Kukuřičné děti 3: Sklizeň ve městě

• Česko Kukuřičné děti III (více)

Po tragické smrti svého otce jsou opuštění chlapci Joshua a Eli svěřeni do péče adoptivních rodičů v Chicagu. Musí se přizpůsobit životu ve městě, pro staršího Joshuu je to jednoduché, ale Eli se s tím vypořádá po svém - sám se nepřizpůsobuje, snaží se naopak měnit životy druhých. Přiváží si s sebou zvláštní odrůdu kukuřice, kterou pěstuje v opuštěné továrně. Postupně strhává většinu dětí ze školy ke zvrhlé posedlosti krveprolitím a zlem. Přichází měsíc sklizně, dospělí umírají a jen starší Joshua ví, jak tomuto masakru zabránit. Riskuje tím však bratrův život. (oficiální text distributora)

Trailer

obitus

Treti dil, Mestske zne, se nastesti nevydal cestou primeho pokracovani, ale snazi se myslenku Kukuricnych deti rozvinout. A z casti se mu to dokonce dari. Presun prostredi, z venkova americkeho stredozapadu do mesta, filmu rozhodne prospel. Ne uz tak odlisne pojeti zla, ktere je reprezentovano chlapcem-demonem, transformujiciho v obrovskou obludu a v legracnim a notne krvavem finale vrazdiciho hafo teenageru. Zajimavou postavou je i jeho predstavitel, american ceskeho puvodu Daniel Cerny, ktery u nas loni natocil pry kvalitni kratas "Noci smutku". Reziser James Hickox dal ve filmu mini rolicku i svemu slavnejsimu kratrovi Tonymu a tehdy debutujici Charlize Theron. Mela zustat u horroru, skoda ji. ()

tron

Ukážkový film, ak sa pýtate na rozdiel medzi vyloženým odpadom a snímkou, ktorá sa ešte ako tak (ale predsa) zubami nechtami drží nad priepasťou a zaslúži si aspoň trápnych 20%. Skutočne mi nedá to srdce hodiť túto úbohú lacnú nechutnú blbosť do jedného hrnca s DUCHOM PODZEMIA a s KRYSAMI ÚTOČIA, ktoré sú, hoci sa tomu ťažko verí, EŠTE o dosť horšie. Predsa len, stopové prvky (ale predsa) legendy Stephena Kinga trojka obsahuje. Navyše konečne uvidíme Toho, kto kráča medzi riadkami (aj keď je stvárnený tak hrozne nízkorozpočtovo, že by možno bolo lepšie, ak by sme nevideli). Charlize Theron tu má roličku na hranici (ne)povšimnuteľnosti Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/449/ ()

Matty

Dva bratři, kteří vlastně nejsou pokrevnými bratry, mezi sebou pěstují incestně-homosexuální vztah. Ten menší z nich – odhodlaný ekologický aktivista – po nocích tajně uctívá nahnilý kukuřičný klas a občas vyloudí výraz, jako by měl plný močový měchýř a mermomocí se snažil nic nevypustit. Ostatní postavy jsou rovněž nesympatické a k tomu hloupé jak malované sáňky. Když například někoho naleznou s vodovodní trubkou zaraženou hluboko v lebce (jediný dobrý vtípek s vodou z ní stříkající), berou to jako přirozenou smrt. Kukuřičné děti 3 jsou nehorázně špatným céčkovým hororem – v tomto filmu vůbec nic nefunguje. Podstata scénáře mi úplně unikla, režisér ať dělal cokoliv, tak určitě nerežíroval, herci nehrají, jen se blbě tváří, a vyjadřovat se o bůhvíproč se zjevivší zrůdičce na konci filmu bez použití těch nejtvrdších vulgarismů prostě nejde. Připomíná to horu oživlých sraček – jakoby zmutoval vystřižený filmový materiál se zbylými financemi, přičemž vystřižený materiál byl ještě děsuplnější než ten zveřejněný a zbylé finance mizivé. Něco tak otřesného nenajdete ani doma za ledničkou. Právě posledních deset minut bylo ovšem natolik zvrácených, že jsem se neubránil smíchu. Kéž by takový byl celý film. 15% ()

B!shop

Nebylo to tak spatny jak jsem cekal. Je pravda, ze ten prcek, kterej mel bejt hlavni zaporak, se spis nez nakej satanovo kamos chova jako rozmazlenej zmrd a zaverecny souboj s "tim co chodi mezi radky" me spis pobavil nez vystrasil, ale na druhou stranu urcitou atmosferu to melo. A i kdyz to ma docela spatny triky, tak nektery smrti byli celkem vychytany a kde jinde najdete jako zabijaka kukurici. Nemuzu srovnavat s minulejma dilama ty sem nevidel, ale me se to docela libilo. ()

MM_Ramone

Tretí diel "Kukuričných detí" je na úrovni televíznej produkcie a výkony hercov sú dosť úbohé. Scenár by sa dal ešte ako tak prekusnúť, aj keď je dej situovaný už mimo Gatlinu. Ale čo ma úplne dorazilo, bolo to príšerne nepodarené monštrum vo finálnych scénach filmu. "Urban Harvest" nedosahuje ani len priemeru na mojej stupnici horrorových filmov. ** ()

• Kukuričná biblia je v skutočnosti kniha Stephena Kinga "Nočná zmena" (Night Shift) so zamenenou tvrdou väzbou. (beso74)