Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista. Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí se Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. (TV Nova)

NICOX

Já neřikám, že to bylo nějak úžásný, ale řeči o Arnoldově konci jsou trochu přehnaný. A že je to jeho nejhorší film nebo propadák? Vy ste snad neviděli Juniora?! 45 % ()

jondoe

no ja neviem a som trochu vedla z tych vasich komentarov.videl som ovela horsie filmy z arnoldom a na tento nemozem povedat ze by patril medzi nich.mne sa to pacilo. ()

rozbris

UAU nevím co všichni děláte, ale tohle byl vynikající film. Konečně jste mohli vidět Arnolda Schwarzeneggera jako normálního poldu, obyčejný člověk z masa a kostí co taky krvácí a něco ho bolí a ne jen jako Terminátora, či muže co nezná bolest (např. Komado). Po Terminátorech je to další best film Arnolda co se mu povedl. ()

Testament

Jasně, souhlasím, je to blbost. Ale občas slušná atmosféra, na Arnolda netypický žánr, následně zpackané hloupým závěrem (proč Arnold odloží zbraň, místo aby démona rozstřílel na sračku?). Každopádně pořád lepší, než otřesný Protiúder... ()

iXtr3m3

Ale áno, dalo sa. Určite to nevyužilo svoj potenciál, ale určite to nebol až taký prúser, ako sa hovorilo. Triky fajn, depresívna atmosféra bezmocnosti rovnako a námet tiež ušiel. ()

Zagros

Béčko jak vyšité z doby kdy Arnie dělal filmy jak na běžícím páse. To je pak jasné, že z každého nebude nový Terminátor, Predátor, apod. Námět je vcelku zajímavý a obsazení ucházející, kdo jiný by nás taky měl uchránit od konce světa než sám Arnold Schwarzenegger. Nechci se moc rozpitvávat v nedostatcích, Konec světa dokáže na jeden večer pobavit, ale na opakování to u mě není. ()

Hopper

Arnie prečo ?? Taký "škvár" !!! Nemohol počkať až do T3 alebo už naozaj potreboval z čohosi zaplatiť účty ? Ale aby som len nekritizoval - už dlho som si tak dobre nepospal pri filme ako tu. ()

wosho

Průměrný snímek, který mixuje dva elementy, které prosrě nikdy nemohou fungovat-Arnold Schwarzenger a seriozní hraní. Škoda, protože snímek potenciál měl. ()

1860

Snaha o thriller nevyšla.. Je to pěkně barevný, rádoby zajímavý, ale těch 121 minut je opravdu na takouto polívčičku hodně.. Tento film NEDOPORUČUJI, raději si pusťte něco jiného.. ()

Holina

Arnie na sklonku kariéry natočil spoustu blábolů, End of days, ale zas tak špatný není. Samozřejmě to není typický Arnieho akční styl, ale role permanentně ožralého a otrhaného poldy se zhostil celkem dobře. Ve filmu mu navíc celkem slušně sekunduje Gabriel Byrne a tak jako celek je to koukatelné. Až teda na ten digitální závěr, ale co...viděli jsme i mnohem horší... ()

dopita

Je docela nezvyklý vidět Arnolda nasáklýho alkoholem a se sebevražednými sklony. To je jedno z mála pozitivního tohohle filmu. A taky Robin Tunneyová, toť moje velmi oblíbená herečka. Jinak film nemá co nabídnout. Děj mě nijak nezaujal a zpracování je uplně o hovně. První půlku filmu se na to ještě dívat dá, pak už je to jedna velká režisérská bezradnost. ()

POciSEM

Arnold si vybral vyborny tema ale narazil pri volbe rezisera. Kdo by se mel utkat se Satanem nez prave on? Bohuzel je film velice zbesile sestrihanej a obcas me z toho neustalyho problikavani bolely oci. V zaberu kdy Arnie dostane tecku basseballovou palkou a odporouci se k zemi sem napocital 8 strihu a to cely ve 2 vterinach filmu coz je hruza. Jinak se to nese v pohodovym tempu a porad se neco deje. Dalsi plus patri Gabrielu Byrneovi kterej se role knizete pekel zhostil opravdu skvostne a jeho zlovestny kukuce se mi dost libily. Samozrejme to neni zadnej megahit ale porad to beru jako velice dobry pokoukani a prihazuju hvezdu za konecny reseni Arnoldovi beznadejny situace,tohle by Stallone nikdy neudelal ()

Michalechal

Zkrátka opět Arnold v akci. Je pořád ve formě. Tentokrát v boji proti skupince satanistů a jejich šéfovi, samotnému Satanovi. Dal bych i o hvězdu víc za akčnost, ale bylo to asi zbytečně dlouhé ... ()

Paity

Arnie se chtěl také vrhnout do filmů s mysteriózní tématikou a příliš to nevyšlo. Zase ale oceňuju, že si vystřihl chlápka na dně, chlastající trosku, která se ale musí dát dohromady, pokud chce zachránit nejen sebe. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis