Rok 1892. Na cestě k odpuštění není nikdo v bezpečí. Lze v zemi divochů najít lidskost? ... Vydejte se spolu s hrdiny na klopotnou cestu nenávisti, vykoupení a přežití... Po téměř dvou desetiletích bojů s domorodými Šajeny, Apači a Komanči, dostane kapitán americké kavalerie a válečný hrdina Joseph Blocker poslední rozkaz. Kapitán má doprovodit churavějícího šajenského náčelníka Žlutého jestřába, svého nejopovrhovanějšího nepřítele, do jeho domoviny v Montaně. Nechtěný úkol před odchodem do výslužby se ještě více zkomplikuje, když se kapitánova skvadra bude muset ujmout ovdovělé osadnice Rosalee Quaidové. Smečky všudypřítomných loupeživých Komančů jsou přitom stále na válečné stezce a touží po krvi; dokáže zkušený kapitán naposledy splnit svou povinnost? (Česká televize)

6thSun

Bale převzal minimalistické brblání od Hardyho, ale funguje to zhruba stejně spolehlivě. Plus úvodní scéna intenzitou srovnatelná s nejlepšími okamžiky Revenanta, plus poctivé množství slzavého melodramatu, plus závěrečná scéna (kdo se nedojme, nežije). To vše hravě přebíjí několik mínusů, jako je mírně vykonstruovaný scénář nebo Ben Foster coby už hodně klišoidní svině. ()

vurhor

Jeden z nejlepších westernů za posledních pár let. Hostiles jsou v podstatě takovým mixem snímku 3:10 Vlak do Yumy (opět drsňácký Bale a jeho "escort mission") a audiovizuálním stylem Terrence Malicka - film je pomalý, tichý, nespěchá. V rámci westernů jsou hlavní hrdinové často takovým chodícím klišé, i když Hostiles má taktéž svoje klišé momenty, jeho postavy jsou výtečné. Hlavním hrdinou je indiány opovrhující seržant, který ze zúčastnil masakru u Wounded Knee, ten má za úkol eskortovat na místo posledního odpočinku starého indiánského náčelníka, který byl zase ve svých mladších dnech velkým zabijákem bílých. Film s precizností zkoumá fakt, že ani jedna ze skupin nejsou "ti dobří" či "ti špatní", nicméně zároveň dobře ilustruje realitu, že Amerika opravdu právem náležela indiánům, aniž by nějak přespříliš tlačil na pilu nebo to divákovi cpal do chřtánu. Je to taky protože film je natočený opravdu brilantně, plus emocionální/psychologický výlevy postav jsou zde vyloženě nadpozemské. Škoda, že se jedná o film v podstatě nepovšimnutý. Tohle je totiž fakt žrádlo. Slabších 5* ()

Padme_Anakin

Úplně ze všeho nejdřív musím napsat, že mě okouzlila nádherná příroda, krásná, klidná kamera a příjemný hudební podmaz.. Drsný příběh z Divokého západu mě slušně rozhodil hned v úvodu, kdy jsem zalapala po dechu a v duchu jsem si říkala „to snad ne“.. Christian Bale je v roli vyhořelého kapitána fantastický, z každého jeho pohledu a gesta je zřejmé, že je vyčerpaný z plnění rozkazů a opotřebovaný natolik, že už nemůže dál a vlastně už ani nechce.. Rosamund Pike mě tentokrát měla v hrsti od začátku, osud její filmové postavy mě vyvedl z míry.. Cesta to byla dlouhá a krvavá.. P.S. Spoiler - Nemyslím si, že by se z kapitána a náčelníka stali přátelé, spíš to ve mně budilo dojem, že pochopili, kolik ztrát navzájem sobě způsobili, že jim došlo, kolik úsilí a energie vyžaduje vytrvalá nenávist a že už na ni prostě nemají sílu, když mají v životě víc za sebou než před sebou.. To smíření jsem vnímala jako projev pochopení a možná i jakési chlapské úcty.. Tuším, že smrt na jazyku člověka změnit dokáže.. ()

Marsik

Nemám slov! Neuvěřitelně silný filmový zážitek, tento rok pro mě možná nejsilnější. Tohle se nedá popsat, to se musí vidět. Herecké výkony, hudba, příběh,... vše naprosto dokonalé! Hned po prvním shlédnutí dávám bez váhání 5 hvězdiček. 90% ()

berny2468

Hostiles je nebývale intenzivní, nikam nespěchající, silný western, který na sklonku 19. století popisuje vztahy mezi Americkými občany a indiány. Indiáni jsou na pokraji vyhubení. Po nedorozumění u Wounded Knee jich je již minimum. Přesto se objevují ojedinělé skupinky, které se prohání po svém bývalém území a vraždí co jim síly stačí. Christian Bale je účastník vyvraždění u Wounded Knee, který nenávidí indiány. Svého bývalého nepřítele Wese Studiho (poslední mohykán) má na sklonku jeho života dopravit do rezervace na dožití. Na dlouhé a nepříjemné cestě plné překážek a nepřátel se jim podaří se usmířit . je to nebývale intenzivní drama a roadmovie odehrávající se v 19. století s pár skvělýma přestřelkama. Příběhu vévodí skvěle vykreslené a zahrané postavy v čele s hereckým chameleonem Christian Balem (ne, Woody Allen to není), jenž si film spolu s Rosamund Pike ukořistil sám pro sebe. Příběh filmu je především o usmíření se a vytahování kostlivců z americké historie. Opravdu silný westernový zážitek, který stojí za vidění. A po delší době zase plný počet za mne. 9/10. ()

agentmiky

Očekával jsem drsný western nabitý parádní akcí, ale popravdě jsem dostal i něco víc. Film nabídne vypjaté scény, ale zásadním aspektem filmu jsou taktéž různá psychologická zamyšlení doplněná perfektními dialogy. Celkově rozpravy mezi jednotlivými postavami mohu zařadit mezi nadstandardně promyšlené. Bale v poslední době moc nehraje, ale vybrat si tento projekt bylo jasnou trefou do černého (asi si pečlivě vybírá, což rozhodně respektuji). Jeho zasmušilý výraz po dobu filmu mi vůbec nevadil, ono si na to člověk zvykne po připomenutí faktu, v jaké nehostinné době se film odehrává. Již dlouho jsem neviděl tak ponurý a pesimisticky laděný film, tady to tvůrci posunuli na úplně jinou příčku. Ty syrovost a naturalističnost chvilkami až zamrazí, má pochvala směřuje jednoznačně ke kameře, párkrát jsem se zamyslel, jestli to není nějaký Malickův počin, tak poetické obrázky úchvatné, neporušené a zachovalé krajiny jsem dlouho neviděl. Charaktery přesvědčivě zahrané. V poslední řadě i plus za ty živější sekvence, kde se rozehrála hra zabij nebo budeš zabit. Závěrečná živočišná přestřelka, kde moc lidí neodešlo po svých (tudíž se žádný happyend nekonal), jen potvrdila, že si film tu silnou čtyřku jednoznačně zaslouží. Teď mi je spodivem, kam se zatoulala oskarová nominace pro Balea, může mi to někdo vysvětlit ? Za mě dávám 87 % ()

Karlas

Dobrodružná cesta plná bolesti, statečnosti a rozjímání, která dokáže vzít u srdce. Opravdu vzácné zpracování se zajímavými osobnostmi, nádhernou přírodou a zpytováním svědomí temných amerických dějin . ()

ArsenalEagle

Vleklá, pozvolná cesta s fenomenálním Balem, jejíž tempo sice není nijak závratné, ale ani na okamžik nenudí, protože přesně dávkuje napětí a udržuje skvělou atmosféru. Ač je minulost hlavního hrdiny jen letmo nastíněna, je z každé scény cítit redemtion arc jak Brno. Kothy tu psal o podobnosti s vojínem Ryanem a musím přiznat, že to má spoustu podobného. Emoce jsou cítit z každé postavy, každá postava má své pohnutky a ocenil bych ještě větší natáhnutí filmu, pokud bych dostal víc a víc z jednotlivých charakterů. ()

italka63

Mělo to úplně všechno, co výborný film má mít. Skvělou kameru, hudbu, dobré herecké výkony, syrovost života. A já si nakonci říkala, jestli to neuděláš, bude z tebe prázdná lidská bytost... ()

Kaluž

Jímá mě jistá trudnomyslnost. Trudnomyslnost z toho, že nám tenhle snímek tuzemská distribuce zazdila a namísto abychom si tuhle lahůdku užívali na velkém plátně v přítmí kinosálu, jsme odkázáni pouze na omezenou úhlopříčku televizní obrazovky v obývacím pokoji. Hanba vám, distributoři. Plivu vám do tváře a kálím na vaše matky. Takovou ignoraci si Scott Cooper nezasloužil. Ale dost už o tom. Je jasné, že tenhle kus bude v mé výroční topce hodně vysoko. Ultradrsný road trip ze sklonku 19. století, kdy americkou prérii brázdila kdejaká lidská havěť a kde kojoti dávali dobrou noc. Nasnímáno a ozvučeno s naprostou bravurou a citem pro dramatický detail. Christian Bale s robustním knírem je zde králem minimalistického projevu a s přehledem vládne celému filmu. Zbytek příjemně sekunduje, děj odsýpá, stopáž tak akorát, zkrátka filmová laskomina předurčená k opakovaným projekcím. ()

Maq

Řemeslně celkem zdařilé, ale ten scénář... jako od Foglara. Schematické a nedomyšlené. Nejříznější příklad? Prosím: řekněte mi, jakými cestami se ubíraly úvahy té dámy, že to byla zrovna ona, kdo zahájil přestřelku o cosi, co jí podle zdravého rozumu mohlo být přinejlepším srdečně ukradené. --- Ostatně, vystoupení těch rančerů se taky vzpírá vší logice. Co jim mohlo tak hrozně vadit na tom, že jim na pozemku o rozloze Polabí někdo zakope o jednoho mrtvého Indiána navíc? Byla to snad snaha politicky korektně ukázat Zlého Bílého Muže? V tom případě filmu chybí Hodný Černý Teplouš. ()

Remedy

I když má tohle zatraceně poctivé a scenáristicky nesmírně propracované dílo Scotta Coopera velmi skromnou výpravu, je v pravém slova smyslu velkolepé. Christian Bale je možná největší herec své generace a předvádí tu naprosto zdrcující a zároveň odzbrojující výkon. Fakt, že je většina příběhu z velké části formována posttraumatickým stresem postavy, kterou hraje Rosamund Pike, je naprosto bravurně využitý, a i když tu Rosamund Pike téměř nemluví, je většina jejích scén zásluhou parádního a nesmírně sensitivního scénáře pekelně silná. Je až neuvěřitelné, kolik toho stihne Scott Cooper za těch 134 minut scenáristicky „odbavit“, ale ani jediná vteřina tu nepůsobí nadbytečně. Takový ten malý velký film, který nemůže z podstaty věci uspět v mainstreamu, ale který je obrovským zážitkem pro vhodně naladěného diváka. [90%] ()

topi

Christian Bale s kamennou tváří putuje se skupinkou vojáků napříč drsnou přírodou, aby do rezervace v Montaně dopravil náčelníka Čejenů s jeho rodinou. Zápletka vcelku jednoduchá, během cesty se však příběh krásně vrství a vtahuje diváka hlouběji do děje, pod jehož povrchem se skrývají silné scény. Musím vyzdvihnout zvuk a krásně nasnímanou přírodu, kaňony, lesy, dalekosáhlé horizontální záběry, vidět film v kině musí být požitek. Další plus je hudba Maxe Richtera, jehož minimalistické soudobé kompozice mám moc rád a i zde vytvářejí melancholicky beznadějnou atmosféru. Krásná práce. Mile mě překvapila Rosamund Pike, jejíž oči a výrazy ve tváři jsem pokaždé hltal. U tohoto snímku by mě vůbec nevadila delší stopáž, dvě hodiny a něco byly rázem pryč. ()

Trevor

Western, ktorý sa snažil byť ospravedlnením sa Štátov nacistických za svoje ranné obdobie sa príliš nevydaril, nakoľko svojej najpodstatnejšej časti venoval príliš málo priestoru a epický úvod od momentu, keď k eskorte pribudol nový väzeň stratil svoje čaro ktoré v úvode vytvoril. Rovnako tak unáhlený záver zapričínil to, že sa Hostiles nedokážu zaradiť k takým skvelým filmom akými nepochybne boli Vtedy na Západe či nezmieriteľný. Za prvú polovicu by si film zaslúžil vyššie hodnotenie. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz