Kingjiri

Začátek je velmi nadějnej, jenže s přibývající stopáží a rozplétánim zápletky se Commuter neustále posouvá z komornějšího, ale velice funkčního mysteriózního thrilleru až po téměř brainless béčko. Finále je místo pomyslnýho vrcholu celýho bijáku naopak těžce nezvládnutý. SPOILER: Pominu, že totálně vykolenej vagón má všechny skla, funkční dveře a jeho interiér svítí (!). Ještě víc mi totiž vadila předigitalizovaná akce a uhozený chování postav (přetahovačka o to, kdo je Prynne; strojvedoucí balící jednu z cestujících nebo týpek nadšeně popisující McCauleyho jako hrdinu). KONEC SPOILERU Jako fanoušek akce musim říct, že by tentokrát míň akčních scén na úkor těch "pátracích" vůbec neškodilo. Aspoň, že Liam mě ve svý typický roli stále baví, i když změna by určitě neuškodila, třetí hvězda hlavně za něj a první polovinu. ()

bararich8

Liamovský klasika, ten nám už toho chudák zažil. Film se nese ve stejném duchu jako jeho předchozí, takže ničím nepřekvapí. Hlavní zápletka sice nemá moc smysl, ale je celkem osvěžující. Akce je dokonce často bez střihu a přehledná, to jsem byl dosti mile překvapen. Jinak se ale jedná o průměr, který vás nezklame, ale podruhé se na to dívat nebudete. ()

Torgal

Colleta-Serru už dlho považujem za kvalitného režiséra, o to väčšie sklamanie mi pripravil jeho posledný film. Scenáristicky je to nasilu zlepená zlátanina, v ktorej zlyhávajú základné motivácie postáv - to by sa ešte dobrou réžiou dalo zvrátiť aspoň na solídne béčko. Bohužiaľ napätie sa v prímestskom vlaku buduje podstatne ťažšie ako v lietadle a keď dôjde na akciu, tak je na nej tak okato vidieť ako je zrýchľovaná, že mi bolo z pohľadu na ňu smutno. Vrcholom všetkého je spektakulárne vykoľajenie (či skôr rozletenie sa) vlaku, ktoré je nechutne digitálne, fyzikálne nemožné a hlavne vo filme tohto typu nemá čo robiť. A Neeson je už príliš starý aj na role starnúcich drsňákov, bohužiaľ. Veľké sklamanie. 4-/10 ()

Rockerman

Překvapuje mě nízké hodnocení. Pravda, jsou tu velké logické přešlapy, ale zato to má spád a slušně to graduje. Jako jednohubka to u mne fungovalo velmi dobře. ()

DAPDO

Klasická Neesenovka pod taktovkou režiséra, kterej asi neumí točit nic jinýho. Absolutně neuvěřitelnej příběh okořeněnej přehnanýma scénama. Na ty scény se dívá celkem hezky, ale už to chce vymyslet něco novýho a hlavně neokoukanýho. ()

anitae

No, jestli příště Liam pojede autobusem tak si to asi nechám ujít. Vykolejení vlaku mi už přišlo jak z blbé počítačové hry, ale začátek s malým nevinným úkolem pro čersvě vyhozeného z práce vypadal nadějně. ()

emdvojka

Liam Neeson to sám vo filme niekoľkokrát spomenie, že jeho vek je nad 60 rokov, čím sa chcel asi ospravedlniť za veľmi chabý akčný výkon. To ale nevyčítam, pretože v tomto filme išlo hlavne o hru na mačku a myš. Nebolo to vôbec zle premyslené a určité zvraty boli skutočne nečakané, ale i tak sa neubránim pocitu, že tento film mohol mať viac nálepku mysteriózny, ako súčasnú "akčný triler". Lebo keby ostal v rovine mystiky a záhady, bol by určite viac potešil nejedného súčasného diváka. ()

tomik99

Jasně, ten film je tak trochu ujetý od začátku do konce a čím více se přibližujeme ke konci, tím je šílenější. Jedno ale filmu rozhodně nelze upřít – je nesmírně napínavý a já byl přilepený u obrazovky od začátku do konce. Je to příběh o rozluštění záhady na styl „Vraždy v Orient Expressu“. Film se mi prakticky dost líbil do poslední zastávky. To, co následovalo poté, už zavánělo klasickou americkou zábavou, kdy je nutné do filmu dát jednu velkou akční scénu, výbuch půlky vlaku a zkrátka způsobit velké drama v posledních minutách. Samotný konec byl pro mě až moc rychle ukončený a přijde mi, že pár dějových linek zůstalo nedokončených, nedořešených. Ale nakonec to filmu odpouštím, protože mě po většinu stopáže velice bavil. ()

Hpatrik

Solidně natočený thriller. Když odhlédnu od těžko uvěřitelného spiknutí a k přitaženému závěru, docela pěkně to odsýpá, akce je uspokojivě adrenalinová a stále charismatický Liam Neeson to prostě umí dobře prodat. ()

ViktorS

Nie je to síce také silné ako Non-Stop, ale stále je tu dosť napätia. Aj vďaka tomu, že tu hrá Liam Neeson. Takže by ste sa nemali nudiť. ()

kluzo

Když člověk vypne mozek, tak se to dá. Jednoduchý příběh plný nelogičností. Pokud něco měl být zvrat, tak to nefungovalo, protože to bylo vše jasné. Film měl klesající tendenci, a jak píše Enšpígl, ke konci už mi to bylo tak nějak jedno. Ale já mám pro ty Nebezpečné rychlosti asi slabost. ()

tranquill

"Tenhle vlak mě děsí!" Děsné to nebylo, Liama mám rád, zde jde především o akci, která ale tentokrát byla béčková. ()

Porp

Od čias pádu slávneho CZ Torrentu a konca pirátstva v českých a slovenských zemích, som zostal odkázaný iba na to, čo bedňa dá. A tak namiesto sledovania intelektuálnych drám, pri ktorých sa treba pekelne sústrediť na každú minútu, aby som nestratil niť, musím sem-tam pozrieť aj nejakú tú akciu. Keďže tatko Liam sa zo zásady neprepína a bola tu prítomná aj nejaká zápletka, nebol problém to dopozerať do konca. Mohol som aspoň kukať do mobilu, kým tatko Liam mlátil darebákov. ()

FeroFabus

Tak tohle mě hodně zklamalo, plno nelogických až téměř směšných situací. Asi nejslabší film LN, když to srovnám z předcházejími filmy, které JC-S s LN natočil, tak tohle je hodně velký sešup dolů. ()

DanielaJ.

The Commuter je prostě taková Neesonská hollywoodská klasika. Scénář, role, dynamika filmu- obdobná jako v Taken, díky čemuž se film řadí mezi ty lepší akční krimi filmy. Co bych ale obzvláště chtěla vyzdvihnout a za co přidávám hvězdičku je práce s kamerou, která byla skvelá a pečlivě promyšlená do posledních detailů. ()

Acrobat

Serra ma nepočúvol a digi bordel premiestnil aj do vlaku v scéne, keď nezvláda ísť po koľajniciach. Ale to je snáď jediný tŕň v oku. Celkovo spojenie Serra/Neeson funguje za všetkých okolností nenútene a sviežo. Bitky bolia, iba povedzme si, tí cestujúci veľa vydržia. Osobne si myslím, že túto dvojicu môžem kedykoľvek, lebo vie namiešať príjemné filmové afrodiziakum. Nikto nie je nadľudský hrdina a všetko akoby vypadlo z dobrých thrillerových vôd. Neopozerané a jeden lístok do IC poprosím. V diaľke vidím Neesona. To bude jazda ... /videné 19.01.2018, CINEMAX/ ()

Psycho.R

Tak jsem si vyzkoušel 4DX, fakt super zážitek, zvlášť, když v jedné scéně použijí pepřák a vám to foukne plyn přímo do očí :D. Tento film asi není určen úplně pro tuhle dimenzi. Ale i tak, myslím, že by mi stačilo podívat se na snímek doma, protože jde o průměrnější zářez Liama Neesona. ()