maoc

Nevím, jak to maskér Arjen Tuiten udělal, ale August má v obličeji rysy podoby otce i matky. Skvělá práce. Zároveň je ale udělaný tak nějak mile. Není ošklivá zrůda, protože by odradil diváky. Je vlastně taková roztomilá zrůdička, se kterou je snadné se ztotožnit. Proto je pak snadné nesnášet ty, co ho (docela mírně) šikanují a je obtížné pochopit, proč sám sebe nemá rád tak, jako my jeho. Tedy jak nám je po celou dobu filmu nuceno. Toto považuji za faul a kalkul na diváka. To, že je pak celý film sluníčkový a všichni jsou na sebe hodní a chovají se vzorně a i když se bouří nebo dělají něco fujky tak je to prostě pořád přijatelné fujky jejich věku a stavu mysli a my to musíme co? Respektovat! Tak to tak nějak plus minus respektuju. Ale čím víc o filmu píšu, tím víc mne štve. Přitom když jsem se díval, tak jsem byl v pohodě a tak nějak tu pozitivitu přijímal i přes povinné kvóty nebělochů a dokonce zebrahead vztah, ha ha, ohromně realistické. I když v New Yorku asi možné. Neříkám, že není dobré si jednou za čas šlehnout takovou dávku positivity a víry v lidství a dobro v nás. Ale musí se s tím opatrně. Protože na každou drogu vzniká závislost. A každá droga vám bere kus realistického pohledu na svět. Křiví vás. Takže si jdu pustit Někdo tam dole mě má rád, abych tu nerovnováhu napravil. ()

Adel_ZH

Nádherne dojímavý príbeh.Po prvých 10 minútach som vedela,že to bude na 10*.Rozdelenie filmu,katarzie, tie hlboké myšlienky pri niektorých situáciach.Film pri ktorom vám myseľ zastane a zamyslíte sa.,dáva veľa ponaučenia a energie. Zvyčajne divní ľudia, škaredé káčatká. outsideri ,rebeli majú tú najkrajšiu dušu. ()

Plaque

Emočná práčka so zaujímavým príbehom. K pozitívam by som určite započítal samotnú tému šikany, viacero pohľadov na vec - najmä to, že sa tvorcovia snažili na problémy života s handicapovaným pozrieť aj cez optiku ostatných (dcéra, matka, kamaráti a pod.) a napokon Julia, ktorej herecké výkony stále nestrácajú na zaujímavosti. Za každé z toho dávam po hviezde vyjadrenej aj graficky v hodnotení. Horšie to už bolo s tým strašne cool správňactvom všetkých postáv. Miestami som mal pocit, že pozerám 7th Heaven, kde je každý absolútne empatický, morálny, objektívny, sebakritický a tak neuveriteľne neuveriteľný. Hlavne deti si často neuvedomujú, že šikana je zlá. Pre nich je to hlavne neskutočná zábava a málokedy si uvedomia, čo robia. Takže nie, tomu som neuveril, aj keď išlo o ZŠ Dokonalová a v rodine Úžasných bolo všetko tak veľmi žužu a každý sa tešil a cítil lásku tých druhých... No jednoducho, neskočil som im na lep a čím ďalej ma pokusy o priamočiare vyvolávanie sĺz skôr otravovali. Bez toho a s trochu viac reálnymi základmi by to bola plná paľba. Škoda. ()

pafka

Kterak osklive kacatko ke kamaradum prijde. Nijak objevne tema filmu, ktere se dalo uz nekolikrat videt. Tohle je nejnovejsi verze a nutno podotknout, ze velmi zdarila. Jacob Tremblay je skvely, musel si asi taky neco odzit na maskerskem kresle. Vse sedi, vse je sladke, americke, cernobile, jednoduche. Az by cloveku prislo, ze to takhle bezesporu bude vzdycky. Bohuzel, to by se do popcornoveho rodinneho filmu nehodilo. Ale rozhodne je to film, ktery muze detem otevrit oci a poznat, ze vzhled nemusi byt klicem k pratelstvi. ()

Blazis34

Moc hezké emotivní drama o klukovi, který jen vypadá jinak. I když děj není podle skutečné události, já si to tak převtělil, protože podobný příběh se určitě děje každý den. O to víc jsem děj vnímal. Moc jsem filmovému Auggiemu fandil a byl rád, za každého kamaráda, kterého získal. Chválím i to, jak tvůrci prezentovali rodinu a jejich vztahy. Všechny charaktery byly vylíčeny skvěle. Sečteno podtrženo, pro mě jde o jednoduchý film, který má ale přesah mimo filmová plátna a mohl by mnoha lidem pomoct. Dávám 80%, čtyři hvězdy. ()

Mr.Lojza

Tenhle film mě uchvátil tím, že jsem hltal každou minutu, moc hezké zpracování, všechno bylo skvělé a zároveň vtipné. ()

Spilif

Za mě jednoznačně skvělej filmek, pro ty kteří tohle prostě můžou. Čas od času je fajn vidět alespoň fikci toho že ne všechno je na ho*no a lidi umí být i hodní. Ne všichni a vesměs tohle o tom prostě je. V dnešní době plné předsudků, zloby, závisti a odsouzení... Být jinej trpět nějakou poruchou nemocí, je ve společnosti dosti odsuzující, děti nemají rozumu ale bohužel se tak chovají někdy i dospělí. Nicméně se dá u tohohle filmu solidně zamyslet. A tak to prostě je za mě potlesk a skoro pět hvězd.;) ()

Dejf4

Sedlo mi to. Je to neskutečně silný příběh. Stříká z něho jedna pozitivní věc za druhou a všem tvůrcům se povedlo tuhle příznivou náladu na diváky hodit. 7/10 ()

caMen

Největší životní moudra opsaný z Facebookových meme se tam sypou z pusy každýmu na počkání, to vše rozmělněný příběhama lidí, kteří nemají pro děj zásadní přínos. Postavit vedele sebe komika Owena a výbornou herečku Julii Roberts je nepřesvědčivej casting. ()

Víteček

Je to sladké jako kostka cukru obalená v medu a zalitá karamelem a často to působí hrozně nepřesvědčivě, uměle a strojeně, ale přesto se na to překvapivě dobře kouká a ztráta času to není. 65 % ()

blondboss

Veľmi príjemný a vydarený snímok, ktorý hovorí veľa o ľudskej povahe, o ľudskej zraniteľnosti, ale aj o tom, že ľudia by sa nemali posudzovať navonok, ale všetko vychádza z nášho vnútra. Julia Roberts a Owen Wilson ako rodičia znetvoreného chlapca, ktorý si musia siahnuť na dno svojich síl, ale ktorí sa nakoniec dočkajú uznania, ktoré tak potrebovali. Natočené je to realisticky, emočne vyvážene a bez nejakých zbytočných klišé. Trošku ubrať stopáže a trošku pozmeniť niektoré pasáže, a bola by to úplná pecka. 80 % ()

laple odpad!

Mě snad šálí zrak! 85%??? Bohužel mě tak vysoké hodnocení donutilo shlédnout tento film a jelikož nerada opouštím rozdělané věci, s kyselým znetvořeným ksichtem, jsem to vydržela až do konce. Tak prvoplánovou otravnou slátaninu jsem teda nečekala. Buď tu mají všichni smysl pro černočerný humor anebo se nacházím ve společnosti sentimentálních primitivů po transplantaci hlavy. To, že ten kluk má izolepou přelepenej ksicht, mě ani moc neiritovalo. Spíš mě fascinoval zjev Owena Wilsna, kterej asi zřejmě neplánoval předčít ve zrůdnosti svého syna. O splastované Julii Roberts radši vůbec nemluvim, ženy zkrátka stárnout neumějí. Ale co ten děj? Vždyť je to tak neuvěřitelnej bizár, že se mi z toho samovolně spouštěl dávicí reflex. Malá neduživá zrůdička dokázala, že se společnost ve 100% případů přetvořila v láskyplné a dobrosrdečné bytůstky, tráva se stala zelenější a obloha modřejší. Jestli mě to mělo donutit k zamyšlení, jako že bych neměla lidi soudit na první pohled, tak jako DOBRÝ DEN, NE ASI!!! Kéž by v úvodních titulkách bylo něco o tom, že je tento film vhodný pro děti a mládež, tak s tím čas neztrácím. Pro ty, by ten xicht byl ještě asi trochu prdel. Za mě odpad!!! ()

TonyHawk94

Po dopozeraní mi napadlo slovné spojenie "nádherný film" s krásnym posolstvom "Na výzore nezáleží, ide o to, kým si vo vnútri" (a.k.a. "Nebuď debil"), ktoré som zatiaľ veľakrát na filmovom plátne nezažil, napriek tomu, a asi aj vďaka toľkým opakovaniam tohto posolstva v mnohých scénách vyznieva celkové vyznenie filmu nádherne. Hlavná línia s Auggiem bola milá a skvelá. Veľmi ma potešili aj ostatné vedľajšie línie (vzťah Vii s rodičmi, Viin vzťah s Justinom, Miranda a jej kamarátstvo s Viou, Auggieho spolužiaci a ich vzťah k Auggiemu, atď.), ktoré by možno boli na samostatný film :). Množstvo ďalších podporných postáv (napr. riaditeľ školy a (asi triedny?) učiteľ Auggieho, ktorých hrajú skvelí Mandy Patinkin a Daveed Diggs) bolo na správnom mieste. Asi nezabudnem na scénu Auggieho statočnosti, po ktorej pohľad na okolité jazero s kamarátmi vo mne vyvolal slzy asi tak, ako Auggiemu :). Na záver mi nedá neurobiť porovnanie (resp. skôr prirovnanie?) s filmom Gifted od Marka Webba, ktorý som videl pred týždňom, ako píšem tento komentár. 2 na prvý pohľad veľmi odlišné filmy, ktoré sa ale v mnohom podobajú - minimálne v tom, že hlavní protagonisti sú deti a ich rodičia/vychovávateľ. Kde jeden (Gifted) rieši veľmi ťažkú dilemu, či obetovať detstvo kvôli vyššiemu dobru, druhý (Wonder) na to ide priamočiarejšie a skôr zachytáva životný príbeh. Z oboch filmov ale ide neskutočný feel-good pocit, ktorý je na nezaplatenie :). ()