doogiemus

Bol som z toho veľmi dojatý. Asi jeden z najkraších filmov za posledné obdobie. Je to možno tým rodičovstvom...no zmení to človeka, čo vám poviem. A pripomenul sa mi aj jeden pekný veršík, na ktorý som si už dlho nespomenul: "Najprv sa pochopme, až potom sa rozprávajme!" (Jób 18,2b). Vrele odporúčam. ()

Capri2016

Lepší preklad názvu Wonder by bol asi "Čudo, alebo Údiv". Namiesto toho distribútor zvolil názov Obyčajná tvár, ktorý je hoci fajn, ale je taký prvoplánový. Wonder ako knižný bestseller bol asi super, film bol natočený slušne a výborné herecké výkony podali hlavne detskí herci - Jacob Tremblay v úlohe Aggieho, ale aj Izabela Vidovic v úlohe sestry Vie a tiež Júlia Roberts v úlohe matky. Príbeh aj film bol dojemný a inšpirujúci. Ja vždy som rada keď človek, ktorý je iný, ale výnimočný, sa dokáže presadiť. Prečo dávam iba priemerné hodnotenie? Lebo tento film je skôr televízny film a tiež, že som ho bohužiaľ porovnávala s filmom Maska s Ericom Stoltzom v hlavnej úlohe, a kde v úlohe matky zahviezdila Cher. Keď porovnám tieto 2 filmy - film Obyčajná tvár je takou Americkou sladkou limonádou (aj keď je inšpirovaný skutočnosťou) a film Maska je ako čerstvý nádych s dúškom reality. ()

joker211

Mojim cieľom je z každého filmu vybrať najlepší citát, avšak, pri tomto filme nie je možné vybrať len jeden :) „When given the chance between being right or being kind, choose kind." „Auggie can't change how he looks. Maybe we should change how we see.“ „Greatness lies not in being strong but in the right using of strenght. He or she is the greatest whose strenght carries up the most hearts by the attraction of his own." ()

JCS

Oddychovka s větším přesahem, než se může na první pohled zdát ... Učitel, ředitel, rodiče, co trochu zapomněli na dceru ve víru strachu o syna, ukázka, že ne vše má jeden pohled, viz. kamarádka, která se otočila zády ... někdy až příliš idila, ale celkově to dává smysl... Hezký příběh... ()

xsilence8x

Americká rodinná pohodovka s happy endem pro vyplnění jednoho pochmurného podzimního deštivého dne. Po emocionální stránce mě film zanechal chladnou stejně jako venkovní teplotu před nástupem zimy. Průměrně záživné, průměrně nudné.. že i po ranní kávě jsem u filmu usínala. ()

Logicomix

Nesnáším, když na mě film hraje jako na klavír. Jsem stará plačka, snadno se dojmu a tento film prostě mačká ty správné emocionální klávesy. Jenže to dělá tak dovedně, že mu to těžko můžete mít za zlé. Většina filmů, kde jsou neuvěřitelně kladní hrdinové, kteří říkají vždy ty správné věci, se dostane za hranici trapnosti. (Ne)obyčejný kluk tuto linii nikdy úplně nepřekročí, i když se po většinu času pohybuje přesně na ní. V kategorii rodinný doják jde o špičkový kus. ()

Jurcekk

Tuto vyššie DaVid'82 napísal 4.5 riadku. Skrátka agitka...jurcekk Andrea chcela niečo s Juliou tak si sa posnažíl . Vybrala sa z troch možností túto. Driemať si začal po 20 min... ()

Bogrant

Milá rodinná dráma o zaradení sa malého outsidera s istým handicapom do školskej spoločnosti, ktorá má šťastie v tom, že aj napriek niekoľkým otravným deckám ona sama o seba otravne nepôsobí, práve naopak, všetko to pôsobí naozaj prirodzene a uveriteľne. Zvyčajne mám s takýmito látkami problém, kvôli ich detinskosti a naivnosti, tu nič také veľmi nie je a aj keď samozrejme tento film nie je perfektný, niečo do seba určite má. ()

Chlo0opek

Zajímavý film tím, že je to vlastně obyčejný a přesto zajímavý příběh a třeba i tím, že Julia a Owen zde hrají vlastně vedlejší role. Krásně jsou zde vykresleny jednotlivé postavy v jejich vlastních příbězích, ale paradoxně nejvíc mne zaujala především Izabela Vidovic, která zde představuje postavu sestry, která je vlastně ve všem odsunuta do pozadí, ale přesto tento úděl snáží statečněji, než by dovedl kdejaký dospělý člověk. Bavilo mne sledovat její úděl. Film jinak místy přeslazen, až moc optimistický, závěr s oceněním, no řekněme nesympatický, podbízivý, nepatřičný, ale celkově 4* dám. ()

J.CTORN

Nádhera, nečekejte žádnou rodinou přiblblou komedii, tohle je masterpiece který vás bude chytat za city. Jednou si řeknete o nějaké postavě, že je hrozná a pak později když se podíváte na její stranu tak si hned řeknete jak jste mohli takhle mluvit. A to je fenomenální na tomto filmu, že i když tady jeden člověk a to hlavní hrdina hodně trpí, díváte se na strany i ostatních postav u kterých by vás i některé věci nenapadli nebo nedošli. Např sestra hlavní postavy, má skvělý příběh, je dobře napsaná a víc vám nebudu spoilerovat. Nebo její kamarádka a její příběh je úžasný (tady možná přehráním ,,nevím" ale ve scéně kdy se projevila SPOILER kdy se dívala z venku do okna jejich rodiny, naprosto si mě získala a já se zabouchl). Všichni tu krásně hrají, chemie je 100% a konec je velice dojemný. Za mě nejlepší film z žánru rodinné, tento film by měl vidět každý, každému to přinese něco jiného. 10/10 ()