Bezcharakterný advokát Billy Halleck (Robert John Burke) zrazí pri nezodpovednej jazde autom Cigánku z jarmoku, ktorý prišiel do mestečka Fairview. Vďaka jeho reputácii mu ale ani len nevezmú vodičský preukaz. Po odchode zo súdnej sály sa ho dotkne starý Cigán a uvalí naňho kliatbu. Halleck začne v nasledujúcich dňoch drasticky chudnúť. Na pomoc mu v poslednej chvíli prichádza jeho nedávny klient - schopný newyorský mafián Richie Ginelli (Joe Mantegna) Filmovej adaptácie románu Richarda Bachmana Thinner sa ujal Tom Holland, režisér Detskej hry a Časožrútov (podľa knihy Stephena Kinga, ktorý sa v dnešom filme mihne ako Dr. Bangor). (tron)

Josefin

Žáden zázrak, dalo by se z toho vytěžit určitě daleko víc. Herci hráli slušně , námětu Stephena Kinga nelze nic vytknout. Ale pro mě je to fakt málo, špatná práce maskérů mi asi vadila nejvíc. Představovala jsem si to prostě jinak. Režisér Tom Holland to nepokazil, ale já zůstanu u povídky.Taky bych chtěla při12 000kj příjmu hubnout :-) to bych do sebe nedostala ani lopatou wow. Takže 2*/70 víc nedám. Plíživě se blíží léto a už vidím naše zrcadlo jak vříská schradni! ()

navorski

Místy to až moc připomínalo nějakou půlhodinovou povídku z Příběhů ze záhrobí. Režie bez nápadu, televizní prvoplánovost a divní herci. Jako by ani neexistoval scénář a točilo se jen podle zatrhaných odstavců předlohy. Asi je fakt lepší, když se film knihou pouze inspiruje, než když jí takhle sprostě opíše. Taky mě trochu zarazilo, proč ve filmu nehráli žádní cikáni, ale jenom za cikány namaskovaní běloši (případně indiáni). Navíc dost chabě. Jo a Lempkeho nos byl úplně o ničem!!! ()

borec999

Ušlo to. Jeden z tých slabších príbehov Stephena Kinga, ktorý na plátno preniesol režisér Chuckyho (Detská hra (1988) Tom Holland. Herci hrajú dobre a hlavne boli výborne vybratí (najmä ten cigán, ktorý uvalil kliatbu), masky a premena hlavného hrdinu sú solídne, film príjemne odsýpa, nenudí a záverom mierne prekvapí. Vo výsledku je to teda hororovo lightová jednohubka (báť sa nebudete), na ktorej cítiť rukopis režiséra, ktorý podobné jednoduché hororové báchorky zvládal a ktorý z tuctového námetu vyťažil podľa mňa absolútne maximum. Škoda že v dnešnej dobe podobní režiséri, ktorý celú kariéru točia viac-menej len jeden žáner( ale za to majú remeslo v malíčku) chýbajú... PS: King tu má malé cameo. 60% ()

Slimak

Pěkný filmeček....roztomilé efekty a děj.Mělo to skoro atmosféru jako nějaký z dílů Povídek ze záhrobí....líbilo se mi to...v pátek večer se člověk nenudí. ()

Stener

Je těžké podle skvělých knížek od Kinga natočit film, který by odpovídal představě diváka. Ale určitě by filmy šli natočit lépe, včetně Thinner. ()

dopita

V porovnání s Kingovou předlohou film rozhodně neobstojí. Což je ale, až na pár výjimek, běžná věc. Na Kinga celkem uzoučká kniha, možná spíš novela (něco málo přes 200 stran) je i tak Hollandem odvyprávěná zbytečně překotně. Což má za následek, že film celkem rychle uteče a divák se ani moc nenudí. Ale že by to byl dobrej film, to teda ne a už vůbec se nejedná o dobrou adaptaci. Výběr herců taky stojí za prd. Tom Holland se podobně odfláknutým způsobem vypořádal i s další výbornou Kingovou novelou Časožrouti. ()

Petrus1

Další film, který je zpracován podle románu Kletba Stephena Kinga, tedy pardon Richarda Bachmana. Bohužel jsem neměla možnost tuto knihu přečíst (v ČR zatím nevyšla), tak nemohu srovnat s filmem. Jen tedy doufám, že předloha je lepší než tento horor, který vlastně žádným hororem není! Zápletka je vcelku povedená, ovšem tak nějak by to chtělo přidat na efektech. Masky jsou hrozné, je na první pohled vidět, že hlavní hrdina není opravdu tlustý, ale jen špatně namaskovaný a celkově to hubnutí mohlo být lépe propracováno. Je pravda, že když jsem název zahlédla v programu, těšila jsem se, ale ani od toho moc nečekala. Z toho plyne, že výsledkem pro mě je slušný průměr. Sám mistr si zde opět vystřihl malou (i když o něco větší než obvykle) roličku Dr. Bangora. POZNÁMKA: V některých částech, kde spolu postavy mluví romsky, Stephen King použil náhodně vybrané pasáže z československých vydání svých knih, za což dostal od čtenářů co proto. Ve skutečnosti však použil vydání švédské. ()

hiroshima

Už jsem si zvyknul na to, že filmové adaptace knih S. Kinga jsou béčkové záležitosti. To mě ovšem nevadí. Dalším takovým béčkem je film "Zhubni". Billy Haleck je právník. Pořádně tlustý právník. Jednoho dne, když jede z menší oslavy nepozorností srazí a zabije starou cikánku. Soud a policie to zametou pod stůl. To se ovšem nelíbí starému cikánskému taťkovi a našeho právníka, soudce i policistu prokleje. Billy Halleck hubne a hubne. Je čas s tím začít něco dělat..... Kdybych nečetl knihu, s čistým srdcem bych sem dal tři hvězdičky. Ale jelikož jsem knihu četl a závěr byl uplně jiný (samozřejmě lepší) musím hodnotit, tak jak hodnotím. Po "Cujovi" další zklamání. ()

Ben Nevis

Vysoké hodnocení je spíše v rámci Kingových adaptací než obecné filmové tvorby. Thinner je příjemný filmeček, ve kterém se vyřádili na maskách. Nejde o horor s lekačkami, ale čistokrevný thriller, kde nechybí střelba a závod s časem, ani Kingovo cameo. ()

merigieren

pohodový pokoukání na člověka, který si přivolal kletbu cikánů, pomalu hubne, pak prosí a nakonec se naštve a přijde řada na samopal. Ale i to vraždění je inteligentní a hezký. ()

VerenaLord

Opět knižní předloha patří ke slabším dílkům Stephena Kinga, proto ani výsledek filmu není nijak zvlášť skvělý. Považuji ho za poměrně slušný průměr. Herecky lepší, než třeba Hřbitov domácích zvířátek, ale i tak velmi slabé. Nevím, zda je na místě zařazení do kategorie horor, jelikož moc děsivé to rozhodně není (oproti např. Osvícení). Neurazí, ale ani nijak zvlášť nemůže nadchnout. ()

kubal18

Ač blázen do Kingovy tvorby, Thinner mi nebylo ctí přelouskat v knižní podobě. Tradičně dobrý námět a překvapivě dobře natočený horror. ()

mak.

No dobře – je to plné logických bot, ale narovinu – který horor není? Je to ukázka slušné TV zábavy. ()

Searison

4* dávám jenom proto, že jsem četl první knihu, která je prostě lepší ! Ale i tak je film v čele s Robertem Burke opravdu vynikající. Viděno v roce 2013 80% ()

Hellknight12

Nedávna premiéra. Zaujímavý nápad ale slabšie spracovaný. Knihu prečítanú nemám ale verím, že v knihe je to omnoho lepšie spracované. Film je slabší. Prišlo mi to ako rýchlo recept na schudnutie poriadnej váhy. Stačí nasrať cigánskeho dedka a hneď na vás uvalí kliatbu pri ktorej schudnete, každý deň minimálne 3Kg. Atmosféra filmu je veľmi slabá. Herecký je to priemer. Celkové hodnotenie za mňa je 50%. Odporúčam len skutočným fanúšikom S. Kinga. ()