poster

Pod toskánským sluncem

 • USA

  Under the Tuscan Sun

 • Slovensko

  Pod toskánskym slnkom

Komedie / Drama / Romantický

USA / Itálie, 2003, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lennyd
  **

  Frances (Diane Lane) se po nepříjemném rozvodu rozhodne na pár dní zmizet. Od kamarádky dostane poukaz na desetidenní zájezd do Toskánska. Místní poměry jí ale natolik zaujmou, že koupí polorozpadlý domek, a za pomoci několika dělníků se jej rozhodne opravit. Mezitím se jí více vrývá pod kůži vstřícnost místních obyvatel, podnebí a možná právě Toskánsko je to místo, kde najde svoji novou lásku?... Film mi trochu připomínal podobně laděný film s Julií Roberts, Jíst, meditovat, milovat, a musím říct, že ten se mi líbil o řád víc. Pod toskánským sluncem mi přišlo až příliš naivní, odjezdem do Itálie se všechno Frances začalo dařit, hned narazí na pěkný dům, všichni se mohou přetrhnout jak jí helfnout a vůbec se Frances v podání Diane Lane celkově chovala jak nějaká pubertální patnáctka (fakt věřila tomu, že italský svůdník zůstane věrný?). Vím že tento film je asi koncipován tak, že se divák má jen dívat, a nic neřešit, ale něco takhle nereálného a naivního jsem už dlouho neviděl...(14.9.2012)

 • liberita
  *****

  Mám rada filmy, po ktorých pozretí mi zostane príjemný pocit a Pod toskánskym slnkom je presne takým hrejivým zážitkom, zanechávajúcim úsmev na tvári. Pôsobí síce aj trochu rozprávkovo, ale to je niečo, čo sa filmu dá odpustiť. Diane Lane je vo svojej úlohe absolútne očarujúca a nečudujem sa, že jej vyniesla viaceré nominácie a ocenenia. Veľký priestor patrí vo filme ale aj nádherným talianskym scenériam lákajúcim na dovolenku, prastarej vile plnej tajomných zákutí, priateľským miestnym obyvateľom ako aj trojici pôvodne rezervovaných Poliakov.(5.2.2016)

 • saaaky
  ****

  Jednoduché téma a zápletka, přesto perfektně provedené. Diane Lane v hlavní roli, správné podání Italského humoru a způsobu života, opravdu vtipné a nijak přeumělkované scény a příjemné, klidné podání celého filmu ... Mě se to líbilo, moc :-) Audrey Wells se pro mne tímto snímkem ukázal ve velmi dobrém světle.(25.9.2010)

 • nash.
  *****

  Stoprocentně účinný navozovač dobré nálady, pohody a odvahy k radikálním rozhodnutím.. :-)) romantické, milé, úsměvné, i lehounce dojemné.... co zpříjemní zimní večer, a to nejěn těm, kteří milují sluncem prozářenou pohodu nebo se chystají k radikálním změně svého života... a Diana Lane je kočka.. :-)(3.3.2008)

 • pakobylka
  **

  Navzdory nadprůměrně fotogenickým lokacím maličko fádní, takové … nic proti ničemu - s hrdinkou, ke které jsem nepřilnula. Víte … bez ohledu na žánr od filmu zpravidla očekávám, že mě na chvíli zbaví reality - a zavede mě do krajiny iluzí. Nepotřebuju, aby mi s každým záběrem dával jasně najevo, že jde jen o jakousi dohodu smluvních stran, jejímž výsledkem je tu závažná, tu zase rozpustilá HRA na pravdu, obsahující barevné (případně černobílé) pohyblivé obrázky doladěné odpovídajícím zvukovým doprovodem ... hra dosti pochybná, protože ji nelze brát vážně ani nevážně - protože ji nelze naplno PROŽÍT ... 2,5*(29.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace