Luxus na talíři

(pořad)

Česky, ale dokonale. Kuchařská show, ve které Robert Mikluš předvádí klasické české recepty, ale v moderním pojetí a z prvotřídních surovin. Záštitu nad pořadem převzal Pražský kulinářský institut (Roman Vaněk a Zdeněk Marcín). (Stream.cz)

swamp

Mikluš je tak řádně ulízlý a jeho recepty obzvláště dobře vypečené... dokonale. Drobný problém mám však s opakujícími se vtipy, které provází každý díl. Přesto dávám za tenhle projekt Romanu Vaňkovi palec nahoru. ()

Slartibarkfast

Když vás na obrazovce přivítá vysmátý Robert Mikluš s nagelovanou patkou a knírkem, vyvolá to ve vás pocit určité nepatřičnosti. Když ale začne v kuchyni udit mahagonovým dřevem a pálit v minikoloně vlastní pálenku, dojit osla, vyprsknete smíchy. Dokonalá parodie na české "hruškoviny". Bavím se u každého dílu a doufám, že se dočkám ještě spousty dalších. Deset procent musím srazit za to, že se tam nehorázně plýtvá žrádlem a neodpustí si vulgarismy, ale každá recese něco stojí. 90% ()

packa

První díl je za jasných pět hvězdiček! Už jen kvůli tomu, jak tvůrci dokázali zvednout mandle stovkám a stovkám diváků, kteří nechápou termíny jako parodie, nadsázka, satira. Ostatně mrkněte sami do diskuze pod videem, to jsou žvásty, co? :-D ()

helianto

"Luxus hajzl Mikluš...!" - "Při cestě za dokonalou chutí není nic, co by bylo nesmyslné. A už vůbec ne peníze..." :o))) ()

SOLOM.

Robert Mikluš si pro vaše mlsné jazýčky připravil několik opravdových delikates. Česky, ale dokonale. Problémem ovšem je, že zatímco se vám budou sbíhat sliny, tak vaše peněženky by zřejmě pěkně zaplakaly. Proč si však neudělat prdel ze všech těch „šéfkuchařů“ a žrádel, které stojí majlant, ale vy se ani pořádně nenajíte (hlavně že ovšem budete jíst jen to nejlepší a o to tu jde především…). Já se u tohoto pořadu docela pobavil. Beru to s nadhledem. Jídlo vypadalo vážně chutně a co teprve ta škála surovin (kumquatová marmeláda, Meursault Periéres, Ludvík XIII, játra z kuřete z oblasti Bresse, lanýže, australské jablíčka, bretaňský tvaroh, oslí mléko,…). Gurmáni si přijdou určitě na své, divák se pobaví, Robert Mikluš se svou visáží taky zabodoval. No nic, dobrou chuť… ()

L0ra

Parádní kulinářská šou u které pořád nevím, jestli to je myšleno vážně a nebo to je parodie. ()

6thSun

Konečně jsem se dozvěděl recept na palačinku s kumquatovou marmeládou, flambovanou na destilátu z Meursault Perrières a kapce Grand Marnier, zdobenou plátky zlata! ()

GeusX

Tak to fakt luxus! :-) A ještě větší sranda je, jak někteří diváci nepochopili (alespoň zpočátku), že se jedná o nadsázku a jakési parodování kulinářské gastronomie. První polovina dílů za 5*, druhá je již trochu opakování, takže za 4*. Robert Mikluš je skvělej! ()

Laxik

Hannibal Lecter české kuchyně Robert Mikluš je dokonalou volbou. Bohužel ne všechny epizody jsou tak absurdně dokonalé, aby stálo za to je sjíždět. ()

pevico

No to mě poseďte!!! Tohle je ten nejdokonalejší pořad o vaření :-D jen mě děsí, kolik lidí to nepochopilo.. ()

TheDon

Dokonalý pořad o dokonalým jídle s ještě dokonalejším Robertem Miklušem. Na první pohled to vypadá víc než seriózně, gastro vybavení za bambilion, vždyť co může být lepším dárkem pro muže, než vakuovačka za pětatřicet litrů, anebo sous-vide, ve které necháme svíčkovou na přesných 56,3 stupně. Ale nebudeme přece používat maso z domácího skotu, protože US premium beef je jasnej a dokonalej výběr. Kraje nás nezajímají, jde nám o chuť, takže ořez jde do koše. Nutno říct, že z toho ořezu by se najedla čtyřčlená rodina. Ale už podruhé předesílám, že nám jde hlavně o chuť. Tohle je to pravý gastro porno. 100% P.s.: kuřecí játra zakápneme koňakem Ludvík XIII., co na tom, že láhev stojí padesát tisíc korun, nám jde hlavně o dokonalou chuť ! ()

alchac

Škoda, že to proflákli hned ve druhém dílu, neb u prvního jsem byl ještě na vážkách, zda to není myšleno vážne. Nicméně od dob České (ale dokonalé!) sody tu nic takto luxusního nebylo. Tleskám a jdu si poslat do Dubaje pro rybí pomazánku. ()

Splasher

Pamatuju si tu dobu, kdy se u nás poprvé začaly vysílat zahraniční pořady o vaření. Často jsem na to koukal jako Puk a o řadě ingrediencí jsem neměl ani páru. A já se vám při tom srovnání za tu naši českou kuchyňku styděl. Ale s tím je nyní konec, prozřel jsem. Pan Mikluš mi otevřel oči a já znovu pocítil hrdost při pohledu na poctivá česká jídla. Doufám, že se tento pořad dostane i k rukám našich ambasadorů. ()

VaHo

Na první dobrou mi naskakovala slova, jako "To je ale snobárna!". Naštěstí mi pak došlo, že to je docela vtipná parodie, která cílí právě na tuhle reakci. Jen se trochu obávám, že to může fungovat jen první dva tři díly, a pak se to rychle okouká. Nicméně, tohle neuvidíte ani u Pohlreicha, natož u Babici. ()

LadyPupu

Geniální anarchie přesně podle mých představ! Sice v prvním dílu nic extra šokujícího nebylo. Každej inteligent má přece doma hrnec na pošírování a připravuje nedělní svíčkovou ve vakuu, ne?! :-) Ale po druhém dílu jsem nadšená. Vlastnoručně jsem rozflákala mahagonový empírový noční stolek ve své ložnici a šla udit rybu na pomazánku. Teď už mám za sebou palačinky (k snídani) i játra s Ludvíkem XIII. ( k večeři). A těším se na další recepty, protože takovej luxus na talíři prostě miluju! ()

ghatos

Perfektní tvořivý prank posouvající internetovou tv zase o kousek dále. Protínání reality, mystifikace, dělání si legrace z diváků...odvážné a nesmírně sympatické. 82%. ()

Zagi20

Kam se hrabou Pohlreich, Láďa Hruška či Roman Vaněk. Tohle je budoucnost české gastronomie!!! Uši slona Afrického plněné velbloudím vejcem uzeným na pilinách empírového stolku, s omáčkou z mléka čerstvě podojeného osla a granátových jablek naložených v Karibském rumu pomocí vakuové pumpy, podávané s plátkem italské bagety. A nakonec, za stálého míchání, vlejem do hajzlu. Tohle nikdy nikdo vařit nebude, ale je prdel to sledovat. 4 hvězdy z čisté recese. ()

Georgex

Herec s vizáží Pierra Tornada z Grand restaurantu pana Septima si s pomocí Romana Vaňka vzal na paškál českou kuchyni a já se při jejich práci bavím stejně tak dokonale, jak daný pán vaří. Každopádně musím pana Mikluše pochválit, jelikož svoji roli zvládá skvěle a člověk by ani neřekl, jaký má Roman Vaněk smysl pro humor. Moje hodnocení 80%. ()

Zagros

Hm tak jsem si opět naběhl, nechal se nalákat vysokým hodnocením a ztratil trochu času ze svého života. První problém: nedívám se na pořady o vaření, na rozdíl od většiny národa mě to nebaví. Druhý problém: to, že je to parodii, je docela poznat, ale bohužel ne podle toho, že je to vtipné. Třetí problém: srovnávání s Českou sodou (i s čímkoli vtipným) je úplně mimo. Čtvrtý problém: absolutně nic to nepřináší (zábavu, poučení, ... možná místo pro reklamu a sponzory), tzn. je to k ničemu. Za každý problém jednu hvězdu dolů. Poslední zbylou nechávám jen proto, že jsou pravda i horší věci. ()