Tři billboardy kousek za Ebbingem

• Velká Británie Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (více)

Mildred Haynesové (Frances McDormand) zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy adresované váženému šéfovi místní policie (Woody Harrelson). Tímto nezvyklým činem začíná bitva mezi Mildred a zástupci zákona. Když se do věci vloží ještě další policista (Sam Rockwell), nevyzrálý maminčin chlapeček se zálibou v násilí, souboj mezi místním policejním oddělením a osamělou, ukřivděnou a hlavně rozzuřenou bojovnicí se může rozjet na nejvyšší obrátky. (CinemArt)

drackula

Silný príbeh, vhodne odľahčený čiernym humorom, s neskutočným ťahom na bránu. V momente keď čakáte, že sa pôjde do klišé, je tu nejaký zvrat, alebo odbočka, ktorá opäť zaujme. Sam Rockwell je fenomenálny, Frances McDormand rovnako. Jedna z udalostí roka. Čím viac ocenení tento film dostane, tým lepšie. 100% ()

blackJag

Když si McDonagh napíše a natočí film, stojí to za to. Jeho příběhy se vezou v obyčejných kolejích, absentují na efekt, jsou v mnoha ohledech smutné, ale jsou vyprávěny svérázně (schválně neříkám vesele) nebo minimálně nestandardně. Nepoužívá žádných divácky oblíbených kliček, jako že by se z Mildred (McDormandová) a šerifovy ženy (Cornishová) staly přítelkyně v zármutku (abych použil jeden z mnoha příkladů přímo z filmu), protože přesně tak by to dopadlo všude jinde... A jsou to právě tyto maličkosti, tyto anomálie, tyto odchylky od normálu, které z filmů Martina McDonagha dělají nenápadný unikát. Navíc když mu ještě zahrají herci (vynikající Rockwell), hmm, není co řešit. 90% ()

Tft

V čem Three Billboards Outside Ebbing, Missouri excelují je ukázková práce s postavami. Žádná z nich totiž není vykreslena jednotvárně a každá z nich má v těch (věřím že při stříhání pekelně krátkých) 115 minutách svojí alespoň malou dějovou archu, která jim dopřeje dostatečný vývoj. Natolik, že za každým činem každé postavy je vidět jejich motivace a tenhle film prostě nedovolí někoho unáhleně odsoudit. Volit nejlepší originální scénář roku 2017 je jako vybírat mezi dvanáctiletými whisky, všechny jsou výborné, ale ta Martina McDonagha má prostě ke Skotsku nejblíž. Martin McDonagh znovu ukazuje, že nejen že umí psát rázné a vtipné dialogy, dokáže je také vložit do úst zajímavým a rozmanitým postavám, od začátku rozjet několik dějových linek a celkově tenhle film díky skvělému scénáři prostě kvete až do samého konce. Tady to ale nekončí a teprve přichází to nejlepší, McDonagh si svůj scénář i režíruje, na filmu je tak vidět naprostá tvůrčí kontrola a vize, s kterou do toho šel a celé to působí velmi kompaktně. Navíc si k tomu všemu přizval ansámbl skvělých a osvědčených herců. Trojice Frances McDormand, Sam Rockwell a Woody Harrelson hraje naprosto skvěle, McDormand jako duševně rozpolcená matka, která nejde pro ránu daleko, Rockwell jako redneck policajt, který si projde asi největším charakterním vývojem a Harrelson, který by měl být vyhlášen americkým národním pokladem. Co dělá Three Billboards Outside Ebbing, Missouri výjimečnými a podobně jako předešlou tvorbu McDonagha je nechá vyčnívat nad ostatními černými komediemi je cit pro okamžik, McDonagh totiž moc dobře ví jak a kdy pracovat s tempem a emocemi, dokáže nám tak dopřát hned několik procítěných momentů, které následně může vystřídat scéna, u které se budete smíchy popadat za břicho a stejně to celé dohromady bude fungovat a vůbec to neskřípe. Na první pohled se to může zdát lehké, ale Three Billboards Outside Ebbing, Missouri považuji za jeden z nejpromyšlenějších filmů posledních let. 92% ()

ghatos

Zrežírovat takový typ dramatu chce opravdu zručnost. Na malém prostoru vsadil McDonagh na postavy, dialogy a osobitý tvůrčí přístup. Líbil se mi jeho rukopis, kdy se nebál jít na hranu nebo i za ní a dokázal se vymaňovat z klasických škatulek. Největší předností Ebbingu je nejednoznačnost/tvrdost/nepodlézavost postav a podivná krutost jakoby na povrchu oproštěná od morálky a emocí...snad závěr bych si dovedl představit jiný, ale zase se nese v duchu tohoto díla. 78%. ()

RumbleFish

Emočně na Wind River a atmosférou třeba na Mississippi Burning to nemá ani náhodou. Ale je to cool, takže to v dnešní době určitě zabere. ()

Jaro.Krafcik

Podobný film ako Wind River. Rovnako ospevovaný. Či už lepší alebo rovnako dobrý je na vás. Od filmu som neočakával veľa a tak celkom bavil. Známe postavy pridali kvalitu aj dosť vydarená pointa. No koniec mohli doťiahnúť a bolo by to už skoro bezchybné. Škoda, ostane to pri tom kúsku. 4* ()

horacko

Film, ktorý Vás zatiahne do malého amerického mestečka so všetkým, čo k tomu patrí. Ľudia, ktorí pôsobia ako drsňáci,neprivítajú Vás v krčme vrúcnym pozdravom,ale použijú tak 4 vulgarizmy...odpijú si z piva a pošlú Vás do prdele,aby ste si hladeli svojho. Emócie tak vypeté,že sa na to dívate s totalným úžasom. Dokonalý scenár, skvelé herecké výkony a tú malomestskú ameriku cítiť snáď v každej minúte. Pre mňa veľmi príjemne prekvapenie tohto roka. ()

corbeau

"Nenávist plodí další nenávist" - prostě jeden z těch prázdných aforismů, jaké najdete na záložce v knize o parkuru. Ale když ho někdo vezme vážně, dějou se věci... Pointa filmu je docela přímočará, ale díky skvělému obsazení se podařilo vyhnout patosu, takže to nevadí. ()

Pedross800

Když někdo v dnešní době natočí něco opravdu ze života a vysere se na všemožná klišé a politickou, náboženskou (s panem farářem hlavní hrdinka vyjebala opravdu luxusně) a vlastně jakoukoliv jinou korektnost a nechá lidi mluvit jak jim huba narostla a dá jim do vínku i uvěřitelné emoce, hned je z toho něco jako zjevení, a tak pak i ta hodnocení jsou možná vyšší než by si to zasloužilo. Je to k pláči, ale aspoň že se stále sem tam takový film urodí. ()

Gurtha

Nemám ráda filmy, kde jsou na sebe lidi hnusní a že tady to stálo za to! Problém je, že i po týdnu mi v hlavě utkvěly jen ty skvělé scény a hudba. Na vrtání prstů zubní vrtačkou už jsem skoro zapomněla, místo toho zjišťuji, kde všude už jsem přehlédla toho magora Sama Rockwella. Prostě to na mě zapůsobilo, byť už to nikdy nechci vidět a nadále si myslím, že je to celé jen umně vykonstruované – přesně tak, aby děj (těsně před dosažením očekávání diváka) ucukl na jinou kolej. ()

Autogram

Zaujímavý film od prvej minúty do poslednej. Na to, že sa ani poriadne nevyšetruje vražda, pribúdajú zranení dosť rýchlym tempom, ale nikto to ani nerieši, ani nejde sedieť. Každá postava si prechádza svojím osobným peklom a musí ho nejako ventilovať, niekedy kľudnejšie, inokedy je to plamenné. Film bez záveru a bez rozuzlenia, neobľubujem to, ale tu sa to hodilo. –––– Prevŕtala si zubára? ()

Hollohlaway

Velká ztráta tempa po cca polovině mi brání dát tu hvězdu navíc, kterou jsem fakt chtěl dát. Výborně vykreslené charaktery a Coenovská nálada jsou jasné plus hned od začátku. Frances opět prodává svůj výrazný obličej s neobyčejnou uvěřitelností, ale kdo byl podle mne nejlepší byl Woody Harrelson. Skvělá postava, skvěle ztvárněná. Dalším plusem je kamera střih a i padnoucí hudba. Bohužel po požáru policejní stanice to začalo drhnout a do konce se to tak nějak doploužilo. Ale náladou se tomu z poslední doby málo co vyrovná. ()

Hugo01

Tak o tomhle snímku jsem absolutně nic nevěděl, jak už to se mnou a s těmihle k oskarům inklinujícími snímky bývá. Šel jsem absolutně na blind, jen na doporučení, tak jsem se pohodlně usadil do kinosálu a koukal. No a..na konci jsem spíše zíral, jaká jsou 3 billboardy neskutečná pecka. Snad nic na tomhle filmu není špatně, tragikomický nádech doplňují svými skvělými výkony senzační Woody Harrelson a také Frances McDormand se Samem Rockwellem, takže si je všechny tři dám teď pěkně do hledáčku. Opravdu precizní práce. ()

zsn

Drama? Spíš po dlouhé době dobrá černá komedie. Ale stejně tomu něco chybělo. McDormand by mohla zastoupit Theron ve Zrůdě. Harrelson jako vždy špička herec. Nic víc a nic míň - viděla jsem nejen loni lepší filmy a na ocenění bych nominovala také jiné filmy než tento. ()

jefff

Velmi originální, nápaditý a příběhově nevšední film. Herecky brilantní McDormand, Rockwell a Harrelson vyloženě excelují. Chvílemi příběh lehce přešlapoval na místě. Žádné pátrání totiž nečekejte. Krimi to sice asi je, ale velmi nezvykle vyprávěné. Ve skutečnosti je to spíš sociální sonda do amerických duší... ()

Madlene

Tomuhle filmu dala řada mých přítel opravdu vysoké hodnocení, a tak jsem se těšila, že to bude opravdu "něco"... Něco to rozhodně bylo, skvělé řemeslo, neuvěřitelně vypracované postavy i dialogy, či scény, u nichž divák jen naprázdno polyká...i přesto jsem se ale nemohla zbavit dojmu, že tomu k dokonalosti to "něco" chybí...zejména mi vadili tři nelogické scény a závěr, kdy vlastně najednou nevíte, proč tam jedna z postav vůbec byla...hmmmm, takže, škoda. Pěkný film, drsné téma, skvěle zahrané, ale rozhodně ne dokonalé a oscarové... ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

30.10.2021

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Startuje BEST FILM FEST