Petr Pan

Peter Pan

Dobrodružný / Rodinný / Akční / Fantasy

USA / Velká Británie, 2003, 105 min

• Fawkes

Nevím, přestože fantasy patří k mému nejoblíbenějšímu žánru, Petr Pan mě téměř vůbec dějově nezaujal. Celý příběh včetně scénáře mi přijde šíleně dětinský. Jediné co můžu vyzdvihnout je herecký dvojvýkon Jasona Isaacse, ikdyž role piráta ještě lepší a soundtrack, který sice nebyl něco extra vyjímečného, ale fantasy soundtracky jsou pro mě obvykle dobře poslouchatelné. (45%)(13.2.2012)

Jason Isaacs byl docela dobrý, ale na dvojici dětských představitelů neměl. Celkem pět herců, zbytek zcela zaměnitelný kompars. Některé triky byly docela slušné, jiné vypadaly hodně odfláknutě. Ledabyle namalované kulisy, vypelichaná (oškubaná?) loutka místo papouška (navíc i v detailních záběrech!), víla Zvoněnka sice vypadala jako Ludivine Sagnier, ale jinak byla nejspíš dementní. Dabing se hned v první scéně nedokázal trefit do pohybu Wendiných rtů a pak prokecal půlku Howardovy hudby k závěrečným titulkům. Nejrozháranější film roku se vším všudy.(19.5.2004)

Soundtrack James Newton Howard: 1. Main Title ,2. Flying ,3. Learning To Fly ,4. Tinkerbell ,5. Is That A Kiss? ,6. Peter's Shadow ,7. A Note From The Teacher ,8. Build A House Around Her ,9. Come Meet Father ,10. Fetch Long Tom ,11. Mermaids ,12. Fairy Dance ,13. Set Them Free ,14. I Do Believe In Fairies ,15. Poison ,16. Please Don't Die ,17. Flying Jolly Roger ,18. Peter Returns,(15.5.2011)

Skvelé kostýmy, nádherné efekty, ich hravosť a farebnosť a celkovo veľmi pekná vizuálna stránka. Tak isto si pochvalu zaslúži aj božská hudba J.N Howarda, ktorému takýto rodinný dobrodružný štýl skvelo ladí na strunách. Ale Peter Pan mi nikdy neprirástol k srdcu a ten príbeh ma nikdy moc nenadchol. Za to k soundtracku sa velmi rád vraciam. Oblúbený soundtrack: Flying, I Do Believe In Fairies, Please Don't Die. 70% - 3*(5.10.2014)

Ve své době nedoceněné dílo, neprávem. Čas kvality této klasické adaptace divadelní hry Jamese M. Barrieho vyzdvihl a dokázal, že si film svou pozornost zaslouží. Zaujme parádní vizuální stránka, fantastická a působivá hudba Jamese Newtona Howarda. Herci jsou absolutně skvostní. Jeremy Sumpter už navždy zůstane nestárnoucím Peterem Panem (narozdíl od Jamieho Bella se mu nepodařilo rozjet pořádnou kariéru), Rachel Hurd-Wood jako Wendy je také dobrá (a mezi ní a Jeremym to krásně jiskří) a Jason Isaacs v dvojroli kapitána Hooka a pana Darlinga je absolutně fantastický. Nejde o nějakou žvatlavou ilustraci, film je patřičně temný (malé děti by se nejspíš bály) a celkově vzato je o velmi dospělý snímek zachycující dospívání hlavních dětských hrdinů a jejich konfrontaci s dospělým světem. 9/10(28.5.2015)

• - Pro potřeby natáčení byl vytvořen model města Londýn. Jako materiál byl zvolen papírový karton a pro ujednodušení práce vytvořeny jen 4 různé budovy, jimž byla pouze měněna střecha. (Listeroman)

• - Jméno Rachel Hurd-Wood se neobjevuje na žádném filmovém plakátu. Důvodem je fakt, že není v seznamu hlavních rolí, přestože její postava jednou z ústředních je. (JARDAHONDA)

• - Pirátskou loď, vytvořenou pro potřeby natáčení týmem designérů, bylo třeba před finálním použitím nejpre poničit, aby dostala starobylý nádech. (Listeroman)