Loganovi parťáci

• Austrálie

• Belgie

Komedie / Krimi / Drama

USA, 2017, 118 min

Cletus a Brendina v heist movie. Lepšie ako ktorýkoľvek Ocean's, ale Soderbergha mám radšej na vážno.(7.9.2017)

Když jsem šel cestou do kina,nevedlo mě tam nadšení z traileru ani "návrat" režiséra k filmu .Bylo to obsazení,zvláště pak Craig.Na jeho Joea jsem byl hodně zvědav.Bohužel jsem nic převratného nedostal,ani dobrý dramatický "heist" film,a už vůbec ne komedii,jenom dobré obsazení a vtipnou narážku na GoT .A to je při takovém potenciálu i v rámci charakteru postav málo,hodně málo.(19.9.2017)

Takové smíšené pocity z této redneck mafioso podívané mám..potenciál dobrý ale nedotažený, nebo spíš přetažený? Až moc předvídatelnosti v té přemíře nepředvídatelnosti.. až moc nevyspytatelných vtípků, které ve výsledku působily ve své "jednoduchosti" spíše trapně než geniálně. Až moc "cameos", které asi měly dodat punc světobornosti, ale ve výsledku to opět byl jen slabý pokus udělat film zajímavějším. V některých chvílích jsem se až styděla za ty "zábavné" momenty, kterým jsem se nedokázala zasmát (a přitom to byl asi záměr scénáře). No, dávám 3* za Graiga, flegmouše Drivera a pěkný mustangy, ale ten zbytek si stěží zaslouží 2*.(20.9.2017)

65 procent(30.9.2017)

Redneck Ocean's Eleven. Civilní, občas vtipný, a hlavně promyšlený film. Dlouho jsem se u filmu takhle upřímně nebavil. Dialogy jsou sice jižansky venkovsky stylizované, ale přesto propracované, postavy barvité. A že nejde všemu, co se stalo věřit? On to totiž úplně vážně míněný film ani nebyl.(18.11.2017)

Tohle byla šleha! Po první pomalejší polovině se rozjel pořádnej závod. Film plnej buranskýho akcentu a těhle blbejch, pobožnejch lidí z US. Channing Tatum a Adam Driver byli skvělí. Daniel Craig mě se solenejma vejcema bavil ještě o něco více. Docela slušnej skok z Bonda na roli magora s vyperoxidovanou hlavou. Nejvíc mě ale dostalo, jak se Soderberghovi povedlo oklamat diváka svým důvtipem. Víceméně se jednalo o další parťáky, tentokrát Loganovy..(26.11.2017)

V roku 2017 možno najlepší film vo svojom žánru. Celkom dobre premyslený a natočený príbeh, dobré herecké výkony (nenápadne geniálny D. Craig a A. Driver), pestré charaktery postáv a ešte k tomu skvelá blues/southern rock hudba. Keď je potrebný, tak dostatočne vtipný, miestami zase „vážny“. Že by úspešný „comeback“ pán Soderbergha? Dúfajme, že áno. Osobné hodnotenie: 82% (****) (11.12.2017)

• Mikecat

No mne sa to vonkoncom nepacilo. Cele to bolo strasne spomalene, aj ked namet bol dobry. Neviem ci to je Channing Tatum-om, ten pokazi kazdy film, v ktorom hra, ale zapletka dobra, pribeh ako tak, no Humoru tu nebolo ani za náprstok, Jedina hviezdicka tu je Craig, cudujem sa mu, že sa dal do niečoho takeho smradlaveho namočiť. Nezmysleny jednoruky barman, nezmyslena lupez, keby aspon ten lup zhorel alebo tak nieco, no velke sklamanie.(11.12.2017)

Upřímně jsem od tohoto snímku čekal, že to bude větší jízda ať už po stránce loupeže, tak i po té komediální, která sice splodila pár vtipných momentů, ale prostě to nestačilo na mé očekávání. Jako k zahození tenhle film rozhodně není, koneckonců tu můžeme vidět spoustu dobrých herců nebo podle mě povedený hudební podkres, který dokázal navodit tu specifickou atmosféru té jižanské, venkovské Ameriky. Ale i přes toto u mě stále převažují smíšené pocity a tak za sebe hodnotím 55%.(15.12.2017)

• Mamlas

Zmatená sračka, nezaujalo ničím. Vidím známé obličeje, tak nedávám odpad.(25.12.2017)

Skvělé obsazení na jedné straně a průměrný děj na druhé. U tohoto filmu jsem ani nevěděl, zda chce Steven Soderbergh vyprávět smysluplný příběh nebo chce čistě natočit jen komedii. Protože mu nejde ani jedno a výsledek je jakýsi kočkopes, kdy vlastně ani nevíte, co sledujete. Je tu pár světlých okamžiků při krádeži peněz, ale scén, u kterých jsem se upřímně zasmál, je opravdu málo. Rozhodně víc šlo vymáčknout z plánování krádeže či útěku vězení, ale vše je nám servírováno hrozně povrchně a zrychleně. Dost mi to připomíná film „Loupež ve velkém stylu“, která se snažila o něco podobného, a výsledek byl taky takový nemastný neslaný. Jako v tomto případě Herci hrají, co můžou, a většina z nich jsou famózní. Jen tomu filmu chybí větší péče, tah na bránu a lepší důraz na vtip.(8.1.2018)

Dost vtipná divnost. Rednecká loupež pod taktovkou v tomto žánru mimořádně zkušeného Stevena Soderbergha dopadla velmi dobře. Největším problémem Logan Lucky je fakt, že jde o film, který má nutně předepsanou žánrovou kostru, do které se musí chtě nechtě vejít, s čímž ale zejména v poslední třetině pracuje velmi chytře. Tatum si odehraje svoje, Adam Driver je vážně skvělej a to jeho záporný civilní zakřiknutý herectví hrozně žeru. Ovšem Daniel Craig se po více než dekádě, kdy trénoval především vážný Bondův výraz konečně odvázal a stojí to sakra za to. Vynikající oddechovka, která se dá jen a jen doporučit.(18.1.2018)

• Saxos

Ani kočka, ani pes. Dva amícký vesničani, jeden bez ruky, druhý Pajda, jeden tupoň v krimu, k tomu ještě víc pošahaný bráchové. Vymyšlená krádež století pomocí trubek, vězeňská vzpoura, hloupé FBI, humor, a všichni žili šťastně až do smrti. Moc to nefungovalo.(22.1.2018)

Velmi bezva film s promyšlenou zápletkou a překvapivými zvraty, velmi a mile mě tento snímek překvapil!!(25.1.2018)

Taková pohodová krimi komedie o loupeži. Trošku na styl loupeže po Italsku, ale ne tak propracovaný. Stejně mám tento druh filmů rád, vždy krásně propracovaný plán, který do nejmenších detailů vyjde. Byly tam i chvíle, co mě hřály u srdíčka. Například krajina během noci, kde hořel sud a v pozadí byl starý karavan mě neskutečně uvolnila a líbila se mi. Celkově to bylo dobré. 70%(5.2.2018)

Jednoznačně plnej kotel. Vtipná krimi komedie. Miluju tyhle kulisy jižanskýho americkýho vidlákova. Adam Driver po ultranepovedeným KyloRenovi si mě získal.(17.2.2018)

Samozrejme, má to svoje chybičky. Rodinná situácia okolo Channinga je úplne jalová, film sa niekedy až moc snaží tváriť cool a premyslene, pričom je to jedna z daľších organizačných štruktúr komplikovanej lúpeže, pri ktorej je nevyhnutné mať plán a ľudí, ktorí sa toho podujmú. Posledných 30 minút, keď sa začína vyšetrovanie, tak aj napriek tomu vieme, že to nezostane pri tom, že tie peniaze zostanú v nejakom aute pri benzínke. A konečné odhalenie poslednej postavy v bare staromódne. Ale napriek tomu je to prvotriedna zábava. Nikdo nedokáže skĺbiť toľko známych tvári a dať im tak skvelé postavy, ako Soderbergh. Vďaka tomu to aj pôsobí, že film má hlavu aj pätu a nie je iba zločinoch a ich následkoch.(1.4.2018)

Zábavný film zo sympatickými hercami, ktorý vie pekne skĺbiť komédiu s krimi. Koniec, kde sa všetko vysvetľuje je super. Bavil som sa.(16.4.2018)

Film v zásadě nemá nějakou zásadní chybu. Jen je to hrozná nuda. Bez většího konfliktu, překážek, bez vyhrocení. Umělý hollywoodský produkt přesně podle šablony bez duše.(17.7.2018)

Bohužel strašně zdlouhavá stopáž snímku opravdu ubližuje. Dávám 3* za herecké výkony, ale Dannyho parťáky od toho nečekejte...(7.9.2017)