SNCIS

Obsahuje spoilery: "Příště pojedu autobusem." Liam Neeson se kvůli své rodině vzdal práce policisty a začal dělat obyčejného pojišťováka. Do práce každý den dojíždí pravidelným meziměstským vlakem. Po 10 letech dostane v práci nečekaný vyhazov, takže se na cestu domů netěší. V přeplněném vlaku k němu po chvilce jízdy usedá výřečná a atraktivní Vera Farmiga. Ta mu dá nabídku: "Ve vlaku jede někdo, kdo sem nepatří. Dám sto tisíc dolarů, když tu osobu najdete." Liam se rázem vrhá do smrtící hry a zjišťuje přitom, co je vlastně za člověka. Protože když neuspěje, zabijí jeho rodinu. Uspěje-li, dostane slíbenou odměnu. Děj se odehrává prakticky v reálném čase během jediné cesty ve vlaku a z vagonů až do konce nikdo nevystoupí. Film se hrozně se podobá filmu Non-Stop od stejného režiséra a to nejen proto, že i tentokrát jsme v dopravním prostředku plném potenciálních podezřelých. Z uvedeného je všem snad patrné, že Cizinec ve vlaku je natočen zručně, napínavě a dobře. Za mě tedy dost dobrý akční thriller. - 80%. ()

mistr97

Cizinec ve vlaku sice není špatný film, ale také mě nijak zvlášť nezaujal. Největší slabinu vidím v nepříliš dobré zápletce bez větších zvratů. I když motivy, proč vše probíhalo tak, jak probíhalo, vyšly najevo, stejně mi celá ta hra nedávala úplně smysl. Liam Neeson si odvedl své, ale slabší námět dokázal zvednout jen částečně. 65 % ()

pistabaci

Opäť film ktorý je tresnutý do uzavretého priestoru. Avšak vlak má rozhodne väčší potenciál ako lietadlo a to sa aj podarilo. Nebudem samozrejme tvrdiť, že film je dokonalý, trebárs záverečný CGI bordel to je fakt hnusovina, ale inak to má fajn súboje, pár fórov, zvrat (ktorý som ale odhalil míle dopredu) a podarený záver jak Farmige šupne pred ksicht preukaz, no proste spokojnosť. ()

Portyc

Je to hodně kostrbaté a při tom tak složitě konstruované, že uvěřitelnost a logika jsou na nule.  Scénář se vůbec neobtěžuje cokoli vysvětlovat, takže se musíte spokojit s tím, že některé věci tak prostě jsou a neřešit to. Nevíme proč toho chlápka vlastně vyhodili z práce, kromě obecných blábolů. že už té firmě nemá co dát. Za to víme, že vlastně doma skoro žere kořínky a mají dvě hypotéky a kluka před universitou, ale stará si jezdí v BMW X3. Třeba je to v USA auto pro socky. Některé postavy ví věci, které by normálně vědět neměly, ale jak se je dozvěděly, je přece jedno. V přeplněném vlaku se konkrétní člověk těžko hledá, to je jasné, ale když se to hodí, tak ho najde hned na vedlejším sedadle. Fakt kravina. Úplně se na to hodí:  "Takovou práci to dalo a při tom taková blbost". ()

marcel5

Ve stejném rytmu jako v jiném filmu. Zápletka je jiná, možná moc složitá. Všichni jsou podezřelí, ale najít toho jednoho je problém. Zvlášť když zrádce je mimo. Akce, napětí, ale to už známe. ()

Aceboris

Máte 60tku na krku a dve hypotéky. Syna chcete dať na dobrú výšku a potrebujete prachy ako soľ. Má to však jeden háčik. Po desiatich rokoch Vás vyrazia z práce a nechajú vám maximálne poistku. Koho by to poriadne nenaštvalo. Michael je však pohoďák, dá si v bare jedno pivo, pokecá s bývalým kolegom a hajde domov, žene oznámiť, že ho vykopli. Žiaľ cesta vlakom domov nedopadla štandardne tak ako posledné jazdy, posledných desať rokov. K Liamovi si prisadne  Vera Farmiga  , ktorá mu ponúkne 100 tisíc dolárov za jednu informáciu. Zdá sa to byť lákavé a Michael neodolá avšak má to jeden háčik v okamihu ako preberie zálohu 25 tisíc dolárov začína tá pravá akcia. Filmy s Liamom sú na jedno kopyto. Buď je policajt , bývalý policajt, alebo agent, nebodaj bývalý agent a ešte som skoro zabudol ochrankár, resp. bývalý ochrankár. Niekedy mám pocit, že sa Steven Seagal  dohodol na pokračovaní jeho nekonečných akčných filmov aby ich bolo ešte viacej. Film sa dal pozrieť , bolo tam dosť akcie, nejakú extra zápletku odhadnete hneď na začiatku, takže celý čas čakáte či sa Vám to potvrdí. Film mal rozpočet  30 miliónov a zarobil celosvetovo 120 miliónov, ľudia asi chcú bezduché akcie. Za mňa klasická Neesonovka, nič nové, ale zase nič strašné. 4/10 ()

JohnDark

The Commuter, Krimi thriller, Francúzsko, USA 2018, R: Jaume Collet-Serra, H: Liam Neeson, Vera Farmiga, Patrick Wilson, Jonathan Banks, Killian Scott, Shazad Latif, Andy Nyman, Clara Lago, Elizabeth McGovern, Sam Neill, 60% ()