Bezcharakterný advokát Billy Halleck (Robert John Burke) zrazí pri nezodpovednej jazde autom Cigánku z jarmoku, ktorý prišiel do mestečka Fairview. Vďaka jeho reputácii mu ale ani len nevezmú vodičský preukaz. Po odchode zo súdnej sály sa ho dotkne starý Cigán a uvalí naňho kliatbu. Halleck začne v nasledujúcich dňoch drasticky chudnúť. Na pomoc mu v poslednej chvíli prichádza jeho nedávny klient - schopný newyorský mafián Richie Ginelli (Joe Mantegna) Filmovej adaptácie románu Richarda Bachmana Thinner sa ujal Tom Holland, režisér Detskej hry a Časožrútov (podľa knihy Stephena Kinga, ktorý sa v dnešom filme mihne ako Dr. Bangor). (tron)

Keytt

Já jsem jednoduše nepoučitelná. Neustále se plná očekávání zabývám filmovými adaptacemi Kingových děl a pak se divím, že mě jejich provedení nedokáže uspokojit. Samozřejmě existuje několik výjimek, ale většina geniality těchto příběhů se prostě v bezchybné formě na filmové plátno převést nedá. O tom jsem se znovu přesvědčila právě u tohoto snímku. Žádný hororový prvek jsem zde v podstatě nenašla a dokonce ani postava cikána s hnijícím nosem nenaháněla odpor natož hrůzu. Napínavé momenty chyběly úplně a příběh téměř negraduje. Kladně hodnotím dobře provedenou "hubnoucí" proměnu a fanoušky hororového mistra jistě potěší jeho drobná herecká výpomoc. ()

Emperor1

Jakožto zarytý kingofil vždy přísně porovnávám film s předlohou, tady se vydařilo celkem věrně vykreslit příběh, nicméně ne vše je možné vizuálně reprodukovat, při čtení knihy jsem cítil větší napětí, což je dáno především vypravěčským stylem autora (a kvalitním překladem, pochopitelně). I tak celkem slušné zpracování. ()

parabella

piiicovina :D dost teda o nicom ako no.. pozerala som to ale ved to bolo na smiech. :D cize len 3 hviezdicky.. proste zase zle spracovanie stephenovej tvorby. ()

uprchlice

Miluju Stephena Kinga a miluju i jeho talent. A právě díky jeho spisovatelskému talentu se rodí tak skvělé horrory a "Zhubni!" je rozhodně jedním z nich! Režie se ujal skvělý Tom Holland, který režíroval klasiku o zabijácké panence. Ano. Řeč je o "Dětské hře". Měl také možnost režírovat pokračování Hitchcocovy klasiky a to "Psycho II". Film "Zhubni!" se povedl na jedničku. Má to nápad, černý humor a nedostatky nemusí zakrývat litry krve. Triky jsou jednoznačně to, co se povedlo nejvíc a také nejvíc vyděsilo. Jako ještěří muž :-D Herec Robert John Burke byl také vynikající a svou roli Billyho Hallecka zahrál na výbornou. Byl přesvědčivý. Líbila se mi jeho role. I když ho cikáni prokleli, nepřál si jejich smrt. Nebyl to zkrátka typický záporak. Každopádně film "Zhubni!" se povedl, jelikož ho do rukou dostal nadprůměrný režisér a to je ten důvod, proč je tak skvělý ;-) :-) ()

dundu

Přiznám se, že kdybych nejdříve nečetla knihu, tak dám asi o hvězdičku méně. Hororem bych to určitě nenazvala a celé je to takové "obyčejné", něco podobného jsme už prostě viděli mockrát a nejsou to žádné zázraky. Ale na druhou stranu se film skvěle drží knižní předlohy a režisér se s předloženým materiálem nepopral nijak špatně, i když musím říct, že v mnohém úplně jinak než moje fantazie během čtení. ()

Pokri

Nepovažujem to zrovna za horor, skôr drámu s hororovými prvkami, ale rozhodne zaujímavú. Myšlienka zaujme, dej aj vďaka kratšej stopáži odsýpa a človek sa preto nenudí. Možno len škoda, že sme nevideli viac z prerodu človeka na jaštera, ale tento film proste nehral primárne na hororovú strunu. ()

padlar

Neznám knižní předlohu, takže nemohu hodnotit, nakolik se film drží své předlohy. Ale tak jak je to ve filmu podané mi to příjde takové bez chuti a zápachu - bez atmosféry, bez gradace, s více než očekávaným závěrem. Oproti zpracování jiných Kingových knih to byla slabota. ()

lenka26

První polovina filmu velmi dobrá.Kdyby kvalita zůstala celý film, dala bych čtyři. Od doby, kdy si Billy s cikánama začne vyřizovat účty, příběh a napínavost upadá. Škoda. Ale jinak celkově jeden z lepších hororů.Povedené masky. ()

MirINDay

Po přečtení obsahu jsem nevěřil, že může mít film takhle vysoké hodnocení. A po shlédnutí filmu tomu stále nemůžu uvěřit. Bez napětí, bez hororových scén a navíc předvídatelné. ()

TylerD.

Nejde o žádný velkofilm ale ani chvilku nenudil. Dobrý scénář, žádné logické nesmysly a dobří herci. Ani jsem nevěděl, že je to Kingovka. Good béčko. ()

dehonest

názov by mohol mierne odradiť. poznám ľudí, u ktorých sa tak stalo. ale film rozhodne nie je sklamaním. možno si to štyri hviezdičky nezaslúži, ale ja dám, kvôli originálnemu námetu, pričom spracovanie nemusí byť ani A-čkové, aby zaujalo. pobavilo. ()