Má myslet jako vrah, ale musí jednat jako detektiv... Matt Lee Whitlock je řadu let úspěšným šéfem policie v přístavním městečku Banyan Key na Floridě. Každodenní tvrdou prací se snaží získat trvalý respekt mezi kolegy i obyvateli. A protože má právě před rozvodem se ženou Alexou, tajně si užívá s milenkou, vdanou Ann Merai Harisonovou. Jejich milostné dobrodružství je však brzy nečekaně narušeno zprávou lékaře, že Ann je vážně nemocná a nezbývá jí příliš mnoho dnů dalšího života. Pod dojmem této vážné okolnosti, vždy zásadový Matt udělá několik velkých chyb. O pár dní později pak policie nalezne dům Ann v plamenech. Vše nasvědčuje, že v nich Ann i s manželem nejspíše našli smrt. A také je zřejmé, že nešlo o náhodu. Obyvatelé městečka jsou šokováni dvojnásobnou brutální vraždou, kterou se Matt chystá vyšetřovat. Jeho svět se přitom začne rychle hroutit. Postupně vycházejí na povrch skutečnosti naznačující, že hlavním podezřelým je právě on... Akční kriminální příběh natočil zkušený hollywoodský režisér Carl Franklin. Ten vsadil zejména na přesvědčivost hereckého výkonu Denzela Washingtona, kterému svěřil hlavní roli. (Česká televize)

malylada

Překvapivě zklamání, neboť pomalý začátek naznačil šance na originální thriller, ale nestalo se. Docela nudné čekání do samotného závěru, který nakonec neurazí, nepřekvapí. Denzel toho nemá moc co hrát, scénář mu nedává příliš prostor, jak jsme u něj zvykli. Na dámské herecké osazenstvo je slast pohledět a udrží aspoň nějakou pozornost, neboť napětí jsem se dočkal minimálně. Film působí průměrně, jak to víc nejde.......5/10 ()

bouncer

Byl jsem spíše zklamaný, čekal jsem od Denzela víc než jen průměrný fim s klasickou zápletkou. Není to špatný film, řemeslně je zpracován dobře, ale výsůedek vás neuspokojí... ()

Terva

Při natáčení vzrušujícího kriminálního thrilleru o vášni a chtivosti odehrávajícího se ve vlhce dusné atmosféře americké Floridy režisér Carl Franklin už podruhé (po krimi Ďábel v modrém - Devil in a Blue Dress, 1995) spolupracoval s držitelem dvou Oscarů Denzelem Washingtonem (Glory, Hurikán v ringu). Jak daleko za hranici zákona je schopen zajít muž, který dosud neúprosně obhajoval spravedlnost a právo? SPOILER : CHYBA VE FILMU - V 70 minutě, když šerif Witlook vkročí do hotelové místnosti, kde je ubytovaný Paul Cabot, má Paul v ruce černou pistol. Po tom co spadne z balkónu, tak šerif sebere pistol, která je jasně stříbrné barvy. ()

Blofeld

Mučte mě, zabte mě, nesnášejte mě, ale já dávám pět. Presumpce viny je totiž po dějové stránce návrat k mým milovaným starým hollywoodským noirům (možná to tak ani nemysleli) včetně slavné femme fatale. A kdyby scénář trochu upravil (a autoři si odpustili balkón;oD), klidně to mohl natočit třeba Billy Wilder, John Huston, Alfred Hitchcock (tomu by se námět asi líbil;oD) nebo Howard Hawks s Humphreym Bogartem, Lauren Bacallovou a Mary Astorovou v hlavních rolích někde v půlce čtyřicátých let. Za tenhle návrat ke kořenům thrilleru dávám těch pět hvězdiček, na které film ovšem tak úplně nemá. Jedním z problémům je nasnímání - kamera působí tak příjemně a čistě, že se občas díváte na pěkné obrázky a nejste tak napjatí, jako byste mohli být třeba kdyby to natočili stylem Bournova mýtu. Na druhou stranu se na to zas lépe dívá;oD. Dalším faktorem hrajícím proti filmu jsou některé dost podivné herecké výkony a hlavně imbecilní scénky s Mattovým kolegou Chaem - vtipné to není, vypadá to vtipně a občas to zabije všechny scény kolem sebe;oD. Ale zpátky k pozitivům: velice dobře hraje Franklinovi do karet výtečná hudba. Velice oceňuji odvahu dát do akčního filmu s Denzelem Washingtonem notnou dávku jazzu a silně tlumit elektroniku v akčních pasážích. A ze skvělých scén bych uvedl tu asi desetiminutovou, kde musí Matt držet svou ženu pryč od důkazů proti němu (vypojování faxu, falšování důkazů,...) a všechno se mu sype pod rukama. Tak, už jsem toho napsal dost, takže : mučte mě, zabte mě, nesnášejte mě, ale já dávám pět. ()

svik

Snímek se mi velice líbil, velice se také podobá Skryté identitě. Skvěle vygradovaný příběh a zajímevě a vtipně pojatý scénář, zajímavá kamera, skvělá Eva Mendes a parádní Washington. ()

villon17

Dalo by se říct klasická detektivka. Policajt pracující na stanici řeší kriminální případy, ale v normálu je vše do doby, než zjistí, že on sá mej do toho zapleten víc, než by chtěl. 4* dávám převážně za způsoby řešení vzniklé nepříjemné situace, za to, jak prozíravě jde vše udělat, když se zdá být nemožné východisko..."Kterej blb moh´ umřít v pátek večer?" ()

Padme_Anakin

Tahle kriminálka je jako dělaná na deštivé odpoledne, sluncem zalitá Florida působí příjemně, Denzel Washington v roli šéfa policie úžasný, zejména od okamžiku, kdy se začne topit v maléru, bavil mě jeho kamarád Chae, doktor a pomocník v nouzi (John Billingsley), no a Eva Mendesová je krásná žena, moc dobře se mi na ni (resp. na ně) koukalo.. Hodnocení nechávám tam, kde už roky je, bylo mi opakovaně potěšením.. ()

themic

Dobrý film. Film má zajímavý příběh a ještě k tomu do 3/4 filmu skvělý spád. Škoda jen poslední čtvrtiny, tam už ten spád začal pomalu zpomalovat. Konec byl tedy celkem předvídatelný. 70% ()

JJ.Gibson

Teprve po 42 minutách zařadil film dvojku a pořádně se rozjel. Předtím to totiž bylo špíše né moc záživné drama. Člověk fandí Denzelovi, aby se ze všeho dostal, do čeho se kvůli hříčce osudu namočil. Netradičně pojatá kriminálka, jistě nezklame i náročnějšího diváka... ()

Vyrida

Místy opravdu povedená a zároveň i zábavná detektivka, která trpí hlavně předvídatelným koncem a pomalým rozjezdem. Dále tu je několik blbostí, které postrádají sebemenší logiku. Nechci tady spoilerovat, ale myšlení gaunerů je na cenu debila roku. Každopádně Denzelova postava je úžasná a drží celý snímek v průměrném a místy možná i nadprůměrném duchu. Na večer do televize ideální volba. ()

jajinka

Tak do tohohle filmu jsem šla s větší skepsí, že to bude zase jen další krimi thriller o ničem. Ale byla jsem mile překvapená... Zajímavý námět a poměrně dobré zpracování... Svého podezřelého sice získáte ihned, ale napětí téměř do konce filmu. A na závěr klasický happy end, kdy dobro vítězí nad zlem a láska nad rozvodem :-) ()

YURAyura

Vyborna komedie s chytrym a nebezpecne schopnym nacelnikem policie. Kam se hrabe policejni akademie ;]] Prvni tretina je nudna, druha je vyborna a nakonec to zase nudi - smula kluci ()

Hadža

Celkem koukatelná krimalka,bez žadných velkých novinek a překvapeni!!Jako nenaročná oddychovka určitě obstoji! Každopadne jsme jiz Denzela videli v dosti kvalitnějsich rolich! ()

Skip

Vcelku solidní podvod odstartoval vcelku solidní akci. Sice nic světoborného, ale koukat se na to určitě dá. ()

dyfur

moja zaujímavosť: Matt Lee Whitlock (Denzel Washington) nosí hodinky značky Casio Marine Gear Dual Time. (dyfur) ()

kagemush

Našlapaně svižný předvídatelný děj. Se sladkým hepáčkem na konci. (je to jako jet v nadupaný káře dvěstěpade,po naprosto rovný dálnici,-chvíli to baví,pak člověk usne a díky heppyheppy se ani nezabije,-takže na konci i přes parádní tempo, zjistí že celkem vlastně nuda) ()

rakovnik

Tak jsem si říkal..kolikrát už tady bylo toto téma. Neprávem obviněný hledá důkazy o své nevinně...a jeho pronásledavatelé jsou stále na dohled (bezvadně to vystihl golfista)! Byl jsem mile překvapen, že to samé téma nemusí být nutně ta samá nuda. Ale pár hvězd dolů za občasnou přílišnou klišovitost a předvídatelnost, přestože začátek filmu byl originální. ()