(Ne)obyčejný kluk

• Belgie

• Irsko

Drama / Rodinný

USA / Hong Kong, 2017, 113 min

Ze Stephena Chboskyho se rýsuje poměrně solidní odborník na silné lidské příběhy. Byl jsem správně naladěnej na tenhle druh příběhu a přiznám se že jsem se nechal úmyslně dojmout. Malinko mě neseděla role Owena Wilsona, přišlo mě že mají s Julií prohozené role v rodině. Owen zde hraje hrozného podržtažku :) Tématicky podobný film Maska z roku 1985 mě sice zasáhl více, ale mě to vůbec nevadí. 75%(12.2.2018)

Krásný film o chlapci, který má obličejovou vadu a poprvé nastupuje do školy mezi ostatní děti. Julia Roberts a Owen Wilson tam jsou trochu navíc a klidně tam mohl být někdo míň známý. Ale oba jsou fajn. Líbilo se mi, jak se příběh filmu zaměřil i na ostatní postavy a některé události jsme viděli z jejich očí. Všeho tam je tak akorát, jak nějaké to drama (připravte si kapesníčky) tak odlehčení v podobě vtípků, bavil jsem se díky tomu celou dobu a film neskutečně rychle utekl.(10.4.2018)

“PROČ JSEM TAK OŠKLIVÝ…“ /// Tak určitě je to dojemný. A nemůže za to jen ten kluk, kterej se narodil proto, aby vyčníval. Určitě je to poučný. A můžou za to všichni, kteří se pohybujou kolem Augusta. Vono to totiž není vo tom, vyhodit takovýhle dítě na mráz s vostatníma parchantka a říct – vrať se večer. Tohle je vo vobětavosti. Vlastní. Taky (a to hodně!) je to vo dětech. O jejich pocitech, vo tom, proč se někdy chovaj tak jak se chovaj a je to hodně zajímavý a fajn vyprávění. A hodně dojemný. Takovej skrytej útok na city. Není prvoplánovanej (ale je… já kurva vím!), protože vychází ze života. Různejch životů! Taky je to strašně moc o přátelství. Ale hlavně – jestli jsem to neříkal – je to dojemný! (KUREVSKY!) Tenhle film vznikl proto, aby si toho všeho svět všimnul. Šíří totiž převážně štěstí. A to je doufám nakažlivý. Jestli jo, tak budete bulet jak jelimani! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou knihu, kterou v roce 2012 napsal R.J. Palacio, neznám. 2.) Všichni mi říkaj, že na prej vzhledu nezáleží (to je jak s tou velikostí…). 3.) Zjistím, že skuteční kamarádi se nehledaj snadno (ale že fakt existujou). 4.) Thx za titule „JustMeeKatie“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(16.2.2018)

Láska Nebeská pro prvňáky. Extrémně cukrkandlová vypalovačka, kde je tak pětina scén navíc, nebo zbytečně delších než by měly být a má to celé galapředstavení končit asi tak o půl hodiny dřív, ale jinak je to ultra-pozitivní bomba, která se zjeví z nenadaní a překvapuje svojí odlehčeností a nenuceným humorem, takže nezbývá než valit oči. Julia Roberts předvádí její nejlepší herecký výkon za posledních několik let a Jacob Tremblay ukazuje, že je velký talent. Přeslazené a americké až na půdu, ale zároveň upřimné a procítěné. Skvělé školské etudy New Yorského předměstí a jedné jeho middle-class rodinky.(3.3.2018)

Emotivní snímek, který je možná na citovou stránku naladěný až moc. Nebo aspoň pro mě to bylo tak sluníčkově přeslazený, až mi z obrazovky kapal med. Pohled na děj od různých postav a zdůvodnění jejich chování je přínosem, dokud tam toho nezačne být až moc. Například zmínka o babičce. Z postoje diváka je to příjemný "ooch a aach", ale v pozdějším dění to vlastně nepřineslo žádný užitek nebo pointu. Možná už jsem rozmazlená dnešními dramatickými snímky se šílenými zvraty, že si nedokážu užít dílo naladěné na jednoduchou vlnu. Kdoví. Každopádně poslední scéna a "nečekané" finále s hrozně srdcervoucím proslovem tomu dalo korunu. Klišé. Takže pokud si chcete zanaříkat nad nespravedlností světa, která se vzápětí změní na "žili šťastně až do smrti", do toho. Jestliže na druhou stranu jste hořký skeptici, čeká vás spíš utrpení.(8.6.2018)