostatní, film působí ospalým a chladným dojmem. Většina postav je neprokreslených. Třeba ex-manželka, která je ve filmu jenom kvůli dvěma telefonátům o synovi. Takže abych to shrnul: nic moc. ()

Bozvav

Velmi, ale opravdu velmi mrazivá vize budoucnosti. Zvláštní snímek, který se nebude líbit každému, je pomalý, příběh toho moc nesděluje, ale svým poselstvím je nadčasový a dosti odstrašující. Za mne 75%. ()

burton

Zajímavý. Budoucnost, kde ti můžou vymazat okamžitě a střelhbitě to, co právě vidíš. Takže jsi okamžitě a střelhbitě slepej, jak krtek. A další věc je, že všichni detektivové, i v tý nejvzdálenější budoucnosti, si prostě musí to cigárko zapálit. Jakože ti vymažou vidění, ale vaporizéry nic? Divnej futuristickej film. Znepokojivej. Taky nechci, aby mě někdo pořád čekoval....ale...vlak už je rozjetej. Takže pro začátek přestaňte kouřit. ()

Rockerman

Hodně složité sci-fi. Musí se dávat velký pozor, abyste aspoň trochu porozuměli o čem je řeč. Takové reality, kdy neexistuje žádné soukromí, mažou se z mozku záznamy a vzpomínky bych se nechtěl dožít. Dokonce se tu hackuje mozek! Orwellův Velký bratr je proti tomu hadr! Ovšem bavilo mě to, jakož i proklatě sexy Amanda. ()

Waldir

Zaujímavá utopická sonda do sveta, kde anonymita neexistuje a ani existovať nemôže. Najstrašidelnejší je fakt, že to vo svojej podstate nie je až taká príliš veľká sci-fi myšlienka. Najväčší klad na Anon je samotná chladná až bez-emočná atmosféra, pútavý futuristický audiovizuál a rovnako tak aj námet, ktorý si však až príliš okato preberá aspekty z podobne ladiacich kúskov a vy si pri sledovaní spomeniete či už na videohru Watch Dogs (POV zábermi), miestami Minority Report (vyšetrovanie vrážd) či dokonca minulý výtvor tvorcu Andrewa Noccola, In Time s Timberlakeom (celková štylizácia sveta). Koniec koncov je to opäť "ten film" od Netflixu, ktorý funguje fajn na jedno pozretie a tam to aj končí, na to aby z toho mohla byť žánrová pecka, by to muselo mať omnoho lepší scenár a zručnejšieho režiséra, podobne ako už v spomínanom In Time. ()

Kingjiri

Netflixovej standard na způsob "neurazí, nenadchne", nicméně od danýho režiséra jsem očekával přece jenom víc. Příběh má dobrej námět, kterej se však nepodařilo pořádně vytěžit. Skromná výprava společně s minimem akce a úspornym vizuálem pak napovídá, že byl rozpočet na danej žánr dost nízkej (komorní pojetí scifi žánrům z mýho pohledu moc nesvědčí). Jako plusy vidim slušnou atmosféru, námět a herecký obsazení, za což nakonec přihazuju třetí hodně slabou hvězdu. ()

Vabr

Nápad se zdá hodně originální, ale ve výsledku je to dost natáhlé na 100 minut, neuvěřitelně nudné, nezajímavé a neakční. Ta atmosféra akce a záživnost tam opravdu chyběly. Působí to hrozně mdle. Jedinej je dobrej vzhled filmu, ale jinak špatný. VYHODNOCENÍ: BYLA TO NUDA A TEĎ TO BUDE BÍDA ()

misbos

Cyber Schovávaná - aneb - je to Film Noir, hlavní hero čudí a brousí štětky. Téma výborný, jen kdyby se autoři místo vytuněnejch koitusů a propagace betonu soustředili na dopilování myšlenky, protože v poslední scéně jim už tak varchlatý vyznění ujede do nesmyslu. It is not that I have something to HIDE, I do not have anything I want you to see... ergo... I HIDE everything I have from you. Pro ty Amandiny voči - tři. ()