Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Legendy se střetnou ve filmu Godzilla vs. Kong, kde se tito mýtičtí protivníci setkávají ve velkolepé bitvě věků a osud světa tak visí na vlásku. Kong a jeho ochránci podniknou nebezpečnou cestu, aby našli svůj skutečný domov, a spolu s nimi je Jia, mladá osiřelá dívka, s níž si Kong vytvořil jedinečné a silné pouto. Neočekávaně se ocitli na cestě rozzuřené Godzilly, která postupně ničí celou planetu. Epický střet mezi dvěma titány - vyvolaný neviditelnými silami - je pouze začátkem tajemství, které leží hluboko v jádru Země. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (565)

DJ_bart 

všechny recenze uživatele

Nejnovější hitovka streamovacích služeb 'Godzilla vs. Kong' je taková ta typická nenáročná blockbusterová chujovina, která diváka vesměs neurazí, leč ani nenadchne. Důvody ke kritice nejsou zanedbatelné - jedním z nich je relativně infantilní a předvídatelná premisa, příliš hektické tempo v němž jednotlivý příběhový nuance a spojitosti působí nahodile, nemluvě o tom, že snímek evidentně vykrádá jednu z kultovních verneovek. 'Godzilla vs Kong' tak doslova působí jako monstrózní stereotypní maglajz, od něhož nelze z hlediska kvality požadovat víc, páč prostoru pro zábavu je zde požehnaně - a jestliže někdo očekával něco odlišnýho či významově komplexního než standardní bezmyšlenkovitou rubačku, tak narazí. Kolem a kolem jde ale o báječný guilty pleasure a must see záležitost nejen pro fanoušky subžánru kaiju filmů - přeci jen uznejme: kdy zas uvidíme tak luxusní řežbu dvou nejkultovnějších potvor v dějinách kinematografie? Scénka s narváním sekery do chřtánu, odkazujíc na původní snímek, naprosto geniální. #teammonke ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Jak se dnes každý snaží zuřivě budovat nějaké filmové universum, Warneři se v tom suverénně nejvíc plácají. Že se v DCEU bojí držet jedné vize a vznikají zmatky, to je jedna věc. U MonsterVerse si ale nejsem jistý, jestli nějaká konkrétní vize vůbec je. Godzilla z roku 2014 pracovala vesměs s neviditelným nepřítelem. Kong: Ostrov lebek byl pokus o stylovou dobovku. Godzilla II Král monster se snažil zapracovat netradiční rodinné hodnoty a přidat na frenetičnosti. A novinka Godzilla vs. Kong jakoby už vůbec neví, kam by šla, takže nějaká ta rodinná pouta zůstala, sem tam probleskne pečlivě sestavená vizuálně-hudební kompozice a hlavně se tu hodně řeže. Výhoda je, že oproti druhé Godzille dominují dobře nasnímané celky bez zbytečných střihů, takže akce je bez debat parádní. A je jí hodně, což Godzilla vs. Kong dost zachraňuje, protože zbytek je hrozně mimo. Je fajn, že se v trailerech nevykecalo všechno, ale žádné překvapení není dostatečně využito. "Nový svět", do něhož se podíváme, je nakonec jen další ostrov (aby se tak řeklo), postavy jsou ještě zbytečnější než minule (a to už je co říct) a když už se někde tvůrci snaží větvit příběh, dělají to způsobem, že kdyby se odbočka z děje vytrhla a někdo jiný zmáčkl tlačítko (např.), bylo by to úplně jedno. Ale ano, technicky jde o naprostou špičku, v rámci detailů a provedení dost možná jeden z nejlepších trikových filmů vůbec. A protože o triky tu jde především, je Godzilla vs. Kong na jedno podívání obstojná zábava. S druhou projekcí už to ale bude dle mého mnohem složitější, protože film (na rozdíl od Konga) nenabízí tolik vymazlených momentů, aby divák znovu toleroval prázdnost děje a lidských postav. ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

Faktem zůstává, že film o něčem tak neslučitelném s realitou (včetně té fikční), se nedá natočit tak, aby se člověk vyhnul logickým lapsům. Stále se to ale tvůrcům tohoto filmu podařilo líp, než v druhé Godzille. Třeba nápad se znakovou řečí považuju za zdařilý a finální scéna, kdy se do věci vložila Mechagodzilla, vytáhla moje hodnocení na 60%. No a co budete točit dál? ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Už jsem se rozloučil s představou, že někdy z MonsterVerse dorazí opravdu dobrý film. Hlubší pád se podařilo zastavit (druhá Godzilla v tomto případě představuje nejslabší článek řetězu), ale na jásot to taky nevidím. Lidské postavy i nadále většinou jen zdržují, bitky jsou dobré. Godzilla je stále hbitější. Příběh nepřekvapí. Od začátku jsem měl jasno, že ... A tak to taky nakonec dopadlo. Nápad s Dutozemí nebyl špatný. Na sobotní večer s odřenýma ušima solidní zážitek s vědomím, že v kině mohly bitky vypadat skvěle. Film ovšem upadne velmi rychle do zapomnění. Pokud někdo nadával nad Batman vs. Superman, jsem zvědavý jestli u tohohle si myslí, že dostal lepší film :) 50% ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Web-rip "vybehol" až dnes niečo po 9. HBO sa postaralo o "prekvapenie" a tak doterajšie názory (až na jeden - TeeAge) a pár hodnotení, hraničia s primitivizmom ľudí, ktorí samotný film ani nemohli vidieť. Tá kino verzia, ktorá bola doposiaľ k dispozícii, bola zas úplná ostuda, a tak rovnako ako "odpady", aj ostatné hodnotenia sú kompletne od veci, čiže doposiaľ dosiahnuté skóre King Konga asi nebude príliš objektívne. Ale poďme k filmu. Je to bohapustý "blockbuster". Kto v tom čaká neviem aký hlboký príbeh s tematikou jadrovej fyziky, musí byť asi tak padnutý na hlavu, ako voliči OĽANO, ktorí sú stále stoj čo stoj presvedčení o tom, že "Obyčajným ľuďom" ide skutočne o "obyčajných ľudí". Prvá hodinka "dačo" bola síce pomalšia, ale zas skvelá. Následne sa to prehupne do vizuálnych "orgií", no Ja som skutočne nesmierne zvedavý na názory podaktorých mojich "blízkych" na ČSFD, lebo mne osobne tá rýdza "scifi" zložka v podobe rôznych vložiek a aspektov, ktoré kvôli "spoilerovaniu" nemôžem spomenúť, príliš nesadla. Fakt neviem ako ohodnotiť. Ale asi medzi tri-4. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (25)

  • Původně měl zavítat film do kin 20. listopadu 2020, byl však odložen na květen 2021. (ČSFD)
  • Pôvodne mal ísť film do kín v máji 2021, avšak štúdio Warner Bros. sa neskôr nakoniec rozhodlo pre premiéru na marec 2021 naraz v kinách aj na streamovacej službe HBO Max. (Nih)
  • Skladatel Junkie XL se označuje jako fanoušek Godzilly, pro kterého se rozhodl vytvořit hudební doprovod ve svém volném čase a ze srandy se o něj rozhodl podělit i s režisérem Adamem Wingardem, který byl z hudby natolik nadšený, že Junkieho obsadil na post skladatele. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Šok a obrovská tragédie. Tak nějak by se dala popsat nečekaná zpráva o smrti herce Lance Reddicka, jemuž bylo pouhých 60 let. Hvězda nespočtu seriálových a filmových rolí se zapsala do paměti diváků… (více)

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (více)

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (více)

Reklama

Reklama