santiamén odpad!

0/10 Tady vám tu přeslazenou sluníčkovskou pozitivitu narvou do chřtánu v takovém množství, až z toho budete blít marcipánové jednorožce. Každé jedno scenáristické klišé žánru obsaženo v té nejklišovitější možné variantě, naskládané jedno za druhým se stupňující se frekvencí a intenzitou, až je z toho obrovská věž těch nejotřepanějších s*aček, co kdy filmový průmysl zplodil, ale hrdě se tam tyčí při západu slunce a okolo v tom smradu stojí v objetí všichni, co v protisvětle vidí jen věž a otírají si dojatě oči a za bouřlivého potlesku si libují, jak je to lidstvo vlastně príma. A pak plíživě vykoukne koronavirus a ti samí vám za plného zdraví klidně jednu vpálí při bitvě o čtyřvrstvý toaleťák. Iluzím zdar. ()

mclenin

Dlho som si tento film odkladal na neskôr, kým budem mať tú správnu náladu na daný žáner / námet / typ filmu, pričom jeho zhliadnutie som vždy odsunul v prospech alebo na úkor iného kúsku, ktorý mi v ten ktorý okamih prišiel pod ruku, až tu zrazu som si ho pozrel (aj napriek odporu voči televíznemu sledovaniu filmov) práve v televízii počas nedeľného popoludnia na chate. A tak mi to trafilo do noty, že som ochotný privrieť jedno oko kvôli dabingu, druhé oko kvôli reklamám, tretie oko kvôli pátosu a klišé a prihodiť ešte jednu hviezdu a rovno dať aj plnú, lebo je to skutočne pekný film z kategórie feel-good, ktorý mi v ten daný okamih proste sadol. ()

orkadimenza

Jsem rád, že jsem po poměrně dlouhé době mohl vidět film, který ve mě dokázal vyvolat nemalé emoce. V případě Wonder mi tak vůbec nevadily přehnaně sentimentální scény a idylický příběh, jelikož se film v samotných základech opíral o zásadní otázky, hodnoty a životní moudra. Že každá mince má dvě strany. Že každý příběh má hned několik pohledů. Že naše slova mohou zasáhnout city druhých lidí mnohem více než některé naše činy, kterými se snažíme situaci napravit. Že přátelství je ctností tak silnou, že bychom si jej měli vážit, a vždy si velmi dobře rozmýšlet, za co jej chceme obětovat. A taky že být přehlíženým sourozencem není nic záviděníhodného a že být dobrým rodičem je nesmírně těžká záležitost. Tenhle film mě mile potěšil a doporučil bych jej do všech rodinných domácností na poklidné večery. ()

Gumrice

Ach bože! Já jsem snad celou dobu brečela. To je tak silný příběh a slzy dojetí, smutku, vzteku, překvapení, co ten kluk dokáže u mě vzbuzovaly pocit, že pět hvězd mi nemůže stačit. Jasně, že je to cílený na city, ale proč ne?? Lidi jsou hrozná havět a já chci pro všechny spravedlnost a filmy toho typu by se měly všude poustět každýmu, kdo začíná vnímat život. Nepochopím lidi, kteří mají problém s někým, kdo je čímkoliv odlišný, to je totiž právě ono, miluju odlišnosti a svět je krásný hlavně proto, že není vše stejné a dokonalé.. Ty pocity ve mě vyvolávali především herci, neuvěřitelné výkony. Na celkovém dojmu taky přidává láska k vesmíru a Star Wars. Líbilo se mi, jak je film rozdělen na části hlavních postav a jejich pohledy, řeší se tu hlavně mezilidské vztahy, jak je všechno křehké a lidi se chovají jinak, než to vlastně cítí. Pro mě je Wonder jeden z filmů roku a to ne kvůli nějakému “mistrovskému” dílu, ale proto co ve mě dokázal probudit. Určitě musí proměnit tu jednu Oscarovou nominaci <3 ()

filipvrbik

Vynikající film, skvělé výkony herců (Owen Wilson a Julia Roberts se nederou do popředí, ale zůstávají v pozadí)-skvělé vykreslení postav (zejména Vii)- nevím jestli to je podle pravdivé události, nicméně podobně postižených lidí znám několik. Navíc se mnou se jako se schizofrenikem taky žádná nebaví , takže příběh je mi velmi blízký...škoda té medaile na konci, trochu to sklouzlo k americkému patosu, ale i tak skvělé...97% ()

Lovely.Bones

Stephen Chbosky (autor knihy a režisér filmu The Perks of Being a Wallflower) se tentokrát zhostil cizího materiálu, kterým je kniha Wonder od Raquel J. Palacio. Příběh je trochu jiný, než by se z traileru dalo předpokládat. Celý dvouhodinový film se totiž netočí jenom kolem hlavního hrdiny, malého chlapce Auggieho, co se narodil se znetvořeným obličejem a jde právě do školy. Film často dělá kolem hlavní příběhové linie zatáčky za vedlejšími postavami a ukazuje nám jejich příběhy. To je chytrý a příjemný element, který nám celý film lidsky přiblíží. Ideální film, pokud si chcete trochu poplakat. No, “trochu” znamená v mém případě čtyřikrát a nebudu se divit, když klidně i vícekrát. Na druhou stranu mi žádná ubrečená scéna nepřišla vyhrocená nebo nepřirozená. Všechno bylo skutečné a lidské. Hrají Owen Wilson, Julie Roberts a Jacob Trembley. Oscarová nominace za make-up je třešničkou na dortu. ()

cingi.t

Bol raz jeden malý chlapec. Bol milý, láskavý, vtipný a inteligentný, ale nikto ho nemal rád. Prečo?! Pretože decká sú odrazom svojich rodičov, ich výchovy a ich primitívnych názorov. Wonder je doják od prvej minúty po poslednú. Mne nie je ľúto malého Augusta, ktorý vyzerá ako skvelý Darrth Sidious..Mne je ľúto ľudí, ktorí sú schopní ničiť niekomu život vlastnou primitívnosťou a povrchnosťou. Nemusí tam byť ani čarovná veta "based on true story". Toto je realita dnešného života a bodaj by pomocou takýchto filmov (a kníh) dokázali ľudí pochopiť, aké sú svine. 4* ()

H4ku11

Obyčajne neobyčajný príbeh jedného ľudského života. Každý z nás má nejaké útrapy, no je už len na nás ako s nimi popasujeme a či ostaneme napriek všetkému dobrým a milým človekom. Rovnako odporúčam pozrieť film, ak sa náhodou potrebujete zbaviť prebytočnej očnej soli. ()

IvcaSammet

Jeden z nejkrásnějších a nejsilnějších filmů, co jsem kdy viděla. A když to říkám, já, tak je to opravdu obrovský kompliment, protože za normálních okolností se takovýmto filmům vyhýbám jako čert kříži. Herecký výkon Jacob Tremblaye je až vyloženě dechberoucí. Kromě toho je jeho namaskování tak věrohodné, že kdybych nevěděla, jak ten kluk opravdu vypadá, nevěřila bych, že je to jenom maska. Taky se mi velmi líbilo, že se divák mohl téměř na každou událost podívat z více úhlů pohledu, což pomáhá divákovi sblížit se s důležitými postavami. Originalitou tvůrci opravdu nešetřili a já osobně jenom můžu potvrdit, že se jim to opravdu vyplatilo. Myslím, že Wonder je film, který by měl být povinností úplně pro všechny. ()

Randwulf

Krystaličtější formu americké rodinného filmu už vymyslet nejde. Je tu vše. Třídní učitel, plnící si svůj pedagogický sen, třídní bad ass, stejně jako felláci, kteří to občas nezvládnou, Chewbacca, BFF po návratu z letního tábora, vědecký a dramatický kroužek, Hallowen, Vánoce, Jeníček v roli Daddyho, výlet do přírodní rezervace v Pensylvánii, společný fight proti sedmákům, vítězný projekt a nepovedený model sopky, divadelní představení, to vše zakončeno high five runem při udělování cen školní akademie. To jsou prostě amíci. ()

kujon

Ten námět je super. Zpracování dejme tomu taky, ale zase tam trochu vyčnívá ta emerická přeslazenost a kýčovitost. Kdyby jich nebylo, tak dám hvězdiček 5, takhle je to jen za 4. ()

MIKESTEIN

Za mňa ten film obsiahol všetko, čo do odkazu pre naše duše obsiahnuť mohol. Jedno krásne, citlivo a prirodzene zahrané Posolstvo. A pre každého kto tu chce hrať frajera pred svojimi citmi a zastierať to tým, že v komente spomenie, ako sa tvorcovia snažia hrať na city, mám odkaz a to ten, že bez citov by sa tento film nikdy neukázal ako Posolstvo. Skvelé a dojemné rodinné drama pre všetkých, ktorý sa čo i len snažia otvoriť svoje srdcia, zabudnúť na naše fyzické schránky a pozerať sa ľuďom priamo do duše. ()

Chudobka

Nechápu, kde vzal tento film tak vysoké hodnocení. Přeslazený, kýčovitý, patetický, předvídatelný,  nevyždímal ze mě kromě naštvání žádné emoce. Nemám v oblibě Julii Roberts ani Owena Wilsona. Nesnáším oslovení Zlato. Filozofující uvažování starší sestry hlavního hrdiny bylo na mě příliš. A její dabing se nedal přežít. Copak takhle někdo mluví? Je možné, že to nikomu nevadí? Vůbec nesouhlasím s tím, že by se tento film měl promítat jako výchovný pro děti. Možná by ho spolkly děti na 1. stupni, ale puberťáci  by poznali kýč.  Děti přece nejsou hloupé! Děti si zaslouží kvalitní filmy!! ()

ddf76

Pohadka pro dospele a deti. Takovy film jednou za cas potrebujeme. Tu prdackou helmu bych si jako dite taky hrozne pral :). ()

Velemír

Od sympatického pokusu o malé, ale velkosrdcé, univerzálně antidiskriminační, přitom inteligentní i uvěřitelné feel good dílko ve své první třetině po strašlivě nevěrohodné, ploché, nekonečně šablonovité a tak chtěně optimistické a kýčovité, až se pro mě v závěru jakýkoli skutečný život už nenávratně vytratil a onen příjemný feel good definitivně vystřídala jen typicky hollywoodská hyperglykemie. ()

barteca

HLP podaný citlivě , ne vyděračsky, uvěřitelně. Cenné jsou pohledy různých postav na situaci. J.R. a O.W. skvělí. Pátá hvězda za Mandy Patinkina, pro toho mám dlouhodobou slabost od Chicaga Hope. ()

mul.berry

Se vší ironií "krásný příběh o přátelství". Nerozumím zdejším vysokým hodnocením. Film nemá s reálným během života naprosto nic společné, je extrémně předvídatelný a dle mého pohořel i v jeho jediné možné funkci ždímače emocí, jelikož tohle vážně nejde ani štípkem mozku brát vážně. ()