(Ne)obyčejný kluk

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Rodinný

USA / Hongkong, 2017, 113 min

"Keď si máte vybrať medzi tým, byť dobrý a byť láskavý, vyberte si to druhé." Pár vecí mi troška nesedelo, ale šlo fakt o drobnosti. Napr. veľakrát to vyzerá tak, že nasledujúci „blok udalostí“ budeme sledovať z pohľadu inej postavy, než je Auggie, a nakoniec to nie je pravda (Miranda má približne 168 sekúnd priestoru, rodičia dokonca žiadny). Alebo u niektorých postáv je naznačené, že budú dôležité a nakoniec nie sú (učitelia, riaditeľ). Inak ide o ukážkový feel good, ktorý je hravý (Chewie!), smutný, veselý, aj originálny. Obsahuje pár klišé (šikana), ale aj s tými je narábané predsa len trošičku inak, než sme bežne zvyknutí. Samozrejmosťou sú báječné a prirodzené herecké výkony všetkých zúčastnených.(29.3.2018)

Som príjemne prekvapený. Čakal som niečo čo bude za emócie ťahať podstatne viac. Ale kupodivu to bolo celkom milé. Jasné všetko je to americky cukrové a emócie a myšlienky sú tam podávané popisne a účelovo. Ale raz za čas to neuškodí. Tremblay na to, že je ešte taký krpec hrá prvú ligu a nie len v tomto filme. Na zabitie večera viac ako dostačujúce.(28.3.2020)

Vcelku chápem tých, čo tomu dali odpad. On to odpad objektívne nie je, ale strašne vás naštvú tie cheer-up frázy tipu, ak ti nikto nezatlieska, urobím to pre teba ja. Augie je obrovským emocionálnym magnetom pre divákov. Jasné, má to ťažké, lenže jeho príbeh robí z filmu tuctový doják. A to paradoxne tým viac, keď sa snaží nebyť tuctový.(28.2.2018)

Opravdu dlouho jsem přemýšlela kolik tomu mám dát hvězdiček, ale rozhodla jsem se pro plný počet. V tom filmu je všechno. Zasmějete se, popřemýšlíte o svém chování a hlavně, hlavně si několikrát pobrečíte. Hlavní postavy si ve filmu hned zamilujete, s každým z nich soucítíte. Kniha mě jaksi minula, ale po shlédnutí tak hezkého filmu si jí rozhodně precut a už se na knihu moc těším. Julia a Owen skvělý manželský par,docela mě překvapilo, jak k sobě hezky jdou. Rozhodně je to film, který ve mě něco zanechal a vždy se na něj ráda podívám.(2.3.2018)

Rozhodně je to film, na který by se měly dorůstající děti podívat a přijmout jeho poselství. Ale rozhodně to není kdovíjak výborná filmařina, protože jednorozměrným charakterům to moc nebaštíme a střípkovité vyprávění občas pálí ve vztahu k celku trochu do ztracena. Hodně tomu pomáhají přirozeně hrající herci a líbilo se mi přepínání do fantazie hlavního hrdiny, ale jinak nic víc než rutinní sentiment pro celou rodinu s nejočekávanějším možným happyendem... Více zde(5.2.2018)

• - Miranda (Danielle Rose Russell) oslovuje Auggieho (Jacob Tremblay) jako „major Tom“. To je odkaz na píseň Davida Bowieho – „Space Oddity“, která je o astronautovi jménem major Tom. (BMW12)

• - Naniesť Jacobovi (August) make-up trvalo vždy hodinu a pol. (Astonko)

• - R. J. Palacio dostala inšpiráciu na napísanie knihy po tom, ako vzala svojho syna na zmrzlinu, kde videl dieťa s Treacher-Collinsovým syndrómom. Jej syn sa pri pohľade na tohto chlapca rozplakal. (Astonko)