poster

Krátký film o lásce

 • polský

  Krótki film o miłości

 • slovenský

  Krátky film o láske

 • anglický

  A Short Film About Love

Drama / Romantický

Polsko, 1988, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Falcor
  ****

  Náznak šedého komunistického (zde nepodstatné) sídliště s mnoha intimními okny a pošta, jediná v té době jakžtakž fungující instituce, vždy nabitá k prasknutí polepenými lidskými osudy a magickou možností různé životní cesty sbližovat, určovat, rozdělovat. Ještě větší moc než má pošta, mají jedno okno a druhé okno naproti, dva zvlášť vybudované průzory, spolu však pár očí patřících a hledících k sobě. A v nich téměř komorní příběh čistého citu lásky, (živený však pouze sám sebou a pouhým vědomím existence sledované milované osoby, které neměl co nabídnout kromě sebe sama) neschopný se v reálném světě projevit, a pokud ano, tak zoufale neprakticky a osudově dlouho nepochopeně.(5.10.2005)

 • Philippa
  *****

  Znáte ten pocit ,když si takhle v létě přivstanete a vyrazíte ven do přírody.Všude je klid, slunce právě vychází, nad rybníkem se snáší opar mlhy a v trávě se třpití kapky rosy. Vy chodíte v té rose bosí a přestože zem je studená, nohy vás vůbec nezebou. A v duši máte něco tak krásného, až by jste nad tím plakali. Tak takhle nějak jsem to měla při setkání s tímto filmem.…..a děkuji za ten závěr....a děkuji za ten hudební doprovod….a ……prostě děkuji.(6.12.2007)

 • zette
  *****

  Jiz dlouho jsem nevidel film, kde by me tak zajimal dalsi vyvoj filmu, ze jsem se nemohl dockat konce:-). Skvele herecke vykony vsech zucastnenych a scenka z posty, kdy si sledovana zavola vedouci je snad nejlepe natocena situace vyobrazujici pristup ruznych instituci v socialismu. Nevim, kolik je treba mit hodnoceni, aby se film dostal do zebricku 200 nejlepsich filmu, vim ale, ze by tam nemel chybet!(25.12.2007)

 • korndaddy
  ****

  Tomek si vyhlídnul pěknou MILFku to je jako fakt. Grazyna je úžasná, ale pro Tomka, který ještě ... (však víte co) to je asi silnej šálek kafe. A přesně takhle to dopadá. Mladej klučík se zamiluje a během krátkého intervalu prožívá hned několik pocitů, jenž jsou pro něj cizí. Počáteční stud, radost a lásku střídá rychle hořkost a bolest a to je pro osamělého Tomka je pořádná rána, kterou tak lehce nestráví. 4*(31.5.2012)

 • pakobylka
  ****

  Je krátký ... ale vypráví o LÁSCE ? Možná je spíš zjitřeným poetickým příběhem o POTŘEBĚ lásky - nebo jakéhokoli blízkého vztahu ... o závislosti ... a o strachu ze samoty ... jako když se předčasně zestárlá žena bojí usínat, pokud je vedlejší pokoj prázdný. V chování všech protagonistů lze najít určité chorobné znaky - ale co je vlastně měřítkem normálnosti ? Na každý pád se jedná o velice zraňující a traumatizující historku - o iluzi lásky, která ubližuje jak objektu své touhy ... tak i sama sobě. Na mě působila dosti depresivně - možná víc, nežli zamýšlela.(18.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace