Manželé Cindy a Bob Russellovi musí kvůli náhlému onemocnění Cindina otce odjet za ním a nezbývá nic jiného, než svěřit tři děti _ středoškolačku Theu, devítiletého Milese a pětiletou Maicy do péče strýčka Bucka, zapřisáhlého starého mládence, proslulého bohémsky neukázněným životním stylem. Buck, zaměstnaný v pneuservisu své dlouholeté milenky Chamice, se rázně ujme své úlohy, celkem snadno čelí rozpustilostem Milese a Maicy, zato se střetává s negativistickou dospívající Theou. Buck prokáže v nezvyklé roli nevšední vynalézavost, smysl pro humor, ale hlavně srdce a zodpovědnost a brzy si získá synovce a menší neteř. Vzpurná Thea se pomstí Buckovi intrikou za to, že brání jejímu vztahu se spolužákem: způsobí roztržku mezi Buckem a Chamice. Buck ochrání Theu před nechtěnou sexuální zkušeností a Thea docení jeho životní moudrost. Během týdne stráveného s dětmi Buck pochopí, že jeho mládenecká svoboda může vyústit v osamění a že mu chybí žena a rodina. Báječný strýček Buck se k radosti dětí smíří s Chamice a chystá se obohatit svůj život i jinak. (oficiální text distributora)

mac000

Komedie pro celou rodinu s nezapomenutelným výkonem a hláškami Johna Candyho ("Vemte si tenhle čtvrťák, jděte do centra a nechte si tu věc ohlodat od krysy! Přeji vám dobrý den, madam."). Scénář mu dal prostor pro uplatnění jeho velkého talentu. A využívá ji v plné míře ()

moviepill

Napriemerná komédia s výborným John Candym a ešte lepším Macaulay Culkinom. Inak len tak mimochodom je postava Maicy neskutočne odporná a podľa mňa úplne zbytočná v celom deji. Dvojica Candy/Culkin by to utiahla ľavou zadnou aj bez nej... ()

Frca

Musím dát pět hvězdiček. Jinak to nejde. Nedávno jsem to po dlouhé době viděl a smál jsem se jako blázen. Na některé ty gagy jsem skoro zapomněl, avšak jakmile se na obzoru objevil klaun ve své "myši" nebo si strýček Buck šel s přítelem své neteře "zahrát golf", tak mi něco vzadu v mé mysli přeplo a mně se hned na obličeji objevil úsměv od ucha k uchu, jak se mi začaly všechny ty vzpomínky vracet. :D A samozřejmě "zubař amatér" nebo bradavice.... Co dodat. Ti co viděli, tak ví velmi dobře, o čem mluvím. ()

vladi87

"Zabudol som ti niečo povedať...Som zubár - amatér" (Nato John Candy vytiahne príklepovú vŕtačku)...Vynikajúca situačná komika a skvelé hlášky. ()

`barocco

Charizma Johna Candyho taha tuto priemernu a nicim nie vynimocnu komediu niekam, kde divakovi ostava po vzhliadnuti hrejivy pocit pri srdci. Candy v tej najlepsej forme v dnes uz klasikej komedii ktore priniesli roky osemdesiate a kedy rezisersky kraloval v tomto zanri, spolu s Ivanom Reitmanom, aj John Hughes... ()

Marian21

Veľmi príjemná a vtipná komédia so skvelým Candym v hlavnej úlohe. Hudba je tiež veľmi dobrá. Potešil aj malý ''Sám doma'' :-) ()

PTuranyi

Solídna rodinná komédia z dôrazom na rodinné hodnoty a silnou príchuťou 80-tych rokov. Klasik John Candy v roli strýka Bucka bez záväzkov sa musí postarať o deti svojho brata. Macaulay Culkin nie je v tomto prípade tým čo robí problémy. V prvej línii generačného stretu je jeho staršia dcéra Tia, ktorá svojím pubertálnym vzdorom robí Buckovi vrásky. Ale aj Macaulay si tu nacvičí pár fórov predtým než bude Sám doma. Film má dobrý scenár, kvalitnú produkciu, veľmi dobré herecké výkony a nesmie chýbať šťastný koniec. 75% ()

Werewolf2

John Candy a Macaulay Culkin in their prime. Tihle dva táhnou celý film a neumím si místo nich představit kohokoli jiného. Velmi dobrá a hlavně příjemná komedie. ()

chosan

Já to říkám pořád nejlepší komedie na světě umí natočit pouze Amíci a Frantíci a strýček Buck to potvrzuje, jedna z mých nejoblíbenějších komedií dávám 80%. ()

RoyBatty444

Pohodová komédia s množstvom nadpriemerných gagov a dobrou atmosférou. Samozrejme aj trochu poučná ale nie príliš aby sa nevytrácala dobrá pohoda. John Candy je veľký, a preto aj gagy sú veľké a prehnané ako veľký 1,5x1,5m lievanec, veľký rachot z výfuku a veľké pranie. Proste pre celú rodinu na sobotné popoludnie ako stvorené. Allein mit Onkel Buck ()

P@\/EL

Komedie, která není vyloženě nářezová, každopádně vtipné momenty zde jsou a příběh díky stylu, jakým je vypravován, příjemně potěší. Počínání strýčka Bucka je neomaleně komické a John Candy zde se zaujetím uplatňuje svůj komediální talent. Nejvíc se mi líbilo, jak si uměl (a vůbec jakým způsobem) všechny pěkně srovnat do latě. ()

machae

Tak nesympatickou švagrovou, co měl strýček Buck bych těžko pohledal. Hnusná, nesympatická, jedovatá s kamennou tváří. Nebýt Johna Candyho a malého Kevina, tak jde film do análu filmografie. A nejstarší dcera byla na dobrý kartáč a jebnutí trubkou po hlavě. Naštěstí se i tak z toho vyklubala pěkná rodinná komedie s trampotami věčně trolujícího Bucka, který než začal hlídat děti, tak moc nedával city najevo. Víš co je to rituální vražda ? :) ()