Králíček Petr

• USA Peter Rabbit (více)

ostravak30

Králíček Petr je pro mě jedno z největších překvapení poslední doby. Knihu jsem vůbec neznal, takže jsem nevěděl, co od filmu čekat. Předpokládal jsem, že by se mohlo jednat o jednu z klasických amerických komedií, které budou čisté slátaniny jako kupříkladu Hop. Jenže tohle se fakt povedlo. Komedie má bavit a to tahle naprosto splňuje. Scéna s květináči ala variace na skořápky nebo pasti připravené zajíci, rapující ptáci...to vše zaručeně vykouzlí úsměv na tváři. Samozřejmě, že celý děj je pitomina, ale objevuje se čím dál více filmů, které popisují soužití člověka a přírody, neboť člověk se prostě roztahuje a zvířata mají stále méně prostoru. Tento film navíc pokračuje v nastoleném trendu, který byl vidět i právě ve výše zmíněném filmu nebo třeba v Méďovi. Tvůrčí triky dosáhly úžasné úrovně, kdy setkání herců a uměle vytvořených postaviček, už ne animovaných ale naprosto reálných, vypadá téměř dokonale. Králíček Petr je totálně bláznivá komedie, mnohdy nedávající hlavu ani patu, v určitých momentech jasně prvoplánová, ale přeci jen zábavná. ()

MartinTerran

Dobrý rodinný film o králičí rodině, která je vekreslená jako "ti dobří", ale ve skutečnosti je to parta zlodějů... ti je jen drobný detail. Souboj mezi člověkem a zvířaty je litý, zábavný a hezky se na to kouká. A konec? No asi to nemohlo dopadnout jinak. Hodnocení: 65/100. ()

Stejšn

Jako jo. Jak na podobný filmy moc nejsem, tak tohle je pěkně udělané. Sám doma & Hon na myš & Caddyshack a pár dalších. ()

svjb

Sice to není králíček, ale zajíček (i když bratránek asi králík bude), ale jinak graficky pěkná práce, vtipné to bylo a ještě popřemýšlím, co tím chtěl autor říct :-) ()

Facillitant

Akčnost a filmová klišé si mohli odpustit. Cením si však toho, že zvířata vypadají víceméně přirozeně, nezdeformovaně (chození po zadních a oblékání se v pohádkách očekává). Důležitá "maličkost" ale chybí - králíci nepohybují nozdrami. Pokud králík takhle nečmuchá, nedýchá :) I při tvrdém spánku pohybuje nozdrami, byť je to sotva znatelné. Čím je ale tepová frekvence vyšší, tím rychleji čmuchá. Ve filmu by tedy králíci měli čmuchat pořád, a dost intenzivně, když neustále běhají. Nutno také podotknout, že zbraní králíka je kromě kopání i kousání - a že je to účinná obrana! Tolik tedy poznámek ke králičí fyziologii. Film se mi ale jinak líbil. ()

blondboss

Milujem Paddingtona. A toto je presne ten štýl rozprávky s úžasnými animáciami a vizuálnymi efektami, z ktorých som nemohol odlepiť oči. Tie králiky boli spravené jednoducho bravúrne. Celkovo sa mi páčil aj samotný snímok, ktorý vychádzal z pôvodnej anglickej rozprávky a čakal som niečo viac infantilnejšie. Ale v tomto sa určite nájde aj dospelák, ktorý sa pri tom dokonca aj dosť slušne zasmeje. Niektoré hlášky ma dostali do kolien a už teraz vidím, že mi učaroval okrem medvedíka aj králik. 80 % ()

JenYu

Nemám ráda filmy, kde proti sobě hlavní postavy bojují a dělají si naschvály. Ale tady mi to nevadilo a vlastně jsem si to i užila. Roztomilí králíčci, vtipné vtipy, povedené hlášky, herecký výkon Gleesona (do role sedl naprosto skvěle), morální pointa, krásný anglický venkov, propojení s Beatrix Potter (autorkou originálních knih) - vše na výbornou. Plus navíc nečekané a hezké pasáže rozanimovaných původních kreseb, digitální vrabci, píseň Remember The Name a myší průvodce po britské metropoli. Čtyři hvězdy jako vyšité. ()

BarVo

Po čase konečne dobrý detský film, i keď menšie deti a citlivejší rodičia môžu byť z podvraťáka Peťa mierne v rozpakoch. Mne to prišlo zábavné, myslím, že v mnohých detských filmoch je násilia oveľa viac, akurát v tom anime to tak nebije do očí. Korektnosť stranou, vitajte v reálnom živote, deti! ()

daleba

Chybí zde v obsazení herečka Marianne Jean-Baptiste, známá ze seriálu Beze stopy. Stejně tak nemá Králíčka Petra uvedeného ve zdejší filmografii. Hraje manažerku obchodu... Jinak film byl fajn, ikdyž některé klišovité gagy si tvůrci mohli odpustit (hrábě apod.) ()

Ace.A.T.L.

Pustil jsem si to spíš proto, že jsem neměl co jinýho a najednou BUUUUUUUUM! To co přišlo jsem nečekal a takhle úžasnou pohádku bez princezen apod. jsem už dlouho neviděl. Dokonce jsem si některý pasáže klikal zpátky a smál jsem se na plno. Super animace, humor snad pro všechny věkový třídy diváků a krásnej příběh, kterej má i podtextovej obsah a vzkaz, zase snad pro každýho. Tohle si hezky ukládám k sobě do složky PECKA. Za mě neochvějných 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

bonovox

Dosť dobré ale nie až výnimočné. Kombinácia animácie s hranými hercami je dokonalá ale aj tak to hlavne pribehovo mohlo byť lepšie. Možno bude dvojka lepšia... ()

LencaN

K animákům, které zná každý alespoň trochu divácky zdatný jedinec, asi patřit nebudou. Neosloví masy. Ale ti, kteří si k němu najdou cestu, si ho zaručeně oblíbí. Nebude slavnější než Shrek, ale o to tady asi ani nešlo. Komornější, ale o to víc roztomilý animáček, kdy koukáte, jaké trampoty vyvádí ti malí oblečení králíčci na zahradě pana McGregora a následně jeho synovce zvyklého na městský život. Do toho se ovšem přimotá dobrotivá sousedka v podobě pohledné Rose Byrne, která na chlupáčky z jejího sousedství nedá dopustit. Ale když ona mrkvička u pana McGregora je tak šťavnatá, že se ušáci nedokážou udržet. Triky byly hezké. Nebylo to až tak reálné, jak mohlo, ale na druhou stranu to působilo příjemně pohádkově. Náladu vám občas zvedl kulišácký gag, vtípek nebo problém, který králíčci vyřeší samozřejmě po svém. ()

KukulienkaHO

Ďalší film, v ktorom Domhnall Gleeson dokazuje, že je skvelý herec. P.S.: Sam Neill bol ako starý Pán McGregor tak dobre zamaskovaný, že som až pri záverečných titulkách zistil, že ho hrá práve on. ()