Někdy nejsou hrdiny ti, kteří nás inspirují svými výjimečnými výkony, ale lidé, co mají odvahu čelit obyčejnému životu. Bill Porter je jedním z nich. Narodil se s mozkovým postižením, jež by jiného vyřadilo z aktivního života. Bill celý život poslouchal argument, že člověka tak nemocného, jako je on, nelze zaměstnat. Přesto se díky podpoře obětavé matky i své nezdolné vůli stal podomním obchodníkem v oregonském Portlandu. A třebaže mu jeho choroba velmi ztěžovala chůzi, dokázal s ní celých čtyřicet let bojovat. Denně ušel patnáct kilometrů a dům od domu prodával výrobky společnosti Watkins. A při svém putování se setkal s mnoha lidmi a získal si jejich srdce. (oficiální text distributora)

caba

Smekám před výkonem hlavního hrdiny ,kterého ztvárnil William H.Macy.Krásný příběh o odvaze ,vytrvalosti ,kterou bylo potřeba,aby si vydobyl svoje místo v životě. ()

Lichty

Velice komorní drama o Billovi Porterovi, které by bez úžasného Williama H. Macyho bylo sotva poloviční. Jeho unikátní herecký výkon ale drží nad vodou i ty části, které jsou v rámci scénáře slabší. Schachter je ale stabilní kvalitou americké televizní zábavy a těch devadesát minut díky těmto dvěma mužům uplyne velmi příjemně. ()

xander

Tomuto snímku by sa lepšie hodili titulky ako dabing. Niektoré postavy sú na hrane paro´die a celý film niekedy pôsobí ako čierna komédia. Snímok držia nad vodou skvelý herci, hlavne skvelá Macyho kreácia, ale skvelé sú aj Kyra Sedwick, Helen Mirren a Kathy Baker odvádzajú kvalitnejšiu prácu ako je samotný film. ()

Kubasino

Možná sentimentální, ale nádherný snímek, který pohladí na srdci a člověk tak nějak má radost, když vidí, že postižený člověk může ve filmu dopadnout slušně. Navíc bojovnost a vytvrvalost Billyho Portera byla obdivuhodná. Každopádně neprávem opomíjený film, který by potěšil široké masy. Kdyby to dnes šlo do kin, tak to bude trhák! p.s. Vím, že toto není diskuze, ale tohle si odpustit nedokážu - týká se to uživatele zdennyho. Jelikož moje matka pracuje jako vychovatelka v domově pro postižené a já s těmito lidmi přicházím do styku již od dětství, tak si troufám tvrdit, že už je docela znám. Vaše představa se mi tedy zdá nejen zlá, ale zároveň trochu mimo. Nevím, co Vás vedlo k tomuto psychologickému rozboru osobnosti Billa Portera, ale je to přinejmenším zarážející. Jakkoliv jsem se snažil Vaše argumenty brát v potaz, tak jsem si z toho nic neodnesl a nesouhlásím ve většině bodů. Navíc těžko hodnotit fikční postavu reálné předlohy. A mimo to - taky by vás neubylo se o něm nezmiňovat jako o "retardovi". ()

90125

Prijemný, milý príbeh o potrebe ľudskosti a kamaratstiev v našom živote. Kvalitne spravená televizia. Kiež by sa aj u nás točili takéto pekné televízne filmy. William H. Macy je skvelý. 62 % ()