Tři billboardy kousek za Ebbingem

• Velká Británie Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (více)

Mildred Haynesové (Frances McDormand) zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy adresované váženému šéfovi místní policie (Woody Harrelson). Tímto nezvyklým činem začíná bitva mezi Mildred a zástupci zákona. Když se do věci vloží ještě další policista (Sam Rockwell), nevyzrálý maminčin chlapeček se zálibou v násilí, souboj mezi místním policejním oddělením a osamělou, ukřivděnou a hlavně rozzuřenou bojovnicí se může rozjet na nejvyšší obrátky. (CinemArt)

tomashrabek

Film coenovskejší než Coenovky. Výborne napísaný a zahraný kus, ktorý je premenlivejší a nepredvídateľnejší než kurz Bitcoinu. ()

Mackoun

Za posledních 365 dní snad první film, u kterýho jsem měl už v první polovině sto chutí se sebrat a jít pryč...pryč k počítači a vrazit mu sem plných *****, abych mohl v klidu dokoukat druhou polovinu. Všechny tři hlavní postavy skvělý, vývoj postav skvělej, všechno skvělý. Doufám, že to není první a poslední letošní potěšení podobnýho rázu. ()

tomo41

"You old cunt! I'm not old, Robbie." Musím povedať, že som do tohto filmu nemal veľké očakávania, keďže 7 Psychopats ma naposledy veľmi sklamalo. O to príjemnejšie však bolo moje prekvapenie. Three billboards sú fenomenálne napísaným a snáď ešte lepšie zahraným snímkom. McDonagh opäť ukazuje jeho svojský prístup k veciam a prináša veľmi osviežujúcí vietor do vlny tuctovej kinematografie. Som zvedavý koľko Oscarov si tento film odnesie, minimálne 3 by som mu doprial. ()

Snake.Charmer

McDonagh zatím ve své nejdramatičtější poloze. Vlastně mi tentokrát přišel tak trochu Coenovský. Autorův pověstný humor (a trpaslík) ale ani tentokrát nechybí, ale není tak intenzivní a v popředí jako v jeho předešlých filmech. Typicky Burwellovský soundtrack i jeho písníčková část se k této dramatičtější poloze dobře hodí. Skvěle napsané i zahrané postavy jsou u McDonagha samozřejmostí a i tentokrát tuto svou devízu potvrzuje. Scénář je opět skvěle vystavěný a hlavně nepředvídatelný, což v době, která přeje naplňování předvídatelných šablon, vždy ocením. Závěr pak diváka nutí k určitému zamyšlení. Ani vlastně nevím za co ubírám tu hvězdičku... Zní to iracionálně, ale možná jen za to, že jsem čekal nevázanou našláplou jízdu ve stylu Sedmi psychopatů? ()

Derny

Originální od začátku do konce. Výrazné, svým vystupováním na pohled afektivní postavy, přesto přirozené, ke svému chování mající důvody. Dojemný, reálný, vypovídající film. Černý humor plus. ()

Druury

Redneck kam se podivas a mezi nima zenska, kterou bych fakt nechtel nastvanou potkat. Skvele postavy.. skveli herci.. skvela podivana. ()

Trojkol

Tak jo, nedýchala jsem a srdce mi bušilo jako o život. Cítila jsem skoro fyzicky Mildredinu ztrátu a k slzám mě dojímal Jason. Celý to byla jedna velká bolest a příkoří tak obrovský, že smutkem snad dnes ani neusnu. A přitom v tom bylo tolik pochopení. Z mmoha stran naprosto nepochopitelnýho. Výjimečný. ()

frolish

Prva polovica az dve tretiny vynikajuce, v druhej sa objavuju problemy. Jedna z hlavnych deviz filmu, nepredvidatelnost (pribehova aj charakterova), miestami sklza do prekombinovanosti a ubera tak na uveritelnosti dobre nastolenej civilnej atmosfere. Niektore situacie su zbytocne prehrotene a trochu prvoplanovo sokujuce, co film chvilami robi viac karikaturisticky ako autenticky. Ale celkovo je to velmi zaujimava mozaika paradne napisanych a este lepsie zahranych charakterov, mnozstva britkych hlasok a velmi originalne ponateho, jedinecneho pribehu. Bol tam nabeh na 5 hviezd. ()

Mlle

Místy vtipné dialogy, ale jinak mi tento snímek ve srovnání s jeho vrstevníky z řad filmových děl připadá silně přeceněný a dobře vlastně nechápu, proč je tak pozitivně hodnocen. Je to takový odpočinkový průměr, který v mysli brzy zapadne, nic víc. ()

Bozvav

Tklivý příběh o bezmoci, beznaději a naopak naději a poznání, že věci mohou být složitější, než se zdá. Skvělý námět, dobře zahrané, hodící se hudební doprovod. Za mne 70%. ()

ink flo

Od McDonagha mě "V Brugách" bavilo, ale asi to pro mě nebylo tak úžasný, jako pro spoustu ostatních, Sedm psychopatů šlo trochu mimo mě (moc překombinovaný a rádobyvtipně pomatený), ale tímhle mě dostal. základní dějová linka je kupodivu o třech billboardech, který si pronajme skvělá Frances McDormand, která mi tu trochu připomněla svoji postavu z Farga. A vlastně v něčem i styl ranných filmů Coenových, než to začali sázet víc rutinně. Woody Harelson i Sam Rockwell taky září. Celý to dobře balancuje na hraně černé komedie a vážnejších dramatických not. Moc nevím co vytknout, opravdu hodně povedený. ()

mh.mail

70% — Už, už jsem měl připravený slogan: „Teroristka“ bez toho, aby tvůrci na konci ucukli. Jenže oni nakonec taky ucukli, i když nás nechali si úplný konec domyslet. Příjemně nejednoznačné postavy, ze kterých asi nejlépe vychází nešťastný šerif v podání Woody Harrelsona. Snad jen škoda, že jsme se nakonec nedozvěděli, whodunit. Ale o tom ten film nebyl. ()

warrenur

Hodne preexponovane, zvlastne az "fargovske", ale svojim sposobom velmi mile s jedinecnou atmosferou. Kusok mi sadol a i vsetky uletene postavy v nom. Odporucam, ma to fakt osobitu atmosferu. To, co mi na zaciatku prislo az moc pritiahnute za vlasy sa casom, ako clovek poznaval bolestne osudy zucastnenych, menilo. Rozhodne neobycajny a zaujimavy film s vybornou Frances McDormand a dalsou prejadou dobrych hercov. Vynikajuce melodie a songy v zavere, urcite rozsiria moju hudobnu kniznicu. ()

simon84

Po letech jsem zase pustil a zvedam na 5. Ten film je krasnej. Celej casting je dokonalej a fakt me bavilo sledovat prakticky vsechny postavy na platne. McDormand, Rockwell, Woody, Dinklage... super zahrane v kazde scene. Chvilema je film dojemny, chvilema poradne detektivni drama... super. ()

Sydonai

Ano. Ano. Ano! Čekal jsem od filmu maximum, ale ta elegance se kterou McDonagh divákovi servíruje snímek je až nestydatě krásná! Obsazení a herecké výkony na jedničku. Bravo! 100% ()

ještěžiju

MOŽNÁ TROCHU SPOILER, ALE JINAK TO OKOMENTOVAT NEMŮŽU: Nádherně až nestydatě otevřenej konec ... to se jen tak nevidí, ať si divák domyslí sám. Za tu odvahu tleskám.. ale chápu, že to asi sem tam někdo nepřekousne a vyjádří to v celkovém hodnocení. Protože určitě nejen já bych se chtěl dozvědět o osudech lidí toho městečka, tedy aspoň těch do děje vtažených, daleko více ... ironie života ve své zhuštěné podstatě. ()

xmy

Jak je u McDonagha zvykem, perfektně napsané a zrežírované, herecké výkony též skvělé (zejména Frances McDormand a Sam Rockwell). Dialogy též dobré a místy vtipné. Přemýšlel jsem i o maximálním hodnocení, ale trošku mi vadil konec a Bruggy to prostě nejsou. ;o) Každopádně ale jeden z nejzajímavějších filmů poslední doby, co určitě stojí za zkouknutí. ()

jura-roy

Skvělý film, který si rozhodně zaslouží být v červeném. Nemyslím, že zdejší komentáře o tom, že do půlky je to skvělé a pak jen dobré, jsou zcela pravdivé. Dle mého je to jedna velká jízda a i druhá půlka filmu je hodně povedená. Hlavně zatleskejme výběru herců, kteří to posouvají na 5*. ()

Folky

McDonagh je pro mě jedním z nejzajímavějších režisérů od jeho předchozího filmu Sedm psychopatů. Three Billboards má blíže spíš k In Bruges. Zvláštní atmosféra, tvrdé momenty a humor je spíš doplňující. Nechybí překvapivé momenty a chvíle, kdy jsem kdy mi bylo opravdu nepříjemně. Vlastně nemám co vytknout, mohl bych jen vyjmenovávat co všechno je tu skvělé (všechno). Dost možná nejlepší film roku. ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

30.10.2021

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Startuje BEST FILM FEST