(Ne)obyčejný kluk

• Austrálie

• Irsko

Drama / Rodinný

USA / Hong Kong, 2017, 113 min

Láska Nebeská pro prvňáky. Extrémně cukrkandlová vypalovačka, kde je tak pětina scén navíc, nebo zbytečně delších než by měly být a má to celé galapředstavení končit asi tak o půl hodiny dřív, ale jinak je to ultra-pozitivní bomba, která se zjeví z nenadaní a překvapuje svojí odlehčeností a nenuceným humorem, takže nezbývá než valit oči. Julia Roberts předvádí její nejlepší herecký výkon za posledních několik let a Jacob Tremblay ukazuje, že je velký talent. Přeslazené a americké až na půdu, ale zároveň upřimné a procítěné. Skvělé školské etudy New Yorského předměstí a jedné jeho middle-class rodinky.(3.3.2018)

Opravdu dlouho jsem přemýšlela kolik tomu mám dát hvězdiček, ale rozhodla jsem se pro plný počet. V tom filmu je všechno. Zasmějete se, popřemýšlíte o svém chování a hlavně, hlavně si několikrát pobrečíte. Hlavní postavy si ve filmu hned zamilujete, s každým z nich soucítíte. Kniha mě jaksi minula, ale po shlédnutí tak hezkého filmu si jí rozhodně precut a už se na knihu moc těším. Julia a Owen skvělý manželský par,docela mě překvapilo, jak k sobě hezky jdou. Rozhodně je to film, který ve mě něco zanechal a vždy se na něj ráda podívám.(2.3.2018)

Tohle si dnes ode mě 5 hvězd zaslouží. Ne nijak závratných, ale zasloužených určitě, už kvůli konci u kterého jsem si pobrečel ( no jo, tak jsem cíťa). Moc mile mě překvapili Julia Roberts a Owen Wilson, kteří zahráli rodiče perfektně. Hlavní hrdina Jacob Tremblay má před sebou určitě skvělou hereckou kariéru, což sme mohli vidět i ve filmu Room. Příběh samozřejmě silný a emotivní, ale naštěstí nijak nucený jak to u amerických filmů často bývá. No jo, děti umí být pěkně zlé co si budeme povídat, ale konec dobrý všechno dobré.(17.2.2018)

“PROČ JSEM TAK OŠKLIVÝ…“ /// Tak určitě je to dojemný. A nemůže za to jen ten kluk, kterej se narodil proto, aby vyčníval. Určitě je to poučný. A můžou za to všichni, kteří se pohybujou kolem Augusta. Vono to totiž není vo tom, vyhodit takovýhle dítě na mráz s vostatníma parchantka a říct – vrať se večer. Tohle je vo vobětavosti. Vlastní. Taky (a to hodně!) je to vo dětech. O jejich pocitech, vo tom, proč se někdy chovaj tak jak se chovaj a je to hodně zajímavý a fajn vyprávění. A hodně dojemný. Takovej skrytej útok na city. Není prvoplánovanej (ale je… já kurva vím!), protože vychází ze života. Různejch životů! Taky je to strašně moc o přátelství. Ale hlavně – jestli jsem to neříkal – je to dojemný! (KUREVSKY!) Tenhle film vznikl proto, aby si toho všeho svět všimnul. Šíří totiž převážně štěstí. A to je doufám nakažlivý. Jestli jo, tak budete bulet jak jelimani! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2012 napsal R.J. Palacio, neznám. 2.) Všichni mi říkaj, že na prej vzhledu nezáleží (to je jak s tou velikostí…). 3.) Zjistím, že skuteční kamarádi se nehledaj snadno (ale že fakt existujou). 4.) Thx za titule „JustMeeKatie“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(16.2.2018)

Tak krásný film už jsem hezky dlouho neviděla. Je to takové hodně odlehčené drama, která vás ale chytne za srdce a pokud jste aspoň jednou nebrečeli, pak vám bohužel musím oznámit, že máte srdce z kamene (já brečela minimálně třikrát). Přiznám se, že mně knížka nějak minula, takže jsem ráda, že se ke mně tento krásný příběh dostal aspoň prostřednictvím tohoto filmu. Ten je vážně báječně natočený a má naprosto skvostné obsazení. Dávám bod za Julii Roberts a Owena Wilson, kteří by manželský pár mohli ztvárnit už ve všech jejich následujících filmech. Tak moc se mi líbili. Hlavní hvězdou samozřejmě je malý Jacob Tremblay, který je tu díky maskérům k nepoznání. Jsem vážně ráda, že si tuhle roli vybral z těch správných důvodů a do budoucna mu předpovídám, že tenhle film mu budou hodně často připomínat. Dalším plusem pro mě bylo, že se film/děj zaměřuje hlavně na děti. To je v poslední době docela časté ("Stranger Things", "It"...), ale mě to hrozně baví. A moc se mi líbilo, že jsme měli možnost vidět hned několik různých pohledů na jednu a tu samou věc. O Mirandě jsem si prvotně myslela, že je blbka, ale když mluvila o tom, co se s ní děje, už jsem se jejímu chování tolik nedivila. Pokud jde o Viu, sestru Auggieho, tak za její pohled jsem byla asi nejradši, protože když se člověk soustředí na hlavní postavu, kterou je chlapec s deformovanou tváří, moc rychle si neuvědomí, že všechna pozornost je věnována právě jemu a někdo jiný, kdo by potřeboval aspoň špetku té pozornosti, tím docela trpí a cítí se hrozně osaměle. Ale jak už to tak v amerických filmech (není to ovšem pravidlo) bývá, konec dobrý, všechno dobré. A zrovna u "Wonder" jsem za to moc ráda.(3.2.2018)

• - Původně měl film režírovat Paul King, ale nakonec dal přednost práci na filmu Paddington 2 (2017). (..Lucas..)

• - V závěrečné scéně filmu můžete vidět autorku knižní předlohy, R.J. Palacio, jako nadšenou divačku u předávání cen žákům. (Veeria)

• - Kromě Jacoba Tremblaye (Auggie) si zde zahraje také jeho sestra Emma (Michelle) i otec Jason (ředitel tábora). (BadCat)