ArdathBay

Ten film je zajímavá věc - dovolí Vám vidět rakušáka, který hraje rusa v americkém filmu. Začátek v Rusku je slušně našláplý, po přesunu děje zvolní. Vynahradí to ale Belushi jehož hlášky jsou špičkové, zvláště o papouškovi. Váňa má polovinu filmu obličej, který mu o pár let nařídil Cameron v T2 mít celý film - to znamená nehybný. Jeho texty ve filmu odpovídají jeho hereckému talentu - minimální. V T2 je to dovedeno do dokonalosti i když tam měl textu daleko více a složitější. Cameo Otíka je sice příjemné, ale nic víc nic míň. Filmově jde o průměr plný klasických klišé, ale příjemně jsem se pobavil a o nic jiného v Rudém Horku nejde. ()

Mr.Nigga

Průměrná až podprůměrná komedie s hodně slabým scénářem a nemastnými-neslanými postavami. Ivan Danko je nejdrsnější Moskevský policajt, ale ve filmu se až na pár scén nijak "drsně" neprojeví, zato Belusciho postava je největší pako policejního sboru a kromě kecání tam být ani nemusel. Film je klišé nad klišé, rutinní přestřelky, honičky a celkově jako podle učebnice akčního béčka 80. let - tedy typ filmu, který miluji. Rudé horko se bohužel ani mně do vkusu příliš nestrefilo. ()

kenkaku

Otík z Vesničko má středisková v Rudém horku :). Když jsem ho tam zahlédl poprvé, nevěřil jsem vlastním očím. Ale k věci. Rué horko považuji za klasiku hned z několika důvodů. Natáčení na Rudém náměstí, komediální kontrast východu a západu, Rusové mluví rusky, děj má nápad (Viktora zatknou, protože jel na červenou).... mám pokračovat? ()

Sdoom

Poměrně špatný a hlavně rychle stárnoucí film, který tentokrát nezachrání od podprůměru ani Arnie. Za 14 dní už ani pomalu nevím, o čem to bylo, krom toho, že Arnie jel do Ameriky pro nějakého ruského zloducha (no vida, tak aspoň něco si pamatuju). Žádná nostalgie se nekoná, za mých mladých let jsem Rudé horko neviděl a alespoň to mohu zhodnotit tedy objektivně. Scénář je strašně jednoduchoučký, akce celkem o ničem, a tak jediné, co drží alespoň trochu slušný level zábavy, jsou Arnieho hlášky a jeho špičkování se s postavou Jamese Belushiho. Ale to je opravdu málo. (Blu-ray, orig.) ()

sedm.1

Ačkoliv Red Heat nepatří až úplně k těm největším hitům Arnieho bohaté a úspěšné kariéry, tak i přesto lze i tento snímek považovat za minimálně klasiku žánru, neboť disponuje naprosto vším, co právě k takovýmto flákům patří, tedy drsný a nekompromisní postavy, což si myslím, že Arnold splňuje se svou muskulaturou a zabijáckým pohledem na maximum a od Eda O´Rosse chtít ještě většího hajzla by šlo asi také už jen těžko, dále tvrdou a krvavou akci, které tu je též dostatek a je zpracována vážně efektně, opomenout nemohu ani občasné odlehčení, které tu funguje vždy trefně a vážně vtipně a též velké finále, v tomto případě v podobě působivé honičky autobusů. Bavila mě ale i ta správná atmosféra, využívající hlavně kontrastu „západ vs. východ“, a co se jinak týče přímo zápletky, tak ta není sice nikterak objevná, či výjimečná, nicméně je zpracována svižně, zábavně a má tzv. koule, takže jí vyčítat tuctovost je zcela zbytečné. Red Heat zkrátka pochází z doby, kdy byl Schwarzenegger na vrcholu své kariéry, a je to opravdu znát, takže opakuji, i když se nejedná o jeden z jeho největších hitů, tak přesto jde o prvotřídní biják, který baví stejně dnes jako více než před třiceti lety, a tím se může pochlubit vážně jen málo filmů. ()

Bobek15

Priemerný triler, v ktorom padlo zopár skvelých Schwarzeneggerových hlášok, ale s nedostatkom akcie, napätia a potrebného švihu. ()

Han22

Jeden z Arnieho méně úspěšnejch pokusů. Spíše než o drsný akční film se jedná o klasickou policajtskou městskou komedii, která sice obsahuje pár akcí a skvělé autobusové finále, ale proti ostatním jeho filmům docela slabota. ()

xaver

Tady jsem se tedy skutečně dobře pobavil. Bez ironie. Parádní námět, setkání dvou světů prostřednictvím dvou detektivů. Každopádně nelze upřít určitou úspěšnost metod ruského detektiva, kdy ten americký je tak úzkostlivě svázán principy demokracie, že vlastně proti zločinu ani nemůže bojovat. A Belushi s Arnoldem jsou prostě skvělí. ()

iXtr3m3

Skvielý Ivan Danko (inak môj menovec) a parťák do počtu v podobe Jamesa Belushiho v časoch, keď jeho meno ešte niečo znamenalo. Dobrá kriminálka, dobrá akcia (sauna), dobrá pohodovka. ()

Theraphosa

Jeden z Arnoldových nejpovedenějších filmů(nemyslící drsoni mu šli vždycky dobře).Film nepostrádá vtip,akci a docela slušnou zápletku-ruská sauna byla fakt hrubá:o). ()

Kovaja

Nejlepsi je scena z ruské putiky když Arni utrhne nohu tomu pajdovi a vysipe z ní ten koks a pronese s mrazívím pohledem "kokainum" další baječná je ze sauny kdy se Arnimu postaví pěkně udělaní rusáci.Smúla měli si rozmyslet komu se postavili-hlupáci. ()

DocBrown

Prvni pulka predevsim paradni komedie, ktera si utahuje spise z americanu jak rusu (sorry, sovetu). Belushi vypada jak pravy pozirac koblih a Arnieho skvele doplnuje. Ten dojezd uz bohuzel tak vesely neni a z filmu se tak stava prumerny akcni film. Kazdopadne velmi ocenuji, ze takovyto film vzniknul jeste pred padem zelezne opony. 65% ()

Stallone: Méně brutality, víc srandy

Stallone: Méně brutality, víc srandy