Reklama

Reklama

Stranger Things - Season 4 (2022) (série)


Kapitola pátá: Projekt Nina (S04E05)

(epizoda)
  • USA Chapter Five: The Nina Project

VOD (1)

Obsahy(1)

Jedenáctka míří s Owensem do Nevady, kde musí čelit vlastní minulosti. Parta z Hawkinsu hledá stopy ve zchátralém domě a Vecna má další oběť. (Netflix)

Recenze (39)

Tom10000 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

(Ke dni 15.08.2022). 5.díl. Jane jede s Owensem do Nevady, kde se spolu přesunou do podzemního komplexu. Zde na ni však čeká překvapení v podobě jejího živého otce, jinak řečeného "Papá". El je přesunuta o stroje zvaného Nina. Těsně předtím však bojuje, i za cenu omdlení a uspání. Má zase ostříhané vlasy, a sní, až příliš děsivě realisticky, o své minulosti. Když se vzpomínky blíží traumatu, má zástavu srdce. Při druhé snaze o útěk se u ní však projeví, po dlouhé době, schopnosti. A tak se nakonec přes své vážky k otci, doktoru Martinsovi, připojí. Nancy, Dustin a Max s dalšími hledají v domě Freda známku po Vecnovi. Tu tajé najdou. On sám zabije jednoho kluka, jenž patří k Lucasově basketbalovému týmu. On sám nedokázal, málem, zastavit řádění jeho hlavního vůdce, když lovil Eddieho. Mike s Willem a Jonathanem hledají El a mají stopu. Joyce a její společník havarují kvůli nemožnosti jejich pilota. Hopper s Enzem se chystají na jistou smrt. 95 - 100 procent. ()

akisha 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ty dialogy zabíjí, zabíjí víc než kdykoliv předtím. Někdy jde opravdu o neuvěřitelnou sentimentální žumpu, např. Hopperův rozhovor se spoluvězněm, to bylo tak cringey, že jsme se odvraceli. A na každý díl připadá neuvěřitelný množství těhle příšernejch kydů, je to série od série horší. Jediná zajímavá linka, která má jakž-takž spád, je ta z Hawkins. Ruská je katastrofální, to je tak strašná nuda, že mám co dělat, abych to nepřetáčela. Winona tradičně příšerná. Mike a spol s uřvaným a nesympatickým ujetým pizzařem a vyhuleným Johnatanem, který vypadá čím dál víc jako zapřený bratr Kevina Bacona - jejich příběh je ještě nudnější než ten Hopperův. A Eleven, která mi v první sérii přišla jako nejlepší postava, je tady na facku snad v každý scéně. Není to chyba Millie, ta hraje opravdu dobře, ale bohužel prakticky non-stop brečí nebo se tváří zdeptaně. Toho snad bylo dost předtím, ne? A ve zcela poslední řadě je tady stíhání fotbalovým týmem, to je tak zbytečný, že nemám slov. A přitom to je místy taková pecka. To mě na Stranger Things právě tak strašně sere! Ty nejlepší scény a nápady jsou všechny v lince Hawkins a ještě pořád jsou tak dobrý, že stojí za to se prokousat tím ostatním balastem. Ale ne, nepřijde mi "přirozený," aby dva pubertální kámoši vedli spolu hovor o tom, jak jsou si drazí, jak se poslední dobou odcizili, jak zmatené z toho mají pocity, ale jak zůstanou navždy v srdci toho druhého. Schválně jsem přemlouvala manžela, aby něco podobnýho zkusil na svýho nejlepšího kámoše, a jestli bych se mohla někde z koutku dívat, protože to bych vážně moc ráda viděla. Jo, a drtivá většina postav se z docela mile přitroublých odpadlíků upgradovala do neskutečně otravných, debilně ukecaných zjevů, v některých případech ještě s podprůměrnou inteligencí (Lukas). A co to má být, ten příšerně křečovitý humor? Škoda, že takhle domršili dobrý seriál, ale je z toho teď masivní fan-service a příběh je až na druhé, třetí koleji za všemi těmi děsnými kydy. Stopáž přestřelená, ale není se čemu divit, je to ukecanější než moje hodiny keramiky s důchodkyněmi. Doufám, že aspoň ten Vecna to tam ke konci pořádně zmasakruje. ()

Reklama

Trevor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po Mlčaní jahniat vykradol seriál Kingovo To, pripomenuli nám že Will je do Mikea ale linka s El v prostredí v ktorom sa aktuálne odohráva je po výbornom rozbehu série tak trochu krokom spät a tentokrát to nevytiahol vyššie ani Hooper, ani "vtipné" poznámky o komunizme či tá ultraliberálno vtipná že postrelenému človeku asi kostol nepomôže. Nuž, nepomohli mu ani ultraliberálna supernemnica Bory s chirurgmi vyštudovanými za peniaze Tvoj tatko rekords :-D...vtipnejší je už iba večer Milana Markoviča. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Opravdu je nutné sledovat 5 (ano slovy PĚT) linek? Linie Hopper vrcholně debilní a zcela zbytečná. Linie 11 nudná a zdlouhavá. Linie “vidláci na lovu” neskutečně, ale neskutečně otravná. Linie “hledáme bubáka” ta jediná zajímavá, ale plná laciných debilit (batoh na zemi). No a jako bonus “pizza smažka a spol” linie zcela o ničem. Takže jednu hvězdičku za “hledáme bubáka” je až dost. ()

DJ_bart 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Perfektní návrat ke kořenům, který zcela nejpatrněji čerpá z tvůrčího rukopisu Stephena Kinga. Millie Bobby Brown je jeden z největších talentů svý generace. Kamerový jízdy a otočky jak od Benoîta Debieho nemaj chybu a jsou neodolatelnou třešničkou na dortu – mňam do píči! ()

Galerie (51)

Zajímavosti (9)

  • V 42. minúte El otvára dvere, ktoré ju dostanú do rovnakej miestnosti ako predošlé, a tak ich od zúfalstva znova zavrie. V ďalšej scéne už sú dvere ale znova otvorené. (sammkoo)
  • Zmínky o kultu uctívajícím ďábla jsou narážkami na hysterii kolem satanské paniky, jenž se rozmohla v USA v 80. letech. (NiWi)

Reklama

Reklama