Kdesi v pohádkovém kraji leží docela malé, nepříliš bohaté, ale milé královstvíčko. Velký Titěrákov se tam říká. Této zemičce vládne král Valentýn (J. Satinský) a jeho moudrá choť (J. Bohdalová). Anebo je tomu naopak? Každopádně, oba královští manželé by už rádi viděli svého jediného syna, prince Huberta (I. Hora), ženatého a na královském trůnu. On si však nemůže princeznu, jakou si pan otec přeje, vybrat. Královským rodičům se zdá, že budoucí mladá královna je v nedohlednu. Ani jeden zatím netuší, že Hubert si už dávno našel královnu svého srdce – krásnou, avšak chudou Božidaru ze statku (A. Elsnerová). Oba zamilovaní ale svoji lásku tají. Vědí, že sňatku prince s chudou dívkou pan král nikdy nepožehná. Leda by se stal zázrak… (Česká televize)

SB

Někdy je třeba vidět i takovéto pohádky, aby si člověk uvědomil, že ty špatné až zase tak špatnými nejsou. Z této amatérismus přímo čiší. ()

Detektiv-2

Česká verze slavného Rampelníka. Už v dětství jsem tuto pohádku měl rád a s chutí si ji občas ještě zopakuji. Je to nenáročná oddychovka na odpoledne, která dokáže i pobavit vtipnými hereckými výkony. Hodnotím zaslouženou čtyřkou. (4*) ()

Gig

Víte, že Werich nestovořil jen tři skřítky, tři bratříčky, co vám dary dali? On totiž exituje ještě jeden skřítek - ten zlý. Má takové neobvyklé jméno. Jenom jak on se to jmenuje. Nu a pohádku o tom nehodném natočil ten, co má na svědomí třeba Nesmrtelnou tetu. Nu jak se to pozná? Třeba tak, že si zahrála tentokrát hodnou královnu. Nu a abychom tu měli nějakou podobnost s třeba právě Třemi veterány, tak si tu zahrál ctitel Wericha Julius Satinský. Tentokrát si nezahrál zlého, ale hodného pana krále. Kepka coby skřítek s podivným jménem je cývorná volba. Netradiční jmén hlavních rolí Božidara a Hubert je typická pro Wericha. No a o hudbu se postaral Ještě Václav Zahradník - ano ten, co má na svědomí Velerybu, Polepšovnu, S tebou mě baví svět nebo Křemílka a Vochomůrku. Po všech těchto ingradiencích dostaneme docela příjemnou pohádku. A pozor si dejte na Štístko. On má však ve skutečnosti jiné jméno. Jenda-hrejdále ví o tom své. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

jungewolf

Na konci pohádky je CHYBA : dvořané+muzikanti odčarovaní ("zmizelí") kouzlem skřítka RumplCimprCampra se po jeho odchodu/zmizení znova objeví, ale střelci z kuší na hradbách (které taky předtím odčaroval), se už zpátky neobjeví ....  . ***Princ/poté mladý král Hubert (I.Hora) je dabovaný hlasem Filipa Blažka. Scénář vznikl na motivy pohádek Jana Wericha "Hrášková princezna" a "Rumplcimprcampr" . ***Natáčela se mj. na severočeském státním hradu a zámku ve Frýdlantu v Čechách. Dále na hradě Bouzov na severní Moravě a také u zříceniny skalního hradu Valečov v Českém ráji u obce Boseň (okr.Mladá Boleslav) . Další - VIZ : Zajímavosti . ***Repríza : ČT 1, sobota 30.12.2023, 12.45 . ()

Simako

Zdarný příklad výborné předlohy, vynikající obsazení, ale....? Chudé herecké výkony, hrozné efekty a strašná hudba!! Jsem veliký příznivec českých pohádek, ale tohle je hrůza!!!! za dva:)) ()

AnnaW

Ach jo, tyhlety podivné pohádky... Podivný infantilní humor "made in ČT", uječené a uhiňané postavy, nehezké kostýmy, podivná kamera a ukrutný popěvek hlavní postavy... Možná i ty dvě hvězdičky jsou moc, tak snad za to, že se to celé neodehrává jen v papundeklových kulisách. ()

Aidina

Takový divný mix všeho možného, co ale dobrou pohádku neudělá.. Strakatý pidimužík měnící se v havrana, přemoudřelá královna, všehoschopná komorná, lehce natvrdlý král, nevýrazný princ, vdavekchtivé podvodnice, chudá a naivní kozopaska a její sadistický otčím. ()

jjituska

Tak s touhle pohádkou vůbec nemám problém. Je milá, vtipná, přesně na Vánoce.. A Andrejka Elsnerová je má oblíbená:) ()

R.Drson

Tvůrci jaksi pozapomněli, že plejáda skvělých herců k dobrému filmu nestačí, natož k pohádce. Na druhou stranu je tato pohádka ukázkou, kam se tato filmová tvorba ubírá. Film se snaží k dětem dostat prostřednictvím pitvoření (zde je ještě přehlédnutelné, ale v následujících pohádkách např. od Z. Trošky dosáhlo maxima). Zdá se mi, že pohádky staršího data byly v podstatě natočené pro všechny generace a dnes už jsou určené jen pro ty nejmladší. * ()

lapatata

Extrémně nesympatický až odporný kašpárek Rumplcimprcampr v dámské paruce je mou nejméně oblíbenou pohádkovou postavou. ()

stepma

Pohodová pohádka, která se čas od času dá vidět. Hlavně že není upištěná a přiblblá jako snad všechny pohádky, které se točí dnes. ()

ssarka

pohádka je pěkná,natočená v pěkném prostředí a herci to zahrali dobře...vidím ji již po několikáté a pořád se mi líbí.. ()