Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista. Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí se Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. (TV Nova)

Lucasion

Arnold versus Satan. Ano i tak se dá jednou větou definovat tento snímek. Jericho Cane (Arnold Schwarzenegger) se živí jako bodyguard. V podstatě hned na začátku filmu se to začne ubírat však zcela jiným směrem. Na konci roku 1999 přichází Satan (Gabriel Byrme) aby našel vybrané děvče a s ní zplodil Antikrista. Gabriel je v roli parádní, snadno se mu ta role věří. Arnold v hororu, i když akčním působí decentně jinak. Pokud se nepletu tak je to jeho jediný horor. Ovšem není horor jako horor že? Zvlášť ne takový, když ikona akčního žánru střílí do Satana z kulometu. Konec světa není špatný. Má svůj nápad i zpracování. Pobaví jistě Arnoldovi hlášky a sledování jeho muž proti muži. (65 %) ()

Lacike

Z trojice filmov, ktore Arnie natocil po operacii srdca a predtym ako sa s T3 na dlhy cas rozlucil s filmovou karierou, mal tento film najväcsi potencial. Kladom je, ze tu Arnie nehra nejakeho obycajneho hasica alebo pilota ale skuseneho policajta, takze ma prilezitost ukazat sa v akcii. Hned ta uvodna so skutocnym vrtulnikom (ziadne hnusne CGI ako je dnes zvykom) je celkom pôsobiva a ponuka slusne kaskaderske kusky. Lenze to je predcasny vrchol filmu. Po väcsinu filmu Arnie hra zroneneho chlapika, ktory chlasta a smuti za mrtvou rodinou. A to je prvy velky problem. Arnie sa tu hlavne snazi hrat, co nikdy nebola jeho silna stranka a ani dôvod preco jeho fanusikovia sleduju jeho filmy. Naviac Arnie pôsobi nevierohodne ci uz ako zroneny otec, tak aj ako detektiv, ktory sa snazi namiesto svalov pouzivat rozum. Vzhladom na vazny ton filmu tu Arnie ani nema prilis prilezitosti na svoje legendarne hlasky. Mne prilis nesadla ani nabozenska zapletka, co bezne nemam rad a zaroven mi nepripadala prilis prepracovana. Namiesto nejakej logiky sa tu vsadilo na efektnost. Jednotlive sceny maju slusnu atmosferu, ale pôsobia samoucelne. Akcne sceny ma okrem uvodnej nahanacky prilis nenadchli. Väcsinou su plne trikovych exhibicii, ktore dnes uz pôsobia zastaralo. Vzhladom na Arnieho ucast by som chcel vidiet klasicku akciu s prestrelkami nahanackami a bitkami. A nie aby Arnieho zmlatila nejaka stara tucna posadnuta zenska. Takze vysledkom je netypicka Schwarzeneggerovka, ktora mne prilis nesedi a s jeho top filmami sa zdaleka nemôze rovnat, ale ziadna katastrofa to tiez nie je. Pre mna to je zbytocny film. 4/10. ()

BoPo

Ako sa hovorí jedným uchom dnu, druhým von. Tak takto to nejako je s týmto filmom. Diabol je námet, ktorý sa nikdy nevyčerpá. Tento je naozaj len taký pokus, pri ktorom si všetci herci čo to zarobili a išli spokojne domov. ()

ProjectAlice

Veľmi vydarený akčný film s Arnoldom Schwarzeneggerom. U niektorých filmov ma naozaj prekvapujú hodnotenia. Príbeh bol viac než podarený, navyše pozerať film v roku 1999 v ktorom nastane koniec sveta na Silvestra toho istého roku, tak to je sila. Obsadenie mi vyhovovalo, spokojnosť aj s hereckými výkonmi. Koniec taký, aký čakal každý. Nenudil som sa, film bol na tú dobu príjemným prekvapením. ()

MoiJe

Chvilami az trapne. Ale nebyt tych chvil... Mozno je problem, ze som to videla len s dabingom, ktory mi celkom kvalitne tou umelinou trhal usi (i ked si netrufam tvrdit ze by Arnie v orig. rozpraval menej umelo). ()

Ouwen

O proti Predátorovi zde hraje Arnold bejvalého cajta, jež se bahní v depresích a nepůsobí tak sebejistě. Džungli nahradil New York a Vetřelce z Vesmíru nahradil samotný Satan z pekel. Celkem absurdní film, ale bavil jsem se královsky. Prvních dvacet minut mne moc nevtáhlo, naštěstí se pořádně sešlápne akcelerace a děj nabere úplný spád. Dostatek akce ve spojení s Arnoldem a fantastickým záporákem mi ke štěstí stačilo. Mrzí mne jen, že vizuál působí lacině a režie jest nestabilní, zbytečně mnoho střihů jak během akce, tak aj během pasivních momentů. Naštěstí právě Arnold to táhne v pohodě, má plno úžasných hlášek a jeho kolega ho skvěle doplňuje. Potěší Robin Tunney a Gabriel Byrne, na to že hraje Satana, má nesmírné charisma, svojí roli si užívá a jeho dialogy skutečně nutí k zamyšlení, film mi přišel i co se týče filozofie dost bohatý. Akci tvoří exploze, ty nejsou stoprocentní, ale souboje a střelba už stojí za to. Při situaci v bytě se třemi zabijáky jsem se škvařil v napětí. Šarvátky jsou krátké, maj dynamiku, živočisnost a přestřelky absolutně nekompromisní, jedná se o Rko. Potěší i dostatečný konec, zajímavá atmosféra a zejména souvislosti, takže každá akce a situace není na efekt, spíš přirozená reakce. Jinak i když Arnold představuje pořádný hovado s glockama a m4 s granátometem, dosáhne slušného bodycountu, nakope mu prdel stará babka :-)))) no bavil jsem se, film jsem nebral vážně a tou absurdností a dostatkem akce se slušným hereckým ansáblem nuda neměla prostor. 8/10 ()

JohnCZ

Luxusní a velmi povědomá hudba, klasickej Arnold a slušná atmosféra v první polovině, ale ten blbej scénář prostě v tomto případě nepřekousnu. ()

corpsy

Mohla to byť pecka, Arnoldov veľkolepý comeback ( koľký už ? ). Ale nejako to škrípe, akcia nieje zlá, ale ten tragický podtext a to všetko okolo toho. Stále hovorím - KAŠĽAŤ PRI TAKOMTO DRUHU FILMOV NA SENTIMENT A ROZPÁLIŤ TO. ()

ConanVJ

Arnieho poslední film předešlého tisíciletí a kdo by mu mohl dělat oponenta než samotný Satan? Za horor se tento film považovat nedá, dokonce ani ne za akční. Celkově je to vyvážený mix všeho. Tempo filmu je pomalejší, ale příběh mě nenudil a na film se vždy rád podívám. Za mě 80% :) ()

mis-ko

Nemyslím, že by to bol až taký zlý thriller. Samozrejme, je množstvo lepších, ale dá sa to pozerať. Tak 2 1/2*. ()

fannah

Hodně dobrá hudba, a Gabriel Byrne je dokonalej :-D nejlepší byla scéna se skejtboarďákem a autobusem :-D:-D ()

agentmiky

Tak tohle slušně minulo cíl, jen málo chybělo k tomu, aby se z toho stal propadák. Jedna věc mě po zhlédnutí udivuje, pořád tomu nemohu přijít na kloub. Jak tohle mohlo mít rozpočet 100 milionů dolarů? Komu ty peníze přistály do kapsy? Protože bych cenovku viděl možná tak na čtvrtině. No nic, jde se hodnotit...Filmy s tématikou ďábla mám rád, ale Konec světa mě nedokázal skoro ničím zaujmout. Jediný aspekt film držel nad vodami odpadu, a to Gabriel Byrne coby satan. Ten svým uhrančivým pohledem film nesl na svých bedrech, každou scénu, kdy byl na plátně, jsem si užíval. Na druhou stranu, Schwarzenegger vypadal, že ho to natáčení vůbec nebaví, strojově odříkával své hlášky a vypadal fakticky znudeně, což mě negativně překvapilo. Vizuál dost podprůměrný, praktické efekty ještě ušly, ale když došlo na triky, tak ve mně snímek vyvolával výbuchy smíchu, zejména ten CGI ďábel. Jinak závěr vyloženě tragický, tam jsem jasně viděl, že tvůrcům došly jakékoli tvůrčí nápady. Za Byrneho ještě ty 4/10 dám, ale... ()

Korbitch

Děj i příběh jsou v pořádku. Kdo však v pořádku není je Arnold. Na tu roli se absolutně nehodí. Tam bych viděl takového Mela Gibsona, Edwarda Nortona nebo Roberta DeNira. ()

Praxis

Jakkoli je tenhle film kritikama zakopaný hluboko, mně se to opravdu moc líbilo. Grandiozní vizuální efekty přidávají k celkovému dojmu ještě jednu hvězdičku... Arny sice herecky neoslnil, ale já se při tomhle filmu rozhodně nenudil ()

JJ.Gibson

Ačkoliv jsem k tomu přicházel docela skepticky, tak musím říci že se mi Konec Světa s Arniem líbil. Docela drsná akce a pohodobý příběh bez klišé konce... ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis