Bezcharakterný advokát Billy Halleck (Robert John Burke) zrazí pri nezodpovednej jazde autom Cigánku z jarmoku, ktorý prišiel do mestečka Fairview. Vďaka jeho reputácii mu ale ani len nevezmú vodičský preukaz. Po odchode zo súdnej sály sa ho dotkne starý Cigán a uvalí naňho kliatbu. Halleck začne v nasledujúcich dňoch drasticky chudnúť. Na pomoc mu v poslednej chvíli prichádza jeho nedávny klient - schopný newyorský mafián Richie Ginelli (Joe Mantegna) Filmovej adaptácie románu Richarda Bachmana Thinner sa ujal Tom Holland, režisér Detskej hry a Časožrútov (podľa knihy Stephena Kinga, ktorý sa v dnešom filme mihne ako Dr. Bangor). (tron)

gumli

Filmový prepis románu od Stephena Kinga.U nás známy pod menom Kliatba.Nie najleší horror,ale ani kniha nebola taká dobrá ako iné kingovky.Ale je dosť zábavný dá sa sledovať bez nudy.Škoda že film neprišli natočiť na Slovensko,tú máme cigánov aspoň 20 krát viac ako v USA,mali by si z čoho vyberať,prípadne nejakých aj odviezť do USA.A zadarmo.Priemerný film,ale pre fanúšikov Stephena Kinga povinnosľ. ()

Martin741

Slusny horor o tom, ako tucny advokat zrazi Ciganku a stary Cigan advokata preklaje s tym, ze zacne extremne chudnut. A za velke pozitivum povazujem to, ze film reziroval Tom Holland, ktory uz kvalitu tocil v 80. rokoch. 76 % ()

cariada

Mnoho jsem nečekal, ale o tom víc jsem si tohle užil. S. King ví jak zaujmout pozornost a když to vezme do ruky zchopný režisér nemůže to dopadnout špatně. Skvělá psychárna! Taky bych potřeboval náký to kilo shodit, že bych se inspiroval..... ()

Silverluv

Jedna z těch povedenějších adaptací tvorby Stephena Kinga. Námět je skutečně výborný, temný a depresivní, a tento film ho nijak nezhazuje. Právě naopak. ()

Wormboy

Kingova "Kliatba" patri medzi priemerne diela, ktore v ramci jeho repertoara nevytrca nicim. Filmove spracovanie je beckovym splaskom, ktory miestami pobavi, ale skor vyvolava caste a intenzivne wtf pocity...neda mi nepoznamenat, ze zrejme jedinym hercom, ktory tam naozaj aj hral bol Joe Mantegna. ()

SeanLSD

Ale hej. Vlastne musím povedať, že na mňa ten film zapôsobil hádam viac než nijako zvlášť úchvatná Kingova ( pardón - Bachmanova !) predloha. Minimálne si z neho aspoň niečo zapamätám - aj keď to možno bude iba tá divoká rómska šťabajzna... Vyzerať tak cigánky u nás, už dávno sedím v izbe nad pahrebou z rozrúbaného nábytku a vykrikujem nezmysly do ukradnutej Nokie... ()

URBAN

V rámci televizního filmu je to kvalitní materiál pokud bych se na to díval jinak asi by to taková sláva nebyla, ale film dokáže obrátit svým nápadem. Je to slušné, ale je to spíše taková dietní verze hororu. ( 15.11.17/MAC ) ()

Aargh

Drsný horor, ve kterém není téměř žádná kladná postava. Velmi originální příběh, výborný Robert John Burke v hlavní roli, mnoho nápadů a brutální závěr. "Acid, bitch!" ()

hans500

Mírně nadprůměrný horror/thriller, Robert John Burke hraje dost dobře a výborný Joe Mantegna v roli mafiána (ani poprvé, ani naposled, dále např. "Kmotr III" nebo "Poslední Don"). ()

Estrellita

Jo, bylo to blbé. Všechno špatně. To, co ale musím filmu přiznat, je určitá originalita - dobrá zápletka, přestože ten starý cikán nebyl vlastně nijak výjimečný. Stejnou metodu prokletí (zhubni!) používal třeba i Hitler na židy a nepotřeboval k tomu žádná kouzla. 30% ()

A.L.E.S.

Na rozdíl od ostatních film hodnotím maximálním počtem. Jednak se mi líbí, viděl jsem ho několikrát a stejně se u něj vždycky bavím. Napoprvé mi to přišlo děsivé a očekával jsem, kde se dieta zastaví. Film je zajímavý už tím, že těžko někomu fandit, protože podle mě žádná postava zde není vyloženě kladná. ()

lennyd

Jednou, když si advokát Billy Halleck vyrazí do města, srazí autem starou cikánku. Díky svým známostem s policií a soudcem vyjde od soudu bez poskvrnky. To se ale nelíbí cikánčinu otci, který Billyho (i jeho kumpány - soudce a šéfa policie) prokleje. Billy - který vždycky toužil po tom zhubnout - začne ale díky kletbě hubnout více než by si přál... Od filmu jsem nic moc nečekal, a tak jsem byl docela příjemně překvapenej. Hlavně tím, že se zase někomu podařilo převést Kingovu předlohu na filmové plátno, a není to totální odpad. Příběh je originální, hezky natočenej (hubnutí hlavního představitele), a s docela zajímavým zakončením. Sice to není film, který bych zařadil do filmové klenotnice, ale nemusí pršet, stačí když kape.. ()

Bobik9

Docela drsný film na motivy povídky Stephena Kinga. Přes jednoduchý nápad se jedná o kvalitní kousek. Tom Holland dokázal, že je jedním z Mistrů hrůzy. Snímek má dobrou atmosféru a zněklidňující konec. Bylo super vidět malou Bethany Joy Lenz, kterou znám z One Tree hill. Film působící na psychiku člověka, ve kterém vystupuje jediná lehce kladnější postava. ()

KasparekZabijak

Prumerna adaptace Kingova romanu, ktera je nastesti az na detaily verna knize, ma to sice veskery atributy televizniho devadesatkovyho becka jako priserny ucesy vsech zucastnenejch a o hadrech ani nemluvim, prkenny herectvi hlavniho hrdiny se da taky prezit, ale uz jsem videl mnohem horsi slataniny podle Kingovy knizky ( Nezbytne veci jsem nevydejchal dodnes ) rozhodoval jsem se mezi dvema nebo trema hvezdama ale proto ze ten starej cigos je podobnej jednomu mymu madarskymu kamosovi a jeho vnucka byla teda fakt kus davam tri a 60% ()

fefee

Fantastický thriller s prvkami hororu, taká "komorná americká roadmovie atmosféra" podľa Stephana Kinga, ktorá vtiahne do deja a nepustí až do vyvrcholenia záveru. Prekvapivo výborný film. ()

Brain-D

Čekal jsem to daleko výživnější. Vše začne být zajímavější až ke konci, kdy vás to opravdu hodně zatáhne. ()

Ravi

Stephen King má tu smůlu, že se jeho námětů chápou průměrní, ne-li podprůměrní, režiséři. Film pak není žádná hitparáda. Přesto se najde pár dobrých zpracování a tohle je jedno z nich. Během filmu ve Vás i přes všechnu "vážnost situace" a skepsi k ústřednímu tématu kletby začne hlodat červík pochybnosti, který na konci filmu pěkně mrazí v zádech. 65% = 3/5 ()