Beirut

Beirut

The Negotiator

Drama / Thriller

USA, 2018, 110 min

Gilroyova klasika s málo výraznou režií. Bejrút let 80-tých připomínal pánvičku s rozpáleným olejem a informace byly jako kvalitní masíčko. Do hry se vrací životem zničený politický vyjednavač, aby získal zpět chlapa s hlavou plnou výživného telecího a který mu kdysi shodou okolností omylem zabil ženu... Klasický boj agentur za studené války v rozšmelcovaném prostředí hlavního města Libanonu. Hamm je skvělý, role mu sedne jako ulitá.(3.8.2018)

Bývalý diplomat(?) s pohnutou minulostí se po letech vrací do Bejrútu, aby vyjednal s teroristy propuštění amerického rukojmí. Vše se komplikuje ve chvíli kdy se dostane do soukolí her tajných služeb. Jedná se sice o ohrané téma, ale tvůrci tady mohli hřešit na neokoukané prostředí Libanonu 70.let, který stojí na prahu občanské války. Samotná špionážní zápletka není nijak přehnaně vykonstruovaná a působí inteligentně i přehledně, výhrady nemám ani k hercům a stylu vyprávění nelze upřít tah na branku, takže nějakých postranních linií rozmělňujícíh děj se tu nedočkáte. Možná se tu až moc mluví, takže milovníci akčních scén ostrouhají, ale mě to celkem vyhovovalo. Závěr s Mossadem pobavil a to samé se dá říct o celém filmu. 80%(8.7.2018)

Moc mi to sedlo. Už delší dobu jsem neviděl žádný pořádný politicko-špionážní thriller. Už jen to zasazení! Libanon osmdesátých let, těsně před vstupem Iraele. Zápletka byla celkem zajímavá s odkazem na maskar olympioniků v Mnichově. od té doby každý Arab, každý terorista dobře ví, že neunikne. Ať se schová kamkoliv Mossad si ho najde a postaví k soudu před Hospodina. Konec pravda trochu nabořil závěr a iritovala mně tam i třepotající se americká vlajka, ale budiž. Mám rád filmy z téhle doby. Bejrůt musel být neuvěřilně třaskavým místem a jsou místa na zemi, kam se rozhodně nechtěl ani podívat. John Hamm mi tam skvěle sednul a Rosamud se mi líbila už ve Spojené království, takže jejípřítomnost zde mne potěšila. Díky filmu má člověk tak trochu možnost nakouknout pod pokličku mocností a vlivných můžů v té či oné oblasti. Nic se neděje jen tak, většina operací je řízena, konzultována, jsou uzavírány různé dohody... Jen ti teroristé! Ti do toho sem tam svojí živelností a nepředvídatelností hází vidle! :-). Já jsem si skvěle pošmáknul! Dávám tedy za 4 fotky raketových zařízení. Izraeli pochopitelně! * * * *(22.12.2018)

Po formální stránce skvěle zpracovaný politický špionážní thriller z Bejrútu počátku 70. let... Občanský konflikt v Libanonu je celkem exotické téma a dobře se kloubí s vykreslením agend tajných služeb, jak té americké, tak i izraelské. Trochu složitější, díky bohu spíš konverzační než akční děj, ovšem celkem uvěřitelný a nepatetický (v rámci žánrových možností) a tak akorát napínavý. Režisér Brad Anderson už je celkem zkušený tvůrce a na jeho filmu je to vidět...skvělé bylo rozhodnutí natočit thriller staromódně, v tom duchu, jak se podobné kousky točívaly dřív...simply Cold War... Beirut je vlastně takové volné pokračování filmu Mnichov Stevena Spielberga...(13.7.2018)

No,pro mě spíš překvapení.Co se týče zručnosti rejžy,tak Brad potvrdil,že už je zkušenej harcovník.Dobře natočený,k mýmu překvapení i přehledný,a hlavně přímočarý.Akce tam sice mnoho není,ale dramatický to je dost.A navrch sympatický i herecky.Málokdy podobnejm filmům tohodle ranku dávám víc jak tři,ale tohle si čtyři fakt zaslouží.80%.(23.7.2018)

• - Dej filmu sa odohráva v Libanone, no natáčalo sa v Maroku. Natáčalo sa taktiež aj v americkom štáte Rhode Island. (MikaelSVK)