Kola vozu městských služeb zavezou Luďka do Chánova. Netuší, že ho tam čeká setkání se synem Tondou. Luděk Tondu zachrání a Luďka zachrání Franta. Kamarád Franta to myslí dobře, ale lež, kterou vymyslel, Luďkovi pořádně zkomplikuje život. (Česká televize)

lineker

Málokterý seriál, či obecně televizní počin, udělal tolik pro soužití s romským etnikem. Kolečko do toho neuvěřitelně šlape, aniž by se díval nalevo, či napravo. Netuším, kam až tohle jde šponovat, ale rád se nechám překvapit. Jednoznačně nejlepší díl. ()

ReproBoy

Nápad se snědou tísní byl opravdu geniální. Čtvrtý díl 95%, třetí 85%, druhý 80%, první 95%. Hltám a nemůžu se dočkat, jak tohle všechno dopadne. Jakožto bývalý Mostečan i návštěvník Severky se fakt musím koukat. Konečně někdo chytnul hůmor za koule a nebojí se ukazovat i pravdy. Na co se fakt netěším, je konec. Stejně jako tomu bylo u čtvrté hvězdy. ()

Zdenkaalexa

Godla a Dudová dělají pro pochopení a přiblížení se k cikánům tisickrát víc než zbytečné tučně placené romské neziskovky - leč, dost politiky, Franto a Žaneto, jedeme dál...jste prostě boží! A v tomhle dílu ve finále vleže ztopořený Eda, tohle prostě nemá chybu! ()

Ozz

Franta jede - sice amatérský herec, ale jeho hlášky jsou naprosto super - "já jsem domestifikovanej" :) Tuhle hlášku používáme doma naprosto běžně už roky, když chceme odlišit typ Franta a ty druhý. ()

Schuebelbach

Scéna ze 4. dílu Dáša: "...řek jsi sama...řek si sama???" Luďan: "... … ...Ne!" …nic...nic...nic... Dudová: "Řek to." Je jednou z nejlepších a nejlépe vypointovaných scén, které jsem v poslední době viděl!!! A nejenom, že je skvěle napsaná, ale ta scéna je i strašně dobře zahraná. Že je dobrej Hofmann, to mě nepřekvapuje. Ale to, jak skvěle hrajou Godla a Dudová, to je skoro výsměch celé DAMU a JAMU dohromady. Godlu absolutně žeru! Mám sand teď momentálně dokonce pocit, že od revoluce neudělal pro romskou otázkou nikdo více, než Zdeněk Godla! // A Cína je jako dabér fakt excelentní! // Trochu se bojím jedné věci: Zdeněk Godla je v roli Franty TAAAAK skvělý a tak ohromující, že pokud budou tvůrci chtít docílit úplně toho maximálního efektu a nás diváky naprosto a totálně odrovnat, tak ta jeho postava bude na konci muset tragicky zemřít. ()

roller

Ať už vědomé či nevědomé vytváření Overtonova okna pro LGBT se neděje jen tak bez příčiny. To neadekvátní množství pořadů z produkce ČT, okno otevírajících, je mi proti srsti. Ale tenhle díl mě, po překousnutí mnoha absurdit i pobavil. ()

A_Shearer

Na geniální třetí díl to nemá, ale i tak to pořád funguje skvěle. Fascinující jak se daji posouvat hranice a meze očekávatelného a přesto si pořád udržet základní míru vkusu. Jako respekt. ()

Alagaesie

Debil... „Já nemůžu do Chánova – tam bílej nepřežije 10 minut!“ Snědá tíseň! V Mostu by chtěl žít každej – kromě mě teda. Teda vylepaná lebka (kvůli čemukoliv) cajk není. Edova tramvaj... Pan úhel! „Chánov není Jeruzalém.“ Eda! Na zájemce o studium vypadal Tonda dost pochybně. Žaneta po Luďovi jela...! Tonda s Frantou výborný. „Vidí, že umíš makat a zároveň tvoje tělo.“ Šěf! GaGa á la romská hymna? Romové jak věděli, o co těm dvěma jde... Dobře Luďan v autě! Co to měla ta Ilona, doprdele za starosti?! Eda to měl o fous. ()