Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(16)

Obsahy(1)

Seriál rozpráva príbeh Roberta Tara (Gérard Depardieu), ktorý je starostom svojho mesta už 25 rokov. Blížiace sa voľby ho donútia čeliť mužovi, ktorý je vybraný ako jeho oponent. Ide o ambiciózneho mladíka Lucasa Barresa (Benoit Magimel), ktorý mieri veľmi vysoko. Obaja kandidáti budú o víťazstvo bojovať bez zmilovania. (monalisa69)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (11)

Georgex 

všechny recenze uživatele

Netflix v poslední době doslova zasypal diváky celou řadou skvělých seriálů, proto jsem si od tohoto francouzského projektu hodně sliboval, jelikož přenesení House of Cards do ponurého a korupcí prolezlého Marseille znělo jako óda pro mé uši. O to více jsem bohužel zklamán, jelikož o zákulisí politiky či nějakém nelítostném souboji dvou hlavních rivalů, kde padá jedna hlava za druhou, se nedá mluvit. Naopak by se tento seriál dal přirovnat k leckteré latinskoamerické telenovele, jelikož tak hloupý scénář s absolutně nelogickou zápletkou leckdy připomíná spíše Esmeraldu než ono kýžené House of Cards či Gomoru, na což si tvůrci chvílemi zdatně hráli. Neříkám, že je to špatný seriál, naopak začíná velmi slibně, má skvělé herecké obsazení, vynikajícího Gérarda Depardieu, zajímavé momenty, ale ke konci se bohužel změní v něco, co celé předchozí snažení sráží neskutečně dolů a tvůrci budou mít plné ruce práce, aby si v avizované druhé řadě vylepšili reputaci. Moje hodnocení 55%. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

K ničemu to nebudu přirovnávat, ale myslím, že hodit Marseille do škarpy je škoda. Nejvíc jsem se asi obávala Gérarda, protože jsem si nebyla jistá, jestli to ustojí........asi i fyzicky ( ale prostříhané to bylo tak, že se do výšek a schodů moc nehrnul). A starostu tudíž zahrál velmi dobře. A že to přesně takhle chodí při volbách je každému úplně jasný. Čím větší mačetu najdete na druhého, tím líp. Za sebe jsem byla spokojená. 3*/ 4* ()

Reklama

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Mě to technicky nepřišlo špatné, dramatické předěly s dramatickou hudbou byly trochu jak pěst na oko, stejně tak jsem nějak nepochopil důvod arabského kvílení co by úvodní znělky, nijak mě ani neuchvátily ty dvě promiskuitní kurvičky ála starostova dcera a sakretářka Barrese, ani jsem moc nepobral chování manželky po zjištění nemoci, jako kdyby za to její muž mohl. To politické hašteření a intriky nakonec nebyly špatné, ale ta rodinná provázanost tam byla zbytečně navíc, ačkoliv si zjevně tvůrci mysleli opak. Celkově to mělo světlé chvilky, ale mělo to být chápáno jako minisérie - otevřenost konce mi dává jen poznat skutečnost, že se konce příběhu už nedočkám, případné pokračování budu již ignorovat. ()

dO_od 

všechny recenze uživatele

// Ew. Tak tohle je fakt špatný. Mizerná režie v kombinaci s amatérskou kamerou (v jedné epizodě někdo vyloženě zkoušel natočit dialog ze všech možných úhlů a zoomů jen ne z toho správného, nepochopitelně) a tím nejbéčkovějším možným scénářem rozhodně není věc, kterou bych od Netflixu kdy čekal. A to dokonce ani v případě, že se jedná o čistě francouzskou produkci. Hudba k smíchu, herci afektovaní, logika si vzala dovolenou, baví tak vlastně jen prostředí krásné Marseille a fakt, že je tu během 8 epizod víc sexu jak za 5 řad Game of Thrones. A ještě navíc ve slow-motion. Místy jde tak mnohem spíš o nechtěnou parodii klasik jako Boss nebo House of Cards, rozhodně ne hrdého následovníka. Což je zkrátka škoda. 4/10 ()

DaViD´82

všechny recenze uživatele

První evropský monstprojekt Netflixu, která má k dispozici působivé marseillské genius loci a nebojí se ho náležitě produkčně použít, jede ke své vlastní škodě až příliš dle not, které byste od každé správné novodobé "kujeme korupční pikle, vrážíme si kudly do zad a bereme to komplexně napříč všemi sociálními vrstvami společnosti" quality TV čekali. Když si to ovšem zrovna pouze neodškrtává povinné body toho co dobře znáte odjinud a začne to být i trochu více samo sebou, tak tomuto mixu zámořského Bosse, italské Suburry a Franckova předchozího politického seriálu není mnoho co vytknout. Snad jen neustálé bezmála až směšné "zvyšování sázek" skrze rádoby dramatické zatmívačky/přechody s echt vypjatým hudebním podkresem a úsměvné zpomalovačky. Obsazení hlavních rolí sednoucí (samozřejmě v čele s gargantuovským Depardieum), zato s několika málo vedlejšími to až tak slavné po stránce výkonů není. Každopádně solidní ničím výjimečný počin s pomalejším rozjezdem, jehož největším problém je, že v tomto žánrovém ranku se dá pochodit i podstatně lépe a že z Francie v posledních letech vylezl nejeden výrazně lepší seriál čili kvalitativní laťka je přeci jen nastavena výše. Co si ovšem zaslouží speciální zmínku (a přebijí kvalitu seriálu jako takového), tak je neskonale stylová úvodní znělka. ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama