Noc hrůzy

• Československo Hrůzná noc (více)

Charley Brewster (William Ragsdale) je naprosto obyčejný americký teenager, jehož matka je přesvědčena, že to se sledováním hororů v noci trochu přehání. Charleyho život je nazáživný - dokud nezačne mít pocit, že jeho milý ale podivný soused Jerry Dandridge (Chris Sarandon) je ve skutečnosti upír. Nikdo, a nejméně ze všech pak policie není ochotna uvěřit, že je Dandridge zvrhlým vrahem, který má na svědomí pěknou řádku nezvyklých vražd. Při pátrání po důkazech, které by šaramantního milovníka lidské krve usvědčily, Charley najde spojence v Peteru Vincentovi (Roddy McDowall), bývalé hvězdě hororových filmů a moderátora televizního pořadu Hrůzná noc. Pak teprve ale začne ta pravá noční můra... (Bonton Home Video)

dezorz

If there's something strange In your neighborhood, Who you gonna call, Ghost busters? If there's something weird and it don't look good, Who you gonna call, Fright Night! ()

dubinak

Na tohle se kouká vážně pohodově. A když opomenu ten šíleně nehodící se dabing, vcelku jsem si to užívala. Je nutné překousnout pomalejší začáteční tempo a pak už se to nezastaví. Líbily se mi i efekty a hlavně super masky. Divila jsem se, ale tento snímek měl i opojnou atmosféru a toho se u tohoto žánru velmi cení. ()

C0r0ner

Tak já nevím, co tu viděli ostatní, ale pro mě to byla bohužel nudná, místy až trapná šaškárna, která byla úsměvná leda tak svou hloupostí, protože zavadit o nějaký ten fór vážně nešlo. Jediné pozitivum byly špičkové efekty, ale to na celkový dobrý dojem fakt nestačí. 30% ()

destroy83

Po delší době parádní upířina. Jako obvykle se jedná opět o starší béčkový, osmdesátkou kousek, který předčí kdejakou novější tvorbu a to nejen díky vynikajícím hercům a maskám, ale i perfektně vystavěnému příběhu a nezbytné hudební náloži poplatné době. Snímek zachycuje příběh středoškoláka, který si už po roce chce za každou cenu hupsnout na svoji přítelkyni a zároveň spolužačku. Plány mu však kazí nový soused, který má ve sklepě rakev a trošku delší tesáky. Komediální stránka je neuvěřitelně zábavná nejen v tomto ohledu, ale i postavě dalšího spolužáka a rádoby bijce upírů z televizní obrazovky. Celý film se nese ve velmi uvolněném duchu. Chvilky napětí střídají vtipné pasáže. Efekty na dobu vzniku nepůsobí vůbec směšně a stopáž je naprosto optimální. Takže věnec česneku na krk, do rohu krucifix, do kapsy lahvinku svěcené a poctivých pět hvězd pro tvůrce téhle libovky. ()

Martrix

Přímočará upírovina, které velmi prospívá, že se nebere vážně. Přesto jsou ty hororové prvky s komedií namíchány natolik zručně, že si na své příjdou i milovníci osmdesátkových hororů. Trikově je to totiž naprostá klasika, stará dobrá práce s voskem, loutkami, gumovými maskami... . Co se týká obsazení, tak na mě působila poněkud rušivě Amanda Bearse, kterou mám natolik zafixovanou jako Marcy ze Ženatý se závazky, že mi tam v kombinaci s dabingem D. Čárové(opět ona) prostě neseděla. Navíc hrála ve svých 27 letech středoškolačku... . A s tím souvisí má největší výtka, která ale nejde za tvůrci filmu. Český dabing. P. Oliva daboval ve svých skoro padesáti letech amerického středoškoláka. Znělo to strašně a to i když bylo herci který ho představoval 24 let, místo sedmnácti.. ()

Juto

Jednoducho je to veľmi zábavný horor s dobrou zmesou napätia, komédie a v tej dobe nadpriemerných špeciálnych efektov. Chris Sarandon je ako upír veľmi cool: namyslený, arogantný a uhladený. Je to najlepšia postava vo filme. 7/10 ()

čidlo

Film si určitě čtyri hvězdčky zaslouží . Na 80 léta skvělé . Pro milovníky starších hororů můžu jen doporučit. ()

Iwus.ka

Pokud toužíte po poklidném soužití se sousedy, hlavně je neserte. Hnidopich Charlie si prostě nedá pokoj s neustálým stalkováním svého nového souseda, jemuž se rozhodně nelíbí, že teď někdo ví, jak rád cucá. Tak to dopadá, když dává chlapec přednost sledování hororů před jinou bohulibou činností, jako používání vlastního ptáka. ()

URBAN

Noc hrůzy? No to celkem odpovídá. Příjde mi to spíš směšné, ale asi ne tak jak autor zamýšlel. Mimo to mi žádná z postav nebyla sympatická a na tom to padá. ( 23.10.16/MAC ) ()

David.Darco

Skvelý early horror-comedy filmík, ktorý najmä svojimi príšernými hereckými výkonmi, ale tak isto kamerovými a strihovými postupmi pobaví každého fanúšika tohoto mix-žánru. 80tky ma často krát tešia a inak tomu nie je ani tu. Úplne ale rozumiem ľuďom, ktorí sa na vlnu Fright night nenaladia. ()

Cushing

Kdo vydrží nesnesitelně špatnou první půlku a všechny ty jednou hysterické, pak zase dřevěné až olověné "herce", docela si při druhé půli užije. Zásadní žánrové kino to ale ani zdaleka není. Tohle jsou osmdesátá, až to duní. Tehdy šly horory, až na výjimky, na jakýsi dlouhý odpočinek. Podle mého názoru se z něj dodnes tak úplně nevrátily (až na pár asijských sušimňamek). ()

Moogwi

Jeden můj z nejoblíbenějších filmů v dětství :) Chtěl jsem si trochu zavzpomínat, tak jsem se na něj podíval znova, a k mé nelibosti jsem musel strhnout jednu hvězdičku.. bohužel některé legendy by přecejenom měli zůstat už jenom v paměti, viděny dětskýma očima.. ()

Brain-D

Taková parodie na upířny, která není ani moc vtipná. Chris Srandon to zahrál, ale perfektně to se musí nechat. ()

drake31

Slušné osemdesiatkove béčko ktorého hlavnou nevýhodou je dĺžka a zbytočné naťahovanie takže pri istých sekvenciach filmu som sa musel naozaj premáhať aby som nezaspal, nebyť toho išiel by som s hodnotením vyššie keďže sa mi film dosť páčil po technickej stránke a námet bol takisto viac než zaujímavý ... som zvedavý ako dopadne remake tohoto filmu. ()

Danny F.

Trocha překvapení, trocha zábavy i dobrý pocit že vidím opět něco ze starší klasiky. Masky mě nutily se usmívat, avšak měly své kouzlo a trochu mě i děsily. Stylový klasický 'B' horůrek, díky kterému mě přepadla nostalgie. 60% ()

lykan9

Noc hrůzy jsem viděl nyní poprvé a jen mě mrzí, že mě takovýto skvělý horor míjel. Nemírně jsem se bavil, kdy nejvíc mě zaujaly masky a vizuální efekty. Ty jsou pastvou pro oko. Herci jsou sympatičtí, příběh zábavný a napínavý a jsou to prostě 80´, kdy dle mého vznikaly ty nejlepší filmy. Ještě chvíli si ponechám rezervu a až se podívám na film ještě jednou, tak třeba i hodnocení zvýším. ()

VanTom

Kolem horké kaše zápletka nechodí dlouho, tudíž fakt, že se do sousedního domu přistěhoval povýšenecký vraždící upír, odhalí mladíkovi odvedle po pár minutách. Naštěstí potom nepřešlapuje na místě, zejména proto, že se nebere vážně a veškeré "strašidelné" pasáže odlehčuje, popř. je stylizuje do starých hororových fláků. Aby ale průměrné gore masky a efekty, kterými se v druhé polovině zdlouhavě opájí, vypadaly více či méně směšně, to si myslím záměr nebyl. ()

blackJag

Rukodělné efekty a béčkový punc 80. let 20. století mne v poslední době berou čím dál víc, takže ve chvíli, kdy se nám blíží premiéra stejnojmenného remaku (s Colinem Farrellem a Antonym Yelchinem), sáhl jsem právě po originálu, který ve své době celkem slušně uspěl (při rozpočtu kolem 9 USD mega výdělek z amerických kin 25 USD mega). Nutno dodat, že i z dnešního pohledu uspěl zaslouženě. Film není komediální stylem třeba ZÁHROBNÍHO KOMANDA, je méně dětský a o dost vytrvaleji hraje právě na tu hororovou strunu (s latino upírem Chrise Sarandona není žádná prdel), své lehčí kontury přesto neztrácí - především postavou Petera Vincenta (hraje ji Roddy McDowall), jež pomrkává po velikánech hororového oboru, jakými byli třeba Vincent Price nebo Bela Lugosi... Bavil jsem se a na remake se docela těším. 80% ()

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

Dočká se kultovní Noc hrůzy pokračování?

17.11.2020