V utajované americké vládní laboratoři probíhají experimenty s podivuhodným obojživelným monstrem nalezeným v Amazonii. Ví se o něm velmi málo – domorodci jej uctívali jako boha, může dýchat na vzduchu i pod vodou, podobá se člověku a je považován za nebezpečného tvora. V laboratoři jej drží a bezohledně zkoumá ambiciózní vládní agent Richard Strickland (Michael Shannon). Zachází s ním spíše jako s biologickým materiálem než s živou bytostí. Jeho experimenty neberou ohledy na to, zda objekt zkoumání zůstane na živu. Ve stejné laboratoři pracuje němá uklízečka Elisa (Sally Hawkins) a když se náhodou střetne s uvězněným stvořením, dokáže s ním navázat takovou komunikaci, k níž není potřeba žádných slov. Stačí jim gesta a emoce. Elisa jej nevnímá jako nebezpečnou zrůdu, cítí především jeho strašlivou osamělost. Je to i tím, že tato záhadná bytost má jednu základní vlastnost vody. Jak voda přijímá tvar nádoby, tak stejně tento vodní tvor přijímá vlastnosti každého, s kým se potkává, a odráží tak jeho agresivitu i osamělost nebo bezpodmínečnou lásku. Díky tomu se mezi ním a vnímavou Elisou vytvoří silné pouto. V okamžiku, kdy hrozí další brutální pokusy, Elisa pochopí, že je čas na společný útěk. A protože jsme v 60. letech minulého století, neobejde se to bez účasti sovětských špiónů. (CinemArt)

tkey

Z půlky filmu na mě dýchal bioschock a to se mi líbilo. Pokud by vás bude vaše dráha polovička prudit s nějakým romantickým filmem, prasknete si tohle, tak nějak budete určitě spokojený oba ()

nula87

Relativně jednoduchá love story s pohádkovým motivem - pokud tam toho Guillermo chtěl nacpat víc, já jsem to tam moc nenašel. 65% ()

ostravak30

Guillermo del Toro má za sebou velmi zajímavou trilogii Hobit, vyčnívající hlavně výpravou a efekty, což ale vyznívá už v povahy filmu. Větší podobnost by naopak mohla vzniknout s Hellboy. Opět tu máme tvora, který je skrýván. Tentokrát ale nepomáhá nýbž je určen k pokusům. Výprava filmu tady ale není největší a ani efekty nejsou nijak závratné. Větší důraz dali filmaři pro jednou na příběh. Němá žena se zamiluje do neznámého vodního obojživelníka, který její lásku opětuje. Je zde jasná snaha poukázat na to, kterak se někteří lidé mohou cítit natolik osamocení, že se sblíží i s něčím neobvyklým. A přesto, že tvor působí mírumilovně i v úvodu CinemArtu se objevuje, že se jedná o monstrum. Co lidé neznají, to chtějí zkoumat, dělat pokusy a pokud možno ovládnout. A pak zahubit. Pro jistotu. Film zároveň otvírá otázky. Jak se zachováme až najdeme něco nebo někoho, koho neznáme? Historie nám bohužel dala jasnou odpověď. Přiznám se, že bizár celého filmu pro mě byl už sex příšery se ženou, ale láska zkrátka nezná hranic. Tentokrát romantickému filmu s nádechem fantasy nebo opačně chcete-li dávám za tři hvězdy, protože dvě hodiny jsou trochu moc. Příběh mohl být svižnější. ()

mrclTV

Tak toto bola si najdivnejšia a najmenej podarená variácia na krásku a zviera/crossover so špionážnym filmom z éry studenej vojny čo som zatiaľ videl. 4 Oscary - tie časy keď vyhrávali blockbustre pre široké publikum ako Titanic a Pán Prsteňov sú preč, škoda. ()

PlysovyMacko

Aj obludka ma city! Pochopila som to tak, ze priserami su vsetci traja hlavni hrdinovia. Rybi muz doslova, Elisa sa tak citi a Strickland ma taku povahu. Tu romantiku som im verila, bolo to pekne. Len ku koncu uz film straca dych. ()

Hawaj

Pěkná varianta na Panu a netvora. Poetické, dojemné ale místy skoro zoofilně ichtiofilní. Saly Hawkinsové roli naprosto věříte. Škoda že neměla ve scénáři víc místa jak zazářit ještě víc. Taky záporák byl takovej zabržděnej, měl být víc akční a být větším ohařem. Pak to film moh být ješte víc emotivním. Tím se tomu ubralo dost napětí. Navíc si ještě si splet povolání. Místo agenta bezpečáka měl jít dělat někam reverenda či kazatele. To by mu šlo líp. Možná se to mělo jmenovat Amélie z bažiny. :)) ()

Tominni

Film bych rozdělil na dvě části. První, kde se Elisa seznamuje v tajný státní laboratoři s neznámým tvorem je fajn, má dostatek napětí i emocí. Pak ale přijde druhá polovina a od únosu to prostě tak dobrý není a chvílema by to měla být čirá romantika, pak zase špionážní film.....škoda, ale i tak to na mírný nadprůměr stačí. ()

Oxyuranus

Krásné, snivé a naivní. Scéna v koupelně byla moc hezká. Z ní vyzařovala láska, taková ta osudová, intimní láska. Ta mi v hlavě uvízne na delší dobu. ()

Misoponia

Takzvaně netradiční lovestory. Romance mezi "monstrem" a uklízečkou mi přišla trošku (trošku dost) nechutná, např. ty scény s vajíčkem... nevím, co na téhle skoro zoofilii mělo být romantické. Konec to totálně zabil, litovala jsem dvou hodin strávených v kině sledováním tohoto filmu. Vadila mi del Torova snaha zalíbit se publiku - téma diskriminace gayů a černochů mi k příběhu vůbec nesedělo. Bylo tam až moc témat dohromady. Dvě hvězdy dávám za hlášky postavy, kterou hrála Octavia Spencer a za herecký výkon Michaela Shannona. Světlým momentem filmu pro mě byla taneční scéna, ta se povedla. ()

spoock

G. del Toro po dělší době nadchl. Vizuál je perfektní a i když se jedná vesměs o jednoduchou romanci, pak i zde u mě boduje. Od doby, kdy přišel s Faunovým labyrintem uteklo hodně vody a tohle je opět kousek, který si určitě rád zase někdy pustím. ()

yatan

Hnusne gycova wannabe, politicky korektna a spravne naservirovana Torovym umom, aby budila dojem originality. Guillermo je velky talent a vyborny reziser, ale I don't buy it. ()

minimalism

Film so skvelým príbehom, vizuálom, hudbou a obsadením. Zo začiatku mi to prišlo od del Tora trochu od iného súdka ale ku koncu som si už bol istý že to je ako jeho iné diela - rozprávkové. Jediné čo ma trochu zamrzelo je viac rozobrať postavu Elise a jej origin aj keď to "tajomno" o nej tam je fajn. ()

Hannahh odpad!

Já nedám ani hvězdu, asi jsem jedna z mála koho film vůbec neoslovil. Příběh se mi zdál hodně nudný, hloupý až dětinský. Mohla by jsem to nějak rozebrat proč a co se mi vážně nelíbilo a že toho nebylo málo. Ale asi by jsem musela použít i nevybíravá slova. Hlavně když se hlavní hrdinka nadrženě vrhá po tom rybo-žabákovi. (NO COMMENT) ()

Crytic

Příběh o odporné nechutné zrůdě, poháněné sexálními pudy, která se nezastaví před ničím a dokonce se rozhodne spářit i s nějakým rybochlapem z amazonského pralesa. No FUJ! Ale teď vážně. Nenechte se zmást zařazením tohoto díla do zcela chybného žánru. Thriller? Skoro vůbec. Horor? Ale kdepak! Naopak co mi tam chybí je komedie. Protože první polovina filmu se nese na takové sarkasticky úsměvné vlně. I když by samotná zápletka (nebohý tvor z deštného pralesa je zneužíván bezcitnými vědci k experimentům) mohla vypadat jako klasický ekovýplach mozků, který nesmí chybět v žádném současném rádoby hlubokém díle, opak je pravdou. Film je zasazen do doby, kdy rasismus jen kvetl, a tak si to tady černí herci hezky vyžerou. Žádná rasová korektnost, žádný další film, kde hrdinní američané jsou ti dobří a rusové jsou ti špatní. V druhé polovině už začíná být film poněkud temnější. Holt jde do tuhého! A ke konci už vůbec netušíte jak to sakra dopadne - A TAK TO MÁ BÝT! PS: ten chlápek co si myl ruce zásadně před chcaním a nikdy po něm byl frajer! :D ()

susanella

Všechno je zde, nemluvící hlavní hrdinka, takže autistka, protože slyší…černoška, bilej zlej rasista policista, ruská mafie…a stvůra, bohužel výtvarně zdařile napodobující romantického muže s krásně tvarovanými rty, horor!!Čekala jsem masakr, ale přišla vyčpělá pohádka, která by se dobře vyjímala v 4D kině s pachem shnilých prstů, to by byl teprve hnůj ! proč musí být dnes v každém filmu nepřiznaný/přiznaný gay ? těžko se mi dávaly 4hvězdy, ale po pravdě Michael Shannon si to jako hnusná postava zaslouží! ()

J.Mayen

Oje a dalsi pruser na svete, co to melo do prd--e byt? Rybi Mutant, odporna hlavni dama s jeste odpornejsi postavou kdyz se nekolikrat vyslikne do naha, rusaci, udavaci, cerny hrdinove, teplej profesor, takhle splacat tyhle shity vsechny dohromady a vytvorit z toho 123 minut dlouhy utrpeni, na to je potreba mit koule a jeste vetsi na to jit do kina. ()

IZFNP

Magický, fantaskný, snový film stojaci na pomedzí medzi Ženou vo vode a Améliou z Montmartu. S ktorými ich ale nemožno porovnávať, pretože ide o absolútne iný a svojský film, ktorého jedinou väčšou slabinou je prepálená stopáž. Na snímku bola vidieť láska, ktorú doňho Guillermo vložil, a napriek istým rozpakom počas záverečných titulkov musím povedať, že túto svoju lásku na mňa preniesol. A pri sledovaní traileru v kine nasledujúci deň som si uvedomila, že by som film vlastne rada videla znovu. A možno i po tretí raz. Je to rozprávka, ale zároveň je to veľmi krásna romantická dráma o netradičnom páre, ktorý si k sebe našiel cestu skrz priateľstvo a zvláštne porozumenie. Postavy sú napísané jednoducho, neprechádzajú nijakým podstatným vývojom a od začiatku do konca sa držia svojho archetypu, ale to vôbec nevadí. Nevadí ani jednoduchý scenár, ktorý nijak zvlášť neprekvapuje a hrá s kartami vyloženými na stôl. Možno je to dobre, divák si tak môže vychutnať tú atmosféru poetiky i brutality na pozadí boja dobroty i krutosti ľudského srdca. Všetko, čo je v tomto filme "iné", je zároveň hrozne hravé a symbolicky extrémne podarené, a ak je niekto útlocitný voči vzťahu nemej ženy a vodného muža, nechápem, čo v kine robil. Nemožno nespomenúť Desplatov famózny score ani herecký výkon Sally Hawkins, ktorá bola presne taká, akú ju film potreboval. Vizuálne i režijne dychberúci filmík, ktorý ma, keď nad tým tak premýšľam, vlastne dosť očaril. ()

wanry02

Abych řekl pravdu, tak jsem se na film vůbec netěšil. Nezaujal mě trailer, recenze, prostě nic. K zhlédnutí mě donutili až těch třináct nominací na Oscara a i přesto jsem byl dosti skeptický. To však pominulo když film začal. Hned od úvodu mě naprosto vtáhnul do svého děje a donutil mě oblíbit si hlavní postavy, které byly bravurně herecky zahrané. Režisér Guillermo Del Toro vytvořil výbornou atmosféru, kde se střídali prvky romantiky a drsné akce a když do toho přidal skvělý dobový soundtrack a vážně (ale vážně) skvělou kameru tak je o zážitek postaráno. 80% ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

11.07.2018

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

05.04.2018

Guillermo del Toro natočil spoustu děsivých i zábavných fantasy, pořádnou slávu mu však přinesla až ta poslední. Tvář vody letos získala čtyři Oscary, mezi nimiž nechyběly dvě sošky pro del Tora … (více)