Kukuřičné děti 3: Sklizeň ve městě

Kukuričné deti 3

Horor

USA, 1995, 92 min

• Terva

Červená kosa, která seče úvodní titulky, je docela zajímavý nápad. Úvodní scéna, jak seče kukuřici, už je předzvěstí toho, že to bude blbost. Dost lidí se nechá zlákat nápisem : Based upon The short story - Children of The Corn - by Stephen King. Jenže tento děj se přesune do města a tím se všechno pohřbí. Jako fanda Stephena Kinga, říkám škoda. Tvůrci si prostě vzali jen název. Pro toho, kdo čte mezi řádky.... CITÁT : Dovolali jste se na tísňovou linku Chikágského policejního oddělení. Zůstaňte prosím u telefonu a vyčkejte příchodu SOUDNÉHO DNE, kdy nevěřící budou navždy zatraceni !!! Oživlá Panna Marie byla Boží. Škoda, že tento záběr nebyl delší. To samé platí o tom strašákovi....ó kurva, můj Bože !!! Jsem ten, kdo čte mezi řádky, nebylo to nic extra, ale mohlo to být horší. Nechť sklizeň započne....Ježíší Corne. Finální scéna z MonsterCornem už byla spíše k smíchu, než k úleku. I když těch špatných triků se člověk musí bát. Až do této doby jsem chtěl dát filmu tři hvězdy, finále to však srazilo na dvě.(24.4.2011)

3 diel si pomerne dobre drží atmosféru aj keď nie stále, ale na druhej strane prekvapí nechutnostami, krvavými efektami, a priemernými hereckými výkonami. V nejakých momentoch to zaškrípe, ale zase sa to pekne rozíde, hudba tomu dáva svôj tvar, a nejaké tie gore scénky s chrobákami, kukuričnou príšerou ktorá je extrémne velká, alebo smrť Charlize Theron, tá tomu filmu dáva jasne navrch, ale samozrejme pravá atmosféra nastane 20 minút pred koncom 60 percent.(15.2.2008)

Nebylo to tak spatny jak jsem cekal. Je pravda, ze ten prcek, kterej mel bejt hlavni zaporak, se spis nez nakej satanovo kamos chova jako rozmazlenej zmrd a zaverecny souboj s "tim co chodi mezi radky" me spis pobavil nez vystrasil, ale na druhou stranu urcitou atmosferu to melo. A i kdyz to ma docela spatny triky, tak nektery smrti byli celkem vychytany a kde jinde najdete jako zabijaka kukurici. Nemuzu srovnavat s minulejma dilama ty sem nevidel, ale me se to docela libilo.(19.4.2005)

• peter12

Je to o dvoch nevlastných bratov,ktorí sa presťahujú do Chicaga. Joshua je normálny chalan ale Eli je autoritatívny chrapúň a má niečo diabolské za lubom.Eli mi bol nesympatický hneď od začiatku,taký mladý sráč.Atmosféru to malo asi len keď hľadali tu knihu,ale inač nič moc.No chcel som dat 3* ale ako na moje nešťastie prišla na scénu ta naj.naj.naj.debilnejších a najnedokonalejších akože oblúd,rázom tam bola jedna hviezda.Lepšie triky som videl asi aj v Bambuľke.(11.1.2014)

Tenhle film u mě asi zraje jako víno. Po prvním shlédnutí jsem byl zděšen a rezolutně ho odepsal. Dneska jsem na něj koukal už potřetí a líbí se mi čím dál víc. Rozhodně to není takový děs jako předchozí díl. Možná na tom má svůj podíl to, že jsem od prvního shlédnutí viděl spoustu mnohem horších hororů a to i modernějších. Tohle je ještě svým způsobem stará škola. Přenesení do velkoměsta kvituji jako dobrý nápad. I návrat k dětskému záporáku, kterej je fakt démonickej (ne jako ten blbeček z dvojky). Trochu se sice člověk pousměje nad místy dost levnými a nepovedenými triky (ty loutky zabíjených herců občas bijou do očí), ale zase je tu dost krve a různejch masakrů (i bych dal ruku do ohně za to, že jedné dívčí oběti ten kukuřičnej šlahoun vjel mezi nohy) no a jsem si takřka jistej, že v jedné z miniroliček se tak na dvě tři vteřiny objevila Ivana Milicevic.(2.10.2009)

• - Kukuričná biblia je v skutočnosti kniha Stephena Kinga "Nočná zmena" (Night Shift) so zamenenou tvrdou väzbou. (beso74)

• - První film Charlize Theron. (Chatterer)