Kdesi v pohádkovém kraji leží docela malé, nepříliš bohaté, ale milé královstvíčko. Velký Titěrákov se tam říká. Této zemičce vládne král Valentýn (J. Satinský) a jeho moudrá choť (J. Bohdalová). Anebo je tomu naopak? Každopádně, oba královští manželé by už rádi viděli svého jediného syna, prince Huberta (I. Hora), ženatého a na královském trůnu. On si však nemůže princeznu, jakou si pan otec přeje, vybrat. Královským rodičům se zdá, že budoucí mladá královna je v nedohlednu. Ani jeden zatím netuší, že Hubert si už dávno našel královnu svého srdce – krásnou, avšak chudou Božidaru ze statku (A. Elsnerová). Oba zamilovaní ale svoji lásku tají. Vědí, že sňatku prince s chudou dívkou pan král nikdy nepožehná. Leda by se stal zázrak… (Česká televize)

SB

Někdy je třeba vidět i takovéto pohádky, aby si člověk uvědomil, že ty špatné až zase tak špatnými nejsou. Z této amatérismus přímo čiší. ()

Detektiv-2

Česká verze slavného Rampelníka. Už v dětství jsem tuto pohádku měl rád a s chutí si ji občas ještě zopakuji. Je to nenáročná oddychovka na odpoledne, která dokáže i pobavit vtipnými hereckými výkony. Hodnotím zaslouženou čtyřkou. (4*) ()

Gig

Víte, že Werich nestovořil jen tři skřítky, tři bratříčky, co vám dary dali? On totiž exituje ještě jeden skřítek - ten zlý. Má takové neobvyklé jméno. Jenom jak on se to jmenuje. Nu a pohádku o tom nehodném natočil ten, co má na svědomí třeba Nesmrtelnou tetu. Nu jak se to pozná? Třeba tak, že si zahrála tentokrát hodnou královnu. Nu a abychom tu měli nějakou podobnost s třeba právě Třemi veterány, tak si tu zahrál ctitel Wericha Julius Satinský. Tentokrát si nezahrál zlého, ale hodného pana krále. Kepka coby skřítek s podivným jménem je cývorná volba. Netradiční jmén hlavních rolí Božidara a Hubert je typická pro Wericha. No a o hudbu se postaral Ještě Václav Zahradník - ano ten, co má na svědomí Velerybu, Polepšovnu, S tebou mě baví svět nebo Křemílka a Vochomůrku. Po všech těchto ingradiencích dostaneme docela příjemnou pohádku. A pozor si dejte na Štístko. On má však ve skutečnosti jiné jméno. Jenda-hrejdále ví o tom své. ()

jungewolf

Na konci pohádky je CHYBA : dvořané+muzikanti odčarovaní ("zmizelí") kouzlem skřítka RumplCimprCampra se po jeho odchodu/zmizení znova objeví, ale střelci z kuší na hradbách (které taky předtím odčaroval), se už zpátky neobjeví ....  . ***Princ/poté mladý král Hubert (I.Hora) je dabovaný hlasem Filipa Blažka. Scénář vznikl na motivy pohádek Jana Wericha "Hrášková princezna" a "Rumplcimprcampr" . ***Natáčela se mj. na severočeském státním hradu a zámku ve Frýdlantu v Čechách. Dále na hradě Bouzov na severní Moravě a také u zříceniny skalního hradu Valečov v Českém ráji u obce Boseň (okr.Mladá Boleslav) . Další - VIZ : Zajímavosti . ***Repríza : ČT 1, sobota 30.12.2023, 12.45 . ()

Simako

Zdarný příklad výborné předlohy, vynikající obsazení, ale....? Chudé herecké výkony, hrozné efekty a strašná hudba!! Jsem veliký příznivec českých pohádek, ale tohle je hrůza!!!! za dva:)) ()

AnnaW

Ach jo, tyhlety podivné pohádky... Podivný infantilní humor "made in ČT", uječené a uhiňané postavy, nehezké kostýmy, podivná kamera a ukrutný popěvek hlavní postavy... Možná i ty dvě hvězdičky jsou moc, tak snad za to, že se to celé neodehrává jen v papundeklových kulisách. ()

Aidina

Takový divný mix všeho možného, co ale dobrou pohádku neudělá.. Strakatý pidimužík měnící se v havrana, přemoudřelá královna, všehoschopná komorná, lehce natvrdlý král, nevýrazný princ, vdavekchtivé podvodnice, chudá a naivní kozopaska a její sadistický otčím. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

jjituska

Tak s touhle pohádkou vůbec nemám problém. Je milá, vtipná, přesně na Vánoce.. A Andrejka Elsnerová je má oblíbená:) ()

R.Drson

Tvůrci jaksi pozapomněli, že plejáda skvělých herců k dobrému filmu nestačí, natož k pohádce. Na druhou stranu je tato pohádka ukázkou, kam se tato filmová tvorba ubírá. Film se snaží k dětem dostat prostřednictvím pitvoření (zde je ještě přehlédnutelné, ale v následujících pohádkách např. od Z. Trošky dosáhlo maxima). Zdá se mi, že pohádky staršího data byly v podstatě natočené pro všechny generace a dnes už jsou určené jen pro ty nejmladší. * ()

lapatata

Extrémně nesympatický až odporný kašpárek Rumplcimprcampr v dámské paruce je mou nejméně oblíbenou pohádkovou postavou. ()

ajlonka

Tak tahle pohádka se mi moc líbila. Vtipná, veselá, napínavá, laskavá, přesně taková, jaká by správná pohádka měla být. Herecké obsazení perfektní, nemůžu absolutně nic vytknout....Nechápu, proč má jen tak málo procent ohodnocení. Ráda bych věděla, jak má vypadat pohádka, aby dostala 4 a více hvězdiček od takových uživatelů, kteří tuhle krásnou českou pohádku ohodnotili 2 a méně hvězdičkami.... ()

stepma

Pohodová pohádka, která se čas od času dá vidět. Hlavně že není upištěná a přiblblá jako snad všechny pohádky, které se točí dnes. ()

ssarka

pohádka je pěkná,natočená v pěkném prostředí a herci to zahrali dobře...vidím ji již po několikáté a pořád se mi líbí.. ()