Mason Francis Skiles (Jon Hamm) je hodně skloňované jméno pro záležitosti Středního východu. Tam působil od roku 1962, než ho odveleli zpět do D.C., odkud se vrátil zpět do Bejrútu v roce 1971. Incident v jeho domě v roce 1972 se stal milníkem v jeho životě, a tak se v roce 1973 vrací zpět do vlasti. Unikne tím i občanské válce, která v Libanonu propukne. Bohužel se mu moc dobře nedaří a jeho firma živoří, on sám pije jako duha. Až jednoho dne přijde pozdrav a možná nová šance na to, aby se znovu vydal do Bejrútu. Jaký úkol na něj čeká tentokrát? (Rodriguez)

Malarkey

Jelikož jsem z produkce Netflixu dal dvě špionážní dramata za sebou, tak jsem měl co srovnávat. Zde na rozdíl od The Angel film disponuje známými hereckými esy - především Rosamund Pike, ale ani Jon Hamm není pozadu. Tady ale tou špionáží pokročili a tak se v průběhu dění neděje nic, co by Vás nutně dokázalo zvednout z postele. A ani závěr tomu úplně nepřidá. Zajímavé, ale snadno přehlédnutelné. ()

3DD!3

Gilroyova klasika s málo výraznou režií. Bejrút let 80-tých připomínal pánvičku s rozpáleným olejem a informace byly jako kvalitní masíčko. Do hry se vrací životem zničený politický vyjednavač, aby získal zpět chlapa s hlavou plnou výživného telecího a který mu kdysi shodou okolností omylem zabil ženu... Klasický boj agentur za studené války v rozšmelcovaném prostředí hlavního města Libanonu. Hamm je skvělý, role mu sedne jako ulitá. ()

Radek99

Po formální stránce skvěle zpracovaný politický špionážní thriller z Bejrútu počátku 70. let... Občanský konflikt v Libanonu je celkem exotické téma a dobře se kloubí s vykreslením agend tajných služeb, jak té americké, tak i izraelské. Trochu složitější, díky bohu spíš konverzační než akční děj, ovšem celkem uvěřitelný a nepatetický (v rámci žánrových možností) a tak akorát napínavý. Režisér Brad Anderson už je celkem zkušený tvůrce a na jeho filmu je to vidět...skvělé bylo rozhodnutí natočit thriller staromódně, v tom duchu, jak se podobné kousky točívaly dřív...simply Cold War... Beirut je vlastně takové volné pokračování filmu Mnichov Stevena Spielberga... ()

Big Bear

Moc mi to sedlo. Už delší dobu jsem neviděl žádný pořádný politicko-špionážní thriller. Už jen to zasazení! Libanon osmdesátých let, těsně před vstupem Iraele. Zápletka byla celkem zajímavá s odkazem na maskar olympioniků v Mnichově. od té doby každý Arab, každý terorista dobře ví, že neunikne. Ať se schová kamkoliv Mossad si ho najde a postaví k soudu před Hospodina. Konec pravda trochu nabořil závěr a iritovala mně tam i třepotající se americká vlajka, ale budiž. Mám rád filmy z téhle doby. Bejrůt musel být neuvěřilně třaskavým místem a jsou místa na zemi, kam se rozhodně nechtěl ani podívat. John Hamm mi tam skvěle sednul a Rosamud se mi líbila už ve Spojené království, takže jejípřítomnost zde mne potěšila. Díky filmu má člověk tak trochu možnost nakouknout pod pokličku mocností a vlivných můžů v té či oné oblasti. Nic se neděje jen tak, většina operací je řízena, konzultována, jsou uzavírány různé dohody... Jen ti teroristé! Ti do toho sem tam svojí živelností a nepředvídatelností hází vidle! :-). Já jsem si skvěle pošmáknul! Dávám tedy za 4 fotky raketových zařízení. Izraeli pochopitelně! * * * * ()

Spiker01

Beirut je přesně ten film, který zapadne v záplavě repríz vyprávějících o konfliktu, který u nás není tolik známý a přitom je to tak zajímavé téma. Jon Hamm je hrozně cool a nebýt jeho, tak bych si to asi tolik neužil a nemůžu nic vytýkat ani po technické stránce. V rámci toho, co tvůrci chtěli se dle mého povedlo více než obstojně, oscary z toho samozřejmě nebudou, ale já můžu jenom vřele doporučit. A příště už si konečně pustím ten Mnichov. ()

• Dej filmu sa odohráva v Libanone, no natáčalo sa v Maroku. Natáčalo sa taktiež aj v americkom štáte Rhode Island. (MikaelSVK)