Legendy se střetnou ve filmu Godzilla vs. Kong, kde se tito mýtičtí protivníci setkávají ve velkolepé bitvě věků a osud světa tak visí na vlásku. Kong a jeho ochránci podniknou nebezpečnou cestu, aby našli svůj skutečný domov, a spolu s nimi je Jia, mladá osiřelá dívka, s níž si Kong vytvořil jedinečné a silné pouto. Neočekávaně se ocitli na cestě rozzuřené Godzilly, která postupně ničí celou planetu. Epický střet mezi dvěma titány - vyvolaný neviditelnými silami - je pouze začátkem tajemství, které leží hluboko v jádru Země. (Vertical Entertainment)

Maraboy

Kdyby to mělo jenom těch 30 min epickejch SFX bitek, dám tomu i 4*, ale s tímhle debílním scénářem s ještě debilnějšíma lidskejma charakterama, to padá na 2*. 35% ()

daleba

Jako úplně jsem nechtěl dát jen jednu hvězdičku, ale když nad tím tak přemýšlím, tak si to vlastně nic jinýho nezaslouží! Pekelná srajda! ()

pepan9135

Části s Kongem a Rebeccou byli fajn a bavili mě. Části s Godzillou byli celkem fajn a bavili mě. Části s Millie byli celkem nudné a nijak moc sem si je neužil. Části s Godzillou a Kongem dohromady byli fajn.  A ten střed planety či co byl fajn. Sem tam moc žvástů a nudy ale obří titány si užívám takže 65% si zaslouží. ()

JesterKruger

Co to dnes nenatočí????? Nikdy jsem neměl rád crossovery. Vždycky jsem od nich něco očekával, a pak mě akorát nudily. Jediný praktický dokonalý crossover byl AVP (Vetřelec vs. Predátor), protože to vypadalo z atmosférické stránky aspoň trochu dobře a děj mě bavil jak to jenom šlo. Když jsem se tak díval na Godzillu vs. Konga, tak mi přišlo, že se dívám na film určen pro děti ze Základní školy první až druhé třídy. Herci normal. To, že efektů je tam tolik, že je prakticky z toho počítačová hra, by mi až tolik nevadilo, jelikož tohle je u dnešních filmů běžné, to samé i Star Wars: Pomsta Sithů, jenže Star Wars: Pomsta Sithů je mistrovské dílo, a tohle je nudný film dnešní doby. Stěží jsem se na to dokázal dokoukat. Dávám jenom 2* za ten nápad, za herce, za pár ok scén, ale jinak je to obrovské zklamání, ale myslím si, že si ten film pár fanoušků přece jenom najde. A na ČSFD tu už pár je. ()

bonovox

Typický produkt súčasnosti...plytký dej, nezaujímavé postavy a množstvo efektov. Práve tie sú jediným pozitívom, súboje dvoch titanov sú zručne natočené ale aj tak prevláda pocit zbytočne výhodných peňazí. 40% ()

KritikRik

Viděl jsem hodně lidí si na tento film stěžovat, ale já jsem z kina vyšel spokojený, název filmu je godzilla versus kong, a v tomto filmu se tito dva titáni opravdu setkají, několikrát, a to ani není všechno! Bojové scény mají bezvadnou kinematografii, hudba je perfektně doprovází a efekty rozhodně nejsou k opovržení, hold na nějaký hluboký příběh nezbyl čas, ale film rozhodně pobaví. ()

Mangano

Coooool. Za mě nejlepší díl universa. Souboje Godzilly a Konga epické, výjimečně přehledné a vizuálně dechberoucí, námět a scénář dobré, zpracování středozemě krásné a nápadité, soundtrack taky ušel a nemám ani nic proti chování obou titánů, tak jako v případě G1 a G2. Na pět hvězd to ale samozřejmě není, stále z toho smrdí upjatá zaměřenost na vizuál a boj mezi monstry na úkor trochu víc propracovaného děje a opět tu jsou (až na tu holčičku) ostatní postavy jen jako kůly v plotě naprosto bezúčelně sebou mrskající před kamerou. Ale to vem čert, nápadité to je a má to šťávu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 3/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 2/10. Filmu chyběl propracovanější scénář, protože byl velmi předvídatelný a nemá téměř žádnou přínosnou hodnotu. Nedoporučuji. ()

Franki69

Tak nejdřív prozradím, že jsem dokoukal do konce. Ale v podstatě jsem nemusel, protože mi asi tak od půlky bylo jasné „jak to dopadne“, včetně různých „překvapivých“ twistů. V podstatě to bylo takové G.I.Joe nebo Bitevní loď. Vlastně bych měl přiznat, že to je dětský film a definitivně s se tímhle žánrem rozloučit. Ale zkusím, aby se můj subjektivní pocit zklamání, že už si podobné filmy nebudu užívat jako dřív, neodrazil v recenzi. V kině to musela bejt paráda. Kong i ostatní obrovitánské příšerky prostě v telce dostatečně nevyzní. Tvůrci dali dohromady fanservis příběhů o duté zeměkouli a v něm skrytém světě s prehistorickou faunou, včetně různých tyranosaurů a přerostlých pterodaktylů, dále hi-tech scifi, King Konga, japonskou posedlost Gojirou a je tu i svět Pacific Rim s Kaiju. Všechno je to splácané do prostoduchého arkádového scénáře, v němž nejvýraznější hereckou tváří byla Millie Bobby Brown, aka „Eleven“ ze Strange Thnigs. Akčních scén nebylo tolik jako logických lapsů, ale když přistoupíte na hru, tedy že se díváte na v podstatě oživlý comics, tak se můžete i bavit. A ano, vlastně jsem se chvílemi i pobavil hodně, jen mi bylo líto Hong Kongu (nomen omen), že ho souboj hrdinského Konga s Godzillou a pak ještě s Mechazzilou (no nebudu pátrat, jak se to další monstrum jmenovalo..sorry..) částečně smazal z mapy. Jasná oddychová popcornovka, kterou účinně naředíte inzulinový šok z cukroví v čase Vánoc, klidně si to dejte. Dávám 55% a varování jste dostali. Emerichova Godzilla z roku 1998 se o svoje prvenství bát nemusí. ()

FrAnn_Kie

Ve chvíli, kdy vytáhli tu robotickou Godzillu tak jsem se začal smát a musel jsem to vypnout. Tohle nové universum dělá ostudu jak Kongovi, tak Godzille... ale věřím, že většinové publikum tahle lobotomie asi osloví. ()

david141474

Tak a je to tu, dlouho očekávaný crossover dvou obrovitánských rivalů, kteří se perou na život a na smrt. Tento film začne docela vtipně, Kongovým budíčkem a jeho dalšímy zvyky. Pak se nám představí 2 nové postavy a jede se dál. Trvá snad půl hodiny než se ti dva konečně poperou. První souboj vyhraje Godzilla, která nakonec odplave pryč. Celý film se taky řeší nějaká dutá země, která podle přítomných neexistuje. Nakonec se samozřejmě zjistí, že opravdu existuje. Pak následuje cesta do duté země, která byla natočena kvalitně a postupný probádání nás zavede do chrámu Kongů, kde Kong objeví novou zbraň, kterou by mohl použít proti Godzille. No a tak se taky děje. Následuje potyčka v Hongkongu kde zvítězí Kong, ale má vykloubený rameno. No a pak se zase řeší Mechagodzilla, která potrápí naše dva titány. Menší spoiler, nakonec tu Mechagodzillu porazí. Do celýho filmu ještě zasahuje Millie Bobby Brown a Brian Tyree Henry, kterej do toho filmu vnáší správnou dávku humoru. Co se týče postav, tak ty jsou sympatický. Soundtrack je cajk. CGI je pěkný. Souboje jsou perfektní, opět je tam obrovský množství škod, takže já si nestěžuju. Za mě spokojenost. 9/10 Brian Tyree Henry do toho filmu vnáší správnou dávku humoru! ()

Malyszs

Hodnocení se vším všudy čistě na kvalitu by bylo určitě nižší, ale je to prostě sci-fi ve kterým jdou proti sobě Godzilla a Kong, existují zde monstra velká jako skály atd.. Ano, je zde kupa pičovin, některý věci nedávají smysl a co se týče filmařiny a scénáře, tak občas to prostě stojí zahovno. Ale pokud v tom člověk nehledá pana Nolana nebo Shawshank, je to velice zábavná sci-fi fantasy nevimco ŘEŽBA a je to velice good. Přeju tomu, aby to zůstalo v červených číslech. 7,5/10 uplně vpohodě. Zábava pro celou rodinu xd ()

Luciaaas2

Já se skvěle bavil. Film mě bavíl, Monstra mě bavila :-) Jsem naprosto spokojený :-) u těchto filmů člověk nesmí čekat pořádný děj a herecké výkony, jsou to monster filmy, monster bitky a to jsem dostal :-) ()

Bogrant

Ako sa za pár rokov a 4 filmy dá prejsť so solídne sa rozvíjajúceho univerza do tupého, nikam sa neposúvajúceho popcornu, ktorý ani zďaleka nenasýti a ktorý navnadenú epickosť dokonale splachuje do hajzla. Áno, Godzilla vs. Kong je hlavne o zábave a vizuále (bezchybná práca), nič viac, aby však z dominantného Konga z predchádzajúceho filmu urobili iba vyplašeného opičiaka hľadajúceho domov, ktorý sa zapojí do dvoch, síce monštruóznych, drastických a dobre nasnímaných fightov, je dosť horké sklamanie. Príbehovo absolútne nezáživné, s tonou trápnych obkecov a finále, ktoré asi nikoho neprekvapí. Postavy samozrejme opäť odveci a navyše, celá sekvencia s deťmi a "údržbárom" je scenáristický fail roka. ()

Vladimus

Na co sa to ludia pozeraju, ked hovoria o perfektnych trikoch? Perfektne triky sme uz v blockbusteroch videli, ale nie tu. Prilisna “ostrost” praveze zdoraznuje velke nedostatky a prinajmensom trikovu nevyvazenost filmu. Hoci zaver je zabavny a trikovo vydareny, v prvej polovici vas miestami oplieska CGI ako z hier dekady a viac starych. Lode a podzemie (Kongov suboj s lietajucim hadom, Kongov splaseny beh do kopca, dino kraby, ci co to za kreatury, a ten smiesny dinosaurik, ktory jedneho zozerie - ten ma rozsekal, trapas).Teraz k tomu co nikoho nezaujima ale predsa len je dobre, ked to tam je a dava zmysel: pribeh a postavy. Linka s dievcatkom a Kongom dala na zaciatku nadej, ze to nebude uplne retardovane a reziser sa pokusi o nejake true emocie v zavere. Nestalo sa. Miesto toho zle hrajuci, nesympaticki  herci v retard rolach konaju v rozpore so zmysluplnostou a logikou cohokolvek v nezmyselne a neuveritelne postavenych situaciach a dejovych linkach. Dobry fantasy svet stale potrebuje predat svoju neuveritelnost na platne dostatocne uveritelnym spracovanim (alebo ako budovat epicke univerzum s vlastnymi zakonmi fyziky, logiky, atd., ale tak, aby to nebolo na smiech a naopak to divaka vtiahlo do svojho sveta). Nic take sa tu nekona. Facepalmy nad uzasnou technologiou, nahodami, splacanim vsetkeho mozneho i nemozneho co sa deje jedno za druhym. Mega rozmer tento aspekt nadobudne, ked znenazdajky Godzilla sprudka vypali Starkiller beamom dieru rovno do stredu zeme, doslova dža, len tak, lebo preco nie. Neprepali ine objekty ale zemsku koru napriec ano. :D Spominam na Lego bitky s bratrancom, a to sme este mali ukrotene pravidla v nasom svete detskej predstavivosti proti tomuto, sme to brali az vazne by som povedal. Linka s cernochom a tymi dvoma absolutne nesympatickymi trdlami na velku facku. Trapas. Pritom ten podcaster sam o sebe nebol uplne postava na zahodenie.V zavere triky necakane zacnu vypadat akoze sa nesetrilo kvoli covidu a neistej buducnosti a dostaneme solidne (i ked bez akejkolvek hlbsej atmosfery) fackovanie sa monstier s destrukcnym levelom 9 z 10. Cize, ked vyhodime tie ludske postavy, mame tu par dobrych cinematics do nejakej monster-universe videohry. To je vsetko. ()

Habansz

Fakt je ten, že sólovky Konga i Godzilly nabídli mnohem lepší podívanou, než jejic Vs. Už Král monster nebyl kdo ví co a na tenhle souboj jsem se s každým trailerem těšil více a více. Efekty jsou naprostá špička a celou dobu jsou fakt dechberoucí, ale celkově je to tak nějak až zbytečně přecpaný neonama ála TRON. (Hong Kong pochopím, ale musej svítit i kabely s napětím?). I když je to proste popcornovka, nemělo by to nutně znamenat, že příběh prakticky neexistuje, nebo že vůbec nenavážeme na předchozí události. Když Godzilla porazila Monster Zero a stala se novou Alfou, kam se poděli všechny ty ostatni Kaij u z konce, kteří se před ní klanili? Když je domov těchto monster v duté zemi uprostřed té naší, kde se bere jejich sluneční svit? Linka s Millie a spol. kromě trapného pokusu o hacknutí super tajného zařízení jen se základními znalostmi HTML o následném vyřazení 120m monstra s vědomím mimozemšťana a napájeného neznámou energii z jiného světa vylitím brandy do počítače (tolik k 10minutám slávy MechaGodzilly) také do děje nic nepřinesla. V Godzille jsem fandil Godzille, v Kongovi zase Kongovi...V Godzilla vs. Kong jsem fandil hlavně sobě, abych při sledování tohoto filmu nemyslel na to, jak se těším, až si pustím jiný. ()

Yamatosan odpad!

Tak debilní film už jsem dlouho neviděl. Jasně, takový film je v principu tak nějak debilní, ale tenhle byl debilní způsobem, že to nebavilo. ()

LeemaCZ

Film je skvělý pokud vám jde o akci, vtipné či zajímavé postavy a prostě o mlátící se příšery. Ale jakmile v něm začnete hledat vysvětlení a logiku za mnoha věcma, tak vám to skóre v hlavě dost klesne. Je to perfektní popcornovka, ale žádný hlubovký film bych v tom nehledal. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

29.11.2022

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (více)