Petr Pan

Peter Pan

Peter Pan

Dobrodružný / Rodinný / Akční / Fantasy

USA / Velká Británie, 2003, 105 min

"I do believe in fairies, I do, I do." Jedna z nejkrásnějších pohádek co jsem kdy viděl. J. Sumpter je borec, J. Isaac dokonalý Hook - ne lepší, ale jiný (tedy nejen mladší) než ten Dustina Hoffmana. Zvoněnka je otravné třeštidlo které by zasloužilo odstřelit kanónem. Výprava vypadá někdy jak z pornofilmu (mraky) někdy super (bratři na Černém hradě), efekty někdy mizerné (létání) někdy dokonalé - zejména se povedl mazaný tikající krokodýl který pronásleduje Hooka a mořské panny vypadají jako kdyby vylezly z nějaké japonské hororové studny. Mezi mladou dvojicí to pedofilně jiskří, často zde někdo umře (a často Hookovou rukou - či hákem), je zde vidět krev a závěr byl strašně smutný, uvedl mě do stavu hluboké deprese. Jak jsem již napsal, krásná pohádka (bez ironie) kterou doporučuji zejména pro děti, ať vidí že život není peříčko. Nízké hodnocení chápu tak, že se filmaři příliš spoléhali na inteligenci diváků. A to se bohužel spletli.(17.10.2012)

Já moc nechápu, proč tak malé hodnocení? Ten film byl moc pěkný. Krásná milá pohádka, která musí potěšit všechny děti a nejen je. Jeremy Sumpter hraje výborně, stejně jako ostatní dětští herci. Snímek samozřejmě v mnoha věcech pokulhává, ale celkový dojem je velice příznivý. HUDBA: James Newton Howard - pohádková, ne přímo podařená, ale na to já jsem dost náročný, takže byla hezká.(15.12.2007)

Hudba je hezká, kapitan Hook v podání perfektního Jason Isaacse náležitě šílený a děsivý, avšak to je vše, co lze pochválit. Kýčovitá výprava lahodící oku dítěte do 12 let, nijak přesvědčiví dětští herci soutěží o titul "Nejsladší úsměv roku" a nebýt souboje Hooka a Petra, tak si ten film dobrovolně nepustím. Ten souboj je totiž ďábelský:-)(30.12.2008)

Pohádky jsou moje slabost a Petr Pan dvojnásobně a proto možná neprávem dávám tomuhle filmu 4*. Příběh plný fantazie, barvičky, podmanivá hudba - nejspíš se teď vyjadřuju jako dítě v první třídě, ale tohle všechno mě na Hoganově zpracování nadchlo. Bylo to více realistické než kreslené verze, Jeremy Sumpter okouzlující a líbilo se mi, jak moc se režisér držel předchozích Petrů Panů, nehrál si zbytečně na novodobého. Co bych ale určitě vytkla, tak je špatné nasměrování pro cílovou skupinu. Nechci vyvracet teorie, že láska kvete v každém věku, ale myslím, že pro malé diváky to bylo málo dobrodružné a pohádkové a až přespříliš sladko-romantické a pro starší to byla kýčovitá snaha s výsledkem místy přeslazeného filmu bez nějakého většího napětí. Pro mě byl ale tento film kouzelný :).(25.10.2006)

Druhé zpracování osudů Petra Pana, na které jsem měl to štěstí narazit, a musím říci, že to toto britské mi sedlo lépe než Spielbergův Hook. V první řadě neskutečně funguje jiskření mezi Jeremym Sumpterem a skvěle hrající Rachel Hurd-Wood, což se u dětských představitelů tak často nevidí, v řadě druhé - výborný je ve své dvojroli Jason Isaacs. Tento film umí povznést, pobavit i dojmout a tak to má být. Země Nezemě je podána více animovaně než digitálně, což u mě není vůbec překážkou, naopak prostředí působí pohádkověji. Velmi odvážně nastavený rozpočet filmu díru do filmového a kasovního světa bohužel neudělal, do mého srdce však ano!(23.3.2013)

• - Košilka Wendy (Rachel Hurd-Wood) musela být dvakrát vyměněna, protože její představitelka Hurd-Woodová během natáčení vyrostla. (JARDAHONDA)

• - Natáčení trvalo přibližně 12 měsíců. (wendy221)

• - Režísér P.J. Hogan nedovolil představitelům podívat se na natočené scény, protože měl strach, že by to mělo vliv na jejich výkon. (wendy221)