Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista. Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí se Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. (TV Nova)

MJMilan

Arnie se v totálně kýčovitém filmu předvedl tak, jak ho máme všichni rádi, zbrojil, zabíjel, zachraňoval, ochraňoval a hlavně poradil si s každým, kdo mu příjde do cesty včetně samotného ďábla! ()

Deyw

masakr...bavil sem se skvěle a ty hlášky... "jakou máš snídani takovej máš celej den" prostě luxus :D ()

Nivenx

Hodně podceňovaný film. Mě se to hodně líbilo. Arnie zahrál skvěle, příběh dobrý i scénář byl fajn. Skvěle natočený film, který ani chvilku nenudil. 65% ()

Courtemanche

I po letech považuji tento za jeden z těch nejpovedenějších thrillerů vůbec. Arnold hraje dobře, pro Gabriel Byrne výtečný scénář. Klobouk dolů. 5/5 ()

Aargh

Zabte mě, ale vážně se mi to líbilo. Gabriel Byrne byl cool, zaujala mě spousta scén v čele s ukřižovaným Arnoldem. ()

Decker

Prumernej akcni film. Arnold zde bojuje proti Satanovi, ktery se snazi znicit svet. Nijak originalni, ale da se na to koukat. ()

A.Beech

Začiatok dosť peckoidný, sľuboval, že ak sa bude film pohybovať týmto smerom, bude stáť za to. Prvá hodina bola aj skutočne dobrá. V druhej som sa však mierne strácal a nudil. Tak rád by som dal 4*, ale zrejme 3* budú objektívnejšie. ()

st.jim

Arnoldovi ta role sedla a film měl spád, pěkné efekty a strávitelný příběh. Gabriel Byrne se v roli satana vyloženě vyžíval a bylo to fakt dobře. Robin Tunney se sexy bála, taky to pěkně zahrála. Prostě se mi ten film líbil :-) ()

Belbo

To se Arnimu nepovedlo, Byrne si roli užil a já furt ne a ne přijít na to, kam se podělo sto melounů. Zhodnotil bych to asi takhle - no třeba fuj, šplecht a bakiki bak. ()

Jizni Tlapa

Zajímavá Arnieho poloha vychlastaného alkoholika,která mu opravdu sedí,dává Konci zajímavý nádech čehosi nového. Rozhodně jedna z těch lépe zahraných! Dobrá akce, kvalitní dabing včetně chytlavého scénáře,roztomilá Kristýna a dokonale povedený soundtrack pasuje tuhle satanovskou podívanou do čtyřhvězdičkového zážitku. Veliká škoda digitálně odfláknuté akce, která degraduje "Švajcikovu" snahu... ()

Beky

... Arnoldova písnička:...jo když jsem byl ještě malej kluk, nosil sem sapík, granát a litinový trup, teď už mě dobrý filmy nebaví, myslim na sračky béčkový....ale teď vážně!!!!..pokud si dobře vzpomínám, původně se snažil Arnold prosadit scénař s ďáblem v těle u Stevena Spielberga...., ale on neměl samozřejmě čas si zrovna ničit kariéru a tak doporučil svého dobrého přítele Petera Hyamse!!!...a tento chlapík, tzv.vysokorospočotvý Bego-Král se zhostil tématu vzkutku velkoryse a nabídnul nám podívanou plnou rozporuplných trikových výjevů, nemastných neslaných hereckých výkonů a monstrózních klišé...díky Bohu aspoň za smrt Arnolda na konci!!!!..jinak pohádka o tom, že všichni žili šťasně až do smrti by tento pseudofilmový výtvor okamžitě poslalo do totálního zapomění k metě zvané odpad!!!...v době kdy film se chystal do kin jsem se opravdu, ale těšil!!...proč dvě hvězdy??...pár scén má atmosféru, a film nenudí-protože se těšíme na další trapnou scénu a ta je ve filmu bohužel každá druhá!!!!...jako oddech ok!!! ()

Raven0

Dementní příběh. Obdobné už tu bylo nesčíselněkrát a to mnohem lépe. A není se čemu divit. Tento film je ve všem průměrný a ničím nezaujme. Arnold v klasické roli také nijak nepřekvapí... A závěr je opravdu děsivý. A teď to nemyslím ve smyslu, že jsem se bál či že jsem snad byl napnutý! ()

lennyd

Blíží se konec tisíciletí, a to jak je známo, je také obdobím vylézání různých přirozených (či nepřirozených) živlů. V tomto případě Satan (Gabriel Byrne) se chystá v poslední hodině starého milénia splodit potomka s předem vybranou dívkou (narozenou před lety za jakési konstelace hvězd) (Robin Tunney). Nepochybně by se mu to i povedlo, nebýt bývalého policisty (nyní profesionálního bodyguarda) Jericha (Arnold Schwarzenegger), který tak nějak nechce ubohou dívku Satanovi přepustit ... Velmi kritizovaný film, ale až na cca posledních 20 minut (souboj ďábla a Arnolda v kostele) je vcelku dobrý. Gabriel Byrne se na roli chladnokrevného zabijáka hodí naprosto perfektně - nevím jak dokázal držet celé natáčení kamennou tvář. Arnold (v té době ještě pouhý herec) zde vůbec není ten nezranitelný jako v jiných filmech, ale naopak docela lidský - člověk o něj (a o osud lidstva :) ) má chvilkama i strach. Řekl bych, že šlo o poslední lepší film Petera Hyamse - pak už to s ním šlo od desíti k pěti (resp. od 3* k odpadu).... ()

TKKMR

End of Days je nedocenená schwarzeneggerovka, ktorá zostala trochu pozabudnutá v tieni Arnoldových slávnejších filmov. Dosť sa tomu čudujem, lebo ja som sa pri tomto akčnom horore bavil výborne. ()

ywo666

Videné celkom dávno, ale vtedy ma to nesmierne bavilo, čiže za 4*. Ak sa k tomu niekedy ešte dostanem možno pojdem s hodnotenim dole. Zatiaľ spokojnosť. ()

mickyreed

Hlavním kamenem úrazu toho filmu je vedle nelogickejch (až směšnejch) scén obsazení Schwarzeneggera, kterej se do takové role vůbec nehodí. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis