Tři billboardy kousek za Ebbingem

• Velká Británie Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (více)

Mildred Haynesové (Frances McDormand) zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři billboardy velmi kontroverzní vzkazy adresované váženému šéfovi místní policie (Woody Harrelson). Tímto nezvyklým činem začíná bitva mezi Mildred a zástupci zákona. Když se do věci vloží ještě další policista (Sam Rockwell), nevyzrálý maminčin chlapeček se zálibou v násilí, souboj mezi místním policejním oddělením a osamělou, ukřivděnou a hlavně rozzuřenou bojovnicí se může rozjet na nejvyšší obrátky. (CinemArt)

P1tr

Výtečný snímek umně kombinující vážnou a značně černohumornou polohu, který v první polovině celkem mate tělem a nedává jasně najevo, čím chce vlastně být a kam celý příběh směřuje. Druhá polovina pak již působi jasněji a ještě sebevědoměji a prozrazuje, že zde nejde o tradiční krimi o dopadení padoucha, ale o příběh o lidech a jejich životních strastech realizovaný na kriminálním pozadí. Martin McDonagh to dokázal i napotřetí a zatím má stoprocentní úspěšnost ve tvorbě netradičních filmů s intenzivními příběhy podanými zajímavou formou, které jsou hracím polem pro herce, kteří se mohou řádně vyřádit a také ve Třech billboardech toho hojně využívají a nejen herci, ale celý štáb odvedl maximální práci což vyústilo v jediněčný zážitek. ()

jamalka

Zajímavý takový ala Coenonský film, konec sice dosti překombinovaný, jako by se autor ztratil a nevěděl si rady, ale jinak určite stojí za shlédnutí- skvělá atmosféra a jako vždy výtečná Frances. ()

venca163

Já to věděl prostě - věděl jsem celou dobu, že Sam Rockwell je takovej ukázkovej pičus proto, aby na konci obrátil a divák byl úplně woow. Ne prostě, takový lidi nezmění celou svoji životní filosofii po přečtení jednoho emailu. Omg, škoda. Bavilo mě to kočkování, těšil jsem se na civilní rozuzlení. PS: Nevim, jaký jsou obvyklý ceny čehokoliv někde v hornim dolnim Ebbingu, ale 100k za měsíční nájem billboardu u nějaký zavšivený okresky mi přijde dost scifi. (65%) ()

blackkocour

Martin McDonagh? Ten parchant mi někoho připomíná. No jasně, to je ten co natočil kurevský našlápnutý film, a jeden z mých nejoblíbenějších - V Bruggách. Tolik emocionální a povedený dramák jsem ještě neviděl. Svět, kde vám nepomůže ani ruka zákona, si musíte zase všechno omrdat samy. Stará škrpále, si na staré kolena, sama dokáže vypátrat vraha a znásilňovače Pepu, a zjednat spravedlnost. Ebbing, městečko kde prostě chcete žít. Tam, kde každý nadává do fuckerů a biček, vrtaj do palce otylýho zubaře, vyhazují týpky z okna nebo zakládají požáry. A možná taky dělají swingers párty s liliputy. Tomu říkám grády, kurva. Škoda, že toho Oskara nevyhrál. Jinak jak se tak dívám na obsazení, tak např. zlejdu Woodyho nebo skřeta Dinklagea, (kurva, ten chlap hraje snad všude), nemůžu být víc než spokojen! Cítim ten sametový feeling Tarantina a zároveň čerstvý vánek McDonaughta. Spokojen na plný čáře. ()

Maynard.

Tak tohle je opravdová filmová lahůdka. Jedna velká "one girl show", která asi bude po zásluze oceněna zlatou soškou, páč jak to ta ženská sehrála, to se jen tak nevidí. Další herci taky naprosto dokonalý Woody a Rockwell dali svejm postavám neskutečnou hloubku. Přesně tohle je na tom filmu to nejlepší - psychologie postav. Nejvíc mě oslovil příběh Woodyho, poldy, kterej umírá na rakovinu a kterej přes smrtí musí řešit zvláštní věc - 3 bialbordy, což asi nečekal. To jak se vypořádal se zákeřnou nemocí - klobouk dolů. A ty jeho "posmrtný" dopisy na rozloučenou, taky nádhera. Určitě od toho nečekej vyšetřovací kriminálku, i když se to celou dobu točí okolo vraždy. Na to, že sem se na to s Elišákem koukal v neděli kolem půl 8 ráno, tak sem si to užil neskutečně. Příběh a herecký postavy sou tak silný, až to hezký je :o) ()

herr_carter

O tomhle se nedá psát - to se musí vidět !!!! Jenom podotknu, že se jedná o dechberoucí herecké výkony dua McDormand + Rockwell !!!:..................moje hodnocení = 10 z 10. ()

Soweek

Je tu opět leden a s ním přichází oskarová sezóna. Kvalitní snímky se opět hlásí o slovo a tento rok, narozdíl od toho minulého, to vypadá opravdu slibně. McDonagh se svou tvorbou vždy pohyboval někde mezi Ritchiem, Coeny a Tarantinem, tentokrát se vydal tou čistě Coenovskou cestou. Musím říct, že něco podobného jsem naposled viděl ještě ve dvacátém století, když právě Coeni přišli s Fargem. Tři billboardy totiž skvěle kombinují zdánlivě nekombinovatelné. Výbuchy smíchu černočerné komedie se střídají s velmi vážnými tématy, které jsou navíc velmi dobře zahrané a občas i schopné vás dostat do kolen. Myslím, že McDormand, McDonagh a Rockwella minimálně nominace na Oskary neminou. ()

LexBarker

Nikdo neumí zahrát čistokrevnýho retarda líp než Sam Rockwell. Originální a nepředvídatelný příběh je u mě spolu s Wind River to nejlepší, co jsem v poslední době viděl. ()

OughJay

Možná jste od McDonagha viděli snímky V Bruggách, nebo Sedm psychopatů. Do obou z nich jsem šel s velkym očekávánim, protože slibovaly humor trochu hrubšího zrna a zejména kvalitní dialogy. V obou bohužel McDonagh jen tak zlehka našlapoval okolo mojí bránice, přičemž to nejvtipnější většinou pokryly už trailery (ač v Bruggách přeci jen úroveň má a rovněž doporučuju). Třema billboardama se ale už trefil do černýho, jackpot, 5/5, MUST SEE. Jestli někdo vždycky dokázal napsat brilantní drsnej scénář plnej nekorektního humoru, byli to bratři Coeni a Quentin Tarantino. Píšu byli, protože už nejsou sami. To, jak absurdně tady McDonagh využívá násilí, jak dává vyniknout těm nejbizarnějším figurkám americkýho zapadákova, nebo jak znenadání dokáže naprosto nečekanym twistem změnit divákův pohled na věc, to je prostě k popukání. K tomu všemu už potřetí dokázal, že má čuch na naprosto dokonalu hereckou sestavu. Ve Třech billboardech jí kraluje "bitching in every fu*king scene" Frances McDormand spolu se Samem Rockwellem, kterej tu, vážení, rozehrává takovej koncert, na jakej jen tak nezapomenete. Že hraje rasistickýho a ne příliš bystrýho policajta Dixona, kterej i po třicítce pořád žije se svojí věčně ožralou matkou, snad mluví za vše. Tenhle film si jednoznačne zaslouží vaše prachy, tak běžte a dejte mu je... :)) Mildred Hayes: "So how's it all going in the nigger-torturing business, Dixon?" Dixon: "It's 'persons of color'-torturing business, these days, if you want to know. And I didn't torture nobody." ()

vitekpe

Celkem zabavny kousek, i kdyz s tema Oscarama bych byl opatrnej... :) Za me nejlepsi postava kazdopadne serif Harrelson, vcetne jeho dopisu. ()

MartinS96

Slušné drama, které pojednává o podobném případu jako loňský Wind River, sice v méně zajímavém prostředí, zato s nápaditějším dějem. Za pochvalu rozhodně stojí zajímavě napsané a skvěle zahrané postavy v čele s Frances McDormand a Woodym Harrelsonem, který dle mého předčil i glóbem oceněného Rockwella. Chybí tomu však napínavější pasáže a ani emocionální rovina filmu mě nijak nezasáhla. Zkrátka ve všech ohledech jde o velice slušný počin, který mě však ani na moment nepřesvědčil k udělení plného hodnocení. „It’s going to put an end to shit, you fucking retard. This is just the fucking start. Why don’t you put that on your Good Morning Missouri fucking wakeup broadcast, bitch.“ 8/10 ()

Forsberg11

Konečne tu po veľmi dlhej dobe máme poriadny nekorektný, čiernohumorný a pritom áčkový film. Pravdepodobne sa tento kúsok stane v budúcnosti rovnakým kultom ako Big Lebowski, Fargo alebo In Brugges. Úžasné herecké obsadenie a fantastické dialógy, dej krásne odsýpal, pozeralo sa na to skvelo. McDounaugh si jednoznačne zaslúžil sošku za réžiu. 85 %!! ()

Sdoom

Fajn námět, který ovšem zdaleka nebyl dotažen k dokonalosti. Celé to na mě působí takovou tou vychtěností, kde fakt každá scéna musí nutně být nějak divná/drsná/na sílu vtipná. Možná to chtělo trochu ubrat plyn v některých momentech a v některých naopak trochu přidat na vážnosti. Druhé Fargo ani nic podobného se nekoná. Nicméně Francis McDormand si tu sošku určo zasloužila, protože vyčnívá fakt hodně. (HD, orig.) ()

sedm.1

Tři billboardy kousek za Ebbingem sice neohodnotím plnou palbou, což ale vůbec neznamená, že jsem si tento snímek neužil, naopak, je to pecka a já jsem se už dlouho u nějaké podívané tak nepobavil. A hlavním důvodem mého nadšení jsou herecké výkon většiny přítomných, které nemohu označit jinak, než za fantastické. Číslem jedna je tu tedy k mému velkému překvapení Sam Rockwell, herec, kterého jsem nikdy neměl příliš v oblibě, ale zde je doslova geniální, každá jeho scéna mě naprosto nadchla a odrovnala, a i když se to nestává příliš často, tak tentokrát musím souhlasit s akademiky, ano, toto je oscarový výkon. O nic pozadějc za ním ovšem nezaostává jak též oscarová Frances McDormand, již dlouhodobě jedna z nejosobitějších hereček světa, která svou postavu obdařila až nevídanou uvěřitelností a přesvědčivostí, tak i Woody Harrelson, který též zanechal velice silný a podmanivý dojem. Co se zápletky týče, jde jistě o nejlepší McDonaghův snímek, a to jak po režijní, tak scénáristické stránce, i přes pomalejší styl vyprávění se totiž jedná o strhující podívanou, plnou nezapomenutelných scén, nadupaných hlášek, nápaditých situací, vygradovaných momentů a nečekaných point. Perfektně navíc zachytil atmosféru amerického buranova, respektive buranství vůbec, celý film pak oplývá i velmi černým humorem, který je funkční na maximum, což je ovšem McDonaghova doména, ale naštěstí tedy nezklamal, a tak jediné, co mohu Ebbingu vytknout, jsou nepůsobivé emoce, které mě nechali zcela chladným, takže i když jde i přes zjevnou odlehčenost o docela dramatické a emočně tísnivé téma, tak mi to přišlo celé vůči divákovi opravdu hodně odtažité a lhostejné jak vůči postavám, tak jejich problémům, což v tomto případě ale nebylo určitě zrovna moc dobře. Jinak ale opakuji, tohle je podívaná, kterou by si nikdo neměl nechat ujít, já jsem nadšený a nadmíru spokojený. ()

kenkaku odpad!

Tohle je snad první film o vraždě, kde se vražda vůbec nevyšetřuje. Dělá se všechno možné. Hlavně se mluví. Jedna drama scéna za druhou a všude se mluví (samozřejmě o čemkoliv jiném, než o vyšetřování té vraždy). Čím déle to běželo, tím větší nuda to byla. Naprosto nechápu to všeobecné místní nadšení. Kdyby ten děj alespoň někam směřoval. Ono se ale prakticky celý film nic neděje (a nevyřeší). Dvě hodiny života v prdeli. ()

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

Nový film režiséra V Bruggách má obsazení

30.10.2021

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Startuje BEST FILM FEST