Na začátku detektivního příběhu je ve vaně nalezena mrtvola majitele autoopravny Martina Horáka (D. Prachař). Policie tento případ nejprve považuje za sebevraždu. To se však nezdá detektivovi Pavlu Vondrovi (V. Dlouhý), který začne znovu rozplétat nitky tohoto zpočátku jasného případu nehody… Ty ho zavedou až na začátek jiného případu a k ženě, se kterou se už jednou setkal – k překladatelce Evě Jarolímové (P. Jungmanová). Tenkrát vyšetřoval sebevraždu její sestry Jany (Z. Dřízhalová), která skočila z okna a nikdo nevěděl proč… (Česká televize)

Olík

Porevoluční televizní spíše intimní psychothriller než kriminální drama s ponurým lookem osmdesátých let a netradičním způsobem vyprávění. Uvilé, nevěrohodné, nepřirozené, příliš otázek a málo odpovědí……zkusili jsme….slunce nevyšlo….nevadí, jedeme dál. ()

anavi.92

Přepínala jsem televizi a tento film tam zrovna běžel, takže jsem ho neviděla úplně od začátku (což nebylo na škodu). Začala jsem ho sledovat ve chvíli, kdy Eva běhala po doktorech a sháněla uklidňováky a já si říkala, že je to nějaká psychopatka. Až pak mi došlo, že něco chystá a netrpělivě jsem ji začala pozorovat. Závěrečné rozuzlení je výborné a z věty "Vítám tě na palubě" mě doteď mrazí. ()

MickeyStuma

Tato literárně temná detektivka sice má ryze televizní ambice, ale jinak se jedná o vcelku zajímavý příběh i přes svou typickou kýčovitost. Bohužel tu však po zhlédnutí zůstalo mnoho nejasností a nezodpovězených otázek. Těžko říci jestli to bylo úmyslem pro větší tajemnost. Ztrácí to však v určitých chvílích na logice. Televizní optika jako z 80. let tomu dodává, jak se dnes říká, retro atmosféru, ale spíše je to na škodu. Petra Jungmanová ve své roli překvapila a Vladimír Dlouhý jen potvrdil svoji vyjímečnost. Díru do televizního světa přes značnou konkurenci podobných snímků toto sice neudělá, ale za pozornost stojí. ()

Véronique

Chtěla jsem dát "zasloužené tři hvězdy" a o nic více, ale konec mě tak trochu zviklal. Každá detektivka by měla mít překvapivý konec. Což se zde - ačkoli tomu průběh filmu nenasvědčoval - docela povedlo. Ale místo mezi začátkem a koncem se dalo využít lépe. Proto zůstávají ty tři hvězdy, ale kdyby to šlo, dám tři a půl - vyjádřeno číselně 65%. Věta "Vítejte na palubě" mi doteď nahání husí kůži... ()

tranquill

"Já to s radostí posílám dál..." Hodně televizní drama s kriminální zápletkou. Přes průměrnost však dávám hvězdu navrch za pointu, která u takovýchto děl nebývá zvykem. ()

anitae

Film jsem viděla už v době jeho vzniku a pamatuji si ho. Sympatická Petra Jungmanová a Vladimír Dlouhý, vražda majitele autoopravny, Ondřej Sokol jako doktor, a já až do konce nechápala, co a proč léčí. Herečka Petra Jungmanová mi strašně připomíná Markétu Hrubešovou. ()

quixote

Úmorně se táhnoucí vyprávění, v němž city a jejich dávání na odiv nahrazují napětí a překvapení. Přestože čas nemilosrdně odhalil mnohé slabiny filmu, stojí za zhlédnutí díky hercům a kvalitní Décziho muzice. Dobrá je i kamera, i když někdy se s ní kouzlí až moc (asi i to má zamaskovat to, že se po většinu času nic neděje). ()

markotter

Průměrná detektivka s hodně TV lookem (nic proti) a relativně zajímavou pointou, kterou jsem ale prokoukl docela brzo. Co bylo příšerné, byla hudba - takhle agresivní a nepříjemnou hudbu jsem už ve filmu dlouho nezažil. V závěrečných titulcích mě překvapil Laco Deczi - inu ne každý kdo je dobrý v jednom, nemusí vynikat v druhém. ()

bearmeedek

Starší televizní detektivka, ve které se v jednotlivých scénách nesmíme soustředit na logické detaily. Televizní průměr, který se dá vidět. Film stojí na výkonu Petry Jungmanové a malé překvapení na konec. ()

rivah

Chytře vystavěný scénář s rozluštěním až na samém konci, přitažlivá hrdinka v dvojjediné roli. ()

macetoma

Na svou dobu a místo původu zajímavý nápad, provedení i téma. Průměrná detektivka, která neurazí. Dávám 3 hvězdy. ()

ostravak30

Film je vlastně zajímavý jen pro jednu jedinou věc. Je vyprávěn retrospektivně a tedy sledujeme kroky vražedkyně krok po kroku místo běžného vyšetřování. Ovšem...zaráží mě jedna věc. Do poslední chvíle jsem si myslel, že Eva Martina Horáka otrávila. Jenže ona ho zabila elektrickým proudem. A to je věc vskutku podivná. Vyšetřovatelé totiž okamžitě uzavírají případ s tím, že se opil a přehnal to s prášky. Nejsem sice kriminalista, pouze sečtělý divák kriminálních seriálů, ale mám pocit, že by museli najít na jeho těle známky po úrazu elektřinou, tedy popáleniny ač drobné a tedy sebevražda nedává smysl. Buď tedy vyšetřování odflákli, anebo to tvůrcům nedošlo. Kdo ví. Každopádně s šokujícím závěrem přišli tvůrci až na opravdový závěr, takže počkat se vyplatí. ()

Lish84

Zprvu to vypadá na klasickou detektivku s obvyklým schématem: detektiv obchází, vyptává se a postupně odhaluje. Záhy se ale hlavní postavou stává mladá žena, detektivka dostává přívlastek psychologická a v tomto případě to bohužel znamená snížení tempa a napětí. Příběh sám o sobě ale není špatný - totožnost pachatele lze sice vytušit brzy a snadno, ale tvůrci naštěstí nemají diváky za hlupáky a v závěru dovedou překvapit a zapůsobit odhalením jedné důležité skutečnosti (a protože jsem od prvního zhlédnutí konec úspěšně zapomněl, byl jsem překvapen i podruhé :). Ovšem je to spíše námět na jeden díl nějakého seriálu. Nedávno jsem sledoval slovenské Mesto tieňov a do něj by se tento příběh přesně hodil - a mnohem více by v rámci padesátiminutové epizody zapůsobil. Tvůrci Dne, kdy nevyšlo slunce si sice místy zajímavě pohrají s kamerou, ale jsou to spíše samoúčelné hrátky a téma filmu tím nijak umělecky nepovýší (o což se asi snaží). ()

FRANTACZ1

Nesedí mi tam pár drobností, ale každopádně hodnotím vysoko pro zajímavě a poutavě zpracovanou zápletku i rozuzlení. Příjemné překvapení. ()

Muff

Moc jsem od filmu nečekal a chtělo by se říct, že jsem to i dostal, ale neodpustím si pár poznámek. Scénář byl takový nějaký podivný, postava detektiva nedořečená a hudba - především tím myslím melancholickou Decziho trubku - mi místy nepřipala úplně na místě, stejně jako "dramatická" hudba s ne úplně dobrým načasováním. Tyhle výtky trochu povolí, když si zpětně (se znalostí pointy) film přehraju, ale i tak, je to průměrný film. Co ale musím vyzdvihnout, je fantastický, uvěřitelný, nepřehrávaný, herecký výkon Petry Jungmannové. To se hned tak nevidí. Všechno, gesta, mimika, jako v životě, naprosto přirozený projev, za to teda hvězda navrch. ()

Aidina

Zajímavý scénář týkající se šíření nemoci AIDS. „Vítej na palubě“ cynická věta z úst HIV pozitivního a nezodpovědného „podnikatele“ Horáka, v podání Davida Prachaře, kterou vítá své další nové partnerky do nového rána. Má člověk vůbec právo vzít odplatu za nezodpovědnost druhých do svých rukou? Jak vypadá v praxi oko za oko, zub za zub? Přípravou dokonalé vraždy? Starší sestra Eva (Petra Jungmanová) se proto rozhodne pomstít smrt svojí mladší sestry Jany (Zuzana Dřízhalová). A vlastně se jí to podařilo, policisté Horákovu smrt uzavírají jako nešťastnou náhodu. Eva se ale rozhodne vzít si Horákova psa, kterého mezitím odvezli do útulku. A stejný nápad má i vyšetřovatel (Vladimír Dlouhý)…. Zajímavost: Právě v tomto filmu se Vladimír Dlouhý poprvé setkal se svojí druhou ženou Petrou Jungmanovou. ()

blekekeke

Vědět od půlky kdo je vrah, proč zabije, v celku i proč zabila. V takovém případě ztrácí pro mne detektivní příběh smysl ... ()