Kukuřičné děti 3: Sklizeň ve městě

Kukuričné deti 3

Horor

USA, 1995, 92 min

• Matty

Dva bratři, kteří vlastně nejsou pokrevnými bratry, mezi sebou pěstují incestně-homosexuální vztah. Ten menší z nich – odhodlaný ekologický aktivista – po nocích tajně uctívá nahnilý kukuřičný klas a občas vyloudí výraz, jako by měl plný močový měchýř a mermomocí se snažil nic nevypustit. Ostatní postavy jsou rovněž nesympatické a k tomu hloupé jak malované sáňky. Když například někoho naleznou s vodovodní trubkou zaraženou hluboko v lebce (jediný dobrý vtípek s vodou z ní stříkající), berou to jako přirozenou smrt. Kukuřičné děti 3 jsou nehorázně špatným céčkovým hororem – v tomto filmu vůbec nic nefunguje. Podstata scénáře mi úplně unikla, režisér ať dělal cokoliv, tak určitě nerežíroval, herci nehrají, jen se blbě tváří, a vyjadřovat se o bůhvíproč se zjevivší zrůdičce na konci filmu bez použití těch nejtvrdších vulgarismů prostě nejde. Připomíná to horu oživlých sraček – jakoby zmutoval vystřižený filmový materiál se zbylými financemi, přičemž vystřižený materiál byl ještě děsuplnější než ten zveřejněný a zbylé finance mizivé. Něco tak otřesného nenajdete ani doma za ledničkou. Právě posledních deset minut bylo ovšem natolik zvrácených, že jsem se neubránil smíchu. Kéž by takový byl celý film. 15%(28.10.2006)

• tron

Ukážkový film, ak sa pýtate na rozdiel medzi vyloženým odpadom a snímkou, ktorá sa ešte ako tak (ale predsa) zubami nechtami drží nad priepasťou a zaslúži si aspoň trápnych 20%. Skutočne mi nedá to srdce hodiť túto úbohú lacnú nechutnú blbosť do jedného hrnca s DUCHOM PODZEMIA a s KRYSAMI ÚTOČIA, ktoré sú, hoci sa tomu ťažko verí, EŠTE o dosť horšie. Predsa len, stopové prvky (ale predsa) legendy Stephena Kinga trojka obsahuje. Navyše konečne uvidíme Toho, kto kráča medzi riadkami (aj keď je stvárnený tak hrozne nízkorozpočtovo, že by možno bolo lepšie, ak by sme nevideli). Charlize Theron tu má roličku na hranici (ne)povšimnuteľnosti Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/449/(5.4.2005)

• lennyd

Bratři Joshua a Eli jsou po smrti svého otce (na které má hlavně Eli a jeho uctívání Toho, který chodí mezi řádky lví podíl) adoptováni jednou rodinou ve velkém Chicagu. Začíná pro ně život, který až doposud neznali - škola, zábava, sport. Joshua se velmi rychle přizpůsobí, ale Eliho dál zajímá pouze kukuřice. Z venkova si sebou přivezl odrůdu zvlášť odolné kukuřice, kterou pěstuje v sousední opuštěné továrně. Kukuřice ale ke svému růstu potřebuje krev. Spoustu krve .... První půlka se mi docela líbila, až na úplný úvod byl film dalek béčkovosti této série, a spíše si hrál na rodinné drama, jak se mládenci z venkova vyrovnávají s prostředím velkoměsta. Leč pak nastoupila hororová linie, která kromě toho, že byla dost nudná, tak byla i dost hloupá. Logické chyby nepočítaje, vizuální triky tak z minulého století (AHA!, on je to film z minulého století), herci příšerní. Tak jsem se aspoň těšil na závěr filmu, kdy se dal očekávat nějaký velký souboj či něco takového, ale i ten se krutě nepovedl (navíc ta potvora byla extrémně hnusně nepovedená). Takže ač jsem zpočátku uvažoval o hodnocením někde mezi 3 a 4 hvězdičkami, konec mne přesvědčil že víc než 2 si nezaslouží. A když si představím, že mám před sebou ještě minimálně tři díly této série, ach jo..(18.1.2013)

Dvaja bratia z detí kukurice prichádzajú k adoptívnym rodičom do New Yorku. Väčší sa prispôsobuje životu ale ten menší – kazateľ, za domom nasadí lány kukurice a začne obracať deti zo školy na svoju vieru. Medzitým ich adoptívny otec – šikovný podnikateľ, má v pláne so zázračne rýchlo rastúcou kukuricou i v nehostinných podmienkach a pritom neuveriteľne chutnej, rozbehnúť výnosný biznis... Je dobre že i trojka sa neberie príliš vážne, dokonca posúva dej i čo sa vlastností kukurice týka, napriek opusteniu Gatlinu, stačí spraviť pár krokov do malých kukuričných radov a človek sa hneď cíti ako v starých známych nekonečných pláňach nehovoriac o tom že časť filmu sa odohráva neďaleko Gatlinu. Kukurica vraždí doteraz najefektnejšie, kazateľ má najmocnejšie schopnosti, dokonca prví krát s kosákom niekoho zabije a na záver sa k slovu dostane aj ten čo chodí pomedzi riadky a predvedie krvavý masaker, niečo na spôsob záveru v Silent Hill. Charlize Theron tu hrá len štatistku a peknú tváričku v pár sekundových záberoch. Keby len tvorcovia tušili aké eso majú v rukách =)(23.10.2008)

Celkem solidní pokračování série. Moc se mi líbí stop-motion efekty a sadistické krvavé smrti, jsem staromilec. Idea přesunu kukuřičného božstva do městského masakru se mi rovněž zamlouvala. A zase další adoptivní rodiče na popravu - kdo si chce proboha ještě osvojit děti po všech těch zkušenostech z hororů. Tenhle horor je pohoda se zlým malým spratkem, kterého chcete zabít od začátku (je to přece záporák), ale nehraje ho tak dokonalej herec jako v jedničce. Nechápu hysterii ostatních hodnocení, lidi tady dělaj, jako by to bylo pokračování Temnýho rytíře, je to přece horor a trojka něčeho, co jste čekali? :)(16.1.2010)

• - První film Charlize Theron. (Chatterer)

• - Kukuričná biblia je v skutočnosti kniha Stephena Kinga "Nočná zmena" (Night Shift) so zamenenou tvrdou väzbou. (beso74)