Beirut

Beirut

The Negotiator

Drama / Thriller

USA, 2018, 110 min

Moc mi to sedlo. Už delší dobu jsem neviděl žádný pořádný politicko-špionážní thriller. Už jen to zasazení! Libanon osmdesátých let, těsně před vstupem Iraele. Zápletka byla celkem zajímavá s odkazem na maskar olympioniků v Mnichově. od té doby každý Arab, každý terorista dobře ví, že neunikne. Ať se schová kamkoliv Mossad si ho najde a postaví k soudu před Hospodina. Konec pravda trochu nabořil závěr a iritovala mně tam i třepotající se americká vlajka, ale budiž. Mám rád filmy z téhle doby. Bejrůt musel být neuvěřilně třaskavým místem a jsou místa na zemi, kam se rozhodně nechtěl ani podívat. John Hamm mi tam skvěle sednul a Rosamud se mi líbila už ve Spojené království, takže jejípřítomnost zde mne potěšila. Díky filmu má člověk tak trochu možnost nakouknout pod pokličku mocností a vlivných můžů v té či oné oblasti. Nic se neděje jen tak, většina operací je řízena, konzultována, jsou uzavírány různé dohody... Jen ti teroristé! Ti do toho sem tam svojí živelností a nepředvídatelností hází vidle! :-). Já jsem si skvěle pošmáknul! Dávám tedy za 4 fotky raketových zařízení. Izraeli pochopitelně! * * * *(22.12.2018)

Beirut je přesně ten film, který zapadne v záplavě repríz vyprávějících o konfliktu, který u nás není tolik známý a přitom je to tak zajímavé téma. Jon Hamm je hrozně cool a nebýt jeho, tak bych si to asi tolik neužil a nemůžu nic vytýkat ani po technické stránce. V rámci toho, co tvůrci chtěli se dle mého povedlo více než obstojně, oscary z toho samozřejmě nebudou, ale já můžu jenom vřele doporučit. A příště už si konečně pustím ten Mnichov.(18.7.2018)

Gilroyova klasika s málo výraznou režií. Bejrút let 80-tých připomínal pánvičku s rozpáleným olejem a informace byly jako kvalitní masíčko. Do hry se vrací životem zničený politický vyjednavač, aby získal zpět chlapa s hlavou plnou výživného telecího a který mu kdysi shodou okolností omylem zabil ženu... Klasický boj agentur za studené války v rozšmelcovaném prostředí hlavního města Libanonu. Hamm je skvělý, role mu sedne jako ulitá.(3.8.2018)

Je škoda, že sa Beirut nedostal k širšiemu publiku a hrozne rýchlo zapadol. Samozrejme nie je bez chyby - v prvom rade je príliš dlhý - ale žánru neostal dlžný skutočne nič a v jednotlivostiach je niekedy dokonca bravúrny. Má Johna Hamma v najcharizmatickejšom možnom móde, veľmi atraktívne prostredie, zápletku, ktorá dáva po celú stopáž zmysel a patrične uspokojivý koniec. O remeselnej stránke ani nemá zmysel sa baviť, tam sa nedá vytknúť skoro nič.(23.1.2019)

• Arsenal83

Objaví sa pojem špionážna dráma a už viem, že je bez Jamesa Bonda to bude nudná politická blbosť, ktorej neameričan ani nemusí rozumieť. Vlastne ani Američan a možno ani sám režisér. Tento film to potvrdil a podčiarkol. Jediná zaujímavá tam je šťuka Rozamunda, no a potom poučenie, že do Bejrútu na dovolenku sa chodiť neodporúča.(2.8.2018)

• - Dej filmu sa odohráva v Libanone, no natáčalo sa v Maroku. Natáčalo sa taktiež aj v americkom štáte Rhode Island. (MikaelSVK)