Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dO_od
  **

  // Ew. Tak tohle je fakt špatný. Mizerná režie v kombinaci s amatérskou kamerou (v jedné epizodě někdo vyloženě zkoušel natočit dialog ze všech možných úhlů a zoomů jen ne z toho správného, nepochopitelně) a tím nejbéčkovějším možným scénářem rozhodně není věc, kterou bych od Netflixu kdy čekal. A to dokonce ani v případě, že se jedná o čistě francouzskou produkci. Hudba k smíchu, herci afektovaní, logika si vzala dovolenou, baví tak vlastně jen prostředí krásné Marseille a fakt, že je tu během 8 epizod víc sexu jak za 5 řad Game of Thrones. A ještě navíc ve slow-motion. Místy jde tak mnohem spíš o nechtěnou parodii klasik jako Boss nebo House of Cards, rozhodně ne hrdého následovníka. Což je zkrátka škoda. 4/10(10.5.2016)

 • Pilgrim6
  ***

  Francouzský pokus o House of Cards, který mu bohužel nesahá ani po paty. Příběh je poměrně klišoidní, laciné sex-scény (druhá hlavní postava víceméně spí se vším, co se pohne). Dlouho jsem zvažoval jestli 2 nebo 3 hvězdy, nakonec o fous tři a to díky Depardieu (který hraje, i když moc vlastně ani moc nehraje), domácí (evropskou) tvorbu, sympatické postavy (které se bohužel perou se slabým scénářem), město Marseille a přece jenom příběh zaujal natolik, abych sezónu dokoukal. Marseille bude mít i druhou sezónu, tak snad tentokrát dostaneme něco kvalitnějšího a doufejme, že Depardieu půjde i do druhé série. PS: Narozdíl od některých mi úvodní znělka přisla velmi povedená.(2.9.2016)

 • Matulko_
  *

  Je to tak prvoplánovo poskladané, že keby tam nebolo toľko šteklivých, pardon, prvoplánovo šteklivých scén, tak by som povedal, že je to sfilmovaný príspevok do literárnej súťaže žiakov druhého stupňa. Zvládol som to asi do polovice tretieho dielu, potom už tie intrigy boli tak nezáživne nenápadité, že som prial všetkým postavám, aby nakoniec prehrali. Jedna hviezda za to, že nenatočili druhú sériu. Mimochodom veta „This show contains product placement“ nabrala u tohto seriálu nový význam. Och...(24.5.2017)

 • DaViD´82

  První evropský monstprojekt Netflixu, která má k dispozici působivé marseillské genius loci a nebojí se ho náležitě produkčně použít, jede ke své vlastní škodě až příliš dle not, které byste od každé správné novodobé "kujeme korupční pikle, vrážíme si kudly do zad a bereme to komplexně napříč všemi sociálními vrstvami společnosti" quality TV čekali. Když si to ovšem zrovna pouze neodškrtává povinné body toho co dobře znáte odjinud a začne to být i trochu více samo sebou, tak tomuto mixu zámořského Bosse, italské Suburry a Franckova předchozího politického seriálu není mnoho co vytknout. Snad jen neustálé bezmála až směšné "zvyšování sázek" skrze rádoby dramatické zatmívačky/přechody s echt vypjatým hudebním podkresem a úsměvné zpomalovačky. Obsazení hlavních rolí sednoucí (samozřejmě v čele s gargantuovským Depardieum), zato s několika málo vedlejšími to až tak slavné po stránce výkonů není. Každopádně solidní ničím výjimečný počin s pomalejším rozjezdem, jehož největším problém je, že v tomto žánrovém ranku se dá pochodit i podstatně lépe a že z Francie v posledních letech vylezl nejeden výrazně lepší seriál čili kvalitativní laťka je přeci jen nastavena výše. Co si ovšem zaslouží speciální zmínku (a přebijí kvalitu seriálu jako takového), tak je neskonale stylová úvodní znělka.(8.5.2016)

 • vobrn
  ****

  Velmi příjemná změna v produkci Netflixu po záplavě US seriálů a to přesto, že je to zatím francouzsky s EN titulky. Je to takové House of Cards goes Europe. Méně nažehlené, krásná Stéphane Caillard a zvratů dostatek. A od doby HBO samozřejmě povinná sexy scéna v každém dílu. Je to až pekvapivě drsné a otevřené - asi proto se to francouzské kritice nelíbilo. Jinak je to však běžný dobrý seriál.(8.5.2016)