Viktor Taransky je režisér, scenárista a producent, kterého v poslední době pronásleduje pořádná smůla. Jeho poslední film byl propadák, teď mu utekla hvězda jeho nového filmu, rozmazlená Nicola. Viktor rozmary herců nesnáší, proto by se bez ní klidně obešel, jenže studio se obává pomsty herečky, a tak raději zruší smlouvu jemu. Zatímco si Viktor vyklízí kancelář, nabízí mu neznámý muž možnost využít "umělé herce". Zničený režisér mu nevěnuje velkou pozornost. Po několika měsících je mu doručen od neznámého balíček s harddiskem a speciálním programem, v němž počítačem simulovaní herci vypadají jako skuteční. Viktor si vybere simulaci číslo jedna, étericky krásnou Simone, kterou obsadí do hlavní role a natočí s ní film za své peníze. A pak se stane něco nečekaného, z jeho nového snímku je obrovský divácký hit a z neznámé herečky superhvězda... (oficiální text distributora)

rottik-cb

Ok, beru, byla to alegorie. Ale to se to fakt nedalo natočit inteligentněji? Jméno režiséra pro mě znamenalo jistou záruku (Gattaca se mi líbila a Obchodník mě úplně nadchnul), ale v Simone jen promarnil slibný námět. Ani Al Pacino mě v tomto snímku herecky moc nezaujal, o to víc jsem si užívala každou scénu s nádhernou Catherine Keener. Za 3 ()

mazzarek

U filmu jsem se nudil, až do doby, kdy ohlásil, že Simone je mrtvá. Lidé ji milovali. Co teď? Důkazy jsou na dně moře v bedně a po vylovení je bedna prázná. Byla v té bedně? Sežral ji žralok? Bez důkazů těžko dokážete, že byla virtuální. Konec dobrý, všechno dobré. ()

Stanix

Předem je nutno říct, že se jedná o parodii a kdyby zde nehrál Al šel by celkový dojem hodně dolů (Samože Rejčl byla taky sqelá). Jde o klasické téma: Co kdyby se stalo "todleto", jak na to budou reagovat ti pitomí mediálně-konzumentsky bulvár-žroutský ultradementi. Vypadá to všechno dost naivně, ale jsem přesvěčen, že v reálu by tato sorta lidí skutečně reagovala dosti obdobně. Za to, jak šikovně a s grácií se tvůrce těmto lidem vysmál, dávám palec nahoru. Považuji se za člověka dostatečně znalého v oboru možností počítačové grafiky, neboť se s ní aktivně setkávám už od útlého dětství, abych posoudil, že tak věrná reprodukce člověka ani dnes není dost dobře možná, nicméně těžko uvěřitelnou prezentaci "SIM ulation ONE" vůbec nehodnotím jako negativum, nýbrž jako prostředek. Kupodivu musím říct, že to co mě zklamalo je samotný Al, který do toho dal jen kousek "Pacina". Jisté tématické podobnosti s předchozím Truman Show si nelze nepovšimnout, jenže dvakrát do stejné řeky opravdu vstoupíš jen málokdy. ()

DarthOrbyd

Zazdít takhle slibný námět muselo dát hodně práce. Filmu by kromě lepšího scénáře paradoxně mnohem více slušelo poněkud vážnější, "artovější" zpracování, které nebude tak násilně přepínat mezi nepříliš dobře monologujícím Alem Pacinem, pokusy o komedii, špatnou sci-fi a prvoplánovou satyrou. ()

Shitonit

Tak já jsem si jistý, že tuhle splácanici víc už nemusím. Je to hrozně hezký a zajímavý film, kterej při bližší konzumaci rychle ztrácí to Pačínovský kouzlo. Asi bych to přirovnal.. K čerstvýmu, hodně vypečenýmu voňavýmu krajíci chleba, který jest dokonale namazanej..hovnem. ()

riza-do

Nápad vytvořit počítačovou postavu, která se však promítne ve skutečném životě. i přes to, že ukázky z filmů, kde Simone hraje mi přišli opravdu umělé se mi film zamlouval. No je snad něco hezčího, než ukázat, jak celý svět dokáže věřit jen tomu, co mu média předloží? ()

Lennie

Úžasná filmová satira, která podle mě ukazuje současné poměry světového filmu - všechno stojí na hercích. Fakt ovšem je, že díky hercům si člověk film většinou zafixuje...i zde jsem si ovšem nejprve zapamatovala tuctovou tvářičku blonďaté simulace. ()

glide4ever

Nesmíte se na mě nikdo zlobit, ale když si tady čtu komentáře některých jedinců, kteří prostě nemůžou pochopit, že S1m0ne je SCI-FI, je mi do smíchu. Jistě že je ve filmu spousta hloupostí, spousta věcí, které nejsou možné, ale o tom přeci science fiction je! Mě snímek učaroval a spolu s "oblblými" fanoušky, jsem Simoně fandil! Al Pacino je skutečně mistr... ()

Pavew

Tento film mi nějakým záhadným způsobem unikl a když jsem ho objevil, překvapil mě svým námětem. Po shlédnutí musím bohužel říci, že není ničím vyjímečný. Neobsahuje nic, čím by si zasloužil vyšší hodnocení, kromě Pacinova hereckého výkonu. Téměř všechny snímky s Al Pacinem mají ode mě o hvězdičku navíc, právě za jeho herecký výkon. Tentokrát to neudělám. Průměrný (ne špatný) film, průměrné hodnocení. ()

4k7

Nevím jak v roce 2002, ale na konci roku 2010, kdy jsem film viděl poprvé, je celý námět spíše k smíchu. Jo, je to údajně komedie, ale víte jak to myslím. Al Pacino svou roli, kde byl posedlý virtuální kráskou Simone, zvládá sice pěkně, ale film to nezachrání. I když je snímek brán jako sci-fi, odnáším si z toho pocit, že to byl hodně laciný trik a všechno většinou vychází až podezřele snadno, zmáčknutím jednoho tlačítka. Snad zajímavé pozorovat, jak jsou všichni lidi okouzlení Simone, krásnou herečkou, která se vynořila odnikud, vůbec ji neznají, nikdy neviděli na živo a i přesto se pro ně stala během pár okamžiků modlou. A paradoxně čím méně o sobě ta kočka dává vědět, tím víc po ní ostatní touží... ()

Bendiys

Nadherne uhlazeny snimek s charismatickymi herci a s lehkym humorem, ktery misty sice vycniva, ale to prilis neskodi. Stylizace podobna k predeslemu Niccolove filmu Gattaca, nicmene je to jiny podareny film... ()

miki68cz

Zajímavé, opravdu , ale tak trochu divné až amatérské. Nedotažené do detailu, hvězda Al Pacina větší rating nezajistí univerzálně, na to bych si nevsadil ani zlámanej šesťák. Rachel Roberts je vyjímečně krásná, muzika ujde, kamera je rutinní a celé to působí jako odfláknuté. I přesto doporučuji jako zajímavost ()

Forsetino

Jak se nechá společnost povodit za nos... Krásná ukázka, jak v podstatě banálně a jednoduše ovlivnit veřejné mínění. No jo, tak to dopadá, když si člověk neuvěřuje informace a nechá sebou vrtět, tak jako pes vrtí ocasem. Zajimavý námět a opět výborně ztvárněná hl. role Al Pacinem, a párkrát jsem se i zasmál, což se mi u komedií moc nestává... ()

subic

Skvělý Al Pacino, ale virtuální Simone už více ne. Krom toho Rachel Roberts mi zrovna moc sympatická není. Nejprve jsem očekával, že půjde o parodii na Hollywoodská studia a na to, co v nich probíhá, jenže tohle je o tom, jak i starší chlápek může zblbnout z mladé holky, akorát tak trochu neotřele. ()

kubilov

Málokterý hollywoodský scénárista / režisér si umí vybrat a natočit tak působivou látku jako Andrew Niccol. A jelikož má mozek plný originálních nápadů a zručnost je zrealizovat, jsou jeho filmy doslova mimořádné. Pro svůj další velmi zajímavý projekt si vybral hvězdu největšího kalibru, Al Pacina, a s ním i vzrůstající technologický pokrok do hlavní ženské role. S1m0ne, která je směsicí toho nejlepšího z těch nejlepších hereček vůbec, přičemž tak i opravdu vypadá a hraje (prý). Co se týče vztahů člověk vs. umělá inteligence, tak pravou podstatu Niccol vystihl naprosto přesně a přitom si i stačil trochu rýpnout do hvězdných manýrů některých hereckých hvězd a do vlastního fungování celého Hollywoodu. ()

Bilky

Krásna satira na modly Hollywoodu, bulvár a konzum dnešného života. Rovnako ako po VRTETI PSEM si človek musí klásť otázku "Čomu sa tu k...a dá ešte veriť!?" PACINO v štandardne nadpriemernom výkone, potešil aj v miniroli SCHWARTZMAN ktorý zaujal v JAK SEM BALIL UČITELKU. btw: Scény z Taranskeho filmov boli geniálne, rovnako ako hodnotenie akadémie :) ()

AdrianMonk

Občas trochu zdlouhavé, ale skvělá zápletka a jako vždy úžasný Pacino dělá z tohoto filmu to nejlepší, co můžete v žánru "lehce černých komedií" najít. ()

Gladi

Celkom dobre spracovane jemne sci-fi so skvelym al pacinom.Miestami trosku nudnejsie,ale ten napad naozaj dobry. ()