Bezcharakterný advokát Billy Halleck (Robert John Burke) zrazí pri nezodpovednej jazde autom Cigánku z jarmoku, ktorý prišiel do mestečka Fairview. Vďaka jeho reputácii mu ale ani len nevezmú vodičský preukaz. Po odchode zo súdnej sály sa ho dotkne starý Cigán a uvalí naňho kliatbu. Halleck začne v nasledujúcich dňoch drasticky chudnúť. Na pomoc mu v poslednej chvíli prichádza jeho nedávny klient - schopný newyorský mafián Richie Ginelli (Joe Mantegna) Filmovej adaptácie románu Richarda Bachmana Thinner sa ujal Tom Holland, režisér Detskej hry a Časožrútov (podľa knihy Stephena Kinga, ktorý sa v dnešom filme mihne ako Dr. Bangor). (tron)

hero_bk

Takovej ten film, kterej nemá akci a vtipu je tam taky poskrovnu, ale přesto Vás baví inteligentní dějovou zápletkou. Konec je perfektní, vtipnej. A efekt dost dobrej - nevím jak natáčeli hubnutí u hlavní postavy, ale bylo provedeno velice věrohodně, takže velice dobrej efekt, maska, nebo opravdové hubnutí? Čert ví, resp. Cikán ví. ()

Homerking

Já musím dát čtyři, v tomhle filmu jsem našel velké zalíbení, sice nedisponuje něčím nadprůměrným ale vše nahrazuje skvělá zápletka chlapíka který díky zlé kletbě nezastavitelně hubne. ()

MindTuber

Další počin, jehož předlohou byla kniha od Stephena Kinga. Knihu jsem nečetl, takže nemohu porovnávat. Na druhou stranu jsem už viděl dost Kingových adaptací, abych mohl konstatovat, že jde opět jen o průměrné zpracování jeho předlohy. Film se celkem slušně rozjíždí a základní myšlenka je velmi jednoduchá. Bohužel filmu chybí drive a postupem času se pro mě děj strašlivě táhl. O to větší překvapení bylo, že jde o devadesáti minutový snímek, tedy nic dlouhého. Nicméně i tak jsem se přestal bavit někde za polovinou. Konec byl už natolik předvídatelný, že jsem ho dokoukal z povinnosti. Za dvě. ()

Clark_Kent

Tak celkem snesitelný příběh a takový cikánský prokletí, není žádná sranda. Budeš hubenej až se z toho zblázníšššššššš. ()

Pauliee

Podľa mňa výborné, skvelé postavy, réžia, hudba, príbeh... Síce to nieje horror ako je tu napísané, len taká slabšie hororová poviedka, ale mňa to zobralo. Od začiatku až do konca som nevedel odtrhúť zrak od telky. ()

Cortesz

Předlohu neznám, ale myslím, že nebude nějak extra úchvatná. Dané téma je zajímavé, ale film je nudně a silně nehororově natočen. Jediné co zde stojí zato, jsou masky, herecký výkon pro mě neznámého Burke a konec. S danou látkou si mnohem lépe pohrál Sam Raimi v Stáhni mě do pekla. ()

Pitryx

Pár masek a toť vše. Jediné co se mi líbilo, byla přímost děje bez odboček. Přesto spousta hluchých míst. Podprůměrný snímek bez větších ambicí. 140401 nova 8422/8808 Jako skoro vždy bezefektní snímek, nepočítáme li ovšem znetvořené obličeje. Zde slušně odvedena maskérská práce. Děj má kupodivu spád a občas i akci, což u S.Kinga nebývá zvykem. Filmu také napomáhá poměrně slušný herecký výkon hlavního hrdiny a zajímavá hudba. Bohužel, ale i zde jsou hluchá místa. Ty zase sráží snímek ke dnu. Takže celkové hodnocení:Podprůměrný snímek, ale zase ne až tak moc. ČT1 11042009 8425/8809 ()

Binne

Rozhodně se nejedná o horor, spíše typickou strašidelnou povídku Stevena Kinga, ve stylu "Obchodníka se smrtí". Prostředí i postavy jsou vykresleny pro Kinga příznačně. Hlavní postavu bych rozhodně necharakterizovala jako bezcharakterního muže, jedná se spíše o zpohodlnělého jedince, který skrze lidi, kterými se obklopuje, vlastní životní styl a komfort nevidí dál, než na špičku vlastního nosu. Jedna taková situace, ve které se Billy chová více než nezodpovědně jej ale přivede na životní křižovatku, když smrtelně zraní cikánku přecházející ulici. Tento čin a neadekvátní trest (rozumějte žádný trest), zapříčiní cikánské prokletí, kterému bude muset Billy čelit. Prokletí spočívá v nekontrolovatelném a extrémně rychlém hubnutí. Od toho momentu se snímek zabývá nevraživostí mezi "bílým mužem z města" a cikány a zároveň postupnou změnou Billyho charakteru. Film by stačil jako jedna z epizod "Věřte nevěřte" nebo "Neuvěřitelných historek", kromě zajímavého nápadu a skvělé kostymérské a maskérské práce nemá co nabídnout. ()

bobin

Skvěle vystavěný thriller o cikánské kletbě . Kingův námět o třech prokletých je řemeslně výborně zvládnutý a rozhodně zaujme a pobaví . Zasloužil by zde i mnohem vyšší hodnocení . ()

Cechyno4

Ano, tento film by asi v dnešní době plné dlouhovlasých duchů, krvelačných zabijáků a krvežíznivých zombiků neobstál. Ale mě se líbil. Určitě jeden z těch lépe zfilmovaných příběhů Stephena Kinga. A ten konec byl drsnej :) Dávám s čistým svědomím 3 hvězdy. ()

djbarrel

No tak tohle tedy byl horor, vlastně tedy nebyl. Bylo to cosi a rozhodně to horor nebyl a asi ani thriller. Něco jako sci-fi drama řekl bych. Námět je správně švihlej, no zpracování je poněkud horší. Burkeho tlustý kostým jsem mu nevěřil ani náhodou, ale hubnutí bylo celkem fajn.Celkově filmu chyběla logika a myslím, že tvůrci cikána neviděli ani z rychlíku, protože do rolí cikánů dosadili nějaký podivný indiány. Cikánka s prakem byla fakt na ránu. Celkově se na film dalo dívat, ale z pohledu hororu je to sračka. 52 % ()

Aywes

Možná mě někteří budou pokládat za burana k hororovému žánru, avšak i Dětská hra od stejného režiséra byla značně celkově stagnující.Přišlo mi, že Tom Holland přišel se skvělým nápadem, ale hloupým zpracováním.Prostě neumí to vygradovat a podat to jak se říká s "koulema" . Thinner je na tom stejně až na sebrání nápadu od stephena kinga.Jako krádež se to však pokládat nedá, když si v tom mistr dokonce i zahrál.Rád bych řekl, že se mistr King doma oddává u šálku kávy myšlenkám, jak nejlépe režiséra umučit, ale nemohu to říci.Pro mě velmi smutná záležitost, která nese sebou jen opravdu málo dobrých částí a tak dávám kvůli velkému respektu k mistru Kingovi dvě hvězdy.Nápad je naprosto skvělý, ale zpracování je hrozivé.Vsadím se, že si ještě celičký filmový štáb dal pořádně do nosu jahodovým koláčem.Nechť je prokleje bílí muž z města!Tfuj! ()

goodnight

Ano,možná jsem trochu zaujatá tím,že S.Kinga mám opravdu velmi ráda.. Jistě,knihám se nikdy nic nevyrovná,ale tenhle film mě prostě bavil :) Po TO,druhý horor na který jsem jako malá potají koukala ! ()

Chema4

Béčkovy horor Toma Hollanda, no skor by som povedal že hororová komédia. Paradoxom je že najnechutnejšie scény neboli krvavé scény vo filme ale tie v ktorych sa Robert John Burke ako Bill Halleck prejedal jedlom. Za Zmienku ale stoji povedať že scéna kedy prišiel do ciganskeho kempu a preklial vajdu ciganov biely muž z mesta mala grády. Za mna 67%. ()

J.Mayen

Jo s cikany si neni radno zacinat, vi o tom sve Sam Raimi a ted jak vidim i S. King. Jako bych se ve filmu videl i ja, mam s nimi bohuzel take ne prilis pozitivni zkusenost a to hned nekolikrat. A ted k filmu, je to velmi podprumerna podivana z 90 satek s jeste podprumernejsimi maskami a snahou zasadit do filmu takovej ten typickej hororovej humor, kterej ze srdce opravdu nemam rad. Co ale v te dobe vymyslet, kdyz digitalni technika nebyla na te same urovni jako dnes,ale podiveme se treba na jeste starsi kousky, The Thing, Predator, Vetrelec, Return of the living dead, pak ze to nejde? Spis otazka budgetu, film opravdu velmi smrdi korunou. Robert Burke, ano alespon tady byla herecka snaha, za nej ty dve hvezdy. ()

sAreOn

Něco na pomezí průměru... Nevím, co přesně za žánr to mělo být. Horror to nebyl, možná jen okrajově, thriller taky ne... tak kdo ví? Špatné to až tak nebylo, ale prostě nemastné neslané. ()

eternity1

Výborná Kingova poviedka, po ktorej prečítaní som bol zvedavý na film, že ako sa vydaril a musím uznať, že ma čiastočne sklamal. Určite sa z tejto poviedky dalo vyťažiť viac. Na druhej strane ma aj svoje pozitíva, len ich treba trochu viac hľadať. ()