Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Legendy se střetnou ve filmu Godzilla vs. Kong, kde se tito mýtičtí protivníci setkávají ve velkolepé bitvě věků a osud světa tak visí na vlásku. Kong a jeho ochránci podniknou nebezpečnou cestu, aby našli svůj skutečný domov, a spolu s nimi je Jia, mladá osiřelá dívka, s níž si Kong vytvořil jedinečné a silné pouto. Neočekávaně se ocitli na cestě rozzuřené Godzilly, která postupně ničí celou planetu. Epický střet mezi dvěma titány - vyvolaný neviditelnými silami - je pouze začátkem tajemství, které leží hluboko v jádru Země. (Vertical Ent.)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (544)

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Monštrózna pecka, ktorá napráva chuť po nevydarenej druhej Godzille. Prekvapivo tu funguje aj príbeh (Hollow Earth je nádherná, akoby vybehla z ilustrácií druhohôr!), aj postavy (najmä línia s Millie Bobby Brown a hláškujúcim konšpirátorom), no najmä to všetko je len výplň medzi tým podstatným: monumentálnymi bitkami monštier, ktoré sú skutočnými hrdinami filmu. Vidieť to napr. na návšteve Konga v Hollow Earth, kedy sú ľudia len pasívnym hmyzom, ktorý sleduje Konga, ako si ide vlastnou cestou. Kaiju, ako sa patrí. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Příběh je to samozřejmě dementní, ale ten film si na nic nehraje, všechno důležité se shrne už během úvodních titulků, doslova s u nich ukáže sportovní žebříček směřující k velkému finále - tohle je vrcholný souboj geologické epochy, v obou koncích ringu jsou zkušení borci, a vítěz bude sedět na trůnu největšího bosse planety. Chybí pak už jen záběr na týpka který z dálky kouká na to jak se ti dva řežou a žere u toho popcorn (ano, moc bych chtěl aby tam takový záběr byl) Zbytek vysvětlovaček je jen vata, ale není jí mnoho - po krátké akci s oběma monstry je tam dvacet pět minut dlouhá pauza kdy se řeší postavy a příběh, a tam to opravdu trochu vázne protože ty postavy jsou to dost nahovno, ale potom už potvory doslova neslezou z plátna a řežou se v různých variacích a na různých místech planety až do konce, A vypadá to nádherně, s efektně přestylizovanou estetikou, a ty bitky mají i nápaditou choreografii a využívání různých prostředí. Zbourání půlky Hong Kongu mě hodně bavilo, boj na lodích zrovna tak, a i fantasyland ve středu Země byl pěkný. U akce se dá litovat jedině toho že ji teď v době covidově apokalyptické nemůžeme vidět na velkém plátně. Co tu nefunguje jsou ty postavy, bohužel, Skull Island moc hezky pracoval s výborně obsazeným šestákovými hrdiny které byla zábava sledovat, tady je to ale docela bída a obzvlášť "tým Kong" citelně postrádá nějaké humorné odlehčení. Ono ty humory kolem Millie Bobby Brown jsou sice jak z třetí cenové, ale aspoň tam jsou a nějak to funguje, kdežto dívat se na Rebecu Hall se Skarsgårdem je docela útrpné, v jejich pasážích tomu dává nadhled jen vtipně záporácká Eiza González. Celkově je Godzilla vs Kong stylem někde mezi epickou a vizuálně vymazlenou dvojkou Godzilly (která ale byla poněkud tupě nudná), a svižnou přímočarou zábavou Skull Islandu (kterému holt chyběly ty zbourané města s ušlapanými davy lidí)... a bavilo mě z téhle trilogie asi nejvíc. A ta trilogie je btw dost ucelená, koncepčně k sobě ty filmy sedí mnohem víc než to co předváděly jiné filmové vesmíry z poslední doby, a i tu mytologii dokázaly postupně vybudovat, i když na to budování z každého filmu obětují jen pár vět. Spokojených 7/10 ()

Reklama

Kaka 

všechny recenze uživatele

Nejzbytečnější digifest letošního roku kde postavy jsou na zabití, a scénář na zblití. Technicky pak Godzilla vs Kong těží především ze svých předchůdců a nenabízí absolutně nic navíc. Zlatý Kong Skull Island, který je technicky nápaditý a příjemně mystery na divokém ostrově. Tohle pokračování nemuselo mít nutně mozek, ale mohlo ctít alespoň předešlé díly, resp. Godzillu z roku 2014. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Godzilla a Kong versus scenáristé. A ti se nepředvedli s velkou šupou kvality. Kong je v popředí, dostal větší prostor než jeho pradávný nepřítel Godzilla. Největší atrakcí měly být jejich střety a souboje. A kupodivu se s jejich konfrontací šetří. Trefou do debility je robotický Titán, náhrada za Godzillu(!). To je skutečně mistrovský kousek hodný ceny za idiocii. A pozadu ani nezůstává nápad verbálního projevu přerostlého primáta směrem k malé holčičce(!!!). Když se takoví giganti sejdou v jednom filmu, každého hned napadne, jakého rozsahu budou jejich destrukce. A Hong Kong zažije perné chvilky, kdy se domy kácí jako stavebnice, když dvě monstra majestátně ukazují vzájemně svoji sílu a dominanci. Jenže na tuhle stěžejní sekvenci se čeká hodně dlouho. Na dvě hodiny je vzájemného měření sil opravdu poskrovnu. Povedená sekvence na oceánu, kdy si opičák trůní na letadlové lodi, kterou je převážen ze svého domovského ostrova, diváky namlsá. Nízká konfrontace monster mně ale radost neudělala. Trikoví specialisté byli v dobré formě. Do superlativů se hnát rozhodně nebudu. Digitální design opičáka ničím neuzemnil, působil trochu nesympaticky a tolik mě nebavil oproti jiným filmům s jeho účastí. Godzilla je digitálně hnusná film od filmu.  I tak je CGI efektů plný film, kdo to má v oblibě, bude si digitální orgie vychutnávat. A jak už je dobrým zvykem, většina současných blockbusterů špatnou trikovou složkou nevládne. Trio zkušených scenáristů mírně experimentovalo. Terry Rossio, z jeho kapajícího pera úspěšně natekla voda do karibské oblasti, načež jeho kolega Eric Pearson před nedávnem pregnantně zmobilizoval jistou comicsovou Černou vdovu a třetí do pranice je Max Borenstein, který byl u všech novodobých inkoustových výtoků Godzilly. A tihle scenáristé shodně naznali, že se tvůrčí experimentování bude vzpírat nabízené variantě přijít s jednodušším typem dobrodružného filmu, ve kterém si avízovaně a frekventovaně dávají po svých čumácích dvě proslulá monstra. Nic proti takovým inovačním postupům, ale mnohem lépe by mně vyhovoval právě ten jednoduchý koncept dobrodružného bijáku, od kterého by mě nikdo neodtrhl. A neměl bych čas a prostor přemýšlet nad tím, jak přemrštěně absurdně film, co už ve své podstatě absurdním je, působí. Herci měli dost nevděčnou úlohu, bylo nadmíru náročné chtít, aby diváci poslouchali rádoby odborné výklady a teze z úst Rebeccy HallAlexandera Skarsgarda. Zábavným smíškem je Millie Bobby Brown, které na její průzkumné misi dělá doprovod  příležitostně hláškující černoch  Brian Tyree Henry. Volba pro režii filmu padla na Adama Wingarda, ten má na svém kontě řetěz hororové tvorby, kde je evidentně doma. Neznamená to, že by pod jeho režijním vedením film nějak strádal. Určitě se najdou zdařilé pasáže, kterým se podařilo vtisknout punc originality. Dojem scenáristické průměrnosti se ovšem odbourat nepodařilo, načež Kong s Godzillou by si měli podat scenáristy za jejich liknavost. Nesplnilo to má očekávání. 6/10 ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Godzilla vs. Kong vo mne vyvolala to mládežnícke nadšenie, aké sa nepodarilo vyvolať predchádzajúcim dielom tohto nového monsterverza. Napriek tomu nie som schopný ohodnotiť vyššie. Ide síce o non-stop akciu, kde je ale zápletka tak uletená, že sa vlastne ani nedá pochopiť a fikčný svet je zasadením dutej Zeme do deja tak mimo reality, že sa nedá vo filme brať nič vážne. V type komédie ako Cesta do stredu Zeme by som to chápal, Godzilla vs. Kong je ale vážny film, aspoň sa tak snaží pôsobiť, aj napriek jednej vtipnej postavičke. Mimochodom paralelná dejová línia s Bobby Brown je absolútne zbytočná, ale poteší. Či príklon k čistokrvnej sci-fi s rôznymi hi-tech hračkami vám sadne, alebo dokonca zničí celý zážitok, je vec vkusu, ja som skôr prvý prípad. ()

Galerie (36)

Zajímavosti (23)

  • Původně měl zavítat film do kin 20. listopadu 2020, byl však odložen na květen 2021. (ČSFD)

Související novinky

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

Šok a obrovská tragédie. Tak nějak by se dala popsat nečekaná zpráva o smrti herce Lance Reddicka, jemuž bylo pouhých 60 let. Hvězda nespočtu seriálových a filmových rolí se zapsala do paměti diváků… (více)

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (více)

Druhá Duna mění datum premiéry

Druhá Duna mění datum premiéry

01.07.2022

Studia Warner Bros. Pictures a Legendary Pictures oznámila nová data premiér pro své dva stěžejní snímky. V obou případech se jedná o sequel k úspěchům z období pandemie, kdy každý film vydělal více… (více)

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

22.03.2022

Neměli jste ještě dost bitky mezi gigantickými monstry? Pak pro vás má studio Legendary dobré zprávy, pokračování snímku Godzilla vs. Kong se totiž začne točit už letos. Opět k němu dojde v Austrálii… (více)

Reklama

Reklama