Skupinka šesti mladých studentů je pozvána Lordem Lincolnem na půlnoční představení panoptika, které vystavuje hrůzostrašné figuríny. Není to ovšem jen tak obyčejné muzeum voskových figurín, nýbrž místo samotného Ďábla. Jeho cílem je získat 18 lidských duší, které potřebuje k oživení svých "dětí" (nejrůznějších příšer). Jediní, kdo můžou tento ďábelský plán překazit jsou Mark Loftmore (Zach Galligan) a Sarah Brightman (Deborah Foreman). V roce 1992 bylo natočeno pokračování s názvem Voskové muzeum 2: Ztraceni v čase. (Pedestrian)

Knor

Já jsem na tomto nenašel zábavného skoro nic. Tohle je velmi jednoduchá legrace na hranici trapnosti. Jednu hvězdu dávám za docela dobrý mordy, zvlášť smrt netopýra mě rozesmála, to bylo hezký a druhou hvězdu za toho nebojácnýho vozíčkáře, který se na konečnou velkou bitva svůj vozíček náležitě obrnil. Ale film je celkově prostě kravinka a hlavně docela nuda. ()

beso74

Slovami majiteľa podivného panoptika, o čom sa už len dnes tie filmy točia. Tak napríklad tento o skupinke výrastkov, ktorí sa ocitli v tom jalepšom čase (po polnoci) na tom najhoršom mieste, aby obohatili fond tajomného múzea. Aj keď dnes je to už takmer 30 rokov a samozrejme, zub času ohlodal čo sa dalo, ja to mám stále rád, množstvo mojich naj hercov (Zach Galligan, David Warner čI John Rhys-Davies a Miles O'Keeffe), k tomu nejaký krvavý steak (nie ten tak populárny, digitálny) a za priehrštie humoru ma aj dnes, keď som si to pozrel po 7x ubezpečili, že trik síce zostarli,ale aspoň mi je jasné, že pohoda prúdiaca z neho nebola založená na nich, ale na príbehu, ktorý sa určite v dohľadnej dobe dočká remaku, veď sú na pláne aj oveľa menej podarené kúsky. Ale toho sa viac bojím ako teším, mne stačí tento originál. ()

nooly

Velká kopa béčkové legrace, podařilo se zde zkombinovat velmi zábavnou podívanou s několika lekavými momenty. Herecké výkony byly úsměvné, stejně jako postavy, které zobrazovaly. Všimnul jsem si také na tu dobu velmi pěkného zvuku a vkusné hudby. Jak napsal kdosi přede mnou, na dekadentní večírek se tento film opravdu hodí =) ()

Cechyno4

Zajímavě rozdělený horor na další příběhy, které i tak mají tvořit celek filmu. Tento nápad se mi líbil. Dle mého nejlepší příběhy byli s upíry a na hřbitově se zombie. Ze začátku byla cítit lehčí hororová atmosféra, která se však po zbytek filmu vytrácí. Na tehdejší dobu slušnej počin, jistě mezi náctiletými to tenkrát slavilo úspěch. Ovšem v dnešní době tento kousek nejspíš moc zastání nenajde. ()

J.Mayen

'Perfektní film Voskové muzeum,na který mám super vzpomínky a jedno z mála béček,který by se mohl pyšnit titulem A.Člověk je natěšenej na každej příběh,který potká naše výtečníky na své pouti záhadným muzeem.Film s prvky hororu, humoru, fantasy, tyhle filmy miluju a už jenom z nostalgie nemůžu dát nižší hodnocení. ()

CrazymanM

Velmi dětinská,ubohoučká sračka,vůbec nechápu,kde jsem k tomuhle snímku vůbec přišel?!Tohle snad nemohlo lidi ničím zaujmout ani v době vzniku!?! ()

MFA

Né nadarmo má tenhle film dost vysoké hodnocení. Dalo by se na něj koukat jako na zhovadilost a ona to zhovadilost do jisté míry je, ale ten film má fantazii, dost originální příběh a styl vyprávění a to si cením nejvíc. Navíc mám k němu jako hodně zdejších uživatelů sentiment vztah. Nicméně po opětovném shlédnutí - prosinec 2012 jsem jím znovu nadšený. ()

ogi1

Před nedávnem sem hledal nějaký béčkový horor a narazil jsem na Waxwork který mě dosud míjel a puštění rozhodně nelituji. Waxwork mě hlavně překvapil docela dost originálním příběhem ohledně voskového muzea a herci mě také překvapily protože herecké výkony rozhodně špatné nebyli. Pokud máte strach z hororu s přídavkem komedie tak se nelekejte podle mě tady humor funguje dobře a není ho tu přehnaně moc...třeba zakrslý sluha mě pobavil z filmu nejvíce :D Takže skvělý béčkový horor s trochou goru a humoru a vše podle mě klape skvěle. 8/10 ()

JerryOnly

Je to sranda, nech si hovorí kto chce, čo chce. Videla som to ako dieťa a pamätala som si len krvavú scénu v bielej miestnosti. Po rokoch som si konečne spomenula na názov filmu a musím povedať, že to bolo rovnako skvelé ako keď som bola malá. Jeden z mojich najobľúbenejších Béčiek. Je to zábava, v tom je to kúzlo :) ()

Kontryhelka

Vynikající hororo-komedie. Pěkný děj, výborné masky, lekačky, prostě horor jak má být. Pro někoho ztráta času, pro mně oddychovka,které neubírá ani rok vzniku. Promyšlené způsoby smrti, nenašla jsem chybu.David Warner dává filmu takovou zvláštní chladnost a dusnou atmosféru. ()

Igy007

Nedávno jsem viděla film Vražda na večeři Peterem Sellersem. Tohle je film ze stejného pytlíčku, jenže jsem se tentokrát víc zasmála. Moc se mi líbil ten vlkodlak, strašně very zlej, připomínal mi našeho kocourka ... Vtipně jsou řešené různé hrůzné efekty, skoro bez triků, což je mazaný a do parodie se to skvěle hodí. Vybrali sympatické herce, které jsem (až na Davida Warnera) doposud neznala. Skoro se mi nechce věřit, že ten film je 35 let starej. Někdo tu psal, že je doba vzniku znát, ale nepřijde mi to tak. Film bych pojmenovala Bláznivý vlkodlak, vůně strachu. ()

pavont

Svojho casu to bol film ktory si ziskaval takmer kultovy status. No v sucasnosti uz nema velmi co ponuknut. Skor je to atrakcia pre dlhe vecery. ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner