Seržant West (Samuel Jackson) dostal za úkol trénovat v obtížných podmínkách panamského deštného pralesa speciální jednotku o šesti mužích. Čtyři vojáci jsou brutálně zabiti, jeden zraněn a šestý se stává hlavním podezřelým. Jak ke zločinům došlo? A proč? Vyšetřování se ujímá důstojnice(Connie Nielsen) a pomoci jí má bývalý ranger, svérázný Hardy (John Travolta). Dvě verze případu se proplétají se spoustou nevyjasněných okolností. Nic nedává smysl a řešení je stále v nedohlednu... Thriller Zelené peklo vytvořil tandem scénáristy Jamese Vanderbilta a režiséra Johna McTiernana (Smrtonosná past, Aféra Thomase Crowna). Jejich záměrem bylo podnítit zvědavost a dát divákovi až do poslední chvíle příležitost k vlastnímu názoru na rozuzlení. Něco vidíme na plátně a něco se ještě uvnitř filmového příběhu skrývá. Je tu řada otázek bez přímých odpovědí. Přitažlivým prvkem - kromě této hry na pravdu - je i obsazení hlavního představitele, drsného chlápka s nohama na stole. Není to nikdo jiný než hvězdná stálice a král hollywoodských comebacků John Travolta (Generálova dcera, Tenká červená linie). (oficiální text distributora)

malylada

Banálně místy překombinováno, až jsem si říkal, že scénář vymýšlel nějaký zfetovaný blázen. Zápletka rozehrává pěkná parta herců, která se někdy klišovitě potácí v dialozích a některé přehrávaní Travolty vykouzlí úsměv. Momenty, které se odehrají v posledních deseti minutách, vystihují wtf scifi roku. Film by v dnešní době naprosto propadl, ale na druhou stranu musím říci, že přes všechny ty chyby, kraviny jsem se vlastně bavil...... 6/10 ()

Beast

Neuvěřitelně překombinované - což by nebylo na škodu, kdyby film ovšem nebyl plný nelogičností. Vše korunuje Travoltův výkon - stejný, jako ve všech jeho filmech = velice špatný ()

JohnCZ

Nejdřív se to tváří jako seriozní kriminální drama z vojenského prostředí. Jak se začnou střídat jednotlivé verze příběhu, tak je to ze začátku docela zábava, postupem času to ale začne svou natahovaností trochu nudit. Akční scény jsou ale fajn a to zasazení do všudypřítomného hustého deště je super. No a pak přijde finále, které s divákem totálně vyjebe. Nejenže je překombinované jako prase a nedává moc smysl, ale prakticky shodí vše, co bylo ve filmu od začátku budováno. ()

Torision

Snad nejhorší film z vojenskýho prostředí, co jsem za poslední léta viděl. Naprosto ubíjející film. 1* možná za obsazení ()

corpsy

Komplikovaný a prekombinovaný thriller, v ktorom to skáče hore-dolu. McTiernan sa drží svojej rutiny, ale toto rozhodne akčný film jeho kalibru nieje. Mohlo to dopadnúť aj lepšie. ()

DDT

Peklo je hlavně dokoukat tenhle film až do konce. Prvních tak dvacet minut ještě docela ujde, ale pak je to sešup do hlubin scénáristova šílenství, kde navíc Travolta pronáší věty jako : "Kdo zradí mou vlast, není můj kamarád".... ()

Turiec

Príliš prekombinovaný dej, v ktorom sa pravdepodobne väčšina divákov stratí. Vďaka scenáru sa začínajú časom miešať nielen udalosti, ale aj postavy a chaos je dokonalý. Záver mnohé vysvetlí, ale na to aby sme pochopili ako presne sa to stalo si to musíme pozrieť ešte raz. To už však nebudú prekvapivé zvraty vo vyšetrovaní, ktorých je neúrekom. Ale filmári zvíťazia - k ich filmu sa vrátime. Našťastie sa autori zdržali prílišného heroizmu postáv a bezmyšlienkovitých pseudofráz o slobode a demokracii. Ani samotný dej nie je postavený na akcii a prestrelkách v pralese. Je to vyšetrovanie tak za slabšie ***. ()

JJ.Gibson

Né, že by to byl nějaký supr hollywoodskej trhák, to ani v nejmenšim. Ale klasické béčko s pár známými hvězdami. Příběh byl dosti komplikovaný, ale znám i překombinovanější filmy. Zelené peklo defacto splnilo to, co jsem od něj očekával, takže z mé strany jsem spokojený. ,,Jde jen o to, jak se ta historka podá!" ()

Sidonka odpad!

Místy až neúmyslně legrační film, který vtáhne do děje snad jen velmi shovívavého mužského diváka. ()

Orlau32

Miluji vojenské filmy. Tady nevím, co bych vlastně měla chválit. Není co. Pitomost na entou. Travolta musel asi velmi potřebovat money, jinak to není možný, proč by do této slátaniny šel. ()

Maq

Komplikovaná akční kriminálka zatížená scénáristickými a režisérskými chybami. --- Věřím, že v psané podobě by tento příběh byl docela slušným thrillerem. Zápletka není sama o sobě překombinovaná (snad až na poněkud fantastické rozuzlení), ale je špatně vyprávěná. Kdyby látku zpracovala Agatha Christie, neopomenula by nám úvodem všechny potenciální pachatele řádně představit, abychom si je stačili zapamatovat a udělali si o nich nějaký úsudek. Pak bychom byli připraveni sledovat rozvíjení zápletky a podle přání autora se náležitě divit, jak je důmyslná. --- To zde chybí. Každou chvíli odhalujeme něco překvapivého o osobách, které vlastně neznáme. K tomu připočtěme, že všichni podezřelí se vyskytují v polních uniformách, většina scén se odehrává na špatně osvětlených místech a ty nejdůležitější v noční džungli. V tom aby se Predátor vyznal! --- Máte-li možnost se na film podívat opakovaně, udělejte to. Není to takový nesmysl, jak se zdá napoprvé. ()

movieband

"Chcete vědět, co se stalo? No, je několik verzí kapitáne. Víte, vždycky to jsou jenom verze a nic není, jak to vypadá, víte?" Zelené peklo byl můj první velký thriller. Tenkrát (období základní školy) jsem hltal obal, líbil se mi, jak je zpracovaný a hrozně mě táhlo prostředí armády, kde se vyšetřoval brutální masakr na jednom z cvičení. Celkově je Basic solidním filmem, který atmosféru určitě má. Travolta je sympaťák a Nielsen mu dobře sekunduje. Celkově je zápletka dobrá, ale má jeden velký problém. Překombinovanost. McTiernanovi nestačí dva velké zvraty, on jich tam musí narvat hned několik, diváka to úplně zamotá a na poprvé je film vcelku těžké pobrat, hlavně se vyznat, kdo je s kým a kdo pro koho pracuje. Protože, jak už bylo řečeno, vždycky to jsou jenom verze a nic není, jak to vypadá. Pravda ve filmu je určitě pár chyb, které nedávají úplný smysl. Přišlo mi, že už sám scénárista se zamotával do vlastní myšlenky, ale i tak si myslím, že se jedná o povedený film. Vřele doporučuju, s hodnocením tady nesouhlasím, podle mě se jedná o dost podhodnocený film. "Jde jen o to, jak se ta historka podá." ()

Zhago

Trvalo mi hodne dlouho, nez jsem zjistil o co vlastne jde. A kdyz si clovek udela ve zmatenem vypraveni poradek, prijde "zvrat", ktery ho zase vrati na zacatek. Coz v nekterych filmech pusobi dobre, ale v Basicu ne.... Scenar meli producenti radsi prenechat tvurcum nejakeho serialu na Nove a netlacit ho na platna kin. ()

Desperado

Veľmi dobrý Travolta, vo veľmi prekombinovanom thrilleri, a s rádoby inteligentným koncom. Slušná réžia aj kamera, uspokojivý Jackson v takmer cameo roli , avšak scenár sa uvaril vo vlastnej šťave. Ale aj tak celkom zaujímavé a nekonvenčné. ()

MATADOR

Svým způsobem dost zvláštní záležitost, která exceluje a zároveň padá na příběhu. Nebýt konce, asi by se mi to líbilo mnohem více a celkově jsem od McTiernana čekal víc. ()

Derek

Cimrmanovsky sialene... Belosi su cernosi a naopak... Mctiernana zboznujem ale toto je i na mna trocha moc... Obcas na vas dycha slusna atmosfera ale vsetko je to utopene v sialenej prekombinovasti... Ako to uz niekto povedal... Basic nie je najlepsi film roku!!! Je to najlepsich sedem filmov roku!!! ()

Skip

Tenhle film byl tak podivně zamotaný, až to ztrácelo místy logiku a pointa byla dost na hraně, ale koukat se na to dalo. Mělo to pořád tempo a nesklouzávalo to k vyloženým pitomostem. Takže buď to dokoukat a v klidu jít dál k lepším filmovým zítřkům, nebo to prostě vypnout a jít dál k lepším... ()

Aleee89

Na Travoltu jsem zvyklá spíše z Pomády, jako na toho ulízaného kluka. Tahle proměna mě docela příjemně překvapila. Film je to docela dobrý, dokáže udržet pozornost a pokud vydržíte do konce, vyrazí vám dech, protože něco takového čeká asi jen málokdo. ()

Návrat akčního machra

Návrat akčního machra

27.05.2007

Kdysi byl považován za jednoho z nejlepších akčních režisérů. Filmy jako Predátor či Smrtonosná past ho vynesly do pozice žánrové špičky. Pak přišly propadáky jako Vikingové, Rollerball a Zelené… (více)

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

McTiernan uvízl ve Smrtonosné pasti

18.09.2006

To, že se chystá čtvrté pokračování této populární akční série, ví asi každý. Bohužel, v tomto případě ani zdaleka nejde o záminku na bujaré oslavy, ale právě naopak film s podtitulem připomínajícím… (více)