Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista. Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí se Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. (TV Nova)

noriaki

Nebudu z neúspěchu vinit jen režiséra, ale on to v jádru opravdu není špatný film. Příběh se svezl na mánii z blížího se přelomu tisíciletí, atmosféra zdatně napodobuje Se7en a Arnold je stále v plné síle. Filmu bohužel chybí šmrnc a má vzhled laciné televizní produkce. Pro blockbuster by to bylo špatné za jakékoliv situace, a v době kdy akční žánr přeformátoval Matrix to byla konečná. Z původní zaručené kasovní bombvy vznikl poctivý béčkový thriller s áčkovou výpravou. Tehdy to pochopitelně bylo málo, dnes to stačí. ()

Bobik9

Třetí hvězdu jsem dlouho rozmýšlel. Ono to má dobré věci. Skvělý Gabriel Byrne, samozřejmě je tam Arnie, roztomilá Robin Tunney, má to docela dobrou atmosféru. Ale příběhově je to slabší a pomalé. A bohužel posledních 30 minut je děsná slátanina, která nedává vůbec smysl. Dalo by se z toho vytěžit více. ()

Danny F.

Další pěkný Arnoldův film. Hororovější příběh je napínavý a Gabriel Byrne se ukázal jako pěkně neústupný satan který si šel tvrdě za svým. 60% ()

sskrblik

Arnie ve tomto filmu nepředvádí Arnie ani z daleka to co v jeho akčních bombách. Nicméně film má hodně slušnou satanovskou atmosféru. ()

JohnSmith

Arnold drtí Satana M203kou. To mám fakt dost. Naprostá slátanina a k tomu natočená nudnou Hyamsovou režií. Prostě tragédie. Ještě že byl Byrne celkem v pohodě. ()

lykan9

Další z nedoceněných filmů s Arniem. Přitom se jedná o skvělou napínavou podívanou. Vlastně to, co se nepovedlo ve Slyově D-Tox bylo v Konci světa plně využito a přesto, že Arnie není tak dobrým hercem jako Sly, tak zlomeného alkoholika vystihl mnohem lépe. Dalším příjemným překvapením je Gabriel Byrne, který velmi slušně ztvárnil Pána pekel. Al Pacino by ho sice strčil do kapsy, ale výkon byl úctyhodný. Jedno mínus však Konec světa má a tím jsou triky. To byla opravdu příšernost, za kterou by se styděli i tvůrci c-vých filmů. ()

Guzo

Lehce podprůměrný film, od kterého jsem čekal ale stejně ještě daleko míň.. Takže ve finále jsem to docela s chutí dokoukal do konce. ()

Kosmik 1

No docela se divím, že dostal tak málo a některé komentáře upřímně nechápu. Není to nic světoborného, ovšem, že bych se měl kousat nudou, to se u mě neprojevilo. Není to první ani poslední film, kdy se Satan, Bůh (prostě cokoli nadpozemského) nedokáže vyrovnat s obyčejným člověkem. Ale já musím říct, že jsem se bavil, na Arnieho v téhle nenásilné roli byl docela pěkný pohled. Celkem slušné efekty. A líbil se mi i akční závěr, který mimochodem nekončí tak jako vždycky, to chce taky plus bod. Ve výsledku 4 hvězdy. Po vícero shlédnutí ještě jednu přidávám. :-) ()

ghatos

Po letech jsem to viděl po druhé a jsem na tom stejně jako na konci milénia. Něco je fajn, jindy to působí legračně (na Satana zásadně poloautomatikou). Závěr je hodně useknutý. 54%. ()

prasacimor

Tento film som donedávna podceňoval, no po ďalšom pozretí v neskorých ranných hodinách, ktoré bolo sprevádzané nechutnými bolesťami hlavy a aj napriek tomu som to vydržal až do konca, musím zdvihúť hodnotenie. Samozrejme nie je to nič prevratné, aj nad zápletkou by sa dalo polemizovať, no účel to splinilo. Arnolda ako herca mám veľmi rád, no čoraz viac filmov s ním vidím v originály, tým viac ma uisťuje, že lepšie je to v dabingu, pretože je to fakt nemožný herec:D A takto to aspoň čiastočne vykrije Vajda alebo niekto iný, ktorý rozhodne majú talentu omnoho viac. Ešteže aspoň na Terminatora to stačí. No jedno veľké plus jednoznačne za Gabriela Byrna. Jeho satan je výborný a aj keď to nie je Al Pacino, určite by mu bol dôstojným súperom. A len tak mimochodom. nové milénium začalo rokom 2001, nie 2000. Dokedy to mám všetkým opakovať?! ()

manonfire

Arnold zde netradičně často trpěl namísto strojového kosení nepřátel, jemu obvyklého. Ovšem mě se to líbilo, stejně jako jeho postupem času čím dále zřetelnější tendence rodinného tématu(Konec světa, 6 Den, Protiúder). Arnold jako obět je také novum. Jedinou, ikdyž očekávanou minelou bylo ztvárnění konečného bubáka. 80% ()

sedm.1

Asi nás moc takových s tímto tvrzení nebude(a to myslím celosvětově),ale spolu s legendárníma Arnoldovo postavami Terminator či Predator patří jeho Konec světa k tomu jasně nejlepšímu v jeho kariéře.V jeho filmografii patří tento film k nejtemnějšímu snímku,jeho postava je ponurá a drsná zároveň.Ponurost ostatně provází komplet celý děj,doplňována skvělou podmanivou hudbou.Parádní efekty,nečekaný závěr,celé je to propracované a tíživé.Konec světa mě prostě dostal se vším všudy. ()

LadyVader

Myslela jsem že to bude teda horší, podle ohlasů tady. Akorád jsem čekala trošku jinej konec, ale to na mým hodnocení nic moc nemění :-). ()

kenkaku

Uf... čím to asi bude že si z toho filmu prakticky vůbec nic nepamatuju? Prakticky jen tu scénu s polibkem Gabriela Byrnea v restauraci... a to je sakra málo. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis