Bezcharakterný advokát Billy Halleck (Robert John Burke) zrazí pri nezodpovednej jazde autom Cigánku z jarmoku, ktorý prišiel do mestečka Fairview. Vďaka jeho reputácii mu ale ani len nevezmú vodičský preukaz. Po odchode zo súdnej sály sa ho dotkne starý Cigán a uvalí naňho kliatbu. Halleck začne v nasledujúcich dňoch drasticky chudnúť. Na pomoc mu v poslednej chvíli prichádza jeho nedávny klient - schopný newyorský mafián Richie Ginelli (Joe Mantegna) Filmovej adaptácie románu Richarda Bachmana Thinner sa ujal Tom Holland, režisér Detskej hry a Časožrútov (podľa knihy Stephena Kinga, ktorý sa v dnešom filme mihne ako Dr. Bangor). (tron)

kingik

Pokud držíte dietu tenhle horor způsobí jak nedobře děláte. Hubne se tady až na kost a to všechno vlivem cikánské kletby. Film se snaží hodně divákovi znechutit co se dá, ale stejně se z toho tématu nedalo moc vyždímat, protože krátká literární povídka nemůže pokrýt film. Tenhle námět by spíše vyhovoval být zpracován jako nějaká kratší hororová povídka, protože s přibývajícím časem se to jeví jako roztahaný hororůrek, který právě nejvíc nepřímo varuje dietáře. 60% ()

LaciLC

Pravdepodobne prvá Kingová adaptácia, ktorú som vôbec videl a to ešte ako veľmi malý a pamätám sa, že vtedy sa mi to hrozne páčilo, aj keď som sa potom príšerne bál. Teraz po rokoch keď som ju videl znovu páči sa mi skoro rovnako. Dobrí herci, čierny humor a niekoľko mrazivých scén. Bodaj by všetky kingovky boli takto dobré. ()

jojinecko

Tak aby bolo jasné Thinner je nehorázny (ale fakt NEHORÁZNY) shit, kde logika nemá miesto. Je to čistý "chill out", pričom Kingova (Bachmanova) kniha (podľa mňa priemerná) nebola až tak ironická a ujetá ako toto "dielo". To čo sa deje tu je fakt na "pobavenie" (ak viete oceniť "béčkovú krásu"). Robert John Burke je totálne herecké drevo, ale väčšieho psychopata som už fakt dlho nevidel, tá jeho mimika- WAW! To čo sa deje posledných 10 minút (keď na scénu nastúpi výborný jahodový kolačik) je absolútny WTF!!!!!!! Krásne úchylné sračkoidné dielo vhodné na jedno pozretie..tie tri *** treba brať s veeeeeeeľkou rezervou :))) ()

Ivoshek

To tady píšu furt, ale napíšu to znova. Kingovy předlohy se jen málokdy povede přenést na plátno s atmosférou, kterou má v knížkách. Shawshank, Zelená míle, Shining... se povedly. A pak je fůra těch, co se nepovedly, často značně, třeba nové To. Každopádně Zhubni je taková docela jednoduchá konstrukce, kterou se povedlo přenést na plátno pěkně. i ten hlavní herec mi tam sednul a protože knížku jsem četl, oceňuju, že struktura odpovídá předloze. Asi to není úplně čistých 80 %, spíš o kousek míň, ale zábavný filmík s rozumnou stopáží to rozhodně  je. ()

SOLOM.

Zhubni je takovou průměrnou oddechovkou u které se částečně pobavíte a částečně zakroutíte hlavou, jak zůstal nevyužitý celkový potenciál knižní předlohy. I tak si ovšem myslím, že se na tenhle film dá rozhodně podívat, když už pro nic jiného tak kvůli těm maskám a pěkné herečce. ()

eraserhead666

Vždyť to píšou pořád: Kouření škodí zdraví a zabíjí!!! Od filmových adaptací Kingova (potažmo Bachmanova) díla nečekám nijak moc, takže nejsem ani moc zklamaný. A obzvláště u filmů, jejichž literární předlohu jsem dosud nečetl, to občas je alespoň ucházející. Stejně jako v tomto případě. Prostě takřka klasická kingovská oddechovka, v literární podobě s největší pravděpodobností zcela jistě lepší, než v této, ale na pozdní večer to prostě postačí. Už kvůli Kari Wuhrer... Trošku mě zklamal závěr, ale jinak všechno v mezích normy. 2,5* ()

Morholt

Dávali to hodně pozdě v noci a já si to zapnul pouze s tím, že u toho usnu. Nicméně ač jsem byl ten den poměrně unavený a chtělo se mi spát, vydržel jsem až do konce. Samozřejmě, že je to spíš béčko, ať co do obsazení nebo do masek, ale i tak je to oproti jiným béčkovým hororům koukatelné a přišlo mi to jako jeden z těch povedenějších příběhů z cyklu Historky ze záhrobí. Jinak potěšila postava mafiána, která celý příběh oživila a dodala mu trochu toho šmrncu. 60% ()

stub

Kvalita je u Kinga obecně vzato nejednoznačná věc - v jeho díle se snoubí nejbrakovější postupy s mistrným citem pro křivku příběhu a výraznou schopností vytvořit silnou atmosféru. Navíc jsou jeho postavy obvykle velmi dobře uvěřitelné (byť bývají zlehka typizované) a čitelné - je zcela evidentní, že téměř každý člověk (a pochopitelně zejména Američan) si najde svůj "ekvivalent". Tento kousek patří mezi ty horší, ať už co do kvality předlohy, či zdařilosti adaptace, přesto bez problémů funguje. Je to tak mezi ** a ***, tak dám *** (nejspíš za Kari Wuhrer, která sice hraje strašně, ale sluší jí to;)) ()

Lacike

S cigánmi je neradno sa zahravat. To sme zistili uz vo filme Drag Me to Hell a potvrdil to aj tento film. Chlapik kvôli nepozornosti zrazi staru ciganku a vyviazne z toho a tak jej este starsi otec uvali na neho a par dalsich ludi, ktori mu pomohli zahladit stopy, hnusnu kliatbu vdaka ktorej nas hrdina zacne rapidne chudnut. Jedine stastie ma v tom, ze predtym bol dost vyzraty, takze ma o nieco viac casu, kym chcipne. Hned na zaciatok napisem, ze vysledkom je jedna z najlepsich hororovych adaptacii Stephena Kinga, ktory sa tu aj mihne ako predavac v lekarni. Film ma perfeknte vybudovanu atmosferu a fyzicka premena hlavneho hrdinu je pôsobiva. Trochu zvlastne pôsobi postava mafiana, ktoreho hra Joe Mantegna. Na jednej strane je neskutocne zabavna, ale zaroven narusa temnu komornu atmosferu a robi z filmu najprv komediu a v zavere zase tupy akcny film. Ale aspon je akcia kvalitne prevedena. Trochu ma sklamal aj ironicky zaver, ktory bol od chvile, ked cigoš zbavi hlavneho hrdinu kliatby, dost predvidatelny. Nenazval by som to nejakou velkou slabinou, len to mohlo byt natocene nepredvidatelnejsie. Napriek tomu a obcas nekonzistentnej atmosfery filmu je vysledok uchvatny a ja som z filmu nadseny. 8/10. ()

5150

70%.. Příjemný horrorový příběh s béčkovým nádechem, jako vystřižený ze seriálu "Příběhy ze záhrobí". ()

Tyler:D

K hororu to malo dosť ďaleko, nemôžem povedať že by som sa bál, ale atmosféra bola dosť hustá. R.J. Burke väčšinou dosť prehráva ale ten jeho diabolský výraz stojí za to. Vďaka nemu a vydarenému záveru sa moje hodnotenie vyšplhalo na ***. ()

corpsy

Úžasný kus hororovej podívanej, ktorej kraľujú dve herecké výkony, Roberta Johna Burkeho a ( úprimne sa za to nehanbím, ale je to kosť ) Kari Wuhrer. ()

F.man

Neznám předlohu, ovšem filmová podoba více nudila nez bavila. Jednoduše jeden z těch filmů, jež už druhý den zapomenete o čem byl. He was a mook, but he was my mook! ()

K.I.N.G.

Filmy podle předlohy Stephena Kinga jsou špatné jen tehdy, když to zprasí filmový štáb. Tomovi Hollandovi se to naštěstí nepovedlo. ()

swed

Tyhle Kingovy adaptace mají vesměs jedno společné- jsou nepodařené. Zhubni není vyjímkou. Béčková režie a podprůměrné herecké výkony, za vlasy přitažený scénář, který se nelogicky potácí od jedné situace k druhé (ten chlap ze samopalem byl na mě skutečně moc) a nakonec skončí rádoby šokující pointou. Když se na film podívám z jiné stránky, vlastně jsem se bavil. Ten film je totiž tak špatný, až je dobrý (pro masochisty :). 3/10 ()

salalala

Nehoráznej hardcore. Naprosto geniální nápad (což je u Kinga v drtivé většině normální) zpracovaný poněkud sterilně. Horor to neni ani náhodou, ale napínavý to místy je. Burke to zahrál excelentně, kvalitní práci odvedli i trikaři. Dobře se na to kouká, a i když někdy logika hapruje, dá se to přežít. Závěr filmu je neskutečnej nářez, Burke si to neskutečně vychutná. Jediná škoda je, že Kingova kniha (kterou ale napsal pod pseudonymem Richard Bachman) ještě nevyšla česky, protože by mě zajímalo, jak moc se film od knihy liší. A předpokládám, že hodně, jak znám Kingovy adaptace. Ale na jedno shlédnutí to vůbec není špatný. Asi vás po tom na chvíli přejde chuť držet dietu. ()