Tři billboardy kousek za Ebbingem

• Velká Británie Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (více)

Mildred Haynesové (Frances McDormand) zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy adresované váženému šéfovi místní policie (Woody Harrelson). Tímto nezvyklým činem začíná bitva mezi Mildred a zástupci zákona. Když se do věci vloží ještě další policista (Sam Rockwell), nevyzrálý maminčin chlapeček se zálibou v násilí, souboj mezi místním policejním oddělením a osamělou, ukřivděnou a hlavně rozzuřenou bojovnicí se může rozjet na nejvyšší obrátky. (CinemArt)

Gogo333

Film sice nemá, co se případu týče, pořádný začátek a konec a trochu to vypadá jako prostřední epizoda, ale je to tak nabušený, že to vůbec nevadí. Celý mi to přišlo jako černá komedie a neskutečně jsem se bavil. Všichni do sebe jdou na tvrdo a nikdo nikoho moc nešetří. Hláška střídá hlášku, občas nějaký to násilý. Woody je perfektní stejně jako jeho postava, Frances se s tím taky nemaže. Dinklage a jeho knírek pobavili. Natož, že to má dvě hodiny, tak to uteklo hodně rychle. Klidně bych si dal i pokračování. Film mi neskutečně sedl a dlouho mě nic tak nepobavilo z filmové tvorby. 90% ()

SpaceOdyseus

Po Sedmi psychopatech jde o navrat do docela velke temnoty. Pritom je to opravdu vtipny a zabavny film. S neskutecnou lehkosti se tu resi fakt narocna temata. McDonagh se proste zase vytahl. Napsal si skvely scenar, sehnal si skvele herce a vsem to zase (podruhe) natrel. ()

adam9

Tak jak mě McDonagh svým černým humorem a fuckujícím Ralphem Fiennesem uhranul v Bruggách (až jsem si tam "musel" zajet! :D), tak mě nyní dostal ráznou a zlomenou matkou Mildred a jednoduchým imbecilem Rockwellem. Paralel s Bruggami tam vidím hodně, billboardy akorát nabízí více bolesti a lidskosti a dávají více vyniknout výjimečným hercům. I proto takový (nejen) oscarový zájem, nutno však podotknout, že oprávněný. ()

Miller

Skvělá černá komedie. Místy to bylo až dojemné a to hlavně v částech, kde to ukazovalo nápravu člověka. Skvělá režie, scénář i výkony a hudba, moc se mi nelíbila kamera. Osobně doufám v oskara za film, režii, herečka, herec ve vedlejší roli a hudba - všechno bylo totiž skvělé. A byly opravdu chvíle, kdy nešlo udržet smích. A ten konec je opravdu úžasný. 82% ()

666Carnage

Tak mám za sebou skoro všemi opěvovaný snímek Tři billboardy kousek za Ebbingem. A co k tomu říct? Asi to, že první polovina je fakt hustá a je tam tak skvělý černý humor že jsem se smál i když by to ani nemělo být vtipné. Dokavaď je tam celá trojice v podání Woody Harrelson, Sam Rockwell a Frances McDormand tak má film větší říz. Druhá polovina je taková méně oslnivá ale jako celek je film parádní. Dobrý hudební podtext a skvěle napsaný scénář. Určitě tu cítím aspoň jednoho Oskara. Trochu mě zklamal konec ale herecké výkony mi to vynahradily. Třetí celovečerní film Martina McDonagha a vždycky se trefil do černého. 80% ()

bloodline

Prostí hrdinovia so sprostým slovníkom v (s)prostom mestečku. Klišé na aké mám citlivé srdce. McDormand síce s chlapským napľutím do rúk ťahala dejové opraty, čo jej umelecké sily stačili, ale až páni Rockwell a Harrelson rozvinuli tú ozajstnú sentimentálnu časť, pri ktorej nejeden slzný kanálik nezostal suchý. Trefne napísané, hudobne časovo presne umocnené a slastne natočený kinematografický kúsok, ktorý na opojný zážitok ani nepotreboval zodpovedať na mnoho otázok. Namiesto toho prišla adekvátna náhrada v podobe hneď niekoľkých silných momentov. ()

krtek138

Oscary jsou v posledních letech regulérní šaškárna, kdy vítězi filmy, které nikoho neurazí. A i když si myslím, že loni vznikly lepší filmy než billboardy, tak bych tohohle vítěze docela uvítal. Fargo o dvacet let později, se stejnou hlavní hrdinkou a kopou zajímavých postav. Jen ještě nevím, jestli ten otevřený konec je dobrej nebo špatnej... ()

eagle-eye

Luxusně napsané postavy a scénář rovněž velmi neortodoxní... Ze snímku i z konání postav jde husina, o tom žádná... Proč tedy ne 5? Pocit, že jde o pilot ks eriálu a když už tedy ne, tak ten ufiknutý konec a rychle sfouknutá jiskra mě lehce zklamalo... Rockwell by si ten očistec zasloužil... Přesto na něj byla radost se dívat, s Frances mám problém, ale byla také výborná,ovšem stejně tak i ostatní přicmrndávači (Dinklage, Harrelson = jediná kladná postava filmu)... ()

Corpsegrinder

Coenovský postavičky v necoenovským filmu, kterej je nejlepším příkladem komediálního drama za poslední roky. Zaslouženě oscarový, zejména co se týče herectví. Na konci zaručená dobrá nálada. ()

HonzysKISS

Výborný film. Názorná ukázka toho, že ani nemusí být tolik akce, aby to bavilo. McDormandová neuvěřitelně dobře zahrála svoji postavu. Krásně se na to koukalo, dlouho jsem se takhle nezasmál u vážnějšího snímku. Vůbec bych nečekal, že mě to tolik bude bavit, ani skvělé překvapující momenty nechyběly. Tady je vidět, že se tenhle film natáčel ještě s takovou tou filmařskou chutí :D ()

ChrisBa

Nechápem tomu to vysokému hodnoteniu tu.. za čo?? Ďalší film, ktorý nám tlčie do hlavy feminizmus, v pár dialógoch boj proti rasizmu, v jednej scéne(síce nezmyselne) boj proti kresťanstvu, pretože to je dnes tak strašne "In"... Hlavná hrdinka absolútne nesympatická, hlúpa, neznesiteľná, konajúc tak, že mi dvíhala tlak každým jej rozhodnutím. Racio sa tomuto filmu vyhýba široko ďaleko.. hlavná hrdina beztrestne mláti študentov pred školou, podpaľuje policajné stanice, čím zmrzačí bývalého policajta a ten jej za to ešte pomáha.. wtf? Jej škriekajúca a nadávajúce rodina takisto nepridáva na pohode, postava Woodyho Harrelson koná takisto nakoniec nezmyselne.. sorry, ale stupídny film a dávať viac hviezdičiek iba kvôli témem, ktoré sa poslednú dobu tlačia všetkým do hlavy ma vytáča.. ()

Sayko

Tak tohle byl jeden z nejlepších vyšetřovacích filmů, který jsem kdy viděl. Jo počkat, ono tam vlastně o žádný vyšetřování nešlo, i když si to snad každej z nás myslel. A i přes fakt, že si z nás rejža udělal prdel, mě to nehorázně dostalo. Jak scénáristicky, herecky, hudebně, lokačně, tak i dokonce humorně, což se mi moc nestává, že bych se v kině vážně od srdce zasmál. Dvě hodiny utečou jako jedna a film do vás buší myšlenkami a emocemi, takže se nenajde jediná chvíle, kdy bych pomyslel na čas nebo na nudu. Maximálně jsem si snímek užil a stává se jedním z mých oblíbených, dobrá práce McDonaghu! ()

Litvicek

Hodně dlouho mi trvalo, než jsem si tento film pustil. Věděl jsem o nominacích, i velmi dobrém hodnocení ale nějak mi to nedalo podmět k tomu, abych to ihned viděl. Včera jsem to sjel celý a nemůžu to víc vynachválit. Tohle bylo naprosto vynikající. ()

Ripley

Tak to byla silná káva.A zatraceně kvalitní.Od scénáře přes režii a soundtrack k dokonalým hereckým výkonům(McDormand,Rockwell,Harrelson).Víc není třeba psát. ()

kolemjdouc

nelíbilo a myslím, že filmu uškodila masivní PR akce před uvedením do kin.Už se stává nešvarem že není na divákovi aby si udělal vlastní úsudek ale natlačí se mu do hlavy co uvidí a jak reagovat: třeba hýkat s davem nadšením. Takhle to má sloužit pouze k tomu aby se z diváků vytřáslo co nejvíc financí.Už to není o umění ale o penězích .Bohužel.Jednoduchý scénář který staví na vraždě dcery a nečinnosti policie kdy matka vezme vše do vlastních rukou a s tím se pracuje.....U herců jsem měla pocit jakože to mají :kurva do čeho mě nutíte???Kdo jste si zapnul titulky víte že mluva se vedla v tomto duchu. ()

Sancty

Veľmi zábavný film i keď sa zaoberá tak vážnou témou. A to nemyslím spomínanú brutálnu vraždu, tá je len spúšťačom. Fantasticky zahrané a s vycibrenými dialógmi. Len posledná tretina akosi zadrháva. ()

kery-

Silná snaha vytvořit něco, z čeho bude undergroundové publikum padat na prdel. Herecké výkony můžou být sebelepší (a že v podstatě nemůžu nikomu vůbec nic co vytknout), bohužel zde ale silně pokulhává režie. Film vypadá, že měl dobře vymyšlený začátek, ale zápletka i konec se dělaly tak nějak "za pochodu". Snaha o originální konec mohla i vyjít, ale bohužel jsem byl po těch 2 hodinách tak unaven přímočarostí, že mě to finále zkrátka nenadchlo a ocenit jej prostě nedokážu. Lepší 3 hvězdy - v žánru dramatu se dnes najdou lepší kousky, které jsou méně doceněné. ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

30.10.2021

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Startuje BEST FILM FEST