lennyd

Při pokusu o zatčení hlavy moskevské narkomafie, Viktora Rostaviliho, dojde k přestřelce, a Viktor zabíjí jednoho z policistů a podaří se mu uniknout. Přítel zavražděného policisty, kapitán Ivan Danko (Arnold Schwarzenegger) na Rostaviliho ale nezapomíná, a udělá vše proto, aby jej dostal za mříže. Dokonce se vydá i do kapitalistického pekla, samotného Chicaga, aby Viktora, zde odsouzeného za banální dopravní přestupek, převezl zpátky do Sovětského Svazu. Viktorovi se ale opět podaří uprchnout... Film jsem viděl několikrát v televizi, a nikdy mne nezaujal tak, abych si alespoň zapamatoval, že jsem jej viděl. Na celém filmu jsou zajímavé pouze dva aspekty - za prvé, že ač Arnold byl sice ještě ve formě, nikdo mu neřekl, že už nehraje v Terminátorovi, takže Arnold za celý film neprojeví ani jednu známku emocí ani nehne brvou - ale možná je toto představa Američanů o chování Rusích? A za druhé mne pobavilo jak se hrdinný Rus vyrovnává s americkým kapitalismem a pár docela dobrých hlášek (- Co používají policisté v Moskvě, aby se vyhnuli stresu? - Vodku). Jinak jde o jednu z mnoha akčních stříleček z přelomu devadesátých let, která ničím nevybočuje z řady.. ()

noriaki

Netřeba si nic nalhávat. Nebýt nostalgie, Arnolda Schwarzeneggera a potažmo celé ruské linie, tak by to šlo o stěží průměrné béčko. V dětství jsem hltal hlavně skvělou a syrovou akci, dnes mě naopak zaujalo, jak je film našlapaný hláškami a skvěle napsanými scénami. Kupodivu vůbec nezestárl, i když je Studená válka dávno pryč a v ten samý rok udělal žánr obrovský pokrok díky Smrtonosné pasti. ()

Compadre

Dobře zmáknutá akční komedie s Arnoldem, kdy byl ještě v plné síle. V komediích, které jsou postaveny na parťáctví dvou hodně odlišných policistů je tahle jasnej nadprůměr. ()

Danny F.

Dvojka šílenců. Nějaká ta hláška co stojí za úsměv, bitky, dobré akční kousky a super herecké obsazení. 60% ()

Sany33

Príbeh: Ruský zločinec sa so svojím biznisom rozhodne expandovať na americkom trhu. Ruský kapitán v sprievode Amerického poliša sa mu v tom snažia zabrániť. Herecké obsadenie: Arnold Schwarzenegger (nar. 1947, Rakousko) je vo svojej úlohe studeného Ruského kapitána úplne typický a ničím nevybočuje z jeho doterajších úloh ala betónový múr. Na druhej strane od Jima Belushiho (nar. 1954, USA) som čakal oveľa viac humoru. Prevedenie: Klasická akčná komédia z prelomu 90-tych rokov.. Akurát nie je moc akčná a ani moc vtipná. čo celkom nechápem lebo sa v nej nachádzajú z oboch táborov tie najväčšie esá svojej doby. Celá tá interakcia Rusko vs Amerika je na pozadí a nie veľmi šťastne sa s ňou narába. Pocity: Som zvyknutý na priemernosť akčných filmov tejto doby ale toto bolo naozaj zlé. Ak by sa hlavný hrdina nevolal "Kapitán Danko" asi by som nedal ani podpriemerné hodnotenie. Pridaná hodnota: Podpriemerná akčná komédia, ktorá stojí tak maximálne za jedno pozretie. 35% ()

fabecc1222

Poctivá osmdesátková věc, které ale narozdíl od některých jiných větší množství zabijáckých hlášek nebo šíleně přepálené akce k tomu, aby se mohla stát kultovním jako třeba Komando nebo Smrtonosná past. ()

sskrblik

Mawa ruša se poslední dobou celkem ukazuje ve světle aktuálních událostí. Tento spektákl se Arným dává vzpomenou na staré poctivé osmedesátky, kde se to hemžilo podobnými béčkovými filmy a tento jako by z okna vypadl zapadlé videopůjčovny s jednohlasým rychlodabingem či dnes ve 4Káčku. Obě technologické kopie pochopitelně vlastním. ()

cross

Správný akční film let osmdesátých. Arnold prezentuje bicepsy v nejlepší formě a Belushi obstarává spoustu dokonalých hlášek. ()

KASUGI

Výborný potenciál, jakým je konfrontace ruské a americké kultury tu Walter Hill vůbec nevyužil. Ani slovní přestřelky tu nejsou nějak moc vtipné a dynamické, což jsem od Hilla po filmu 48 hodin čekal. Místy docela nuda. ()

Ravi

Tenhle film je třeba vidět v originále, což jsem neudělal, takže výsledek vidíte sami. Ale bylo mi důrazně doporučeno, abych tak udělal, takže uvidíme potom. Zatím je Rudé horko zcela průměrnou akční detektivní kriminálkou s Arnoldem. 65% = 3/5 ()

Autogram

V podstate je to bežná kriminálka, ale Arnold sa tu tvári, chodí, plazí a rozpráva ako terminátor, lebo to inak ani veľmi nevie. Zábavným momentom je jeho meno kapitán Danko z Moskvy, za čo ale film nemôže, lebo ide o komika slovenskej politiky posledných rokov. Ako akčná kriminálka film už slušne zostarol, ujde ako nenáročná nevinná večerná zábava. –––– Policajti jsou nejspíš na celým světě stejní. Jak se vy, Sovieti, bráníte napětí a stresu? – Vodkou. –––– Rusáci mizerní zasraní! Promiň, tebe jsem nemyslel, Danko. ()

giovanni3

,,Árný,, jako ruský agent v USA bojující za SSSR po boku nesympatického ,,amíka,, , kdy se ve finále celá dvojice nebojí použít krajních metod pro nalezení zločinců... No prostě taková klasika (ač tak blbou akci a námět jako je bitka v sauně...) víc jak 3z5 ani náhodou. ()

obivan568

Kdo by čekal, že průměrný osmdesátkový film bude v dnešní impotentní a idiocky korektní době působit tak dobře? Dneska už by to takhle nešlo natočit a o to víc si jej vážím. ()

solskjaer

Průměrná akční podívaná s nesmírně vymakaným Arniem (scéna v sauně ukazuje, že Arnie na těch rukách opravdu něco má). jinak ale průměr se vším všudy - happyendem na závěr, občasnými rádobyvtipnými štěky, které někdy najdou cíl jindy vyprchají do prázdna. Ale vcelku zábavná podívaná. ()

Stallone: Méně brutality, víc srandy

Stallone: Méně brutality, víc srandy