Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista. Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí se Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. (TV Nova)

rakovnik

Zpočátku jsem si říkal, že to je překvapivě dobrý film. Ovšem, jak se od thrilleru posouval k myterióznímu či horrorovému žánru, klesala také jeho kvalita. Čím se děj více rozvíjel, tím byl scénář děravější. V poslední čtvrtině šlo už o podívanou pro otrlé. Nemohu se ubránit srovnání s Terminátorem, protože obě hlavní postavy jej svými vlastnostmi připomínaly: Chvíli byl jako Terminátor Jericho, pak zase Satan. Vůbec nechápu motivy jednání postavy Jericha, ale to jsem asi měl očekávat. Jinak jako thriller s pěknými scénami a triky v první polovině za ****, za druhou hloupější polovinu slabé **. ()

kaposlav

Opäť film, kde nedostatky na kvalite vypĺňajú holými kozami a nadmerným množstvom krvi. Asi mali moto "Čím viac, tým lepšie". Sem tam nedomyslené a priblblé ako celá cirkev. Nejaké napätie tam bolo a aj po vizuálnej stránke to ušlo. Tak aspoň 2*. ()

Martin741

Takze End of Days je len priemerny film o tom, ako sam najvyssi dabel /Gabriel Byrne/ sa dostal do konfliktu so Schwarzeneggerom. A treba povedat, ze dabel sa poriadne zapoti, lebo si vybral tvrdeho, brutalneho a drsneho protivnika /Schwarzenegger/, ktory uz samotneho Predatora /1987/ dal do laty. Chvalim zrucnu ruku rezisera Petra Hyamsa, k tomu kvalitnu temnu a dusnu atmosferu. Dojde pochopitelne aj na akcne sceny, a to filmu len prospieva. Ako male decko som sa toho zaveru bal, teraz uz nie. Ale aj tak si film rad pozriem znovu. 51 % ()

Wiikii

Většina Arnoldových filmů je logicky nedotažená a těžící z jeho akční vizáže. A zde to není jiné, jen zde vše zakomponovali do satanistického tématu kde hlavním padouchem je Satan sám. .. Je to slabota, mohli si s tím dát alespoň trochu práce aby děj byl co k čemu, ale nakonec to skončí jako většina Árnýho filmů, tedy hodně vystřílených nábojů a zdevastovanou krajinou kolem. .... HODNOCENÍ: 40% (2*) ()

MrPierc

Oproti tomu ,co Arnie točil před tím, je tohle pokus o herectví a podařilo se. Zajímavé téma, postava ztroskotance, pěkné triky. Gabriel Byrne hraje vášnivou verzi ďábla, který potřebuje dítě od čisté a neposkvrněné Robin Tunney. Je tu velmi zajímavá zápletka ďábla a smrtelníka, kteří proti sobě bojují. Křesťanská tématika dodává filmu smysl. Pěkné a zajímavě provedené triky. Z ošklivého káčátka se vyklubal pěkný film. Arnie a jeho snídaně z mixéru musí být lahoda :-) ()

O´Neill

INU, jeden z Arnieho filmu, který prostě nemusím. Námět byl dobrý, leč lehce klišovitý, ale režisér z toho nedokázal moc vytěžit. Je to prostě po všech stránkách průměrná záležitost, plusem jsou rozhodně herci (ano, Arnie a samozřejmě Gabriel Byrne), a vcelku povedená hudba, obsah filmu je už ale horší. ()

cariada

Arnold v hororu proč né. Já ho mám celkem v oblibě. A tady to bylo dobrý. Pěkná atmosféra od začátku až do finále. Solidní triky. Určitě snímek , který nenudí a 2 hodiny máte o zábavu postaráno. Podle mě nebýt tam Arnold tak to hodnotíte mnohem líp, jen nevím co vám na něm tak moc tady vadí. ()

Crawler-D

Efektní satanistická podíváná se zajímavým nápadem. Hlavní je, že před závěrem se jde Arnold pořádně vyzbrojit. ()

laik_60

jednotka hraničiaca s odpadom. Sa divím že katolícky rakušan arnold sa na takúto rolu vôbec dal nahovoriť, to naozaj potrebuje tak peniaze aby točil takéto "odpady" ? snáď najhorší film so schwartzenegerom. jediný čo tam kde tu niečo uhral bol Byrne, Viem si určite predstaviť lepší film o Satanovi a jeho "konci" (sveta). ()

Adaamos21

Tohle se bohužel nepovedlo, z námětu šlo vytřískat daleko víc. Film nefunguje ani jako akčňák, ani jako drama nebo horor. Nuda, nuda, šeď, šeď. ()

Martrix

Peter Hyams je mistr ve vytváření zcela průměrných filmů a je lhostejno pro jaký žánr se rozhodne. Konec světa je zoufalý právě tím, jak je plochý a nudný. Přitom byl k dispozici Arnold, výborný Gabriel Gyrne a téma o příchodu Satana. Co už víc, by ten chlap chtěl? Jenže to by si musel scénáristický matlal Andrew W. Marlowe ujasnit, jestli píše horor, nebo akční film a Hyams se rozhodnout, jestli to pojme jako temnou mystickou kriminálku, nebo buddy akčňák, kde si to rozdá tragipolda se Saťákem. No a protože si pánové vybrali ty nejhorší možné kombinace, tak je z toho podivný mišmaš bez atmosféry. Postava Jericha je napsaná jako bývalý polda, který ztratil víru...oh, jak originální a Satan si s ním při vší své moci neví rady. A to i když se z Jericha vyklube opravdu otravnej kazišuk, kterého bych ztloukl i já, který byl ve fitku naposledy před dvaceti lety a má jediná aspoň trochu nadpřirozená schopnost, je hlasitě prdět. ()

Juto

Veľmi podceňovaný nenávistný nadprirodzený sci-fi / akčný film. Mne sa film dosť páčil. Je tu temná účinná hororová akcia. 7/10 ()

emo

Jeden z najlepších Arnoldových filmov posledných rokov. Nechápem čo proti nemu vštci majú... Oproti Šiestemu dňu majstrovské dielo. Byrne ako diabol je skvelý! ()

c.tucker

Uplně bych tento film nezatratil. Gabriel Byrne zase klasický. No a Arnold je Arnold, co byste čekali, je všemocný a dokáže překazit plány i samotnému Pánu temnot. ()

campix

Další klasické Arnoldovo akční béčko cinknuté nadpřirozenem. Na rok 1999 je zde vcelku dost slušných efektů a i filmařsky vše v pořádku. Arnie ve scéně s vrtulníkem dokazuje, že od Chuckua Norrisove dělí jen kousíček. Co by na to řekli Mayové, kdyby zjistili, že podle Hyamse se sekli o 12 let se svou předpovědí zkázy světa. ()

SHI-SHA

Na Arnieho filmech jsem vyrostl, rád se bojím a z démonů pekelných mi jde mráz po zádech. Strachu moc nebylo, u nelogičností jsem přivřel oka a to ostatní si parádně užil. Přesto mě trochu mrzí, že film nerežíroval Del Toro, nebo aspoň Sam Raimi, jak se původně plánovalo. ()

FAITH.BABE

Jestli se vyžíváte v námětech: nebe-peklo-zlo-dobro-satan-bůh-andělé, jestli milujete Arnieho, 90's styl filmů a tenhle film jste neviděli, jako byste nežili :) S chutí do toho!!! ()

otík

Starý dobrý Arnold se vydává do boje se samotným Satanem a rozhodně v tom boji nehraje druhé housle. Ano, zní to směšně a vlastně i ten film je ve své podstatě směšný, na druhou stranu má dobrou atmosféru, slušného Byrneho, schopné akční scény a hodně "vtipné" dialogy Arnolda se sebou samým či Arnolda se Satanem. A nakonec proč by Arnie nemohl mít svá Stigmata? ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis